Eksperyment wakacje

2023-06-28
literatura polska

Świetna książka! Polecajka wakacyjna ❤️

Historia czterech małżeństw.
Para nr 1 - Martyna i Łukasz. Małżeństwo z 19letnim stażem i dwójką dzieci, bliźniakami. Ona prowadzi swój biznes - butik z ekskluzywną odzieżą, on jest biznesmenem - prowadzi firmę produkcyjną. W ich życie wkradła się rutyna, zaczęli się od siebie oddalać, co zauważyły ich dzieci i postanowiły coś z tym zrobić...
Para nr 2 - Agnieszka i Paweł. Małżeństwo lubiące luksus, wygodę, ale odczuwające pustkę w domu bez dzieci. On prezes zarządu, ona dyrektorka działu personalnego w tej samej firmie. Oboje po drodze się zagubili i zatracili, ale wydarzyło się coś co zmieniło ich życie na zawsze...
Para nr 3 - Jagna i Michał. Małżeństwo z 20letnim stażem oraz dorosłym synem. On - bankier, ona - gospodyni domowa. Jagna całe swoje życie podporządkowała mężowi, synowi i opiece nad domem. W podjęciu decyzji o zmianach pomogło jej pewne wydarzenie...
Para nr 4 - Daniel i Eulalia. Również małżeństwo ze sporym stażem. On - wykładowca, ona - psycholożka. Oboje są właścicielami pięknego miejsca, a mianowicie ośrodka wypoczynkowego (domków letniskowych) nad jeziorem, pośród lasów, na Mazurach.
To właśnie tam wszyscy bohaterowie się spotkają. Obcy sobie ludzie spędzą razem dwa tygodnie wakacji, które na zawsze odmienią ich życie.

W mazurskich przygodach nie zabraknie pikanterii i romansów.

Jeśli chcecie dowiedzieć się jak potoczy się historia wyżej wymienionych małżeństw, koniecznie sięgnijcie po książkę "Eksperyment wakacje" autorstwa Anny Kasiuk.

Świetna książka! Polecajka wakacyjna ❤️

Historia czterech małżeństw.

Wakacje - kto nie czeka na nie z utęsknieniem? Chyba nie ma takiej osoby, która nie cieszy się na myśl o letnim wypoczynku. Wizja oderwania się od pracy, codzienności i zmartwień jest bardzo obiecująca i chyba większość z nas zawsze ma nadzieję na naładowanie akumulatorów dobrą energią w pięknym miejscu. Niestety, jak to w życiu bywa urlop nie zawsze jest sielanką, a wydarzenia, które mają miejsce czasami chciałoby się tylko wymazać ze swojej pamięci...

„Eksperyment wakacje" to historia, w której wszystko może się zdarzyć. Letnie rozluźnienie sprzyja różnym pomysłom, niekoniecznie tym dobrym. Autorka zaserwowała czytelnikom historię kilku par, które spotykają się w mazurskim ośrodku na wakacjach. Każda z tych par jest inna, każda ma za sobą inny bagaż doświadczeń i każda marzy o tym, by w końcu coś w ich życiu się zmieniło na lepsze. Tylko czy te marzenia zawsze są warte spełnienia? To zależy, kto o czym marzy...

Podoba mi się element pikanterii, który pobudza zmysły i wyobraźnię, ale jednak nie jest zbyt dosadny i przesadzony. Wszystko w granicach normy i dobrego smaku. Autorka stworzyła historię ukazując nieco ludzkie przywary i zachowania, gdy tylko opuści się swoją strefę domowej przystani i odpłynie na szerokie wody beztroskiego urlopu. Hamulce powoli zaczynają puszczać, a fascynacja nowo poznanymi osobami zaczyna przybierać niebezpieczny kierunek... Każda z par występujących w książce ma coś za uszami, każdy z nich pragnie zaznać czegoś nowego za sprawą nowych osób w otoczeniu, lecz tylko nieliczni pozostają wierni sobie i swoim zasadom. Czy z takiego wakacyjnego spotkania różnych charakterów wyniknęło coś dobrego, czy jedynym wspomnieniem będzie wspólne zdjęcie wykonane tuż przed wyjazdem z ośrodka? Przekonajcie się sami i sięgnijcie po „Eksperyment wakacje". W moim odczuciu książka jest świeża i lekka jak poranna rosa, a jednocześnie intensywna jak wiatr nad morzem i ma ukryte dno.

Eksperyment wakacje to książka zdecydowanie nietuzinkowa. Inna niż wszystkie, które do tej pory czytałam. W jakimś stopniu jest wyjątkowa, a treść mocno zaskakująca i lekko frywolna.
Historia tej powieści skupia się na trzech różnych parach. Każda z nich spędza dwa tygodnie, w urokliwym miejscu na Mazurach. Tuż nad brzegiem jeziora, mają odnaleźć spokój i drogę ku sobie. Nie będzie to proste zadanie, ponieważ latami budowali mur, który przerodził się w monotonię i brak namiętności w związku. Jednak mazurska aura ma to do siebie, że zbliża. Czy uda się tym parom naprawić wzajemne relacje?
Tak jak wspominałam na początku, ta książka jest zupełnie inna niż wszystkie. Jest niezaprzeczalnie bardzo opisowa, zapadająca w pamięć i wywołująca emocje. W moim odczuciu niekoniecznie te pozytywne. Autorka porwała się na głęboką wodę, próbując obnażyć każdego człowieka, przedstawiając jego wady, zalety, pragnienia i uśpione namiętności. To by się mogło udać i pewnie byłoby nawet przyjemne, gdyby nie fakt, że ta pozycja stała się tanim erotykiem, w którym czułam się jak na spotkaniu swingersów. W moim mniemaniu ten piękny akt dwojga ludzi został tu przedstawiony jak spełnianie rządz, bez wkładu uczuć. Nie podobało mi się, że stosunek odbywał tu każdy z każdym. Rozumiem wolne związki i domyślam się, że jest wiele par, które zawierają takie układy, jednak nie wydaje mi się, że można pod to podciągnąć każdego urlopowicza. Ten punkt widzenia zupełnie mnie nie zainteresował, wręcz przeciwnie wywołał zgoła odmienne emocje.
Patrząc na okładkę książki spodziewałam się, że będzie tam dużo sfery intymnej, emocjonalnej. Jednakże nie myślałam, że zostanę przeniesiona do świata seksu, w którym sam akt gra kluczową rolę, bez uczuć, miłości. W tej książce pożądanie rządzi bohaterami i to ono maluje fabułę tej książki. Przez to wszystko, zostały spłycone sprawy ważne, które po macoszemu potraktowane, dały pierwszeństwo spełnianiu cielesnemu.
Mogło być interesująco i wyjątkowo. Finalnie zrobiło się zbyt pikantnie i lekko niesmacznie.

Co może się wydarzyć kiedy 3 różne pary zamieszkają w domkach nad jeziorem? Odkryjemy trudności ludzi, których relacje są na różnych etapach. Poznamy też ekscentrycznych gospodarzy, którzy potrafią cieszyć się życiem i są pozytywnie nastawieni.

Pary, które dotarły nad jezioro zmagają się z przeróżnymi problemami, a pobyt w urokliwym miejscu ma im pomóc je rozwiązać i rozpalić na nowo uczucia, które przygasły. Co może wydarzyć się przez 2 tygodnie kiedy pary będą sam na sam, puszczą hamulce i spojrzą na siebie z innej perspektywy?

Książkę" Eksperyment wakacje" przeczytałam już jakiś czas temu, ale sama nie wiedziałam co o niej myśleć. Zalegała na mojej półce chyba od początku wakacji czekając na napisanie paru słów. Sama historia nie jest ani gruba ani wymagająca. To raczej lekka lektura, pozwalająca poznać różne emocje i uczucia głównych bohaterów. Nietrudno się z nimi utożsamić gdyż związkowe problemy znają wszyscy, a te w książce nie były przekoloryzowane, a realne, przyziemne i takie codziennie. Nie zabrakło trudnych tematów, a całość okraszona spicy scenami. Przeczytanie książki poszło mi bardzo szybko, ale cała historia niestety nie porwała mnie. Czy przeczytałabym ją ponownie? Raczej tak!

Współpraca reklamowa

"Eksperyment Wakacje" to opowieść o trzech parach spędzających wakacje nad mazurskim jeziorem. Fabuła koncentruje się na zmieniających się relacjach i wyzwaniach, które stawia przed nimi czas wolny od codziennego życia. Autorce Anna Kasiuk- strona autorska udaje się zręcznie połączyć elementy romansu z różnorodnymi trudnościami, wykorzystując malowniczy krajobraz Mazur jako tło dla zmieniających się postaw i emocji bohaterów.

Poznajemy trzy pary o różnych problemach i doświadczeniach życiowych, które trafiają do ekscentrycznego ośrodka wypoczynkowego. Przez letnią aurę i inspirujących gospodarzy wakacyjnych, ich związki zostają wystawione na próbę. Książka eksploruje trudności, namiętności i odkrywanie nowych pragnień.

To lektura, która inspiruje do refleksji nad własnymi relacjami oraz czerpania radości z życia. Pomimo kilku niedociągnięć, książka wciąga i skłania do przemyśleń na temat ludzkiej natury oraz trudności, z jakimi muszą mierzyć się związki.

Ciekawa lektura dla miłośników powieści obyczajowych, która porusza tematykę relacji międzyludzkich i namiętności.

⛵ Eksperyment wakacje - Anna Kasiuk⛵
7,5/10
Agnieszka i Paweł, Martyna i Łukasz oraz Michał i Jagna to małżeństwa. Owe pary postanawiają wyjechać na wakacje, do ośrodka wypoczynkowego znajdującego się na Mazurach 🌊
Życie uczuciowe głównych bohaterów bardzo ucierpiało przez to iż pochłonęła ich praca oraz życie związane z wychowaniem dzieci.
Kiedy więc otrzymują w prezencie od losu 2 tygodnie wolnego, tylko dla siebie ,,sam na sam" postanawiają podjąć próbę odnowienia swoich uczuć, względem drugiej połówki.
Agnieszka pragnie dziecka, natomiast Paweł jest pogrążony w pracy i zdecydowanie nie w głowie mu potomstwo. Michał pracuje w banku, dlatego też wraca do domu dopiero wieczorem, przez co ucierpiała bardzo relacja pomiędzy nim a jego żoną, Jagną.
Natomiast Martyna i Łukasz mają wrażenie iż osiągnęli wszystko co było możliwe w ich życiu małżeńskim, a płomienne uczucie wygasło...
Jednak niepozorni turyści Daniel oraz Eulalia, przebywający również w ośrodku bardzo ,,namieszają" pomiędzy wspomnianymi parami!

Czy prawdziwa miłość potrafi się ,,odrodzić z popiołów i powstać jak Feniks"? 🔥
Kim są Daniel i Eulalia? 💞
Czy aby na pewno są tylko turystami? 🔍

Książka bardzo mnie zaskoczyła, w pozytywny sposób! ❤️ Owa historia mnie wciągnęła, a zakończenie było miłą niespodzianką! 🤭
Na pewno będę ją także darzyć sentymentem, ponieważ jest moją pierwszą książką która adnotowałam📔💞
Zawdzięczam także tej lekturze wiele uśmiechów na mojej twarzy 🥰
Jeśli szukacie lekkiej i urokliwej opowieści wakacyjnej dla dorosłych, to konieczne powinniście przeczytać tą opowieść! 🏖️
Serdecznie polecam 😍
🔥Ania🔥

⛵ Eksperyment wakacje - Anna Kasiuk⛵
7,5/10
Kiedy więc otrzymują w...

To była naprawdę przyjemna, sierpniowa lektura. Niby romans, ale nie do końca, niby lekko erotycznie - ale bez przesady. Jest współcześnie, lekko i z twistem. Podobało mi się!

Męczyłam tę książkę ponad 2 tygodnie i to chyba tylko i wyłącznie z czystego masochizmu. Dawno nie czytałam tak kiepskiej, w moim odczuciu pozycji. Czułam się jakbym trafiła na tani po**os, w którym każdy z każdym jak w Modzie na Sukces.

Książka jest nudna jak flaki z olejem, a wszystkie "cudowne przemiany" bohaterów zupełnie niewiarygodne.

1978

Przyznam szczerze, kompletnie nie rozumiem idei tej książki. Nudna, nijaka, męcząca.

• Egzemplarz recenzencki
  • Przeczytane 2023
  • POSIADAM

Dodaj cytat z książki Eksperyment wakacje