Maska

Dlaczemu
2023-04-05
2023-04-05
literatura polska

Sekrety, erotyka i ciekawy klimat to jest to co lubię najbardziej. Super się to czytało, moje pierwsze spotkanie z panią Kasiuk wyszło bardzo smakowicie.

Dla głównej bohaterki- Julity Ochuckiej była to miłość, bezpieczeństwo i stabilna pozycja społeczna. Niby nic nadzwyczajnego, a jednak nie wszystko to jest dostępne na wyciągnięcie ręki.

Kobieta piastuje kierownicze stanowisko w pewnej, dobrze prosperującej firmie farmaceutycznej. Podczas realizacji jednego zleceń trafia na coś, co może doprowadzić firmę do upadku. Jakie konsekwencje będzie miało okrycie przez nią tej tajemnicy?
Czy policjanci zajmujący się tą sprawą zdemaskują przestępcę i sprawią, że sprawiedliwości stanie się zadość?

Sięgając po tę książkę nie wiedziałam czego się spodziewać, ponieważ to moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki.

Pani Anna stworzyła w swojej książce świat pełen intryg i niebezpiecznych tajemnic, których odkrycie może mieć katastrofalne konsekwencje.
Bohaterowie zostali świetnie wykreowani, przez co czytelnik może łatwo utożsamić się z ich emocjami.
Wielowątkowość fabuły sprawia, że książkę czyta się niemal jednym tchem, a wszystkie wydarzenia płynie łączą się w jedną spójną całość.

Autorka ma bardzo lekki i przyjemny styl pisania i z pewnością sięgnę po kolejne książki jej autorstwa.

Idealna pozycja na wolny wieczór. Polecam!

Jak często ludzie zakładają maski, aby ukryć swoje emocje i uczucia?

Julia Ochucka oprócz finansowych korzyści jako kierowniczka firmy farmaceutycznej korzysta również z kontaktów w czasie delegacji. Nieszczęśliwie zakochana w mężu szuka strzępków miłości i czułości w ramionach innych mężczyzn. Przez wiele lat zdejmuje maskę tylko w czasie chwilowych uniesień.
Jej wartości i zaangażowanie w sprawy GRAFarmy sprowadzają ja do śmierci.
Sprawę zabójstwa dostaje para najlepszych policjantów z dochodzeniòwki. Lidia wykorzystując fakt, że jest łudząco podobna do ofiary, poznaje jej życie od środka.
Jej partner nie jest zadowolony z takiego obrotu spraw, ale ma nadzieję, że uda mu się uratować ją przed najgorszym. Jego zaangażowanie nie wynika tylko z poczucia obowiązku...

Co kryją bohaterowie książki? Jak daleko posuną się w ukrywaniu swoich emocji, a kiedy zdecydują się ściągnąć swoją maskę?
Czy zatracanie się w ramionach innych dało Julii chociaż odrobinę szczęścia?

Anna Kasiuk stworzyła dobry kryminał z lekkim podłożem psychologicznym. Wkrada się w umysły bohaterów, lawirując między prawdą, a kłamstwem.
Historia oparta w dużej mierze na wewnętrznych rozterkach postaci, a opisy w dwóch przedziałach czasowych z perspektywy Julii i Lidii to strzał w dziesiątkę, aby utrzymać napięcie.
Czytelnik w Masce nie odnajdzie krwawych momentów, jednak nie odbiera to wysokiej oceny książce.

Jak często ludzie zakładają maski, aby ukryć swoje emocje i uczucia?

Jej...

Książki Ani Kasiuk są gwarancją jakości. Każda powieść gwarantuje dobrze spędzony czas. Autorka jak mało kto serwuje nam czytelnikom całą paletę emocji. Myślę, że to jest siła A. Kasiuk, która napisała już tak wiele powieści, że można z całą pewnością stwierdzić : „zna się kobieta na rzeczy i na tym co robi i co pisze”. Tutaj nic nie dzieje się bez przyczyny, wszystko jest zaplanowane i przemyślane. Czytanie takich historii to czysta przyjemność. Byłam pod wrażeniem „Potłuczonej filiżanki” czyli poprzedniej książki, która ukazała się przed „Maską” teraz znów jestem pod wrażeniem tego jak autorka tworzy i prowadzi fabułę. Ta książka wciągnęła mnie bez reszty i pochłonęłam tą pozycję nie wiadomo kiedy. To właśnie był dla mnie minus tej książki, że za szybko się skończyła. Podobali mi się również bohaterowie i z dużym zainteresowaniem czekałam na to co dalej z nimi będzie.

"Nie była tak silna, za jaką ją miał. Często zdarzało jej się marzyć o nich podczas nocy spędzanych na obserwowaniu obiektów. Byli tak blisko. Jednak tylko mentalnie. Znali się jak łyse konie. Taka relacja w ich zawodzie była czymś niezwykle istotnym. Od samego początku poczuli to coś. Ufali sobie, swoim umiejętnościom, a poza tym rozumieli się bez słów".

Książka przyciąga wzrok swoją okładką i zachęca do przeczytania. Tytuł również skłania do zastanowienia o jaką maskę tutaj będzie chodziło? Kto będzie się za nią krył? Dlaczego ktoś ją będzie na siebie „nakładał”? Jaka historia znajduje się wewnątrz? Co chciała nam tym razem przedstawić Anna Kasiuk, jaki temat, jakie życiowe sytuacje? Tego dowiecie się z lektury. Kogo poznamy w tej opowieści? Jacy będą bohaterowie i co ich czeka? Z pewnością podczas czytania nie będziecie się nudzić. Pojawiają się tajemnice, które odkrywamy powoli, strona po stronie! Aż do końca musimy czekać, aby rozwiązać zagadkę. Kasiuk umie budować i trzymać napięcie do ostatniej linijki. Przez co książka jest wciągająca, taka jak lubię.

„Uśmiechnął się do niej i poczekał, aż wsunie broń za pasek spodni. Otworzył drzwi i wyszli. Znowu byli w grze. Poczuł przyjemny dreszcz przebiegający po plecach. Emocji dostarczały spojrzenia mijanych współpracowników i przyjazne poklepywanie Lidki po ramieniu. Czuł dumę, widząc odwracających się za nimi kolegów. Byli gotowi”.

Jest tu coś dla każdego, jest wątek miłosny, ale i coś mocniejszego, czyli jest też bardziej kryminalnie, trzeba dojść do tego kto zabił. W czym pomogą nam Lidia i Marcin, czyli dwójka świetnych policjantów. Czy ten duet coś połączy oprócz wspólnej pracy? Być może… Czy uda im się odkryć co stało się z Julitą Ochucką? Ofiara była osobą wpływową była kierowniczką firmy farmakologicznej, poświęciła się swojej pracy bez reszty, czy jej się to opłaciło? Niech przykład Julity będzie dla Nas ostrzeżeniem. Zastanówmy się czy warto być tak zaangażowanym w pracę? Co jest w życiu najważniejsze? Czy tylko praca się liczy? A co z rodziną? Czy żyjemy tylko aby gonić za pieniędzmi? Czy one są sensem życia? Życie jest tak kruche i krótkie, korzystajmy z niego, nie odkładajmy nic na później, bo kto wie czy to później nastąpi.

„Pogrążona w myślach przemieszczała się w ciągu aut, nawet nie myśląc o przyspieszeniu. Dopiero gdy zjechała na otoczoną drzewami ulicę, pozwoliła sobie na dociśnięcie gazu. Za nią jechał zaledwie jeden samochód. Przez dłuższy czas trzymał się dość blisko, dlatego zwolniła, pozwalając mu na wyminięcie. On jednak w dalszym ciągu siedział jej na zderzaku. Przez myśl przemknęło jej, że widziała to auto. Odkąd wyjechała z podziemnego parkingu, sunęło za nią, trzymając tę samą odległość. I już miała zjechać na wyłaniający się zza zakrętu przystanek autobusowy, kiedy samochód uderzył w nią, powodując, że jej auto zaczęło niebezpiecznie tańczyć po dwóch pasach jezdni.”

Kolejna powieść autorki po przeczytaniu, której zostają z czytelnikiem przemyślenia i refleksje. To bardzo ważne, aby książka oprócz tego, że ją przeczytamy została z nami na dłużej, aby żyła w naszych głowach i sercach, a nie żeby za dwa dni o niej zapomnieć. Warto ją poznać, tak jak i wcześniejsze pozycje napisane przez Annę Kasiuk. Autorka trzyma poziom i nie zwalnia tempa wydając cały czas interesujące lektury. Na brak pomysłów nie ma co narzekać, a to może czytelników tylko cieszyć, bo co jakiś czas mamy do przeczytania coś spod jej pióra.
Rozdziały są krótkie co akurat mnie się podoba, lubię takie, ale jednocześnie może to być niebezpieczne, bo nie możesz się oderwać od czytania i tylko mówisz sobie w myślach „jeszcze jeden…” i nagle okazuje się, że powieść przeczytana, więc jak wszystko ma to swoje plusy i minusy.
Jak dla mnie jest tutaj trochę za dużo scen dla „dorosłych” wiecie co mam na myśli? Ale dla innych może to być plus także musicie przeczytać i sprawdzić sami. Polecam serdecznie!

„Zdołała jednak uniknąć kolizji i wróciła na drogę. Zdecydowanie przyspieszyła, licząc, że zgubi prześladowcę. Nie miała wątpliwości – samochód nie przez przypadek próbował zepchnąć ją z drogi. Jej mózg pracował na najwyższych obrotach. Znowu nastąpiło uderzenie. Julita próbowała zachować się zgodnie z algorytmem. Skręciła koła w przeciwnym kierunku, ale zrobiła to za późno i jej bmw ześliznęło się z ulicy i uderzyło drzwiami pasażera w drzewo".

Książkę czyta się bardzo fajnie. Czytają, czekamy w napięcia co, będzie dalej. Bardzo mi się podobała książka i mogę ją polecić każdemu, kto lubi historię z dreszczykiem.

Jak dla mnie kryminał z wątkiem miłosnym, duży plus za krótkie rozdziały przez co bardzo szybko się czyta. Nawet wciągająca i dosyć ciekawa, w książce opissnych jest jak dla mnie trochę za dużo scen dla dorosłych 🤪

Recenzja

"Maska"

Autorka
@annakasiuk_author

Wydawnictwo
@_dlaczemu

Świetny kryminał z wątkiem miłosnym.. Fabuła książki od samego początku trzyma w napięciu .Julita Ochucka jest kierowniczką do spraw kluczowych klientów wiodącej firmy farmaceutycznej.Zostaje zamordowana .A dlaczego bo dowiedziała się czegoś co nie powinna wiedzieć. Najpierw poznajemy jej życie aż do jej śmierci . Później poznajemy parę detektywów Lidia i Marcin nie spodziewają się jednak, że przyjdzie im stawić czoło rekinom biznesu, a ich oddanie odkryje kamuflowane przez lata machlojki. Czy śledczym uda się odnaleźć sprawców okrutnego zabójstwa? Czy podobieństwo policjantki do ofiary pomoże rozwikłać sieć tajemnic, w którą uwikłani zostali kochankowie nieżyjącej? Czy prawdziwa miłość, do której tęsknią obie kobiety, istnieje? .

Bardzo mi się spodobało to jak Lidia porowadziła śledzwo upodobniając się do Julity.
W książce znajdziemy intrygi, tajemnice sceny erotyczne napisane ze smakiem. Dobrze wykreowani bohaterzy.Czytało mi się bardzo dobrze byłam ciekawa jak się ta sprawa rozwiąże miałam swoje domysły ale autorka mnie zmyliła .To jest moje trzecie spotkanie z książkmi autorki i bardzo udane każda z nich jest inna . Bardzo polecam 💖

Dziękuję za możliwość zrecenzowania książki i za egzemplarz wydawnictwu @_dlaczemu ❤️❤️

#maska#annakasiuk#wydawnictwodlaczemu#

Recenzja

"Maska"

Autorka
@annakasiuk_author

Wydawnictwo
@_dlaczemu

„Straciłam czujność i pozwoliłam sobie na miłość, pozwoliłam sobie uwierzyć, że niczego więcej nie będzie mi w życiu brakowało. Wychodzi na to, że tak naprawdę pozwoliłam się omamić własnej słabości”.

W pierwszej linii poznajemy Julitę Ochucką, menadżerkę w firmie farmaceutycznej. Zgłębiamy jej życie, pracę i wszelkie obawy. Nasza bohaterka przez przypadek odkryła coś, przez co znalazła się w niebezpieczeństwie.

Co takiego odkryła Julita? I dlaczego musiała zginąć?

W drugiej linii czasowej towarzyszymy dwójce funkcjonariuszy Lidii i Marcinowi. Razem z nimi staramy się rozwikłać sprawę zagadkowego i okrutnego zabójstwa. Na dodatek policjantka jest bardzo podobna do ofiary.

Czy uda się znaleźć mordercę? Jakimi motywami się kierował?

Niezbyt lubię takie przeskoki czasowe pomiędzy rozdziałami. Myślałam, że zapomnę, o czym był poprzedni rozdział, jak zacznę czytać następny w zupełnie innej przestrzeni. I niczego nie zapomniałam, wręcz przeciwnie wszystko pamiętałam i bardzo mi się podobało.

Z zaciekawieniem czytałam i śledziłam losy bohaterów. Bardzo chciałam rozwikłać sprawę i obnażyć ją ze wszystkich sekretów. Wraz z policjantami badałam wszelkie poszlaki, analizowałam fakty i zbierałam dowody. Miałam jednak lekką przewagę, znałam myśli i poczynania Julity. Super było porównać tok rozumowania śledczych z informacjami, które już miałam. Sprawdzałam, czy idą w dobrym kierunku.

To moje pierwsze spotkanie z twórczością autorki. I na pewno nie ostatnie. Polecam Wam serdecznie i na koniec zostawiam Wam cytat, który zmusił mnie do refleksji.

"Zrozumiałam bowiem, że nie powinnam oddawać siebie po kawałku wszystkim, bo wtedy mnie samej zostanie niewiele."

W książce spotkałam się z dwoma liniami czasowymi opisującymi wydarzenia, przed zabójstwem i po zabójstwie. Łączy je wspólny mianownik, a mianowicie nasza bohaterka Julita....

No to dopiero niezwykła książka! Autorka wpierw kusi nas świetnymi wątkami kryminalnymi, morderstwem i sprawą jaka się toczy, by odnaleźć zabójcę, jednak przemyciła tutaj gorący romans płynący pożądaniem! No powiem wam, że postacie doskonale znały się na grze wstępnej:-) Dodatkowo atmosfera pomiędzy partnerami, którzy prowadzą śledztwo w sprawie zamordowanej kobiety było tak gęsta, że można było kroić ją nożem! Zakładali jednak na siebie maski, by - ona- nie pokazać tego, że on bardzo ją pociąga. Nie chce zniszczyć ich pracowniczej partnerskiej relacji, dzięki której wzajemnie się uzupełniali. On- niby delikatnie sugeruje jej, że bardzo jej pragnie, aż momentami, kiedy autorka opisywała jakie dreszcze przechodziły po nim, bądź jak budziło się w nim pożądanie, to czytający aż za dobrze to odczuwał:-) Jednak nie chce siłą na nią napierać z uwagi tego przez co przeszła. Przez jakiś czas nie wiemy co to było, ale zgrabnie jest to wplecione w treść, by im dalej, tym więcej było ukazane:-) To taka prawdziwa petarda ze spowolnionym wybuchem, która wpierw delektuje czytelnika, ukazuje jaki może mieć potencjał, po czym go realizuje. Dodatkowo poruszony został tutaj temat zaspakajania swoich fantazji intymnych w dość nadmiernej ilości. Wracając jednak do dalszej treści książki, postacie będą miały co robić, gdyż tropy zaprowadzą ich do miejsca bardzo mało bezpiecznego. Czyżby zatem rozwiązanie sprawy miało nie nastąpić tak szybko? Czy między dwójką policjantów do czegoś dojdzie? I kto tak naprawdę stoi za sprawą śmierci kobiety?
Dotąd nie spotkałam się z tak dobrze napisanym kryminałem z domieszką wyszukanego romansu. Czytając człowiek od razu przepadnie. Sporym plusem jest tutaj większy druk oraz krótkie rozdziały, które naprzemiennie ukazują życie przyszłej ofiary i czasu po jej śmierci. Spodobały mi się też postacie, które czymś się odznaczały i zawsze miały jakieś tajemnice. Każda ma za sobą niemiłe przejścia, lecz wychodzi na to, że żyły tak jak chciały lub jak umiały. Bardzo wam ją polecam!

🎭 RECENZJA 🎭

Tytuł: "Maska"
Autorka: Anna Kasiuk
Wydawnictwo: Dlaczemu

Premiera: 05.04.2023

Każdy z nas chodź raz, ubrał maskę na twarz, by ukryć prawdziwe uczucia.

Julita to kobieta, można powiedzieć sukcesu. Ma dobrą pracę, pieniądze, dom, męża.Czy na pewno jej życie jest takie idealne?
Okazuje się, że nic nie jest, tak jak na pierwszy rzut oka się wydaje.
Kobieta zostaje zamordowana, a jej ciało zostaje znalezione w Warszawskim hotelu.

Detektywi śledczy Marcin i Lidia mają za zadanie rozwiązać sprawę zabójstwa.
Marcina i Lidię łączy nie tylko partnerstwo zawodowe, ale również są sobą zafascynowani, lecz żadne z nich nie chce przekroczyć tej granicy, by ich stosunki zawodowe się nie pogorszyły.
Do tego Marcin jest w związku.

Pani detektyw ma swój własny specyficzny sposób działania. Po znalezieniu pamiętnika zamordowanej kobieta postanawia się do niej upodobnić. Wyrusza w drogę po Polsce śladami denatki, by odkryć mordercę.
Czy śledczym uda się dowiedzieć kto zabił Julitę?
Jakie sekrety chowała denatka przed światem?

Książka wciąga od pierwszych stron. Historia jest przedstawiona w ten sposób, że poznajemy ją ze strony Julity oraz śledczych. „Maska” pokazuje ile człowiek może, mieć sekretów przed światem. I nikt tego nawet nie zauważy.
Gorąco polecam książkę, bo czyta się ją bardzo przyjemnie i szybko.

🎭 RECENZJA 🎭

Tytuł: "Maska"
Autorka: Anna Kasiuk
Wydawnictwo: Dlaczemu

Premiera: 05.04.2023

Każdy z nas chodź raz, ubrał maskę na twarz, by ukryć prawdziwe uczucia.

Okazuje się, że nic nie jest, tak jak na pierwszy rzut oka się wydaje.
Kobieta...

• Przeczytane 2023