Regresja

literaryechoes.com
2023-02-16
2023-02-16
Juan Martin Sanchez, Beata Demska
scifi science fiction powieść fantastyka naukowa

Ta książka to jakby skrzyżowanie "Nas" Zamiatina z "Wyspą" Huksleya oraz dowolną pozycją Paolo Coelho. Jest przyszłość niby idelna. Narrator nam o niej opowiada bez emocji, nic nie wynika z akcji (chyba największy grzech autora - wyłożyć kawę na ławę zamiast pozwolić bohaterom coś zrobić, by pokazali, jacy są i gdzie są). Ale jak coś ma wynikać z akcji, skoro jej nie ma? Dostajemy masę okrągłych zdań (tu podobieństwo do brazylijskiego miszcza),ale jakoś trudno w nie uwierzyć. Dobrnąłem do końca, bo książka jest krótka, ale... szkoda czasu.

"Regresja" to zaskakująca i prowokująca do myślenia powieść futurystyczna.
Dwóch narratorów opowiada, w sposób nieco zawiły, jak wygląda życie w przyszłości. Wpleciona została w to
historia miłości romantycznej.
Książka opowiada o aktualnych lękach i nadziejach dla naszego świata.
Główny bohater wątku romantycznego zmaga się z pytaniami: Czy wolność jest naprawdę wolnością, jeśli odciąłeś się od świata, aby ją osiągnąć?
Czy można być zakochanym w świecie, w którym nie ma na to miejsca?
W tej powieści, napisanej trudnym językiem, nie ma łatwych odpowiedzi.
Czy ludzkość może znaleźć sposób na rozwój, który nie opiera się na wyzysku i nierówności?
Książka pozostawia niedosyt, więc może można liczyć na kolejną część.

"Regresja" to zaskakująca i prowokująca do myślenia powieść futurystyczna.
historia miłości romantycznej.
Książka opowiada o aktualnych lękach i nadziejach dla naszego świata.

Jeśli chcesz wyruszyć w podróż odkrywania nowego, pełnego możliwości świata, zapoznaj się z tym romantycznym futurologicznym spojrzeniem na nasz świat. Posłuchaj wstępu do książki

Pokaż mimo tovideo - opinia

• Nowości 2023