Irresistible

Prosta, nieskomplkokowana i przewidywalna historia. Lekka i w miarę przyjemna w słuchaniu. Bardziej jakiś przerywnik między trudniejszymi i angażującymi lekturami. Ja takie czytam między fantastyką, która zdecydowanie wymaga większego skupienia.

To moje kolejne spotkanie z twórczością autorki. Książka "Irresistible" jest pierwszym tomem serii #cloverleighfarms. Do sięgnięcia po ten tytuł zachęcił mnie interesujący opis oraz piękna, kwiatowa okładka. W książce znajdziemy motyw age gap, grumpy sunshine oraz friends to lovers. Stylistyka i język jakim posługuje się autorka jest bardzo lekki, prosty i przyjemny w odbiorze co sprawia, że książkę czyta się w zawrotnym tempie. Ja po pochłonęłam ją w jedno popołudnie. Fabuła została w interesujący sposób nakreślona, dobrze poprowadzona i chociaż jest przewidywalna to nie odebrało mi to radości z czytania. Bohaterowie, zarówno pierwszo jak i drugoplanowi, zostali w świetny sposób wykreowani i jestem pewna, że w wielu przypadkach moglibyśmy się z nimi utożsamić. Historia została przedstawiona z perspektywy Mack'a oraz Frannie, co pozwoliło mi lepiej ich poznać, dowiedzieć się co czują, myślą, z czym się borykają, a tym samym mogłam lepiej zrozumieć ich postępowanie oraz decyzję. Oboje od samego początku zaskarbili sobie moją sympatię i z całych sił im kibicowałam! W dodatku moje serce totalnie skradły córki głównego bohatera - cudowne, rezolutne dziewczynki! Relacja bohaterów została w rewelacyjny sposób zaprezentowana, od początku dało się wyczuć wyraźną chemię między nimi, niemniej jednak wszystko toczyło się swoim niespiesznym rytmem, pozwalając Czytelnikowi skupić się na gestach, słowach i odczuciach towarzyszących głównym bohaterom, co niesamowicie mi się podobało. Naprawdę cudownie było obserwować jak Mack i Frannie się przed sobą uzewnętrzniają i jak rozkwita ich relacja. Autorka w swojej powieści porusza wiele ważnych, życiowych i ponadczasowych tematów, które tak naprawdę mogą spotkać każdego z nas czy naszych bliskich. Mowa o samotnym rodzicielstwie, poszukiwaniu siebie i swojego miejsca w życiu, samoakceptacji, samorealizacji, relacjach rodzinnych oraz pogodzeniu się z przeszłością. Jestem pewna, że ta historia nie jednego Czytelnika zmusi do refleksji nad własnym życiem. Świetnie spędziłam czas z tą książką i czekam już na drugi tom z kolejną z sióstr Sawyer w roli głównej! Polecam.

"Irresistible" to wciągająca powieść autorstwa Melanie Harlow, która otwiera nową serię zatytułowaną Cloverleigh Farms. Po zachwycającej serii Bellamy Creek autorka powraca z historią, która skradnie serca czytelników od pierwszych stron. "Irresistible" to powieść, która wyróżnia się nie tylko wśród współczesnych romansów, ale także w dorobku samej pisarki. Jej umiejętność tworzenia bogatych, wielowymiarowych postaci oraz wciągających fabuł sprawia, że ta książka staje się prawdziwą perełką.
W centrum historii znajdują się Mack McAllister i Frannie Sawyer, dwie postacie, które przyciągają się nawzajem niczym magnes. Ich relacja rozwija się z subtelną intensywnością, z każdą stroną coraz bardziej zmuszając czytelnika do wczuwania się w ich emocje. Melanie doskonale balansuje między romantycznymi momentami a realistycznymi wyzwaniami, z jakimi muszą zmierzyć się bohaterowie.
Co więcej, autorka udanie ukazuje tematy takie jak akceptacja samego siebie, radzenie sobie z przeszłością, znaczenie rodzinnych więzi oraz wyzwolenie się spod kurateli nadopiekuńczych rodziców. Ta głębia tematyczna nadaje powieści dodatkowy wymiar, sprawiając, że czytelnik po zakończeniu lektury pozostaje z refleksją nad własnym życiem i relacjami.
Język użyty przez Melanie Harlow jest płynny i sugestywny, prowadząc czytelnika przez wir emocji i wydarzeń. Opisy otoczenia oraz dialogi są wyraziste i naturalne, co sprawia, że czytelnik łatwo zanurza się w świecie stworzonym przez autorkę.
"Irresistible" to nie tylko kolejny romantyczny romans, ale także historia o odwadze, przeznaczeniu i odnajdywaniu szczęścia tam gdzie na pierwszy rzut oka nie jest to możliwe. Jest to książka, którą warto przeczytać nie tylko dla rozrywki, ale także dla inspiracji i głębszych refleksji nad życiem i miłością.

CO BYŚ ZROBIŁ/A GDYBYŚ PRZEZ JEDEN DZIEŃ NIE MUSIAŁ/A PRZEJMOWAĆ SIE ZOBOWIĄZANIAMI I MÓGŁ/A ZADBAĆ JEDYNIE O SIEBIE?
Współpraca reklamowa z @wydawnictwopapieroweserca
19/2024
"Nie potrzebuję obietnic i nie będę stawiała żądań. Będę zadowolona z każdej chwili, jaką zdołamy dla siebie wykraść".
Ta historia przyniosła mi ulgę...
Dotąd byłam przekonana, że nie wolno myśleć tylko o sobie, gdy jest się rodzicem. Ale czy nie należy się nam wtedy szczęście? Czy musimy udawać, że nie potrzebujemy więcej niż tylko uśmiechu dziecka?
Zawsze jest jeszcze druga strona. To, czego potrzebujemy jako kobieta/mężczyzna. Nie mówię tylko o fizyczności, ale o zaspokojeniu takich potrzeb jak pragnienie akceptacji, czułości, bezpieczeństwa... Skąd mamy brać siłę, jeśli nie właśnie z poczucia, że komuś zależy na naszym szczęściu?
Jeśli istnieje najlepsze połączenie, są nim właśnie Mack i Frannie. Ich odmienne charaktery, dwie tak różne dusze, tworzą coś pięknego, będąc razem... Wzajemnie się uzupełniają, przez co zrozumienie siebie przychodzi im z łatwością. Trudniej jest im jednak pogodzić własne przekonania.
On twierdzi, że kobieta zasługuje na coś lepszego, na kogoś, kto obdarzy ją wszystkim, czego potrzebuje.
Ona nie pragnie niczego, poza nim.
Czy uda jej się przekonać go, że wcale nie będzie jego kolejnym obowiązkiem?
Podoba mi się pióro autorki, wiele razy mile mnie zaskoczyła. Jestem bardzo ciekawa, co wydarzy się w kolejnej części, ponieważ tu główny wątek został zamknięty w przecudny sposób. Aż cieplutko zrobiło mi się na sercu 🤗
#czytam #recenzja #współpraca #książka #debiut #premiera #bookstagram #ootd #polishgirl #book #poland #teatr #polskadziewczyna #warszawa #czytambolubie #nature #motywacja #film #boho #spring #movie #bookstagrampl #fashion #książki #music #musical #beauty #booklover #blogerka

Współpraca reklamowa z @wydawnictwopapieroweserca
19/2024
Ta historia przyniosła mi ulgę...
Dotąd byłam przekonana, że nie wolno...

Dosłownie, tak jak gwiazdki podpowiadają, ta książka jest SREDNIA.
Naprawdę nie widzę w niej nic, co chwyciłoby mnie za serducho. Rozumiem, ze dziewczyna zakochała się w starszym facecie z dziećmi, pokochała przy okazji te dzieci. Super słodziutko, naprawdę. Mimo to, nie czułam miedzy bohaterami jakiejś większej chemii. Wszystko tam było POPRAWNE i nie wzbudziło mojego zainteresowania. Dość słaba pozycja, nie poleciłabym jej dalej.

Dosłownie, tak jak gwiazdki podpowiadają, ta książka jest SREDNIA.

"(...) ale mi­łość bywa skom­pli­ko­wa­na.

– A nie po­win­na – oznaj­mi­ła z żar­li­wo­ścią Mil­lie. – Jeśli kogoś ko­chasz, nic in­ne­go nie po­win­no się li­czyć. Po­wi­nie­neś robić wszyst­ko, by prze­by­wać z tym kimś, ile tylko się da."

Mack samotnie wychowuje trzy córki. Poświęca im sporo uwagi, stara się, by niczego im nie brakowało. Jest naprawdę świetnym ojcem, ale czasem jest po prostu zmęczony codziennymi obowiązkami. Nie ma czasu na związki i randkowanie. Jednak od pewnego czasu jego myśli zaprząta Frannie, córka właścicieli firmy, w której pracuje. Dziewczyna pomaga Mackowi w opiece nad dziewczynkami. Jest nią oczarowany, jednak wie, że nie może łączyć ich nic poza przyjaźnią. Za to Frannie zrobiłby wszystko, aby łączyło ich coś więcej..

Czy Mack da sobie szansę na szczęście i miłość?

Książka autorki uwielbiam! Seria 'Bellamy Greek' skradła moje ❤, a po tej historii śmiało mogę stwierdzić, że z tą serią będzie tak samo. I choć znałam schemat, według którego przebiegały losy bohaterów, to cudownie spędziłam z tymi bohaterami czas! Przeżywałam wszystko razem z nimi.

Każdy kto jest rodzicem odnajdzie w Macku cząstkę siebie! Jakie to było prawdziwe i naturalne! W końcu nie zawsze jest kolorowo. I właśnie to mi się podobało. A dziewczynki? No cóż.. Skradną serca czytelników, tak samo jak Mack. A co do tego Pana 🤭🤭 Jak ja się na niego denerwowałam! Tak bardzo chciałam, aby w końcu pomyślał również o sobie i dał sobie szansę na miłość i szczęście! Zasługiwał na to, tak samo jak i Frannie- z sercem na dłoni, zawsze pomocna. Nic dziwnego, że dziewczynki ją uwielbiały! Oni wszyscy idealnie do siebie pasowali. A kiedy w końcu Mack i Frannie się do siebie zbliżą... oj będzie gorąco🥵🥵 Wypieki na twarzy gwarantowane!

Z niecierpliwością czekam na kolejną część!

"(...) ale mi­łość bywa skom­pli­ko­wa­na.

„Nie możemy zmienić przeszłości, ale zdecydowanie możemy zadbać o przyszłość”

Życie Macka wywróciło się do góry nogami gdy jego relacja z żoną stała się skomplikowana.. A właściwie całkowicie się skończyła. Stał się prawnym opiekunem swoich córek, które z każdym dniem potrafią dawać mu w kość. W końcu przy trzech małych dziewczynkach nie można się nudzić. W opiece nad nimi pomaga mu Frannie – nieco młodsza koleżanka z pracy. Mac od zawsze widział w niej jedynie miłą i uśmiechniętą dziewczynę. Frannie ma jednak dużo więcej do zaoferowania.

Melanie Harlow jest autorką, której książki przywodzą mi na myśl ciepło i odpoczynek. Jej historie niejednokrotnie wywołały uśmiech na mojej twarzy i nie inaczej było również w tym przypadku.

„Irresistible” jest pierwszym tomem, który rozgrywa się w Cloverleigh Farms – małym miasteczku, w którym każdy zna każdego. Ja uwielbiam takie małomiasteczkowe historie i z wielką chęcią po nie sięgam. Z racji tego, że czytałam już kilka wcześniejszych książek autorki, wiedziałam czego mogę się spodziewać i cieszę się, że tym razem również się nie zawiodłam.

Motyw samotnego ojca + małomiasteczkowy klimat = jestem kupiona. Dosłownie! 🩷

Mac był typem mężczyzny, który dla swoich dzieci zrobiły wszystko. Właśnie dlatego zaplatał im włosy, ubierał brokatową koszulkę i spędzał z nimi każdą wolną chwilę. Wcale się nie dziwię, że Frannie tak dla niego przepadła. Opiekuńczy mężczyzna to najlepsze, co może być. Moim zdaniem główni bohaterowie idealnie się uzupełniali choć dzieliło ich kilka dobrych lat różnicy. Mówi się, że wiek to tylko liczba i ja zdecydowanie się z tym zgadzam.

Irresistible jest słodką historią nie tylko dzięki relacji głównych bohaterów ale również dlatego, że Frannie kochała piec. Makaroniki były jej popisowymi ciastkami i nie ukrywam, że niejednokrotnie narobiła mi na nie ogromnej ochoty.

Moim zdaniem ta książka jest idealną lekturą na wieczór. Zapewniam Was, że można przy niej odpocząć i miło spędzić czas. Ja już wyczekuję drugiego tomu i mam nadzieję, że również bardzo mi się spodoba.

„Nie możemy zmienić przeszłości, ale zdecydowanie możemy zadbać o przyszłość”

Ok bez szału.

Ok bez szału.

RECENZJA Sięgając po "Irresistible" nastawiałam się na słodką historię, ale jakie było moje zdziwienie, kiedy dostałam coś o wiele pikantniejszego. Nie zrozumcie mnie źle. Jestem oczarowana i zachwycona tą książką. Jednak oznaczenie „sweet” oraz próg wieku 16+ na niej troszkę mnie zmyliło. Książka owszem opowiada słodką i wzruszającą historię, ale zawiera również mnóstwo spicy scen. Melanie Harlow mistrzowsko łączy napięcie romantyczne i erotyczne z głębokimi emocjami, tworząc historię, która nie tylko rozgrzewa serce, ale także zachęca do refleksji nad życiem i miłością.

Mack jest ojcem samotnie wychowującym trójkę dziewczynek. W pewnym sensie jego życie to „uporządkowany chaos”. Mack kocha swoje córki nad życie i to właśnie one zawsze będą na pierwszym miejscu. Przez to mężczyzna czuje się głownie tatą a pomału zapomina, że jest również mężczyzną, który ma swoje potrzeby. Jednak w pracy Mac spotyka codziennie uroczą Frannie i to przy niej czuje, że traci głowę. Kobieta jest młodsza od niego o dziesięć lat a do tego jest córką szefa Macka. Do tego czasem pojawia się w jego domu w roli niani i opiekuje się dziewczynkami. Można śmiało powiedzieć, że Frannie jest całkowicie zakazana dla Macka. Jednak mężczyzna nie wie, że dziewczyna od lat darzy go uczuciem. Jeden wspólnie spędzony wieczór całkowicie zmienia ich relację. Kiedy raz zasmakujesz zakazanego owocu, będziesz chciał więcej i więcej… Wkrótce przyjaźń Macka i Frannie przeobraża się w gorący (sekretny) romans. Każde kolejne spotkanie uzależnia ich od siebie. Trzeba jednak pamiętać, że tutaj w grę wchodzą nie tylko uczucia ich ale również córek Macka. Wkrótce mężczyzna zaczyna czuć, że zawodzi dziewczynki i wkrótce zawiedzie również Frannie. Jest przecież starszym mężczyzną z bagażem trudnych doświadczeń. Czy rozstanie nie będzie słusznym wyborem? Może Mack nie zasługuje na miłość?

Śmiało mogę powiedzieć, że pokochałam "Irresistible". Ma ona w sobie moje ukochane motywy: friends to lovers, grumpy & sunshine, różnica wieku, zakazany związek. Główni bohaterowie, są tak realistycznie przedstawieni, że łatwo się z nimi identyfikować. Ich chemia jest nie do opisania - od pierwszego spotkania do ostatnich stron książki, czuć, że są dla siebie stworzeni. Autorka pisze płynnie, błyskotliwie i lekko, co sprawia, że lektura jest samą przyjemnością."Irresistible" to książka, która z pewnością przypadnie do gustu fanom gorącego romansu, ale także każdemu, kto szuka pięknej, inspirującej opowieści o miłości i życiu. Gorąco polecam sięgnąć po tę powieść i oddać się magii, którą tworzy Melanie Harlow.

Romans z różnica wieku? Niania i samotny ojciec trójki dziewczynek?
Jedno i drugie świetnie się w tej książce skomponowało❤️ Zacznę może od tego, że pokochałam te trzy łobuziary już w pierwszych rozdziałach, są poprostu rozczulające 🥹 A Mac? Taki tatusiek to ideał😂 Jest to oczywiście romans, dosyć przewidywalny moim zdaniem ale opisany w sposób lekki, zabawny i uroczy dzięki czemu się nie nudzimy a nasze rozczulenie jest ciągle na wysokim poziomie 😍 Bohaterowie są bardzo naturalni, relacja Franii i Maca jednocześnie gorąca i dojrzała, dziewczyna naprawdę idealnie równoważy dojrzałość swojego partnera dzięki czemu wypada to bardzo realnie a przede wszystkim jest świeże i przyjemne w odbiorze 😈 Świetnie się bawiłam z tą książką, dodatkowo bardzo szybko mi się ją czytało ❤️ To idealna książka na wieczór, zwłaszcza gdy za oknem wiosenny deszczyk 😘 Dodatkowo podobało mi się, że bohaterowie chodź idealni - nie byli idealni 😂 Wiem wiem, masło maślane 🤪 Idealnie pasują do siebie, idealnie zostali wykreowani, ale zdecydowanie posiadają wady, lęki i rozterki co ich bardzo urealnia 🥹 Myślę że romantyczki będą tą książką zachwycone ! ❤️

Romans z różnica wieku? Niania i samotny ojciec trójki dziewczynek?

• Przeczytane 2024
  • Ebooki