Lewy brzeg

Okładka książki Lewy brzeg Anna Kasiuk
Okładka książki Lewy brzeg
Anna Kasiuk Wydawnictwo: Dlaczemu Cykl: Łowiska (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Łowiska (tom 1)
Dlaczemu
2023-05-10
2015-09-29

Cóż to była za pozycja. Zabierałam się do niej długo, ale w końcu i dla niej znalazłam czas. Ostatecznie chwyciła mnie za serce tą normalnością, realizmem, chociaż powiem szczerze, że motyw klątwy mnie zaintrygował.

Jak to mówią życie to nie bajka, a serce nie sługa. Można byłoby przy tej książce wymienić jeszcze więcej przysłów, które odzwierciedlałyby fabułę, ale po co? Najlepiej przeczytać samemu i rozkoszować się tym, co dzieje się i zmienia przy pomocy przyjaźni i miłości.

,,Lewy brzeg" Anny Kasiuk rozpoczyna serię Łowiska. W książce poznajemy Pawła, który wierzy w przekleństwo rzucone na jego rodzinę. Szuka winnej, ale na jego drodze niespodziewanie staje Majka. Córka osoby, której szuka.
Powiem Wam, żeby Was zaciekawić, że na tle tego wszystkiego występuje jeszcze rudowłose widmo. 😁

Bardzo fajna pozycja, taka lekka obyczajówka, trochę zabawna, z niespodziewanie rodzącą się miłością, z nadzieją na zmiany i spełnienie swoich marzeń. Często przewijała się ta zmora, która nadawała klimat i sprawiała, że ciekawość ciągle rosła. Jestem ciekawa, jak to wszystko potoczy się dalej ❤️
Polecam, dla odstresowania się.

Marzenia są czymś pięknym, ale kiedy rzeczywistość uderza czasem lepiej zejść na ziemię.

Praca marzeń, w której można się spełnić, jest czymś świetnym.
Majka pracuje z dziećmi, które mają problemy, bo są w rodzinę patologicznej bądź muszą się z czymś mierzyć i sobie nie radzą. Każda sesja to wyczyn nie tylko dla dzieci-małych pacjentów, ale również dla Majki, która nie radzi sobie czasem z tym bólem, który spada na te małe istotki. Pracowała w państwowej placówce, a śniła się jej praca w prywatnej klinice, w której wszystko wygląda inaczej ekskluzywny poziom bez zmagania się z wilgocią na ścianach.
Ewa przyjaciółka Majki dostała się właśnie w takie miejsce, ale niestety nie obyło się bez haczyka, którym był obrzydliwy facet liczący na coś więcej w zamian za stanowisko.
Kiedy dziewczyny poszły świętować sukces, niespodziewanie Majka zauważyła przypatrującego się jej mężczyznę.

Paweł chciał tylko jednego, a dostał zupełnie co innego zamiast zemsty otrzymał znajomość, koło której nie mógł przejść obojętnie i choć klątwa ciągle dawać o sobie znać nie zamierzał odpuścić.

Świetna historia, w której są poruszane ciekawe wątki. Majka opuszczoną przez matkę zostając z ojcem pracującym ciągle w trasie, teraz po latach schorowany potrzebuje opieki i choć ciągle wierzył, że jego miłość wróci tak teraz wie, że stracił tylko czas swoje życie na coś, czego już dawno nie było. Paweł świetne relacje z bratem i cała historia łowisk. Nie mogę się doczekać kolejnej części, aby przeczytać.

Kogo przez lata szukał Paweł?
Co okropnego przytrafiło się Ewie?
Co wydarzy się na łowiskach podczas pobytu Majki tam?

Tego dowiecie się, czytając książkę.

💕💕

Praca marzeń, w której można się spełnić, jest czymś świetnym.

RECENZJA

"LEWY BRZEG"

AUTOR: ANNA KASIUK

WYDAWNICTWO: DLACZEMU

"Skąd ta nagła zmiana, kiedy się znalazł przy jej boku mężczyzna, z którym gotowa była pójść bodaj na koniec świata, który fascynować ją i jednocześnie wciąż trochę przerażał?
Skąd to zwątpienie i nieznośne kołaczące się we wewnątrz przeczucie, że w życiu nie można liczyć na szczęśliwe zakończenia?"

"Lewy brzeg" to pierwszy tom cyklu Łowiska.
Książka, która jest na pewno niesztampowa, jednocześnie intryguje, daje nutkę tajemniczości i coś niewyjaśnionego, co daje tej historii niepowtarzalny klimat, a jednocześnie jest pełna współczesności. Wydaje się zwykłą historią i walką z każdym dniem, który pochłania bohaterów, jednak nic bardziej mylnego. Tutaj znajdziecie poświęcenie, prawdziwą przyjaźń, rozwijającą się uczucie,  które zmieniła bohaterów i jest wręcz czytelne. Akcja książki jest nieprzewidywalna a zakończenie zaskakujące.
Autorka wplotła wątek klątwy, który absorbuje i chcesz się dowiedzieć, o co chodzi w tym wszystkim. W dodatku autorka podsyca, historię dając, nam tylko okruchy informacji na dodatek są nieoczywiste, budzą wątpliwości, a jednak okazuje się, że to może być prawda.
Autorka napisała pełną emocji, pobudzającą wyobraźnię historię, która zawiera kilka ciekawych plot twistów.
Książka składa się z kilku wątków, takich jak: przyjaźń, więzi rodzinne, problemy społeczne, wątek gwałtu, klątwa, tajemnica, romans, rudowłose widmo.
Autorka w realny i opisowy sposób pokazała świat bohaterów i piękno Łowisk.

Bohaterowie świetnie wykreowani, wyraziści, barwni, każda postać jest inna, i są nadwyraz prawdziwe, tacy jak my, pełni wątpliwości, wad, ale mają dobre serca, niektórzy pogubieni, próbują się odnaleźć w danej chwili.
Relacja głównych bohaterów jest dosyć skomplikowana, szybko rozwijało się ich uczucie, które zaskoczyło ich oboje, ich relacja z jednej strony przerażała, ich a z drugiej były tak silna i sprzeczna, że się gubili w niej. Czuć było między nimi tę chemię. Są tak różni.
Podobała mi się wyjątkowa więź Majki i jej ojca, coś pięknego.
Przyjaźń miedź Majką a Ewą została pięknie pokazana, zawsze mogły na siebie liczyć.

Maja to postać spokojna, skromna, krucha, delikatna, ale kiedy trzeba, potrafi wyciągnąć pazurki.
Paweł to postać tajemnicza, dość skryta i przyjechał do Warszawy w określonym celu, jednak wszystko się zmienia, kiedy poznaje Maję.

"Patrzył jej w oczy bez zawstydzenia, jakby chciał się wedrzeć do wnętrza duszy..."

Majka ma dwadzieścia osiem lat i jest psychologiem dziecięcym.
Mieszka na Warszawskiej Pradze ze swoim tatą, którym się opiekuje. Ma przyjaciółkę Ewę.
Całą sobą, pragnie wyrwać się, na lewy brzeg Wisły,  gdzie miałaby większe możliwości i co jest jej największym marzeniem. Wszystko miała zaplanowane i trzymała się swojego planu za wszelką cenę. Uparcie dążyła do osiągnięcia swoich celów i wyłącznie ciężką swoją pracą, nie szła na skróty. Jednak jej życie było pozbawione smaku, nudne i zwyczajne.
W jej monotonnym życiu następuje wiele zmian, za sprawą nowo poznanego mężczyzny.
Paweł "Czarny rycerz" wywraca jej świat do góry nogami, a jej nudne pozbawione zmian życie rozbłysło i stało się początkiem wielu dziwnych zdarzeń i dziwnych snów.
Paweł znalazł się w jej życiu w momencie, którym najbardziej potrzebowała kogoś w swoim życiu.

-Jakie intencje ma Paweł wobec Majki?
-Kim jest rudowłosa kobieta w białej sukni?
-Jaka klątwa wisi nad rodziną Pawła?
-Jak potoczą się losy Majki i Pawła?
-Czy będą szczęśliwi?
-Czy drugi brzeg okaże się odległy i nieosiągalny dla Majki?
-Co łączy bohaterów książki?

POLECAM ❤️❤️

Dziękuję wydawnictwu Dlaczemu za egzemplarz do recenzji. 🥰❤️❤️

RECENZJA

"LEWY BRZEG"

AUTOR: ANNA KASIUK

WYDAWNICTWO: DLACZEMU

Chcesz odkryć tajemnice, które łączą bohaterów książki?

To zachęcam do sięgnięcia po książkę, która jest lekką obyczajówką. Na początku trochę przytłaczały mnie opisy w książce. Lecz później nabrało to sensu. Autorka chciała nas wprowadzić, w życie bohaterów. Po przeczytaniu zakończenia będziecie ochoczo wyczekiwać kontynuacji książki.

Chcesz odkryć tajemnice, które łączą bohaterów książki?

🧡 RECENZJA 🧡

Tytuł: "Lewy Brzeg"
Seria: Łowisko
Autorka : Anna Kasiuk
Wydawnictwo: Dlaczemu

Maja prowadzi spokojne życie na Warszawskiej Pradze, gdzie mieszka z chorym ojcem. Na codzień pracuje jako psycholog dziecięcy. Jej marzeniem jest zamieszkać za "lewym brzegiem " Wisły,gdzie wiodłaby lepsze życie.

Paweł od wielu lat szuka Majki. Chce on zemsty za krzywdy ,które jego rodzinie wyrządziła matka dziewczyny. Gdy w końcu znajduje kobietę już sam nie wie czy nadal chce zemsty ,bo inne uczucia zaczynają nim kierować.

Czy Pawłowi uda się uwolnić od klątwy?
Co przyniesie mężczyźnie spotkanie Majki?

Zawarta historia w książce jest bardzo ciekawa i wciągająca. Autorka ma bardzo ciekawy styl pisania. Książka zawiera dużo tajemnic,zagadek , miłości, magi.
Nie będę ukrywać,że był moment ,że książka mnie znużyła,przez liczne opisy, które nie są krótkie.
Zakończenie myślę ,że zaskoczy większość czytelników dlatego nie mogę się doczekać drugiego tomu.

🧡 RECENZJA 🧡

Tytuł: "Lewy Brzeg"
Seria: Łowisko
Autorka : Anna Kasiuk
Wydawnictwo: Dlaczemu

Paweł od wielu lat szuka Majki. Chce on zemsty za krzywdy ,które...

Lewy Brzeg jest to pierwsza części serii "Łowiska". Książka jest bardzo lekka i moim zdaniem bardzo spokojna idealna na wieczor. Ale tutaj wielkie zaskoczenie dzieje się dużo, tajemnice nie wyjaśnione sprawy. Fajnie jest przeczytać coś lekkiego coś innego od reszty szczególnie gdy to jest pierwszy mój raz poznać pióra autorki naprawdę polecam przeczytać tą historię!!.

Recenzja

"Lewy Brzeg"

Autorka
@annakasiuk_author

Wydawnictwo
@_dlaczemu

Jest też romans ,sekrety rodzinne , przyjaźń.
Bardzo mnie wciągneła ta książka piękne Mazury .

A tam… wszystko się może zdarzyć. „Lewy brzeg” to pierwszy tom cyklu „Łowiska”. Czytajcie i czekajcie na kolejne.
To jest moje trzecie spotkanie z książką autorki i napewno nie ostatnie

Dziękuję za możliwość zrecenzowania książki wydawnictwu @_dlaczemu

Współpraca reklamowa wydawnictwo @_dlaczemu

Recenzja

"Lewy Brzeg"

Autorka
@annakasiuk_author

Wydawnictwo
@_dlaczemu

Jest też romans ,sekrety rodzinne , przyjaźń.
Bardzo mnie wciągneła...

" Jeśli Matylda przyszła się przywitać z Majką to znaczy ni mniej, ni więcej, że są sobie przeznaczeni. Jego klątwa dotyczyła również Majki. Teraz miał pewność."

Majka pracuje w przychodni jako psycholog dziecięcy. Marzy jej się jednak posada w nowoczesnej klinice po drugiej stronie Wisły, pragnie się wyrwać z prawej strony. Nieoczekiwanie w jej życiu pojawia się tajemniczy przystojniak, który nie daje za wygraną i za wszelką cenę pragnie zdobyć kobietę.

Czy marzenie naszej bohaterki się spełni? A może pojawienie się Pawła zmieni jej plany?

Paweł jest bardzo skrytą postacią. Trudno go rozszyfrować, jakie ma zamiary i w jakim celu konkretnie pojawił się w życiu Majki.

Po przeczytaniu opisu i wyłapaniu słów klątwa i rudowłosa zmora wiedziałam, że muszę przeczytać tę historię. Przyciągnęły mnie jak pszczoły do miodu. Tak już mam, że lubię takie klimaty.

Cala fabuła owiana jest tajemnicą i pewnym przekleństwem. Dostajemy strzępki informacji, które nie są takie do końca oczywiste. Nie mogłam rozgryźć, o co w tym wszystkim chodzi, dlatego z takim zaciekawieniem czytałam książkę. Zaczęłam wieczorem i gdyby nie fakt, że rano muszę wstać, to bym ją skończyła.

Ot zwykła historia dwójki nieznajomych, a jednak na swój sposób ciekawa. Wplecione wątki z udziałem zmory podsycały tylko moją ciekawość. Momentami miałam ciarki na ciele, więc w sumie dobrze, że dokończyłam książkę w następnym słonecznym dniu.

Zakończenie pozostawia nas w lekkim zawieszeniu, nie do końca wiem i rozumiem, co się wydarzyło. Tym bardziej ciekawa jestem wydarzeń w kolejnej części.

To moje drugie spotkanie z twórczością autorki. I bardzo mi się podobało. Autorka potrafiła mnie wciągnąć w akcję książki i zainteresować przygodami bohaterów.

A na zachętę zostawiam Wam cytat z niezbyt przyjemnego snu:

"Niemal czuła wymierzany w nią chłód. Przenikał ją. Nagle poczuła, jak robi się jej zimno. Brodziła nogami w czymś grząskim i mokrym. Spojrzała w dół, po kostki stała w wodzie, której poziom gwałtownie się podnosił."

On, ona i ta trzecia, która jest… zjawą. Pomyślałby ktoś: trójkąt doskonały. Jest też tajemnica, a zaraz za nią klątwa. Paweł od lat poszukuje winnej przekleństwa rzuconego na jego familię. Zamiast niej znajduje Majkę, jej córkę. Romans jak malowany. Ale powoli, teraz niespodzianka: swoje trzy grosze dodaje rudowłose widmo. Czy to średniowieczny harlequin? Wręcz przeciwnie, pełna współczesność. Tytułowy lewy brzeg to marzenie bohaterki – wyrwać się z prawej strony Wisły, z warszawskiej Pragi, pracować w centrum, w szklanym wieżowcu, ziścić swoje zawodowe ambicje. Tymczasem jej plany plącze rycerz na białym koniu (czytaj: za kierownicą czarnego audi) i porywa ją do mazurskich Łowisk. A tam… wszystko się może zdarzyć.

'Lewy brzeg' to nie pierwsza książka autorstwa Anny Kasiuk, którą miałam przyjemność czytać. Sięgając po jej powieści mam pewność, że to będzie niepowtarzalna przygoda pełna tajemnic.

W tym przypadku również się nie pomyliłam. Autorka stworzyła unikatowy i nieszablonowy klimat. Połączenie tajemnicy, mroku, uczucia ale także fantastyki. Bo jak inaczej można nazwać dodanie do historii pięknej rudowłosej zjawy ? Bałam się, czy to się uda, bo nie da się ukryć, że do łatwych zabiegów to nie należy. A jednak !
Rewelacyjne wyważenie wątków obyczajowych z nutką mistycyzmu. Dodatkowo charakteru dodaje trochę trudna relacja pomiędzy Pawłem a Majką. Budzące się uczucie, które zaskakuje swoją mocą i intensywnością obydwie strony.

Warto zwrócić uwagę na kreacje bohaterów. Jest ich odpowiednia ilość, każdy jest inny i bardzo dobrze wykreowany. Nie czułam przesytu ani zagubienia, wręcz przeciwnie - lekkość i balans.

To wszystko sprawia, że ksiazke pochłonęłam w jeden wieczór. Zakończenie nie takie jakie oczekiwałam, ale to dobrze. Teraz czekam na to, co tam się dalej wydarzy i o co chodzi z tajemniczą Matyldą?

Zlosnica_czyta

"Lewy Brzeg" to pierwsza tom serii "Łowiska"
Ta książka wciągnęła mnie bez reszty a bohaterowie historii na stałe zagościli w mojej głowie.
Maja to spokojna dziewczyna pracuje jako psycholog dziecięcy, gdzie pomaga dzieciom z patologicznych rodzin. Opiekuje się też swoim tatą, z którym łączy ją cudowna i silna więź. Ma też swoje niespełnione marzenie chce otworzyć swój własny gabinet w centrum stolicy. Jest też Ewa oddana przyjaciółka Majki, która nigdy nie zawodzi. I nagle pojawia się on przystojny, tajemniczy, chwytający za serce- Paweł. Poszukuje on "tej " która rzuciła klątwę na jego ród. Jednak zamiast niej znajduje jej córkę, z którą połączy go płomienny romans i uczucie. Nagle znów w życiu Pawła pojawia się ona rudowłosa wiedźma a to zwiastuje kłopoty.
Jakie? Przekonajcie się sami.
W powieści "Lewy brzeg" znajdziemy bezwarunkową miłość, przyjaźń, klątwę, tajemnicę, pożądanie, i różne oblicza miłości. Czyli wszystko to co czyni powieść niezwykle intrygującą i nieodkładalną.
A zakończenie...? Mnie na dłuższą chwilę zostawiło z otwartą buzią. Teraz pozostało cierpliwie oczekiwać na dalszy ciąg.
Polecam z całego serca ❤️

"Lewy Brzeg" to pierwsza tom serii "Łowiska"

• Przeczytane 2017
  • W bibliotece