We troje

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
literatura piękna
Patricia

Agata jest kobietą spełnioną. Pensjonat, który prowadzi w Białogórze, daje jej dużo satysfakcji. Jej mąż, starszy o dwadzieścia lat artysta malarz, jest na każde jej zawołanie, czuły i opiekuńczy. Spokój Agaty burzy wizyta u chorej siostry na Śląsku. Tam również po raz pierwszy spotyka swojego szwagra. Choroba Joanny zbliża je do siebie, ale czy na pewno? Siostrzane uczucia zostają wystawione na próbę, a kontrowersyjne decyzje Joanny w trakcie leczenia wprowadzają dodatkowy zamęt. Pobyt w rodzinnych Piekarach zmusi Agatę nie tylko do zmierzenia się z przeszłością, ale także postawi przed nowymi, niełatwymi wyborami. Czy miłość i prawo do własnego szczęścia okażą się ważniejsze od innych zobowiązań?

źródło opisu: http://www.zysk.com.pl

źródło okładki: http://www.zysk.com.pl

Norka_93 | 2019-03-08
Przeczytana: 06 marca 2019

Książka dość wciągająca, dobrze się czytało.
Ukazuje skomplikowane relacje międzyludzkie i rodzinne. Porusza następujące problemy: nieprzepracowanej żałoby, zdrady, choroby nowotworowej, obsesyjnego pragnienia dziecka, zakazanej miłości. Obecne również rozważania o miłości, zobowiązaniu- dylemacie czy podążać za uczuciem czy pracować nad związkiem.
Ogólnie lektura na plus. Nie porusza zbyt głęboko, ale skłania do jakichś przemyśleń.

Bea | 2018-07-19
Przeczytana: 26 czerwca 2018

Spodobała się mi ta książka.

eduko7 | 2018-03-31
Przeczytana: 30 marca 2018

Niełatwa lektura, bo i rozwiązanie podjętych w niej problemów, dylematów bohaterów jest trudnym zadaniem. Niewielu bohaterów a tyle emocji.
Agata, wspierana przez znacznie starszego męża prowadzi nadmorski pensjonat o wdzięcznej nazwie: Wiśniowy sad. Powiadomiona o chorobie i planowanej operacji siostry jedzie (z pewnymi perturbacjami) na Śląsk. Na miejscu poznaje swojego szwagra, znanego dotychczas jedynie z opowieści Joanny. Musi zmierzyć się z rozkwitającym uczuciem i przeszłością. Jakich wyborów dokona? Jakie decyzje podejmie jej siostra? Czy Agata je zaakceptuje? Czy jej małżeństwo przetrwa próbę czasu?
Niezwykle trafne spostrzeżenia dotyczące sytuacji osób chorych na raka i ich rodzin:
„to jednak dziwne, siedzą jak gdyby nigdy nic, słuchają muzyki, rozmawiają, zajadają się smakołykami, a tam Joasia sama w szpitalu, z rakiem… Z drugiej strony, co mieliby robić? Płakać po kątach (…) Wiedziała (…), że czeka ją prawdziwa huśtawka – od spokoju, do rozpaczy (…)”
„Z jednej strony...

aannaa | 2017-09-02
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 31 sierpnia 2017

Książka troszkę inna niż się spodziewałam. Czyta się ją dobrze i szybko.

inkaa2000 | 2017-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2017

Tyle wiemy o sobie, na ile nas sprawdzono - często pojawiają się opinie, ze sytuacjach ekstremalnych, dużego napięcia czy długo trwającego stresu człowiek przestaje działać racjonalnie i robi rzeczy, których ,,normalnie" by nie uczynił. Czy choroba siostry, długa niepewność tak mocno wpłynęła na Agatę? A może pewne problemy już dawno tkwiły w jej głowie?

Gojka | 2017-05-17
Przeczytana: 17 maja 2017

"We troje" to pierwsza przeczytana przeze mnie książka tej autorki. Opowieść o rodzinnych relacjach a także o zawiłościach rządzących uczuć. Warto przeczytać. Polecam

mciaxd27 | 2017-04-28
Przeczytana: 24 stycznia 2016

Rewelacyjna lektura! Polecam wszystkim czytelnikom!

Gosia | 2017-03-10
Na półkach: Przeczytane, ROK 2017
Przeczytana: 10 marca 2017

Agata wraz z mężem prowadzi pensjonat nad morzem. Kiedy dowiaduje się o chorobie i operacji siostry, wraca w rodzinne strony by ją wspierać. Na miejscu odżywają stare wspomnienia, choroba matki, młodzieńcze lata. Pomiędzy Agatą a szwagrem nawiązuje się nić sympatii. Po powrocie do domu niestety nie umie sobie znaleźć miejsca, narastają problemy z mężem. Jak rozwiążą się te sprawy? Ciekawie napisana książka, dobrze się czyta.

pyrdzina | 2017-03-07
Przeczytana: 07 marca 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Ona i on plus ta trzecia to nigdy nie wróży nic dobrego. A gdy jeszcze dochodzą do tego relacje rodzinne, których nie jest się w stanie zlekceważyć ani wymazać, sprawa wydaje się być wręcz beznadziejna.
Czy to było prawdziwe uczucie czy tylko zwykłe zauroczenie? Czy na jednej szali można postawić swoje szczęście a na drugiej szczęście swojej siostry? Czy można w ogóle mówić o szczęśliwym związku zbudowanym na krzywdzie innego człowieka?

Niesamowicie poruszająca i prawdziwa historia. Lekka i jednocześnie poważna, w sam raz na samotny wieczór z książką.

Małgorzata K | 2017-02-22
Przeczytana: 2016 rok

Powieść o wyborze między miłością do siostry, wiernością mężowi a pożądaniem.