Żona gangstera

Gabriela Wolska Wydawnictwo: Novae Res literatura obyczajowa, romans
Novae Res
2023-03-28
2023-03-28

Całkiem fajnie napisana historia, bardzo lekkie pióro ;) Zakończenie, lekko zaskoczyło mnie ;)

nie podszedł mi styl pisania, taki szkolny uczniowski, nie wciągnęłam się, nie zaprzyjaźniłam z bohaterami

Książka opowiada losy Anny i Alexa.
Anna w dniu swoich urodzin traci brata, który został zastrzelony. Od tej pory Anna pragnie zemścić się na mordercy, którego usilnie próbuje odnaleźć. Wychodzi za Alexa, który włada Nowym Jorkiem. Jest to małżeństwo aranżowane.

Książka jest pełna emocji i wzruszeń, utrzymana w gangsterskim klimacie. Tego gangsterskiego klimatu mogłoby być ciut więcej. Dużym plusem jest ciągła akcja książki, co sprawia że czyta się bardzo szybko. Zagadka którą próbują rozwikłać bohaterowie, zwroty akcji to atuty tej książki.
Polecam!

Książka opowiada losy Anny i Alexa.

Literatura, którą czytam, zaskakuje mnie samą. Od dawna zarzekam się, że nie wezmę więcej się za gangsterkę, a zaraz potem na warsztat wyjeżdża mi taka właśnie powieść (a kolejną mam w zanadrzu!). Chociaż tym razem Autorka oddała w moje – nasze dłonie, trochę inny motyw przewodni. I to właśnie sprawiło, że nie mogłam się oprzeć i uznałam, że nawet jeśli spłonę w piekle od moich zarzekań, to MUSZĘ przeczytać ten tytuł!

Anny życie zmienia się po tym, jak w jej osiemnastkę jest świadkiem śmierci ukochanego brata. W tamtej chwili traci marzenia, cele i radosne życie. Do przetrwania codzienności napędza ją tylko siła zemsty i walki o sprawiedliwość. Dziewczyna po latach spotyka Alexandra, jednego z najniebezpieczniejszych gansusów w mieście i odzyskuje wiarę w to, że dopadnie mordercę. Jednak nie zdaje sobie sprawy, że mężczyzna wie o niej więcej niż ona sama…

Co to była za historia! O żesz Ty w mordę! Przeważnie książki, które mam okazję czytać, opierają się o męskim „Donie”, na którego widok, wszystkie kobiety mdleją w przedbiegach. Tutaj tą mocną, mroczną stroną okazuje się kobieta, a tego w literaturze jest ogromnie mało! Pokuszę się o stwierdzenie, że to chyba moja pierwsza taka książka, gdzie to kobieta rozdaje karty. Przyznaję, jestem przyjemnie oczarowana tym tytułem. W worku krętactw, tajemnic i intryg, Autorka zadbała, by postacie był prawdziwe, nienaciągane niczym w filmach. Zemsta gra tutaj pierwsze skrzypce, a wola walki o prawdę i sprawiedliwość, nie pozwala odłożyć książki na bok.

I chociaż mafia i gansterka czasy świetności poniekąd ma za sobą, nadal za każdym razem czuję się zaskoczona czymś nowym. Przecież chyba właśnie o to chodzi, żeby oklepane stereotypy miały tytuły, za które możemy spokojnie się złapać, wiedząc, że nas ani nie zawiodą, ani nie zanudzą. Pani Gabriela stworzyła naturalne postacie, uwydatniła kobiecość i to jak właśnie „słaba płeć” potrafi być nieokrzesana, niebezpieczna i zatwardziała w swojej nienawiści. Autorka do tego pisze lekko i sprawnie posługuje się surowym językiem przestępczego półświatka. Polecam, bo to zupełnie inna liga, jeśli chodzi o kryminalno – mafijny temat 🙂

Anna od małego widziała, w jakiej rodzinie się wychowuje i czym zajmują się jej bliscy. W dniu 18-stych urodziny zmienia się jej całe życie na jej rękach umiera ukochany brat Stefano, który był jej najbliższą osobą.
Od tej chwili dziewczyna chce tylko zemsty i pomścić śmierć bliskiej osoby.
Czas pędzi nieubłaganie, Anna stała się pewną i odważną kobietą, które wie, czego chcę.
Gdy na jej drodze pojawi się Alexander da jej nadzieję, że w końcu uda jej się pomścić śmierć Stefano.

Czy Anna pomści śmierć brata❓️

Co skrywa Alexander❓️

Książek mafijnych na naszym rynku jest już naprawdę sporo. Pomimo tego bardzo lubię sięgać po nowości, debiuty literackie nowych autorów.
Jestem bardzo milę zaskoczona tą książką, bo od początku do samego końca sprawiła, że nie mogłam się od niej oderwać.
Lekki i przystępny język sprawił, że książkę przeczytałam jednego wieczoru.
Fabuła momentami przewidywalna, ale ma również w sobie to coś, co sprawia, że chcemy czytać dalej.
Nie zabraknie tutaj intryg, kłamstw, skrywanych sekretów i najważniejsze zemsty, która staje się najważniejszym priorytetem.
Osobiście bardzo lubię książki mafijne i z czystym sumieniem polecam, a autorce gratuluję udanego debiutu.

Od tej chwili dziewczyna chce tylko zemsty i pomścić śmierć bliskiej osoby.

Anna od małego wiedziała w jakiej rodzinie się wychowuje, wie czym zajmuje się jej ojciec i bracia, jest przygotowana do takiego życia. Jednak też, ma bardzo dobry kontakt z jednym ze swoich braci, są swoją wzajemną ostoją.. Wszystko to zmienia się w dniu osiemnastych urodzin Anny, kiedy to jej brat ginie na jej oczach, kobieta zapowiada zemstę. W duchu bardzo przeżywa stratę, ale potrafi przybrać różne maski, by nikt nie dowiedział się, czego tak naprawdę chce..
Ojciec zaprasza do ich domu Alexandra, z którym pragnie prowadzić kolejne interesy... Jednak mężczyźnie wpada w oko Anna.. I od tej pory jej życie całkowicie się zmienia, kobieta nie ma pojęcia, że Alexander tyle o niej wie, ani jak wielkie ma znajomość:). Czy kobieta ziści swój plan zemsty? Czy jej mąż jej pomoże?

Bardzo podobała mi się relacja rodzinna w tej familii mafijnej! Zdecydowanie coś nowego, przecież mało która rodzina tak dba o kobietę w rodzinie. Czasami owszem irytowała mnie główna bohaterka, miotała się, nie wiedziała z kim gra do jednej bramki... ale myślę, że w tym wszystkim był jakiś cel :) Zdecydowanie Autorka ma potencjał i na pewno przeczytam jej kolejną książkę, jeśli będzie taka możliwość:)

Dzień 18-stych urodzin Anny miał być niezapomniany. I taki był, niestety nie tak, jakby tego chciała. Na jej rękach zmarł Stefano - ukochany brat. Od tej pory wszystko przestało mieć znaczenie. Liczyło się tylko jedno- znaleźć osobę odpowiedzialną za śmierć jej brata i dokonać zemsty.

Minęły 3 lata odkąd Anna pożegnała brata. Nie jest już tą samą osobą. Stała się bardziej pewna siebie, jest odważniejsza i niczego i nikogo się nie boi. Spotkanie z Alexandrem daje jej nadzieję, że w końcu trafi na jakiś trop i znajdzie osoby odpowiedzialne za śmierć jej brata. Nie wie jednak, że Coletti wie o niej znacznie więcej niż się tego spodziewa. Anna nie zna jeszcze planu swojego ojca. Nie wie, że już niedługo ona i Alex będą na siebie skazani.

On pragnie tylko jej, ona natomiast pragnie jedynie zemsty. Kto jest odpowiedzialny za śmierć jej brata? Czy Anna w końcu zrealizuje swój plan? Czy Alex jej w tym pomoże? A może to właśnie Alex jest w to wszystko zamieszany? Czy może mu ufać?

Książek mafijnych jest już naprawdę sporo. Mimo tego, ja lubię taką tematykę, dlatego zdecydowałam się sięgnąć po ten tytuł. Myślę, że jak na debiut wyszło całkiem całkiem, choć kilka rzeczy można by było poprawić dla lepszego efektu. Miło spędziłam czas z tą książką, jednak zabrakło mi jakiegoś 'woow', dzięki któremu wkręciłabym się w tę historię jeszcze bardziej i nie mogła się oderwać.

Aranżowane małżeństwo, intrygi, tajemnice, strata bliskiej osoby, zemsta, własne marzenia, a gdzieś pomiędzy miłość do niebezpiecznego gangstera, która nie powinna się pojawić. W książce się dzieje, akcja cały czas zmierza do przodu. Autorka do samego końca trzyma nas w napięciu, jest kilka zwrotów akcji, szczególnie pod koniec, co uważam za ogromny plus. Podobało mi się to, że Anna nie była taką cichą myszką. Na zewnątrz silna waleczna kobieta, a w środku krucha, delikatna i wrażliwa, przeżywająca to, co się wydarzyło. Czegoś mi zabrakło w postaci Alexa, nie nazwałabym go bezwzględnym gangsterem. Brakowało mi tutaj 'takiego pazura' w jego osobowości, choć można powiedzieć, że zawsze był krok przed Anną. Zabrakło mi czegoś na początku ich relacji, która dość szybko zmieniła kierunek. A szkoda, bo z chęcią poobserwowałabym ich zabawę w kotka i myszkę.

Jestem ciekawa, jak Wam spodoba się ta książka.

2003

Bardzo podobał mi się ten debiut, chociaż czasami było czuć, że to debut i autorka jeszcze nie czuje się zbyt pewnie i często opisuje zbyt pobieżnie niektóre sytuacje.
Podobał mi się pomysł na powieść. Szukanie mordercy swojego brata za każdą cenę.
Niezbyt natomiast polubiłam bohaterkę Annę Luciano. Zakochana w Vito, nagle musi poślubić nieznanego jej człowieka Alleksandra Coletti i być mu posłuszna. Irytowała mnie swoim zachowaniem i brakiem rozsądku. Gdy zaczynało się coś dziać, ona uciekała zostawiając męża i załatwiała wszystko na własną rękę, do tego ciągle spotykała się ze swoim kochankiem.
Alex mimo że wiedział o każdym jej kroku, to był w stosunku do niej za bardzo pobłażliwy.
Książkę czytało mi się bardzo dobrze bo autorka zdecydowanie potrafi wciągnąć czytelnika. Jest mafia, tajemnice, zagadki i chęć zemsty. Nie ma natomiast zbyt wielu scen erotycznych. Zabrakło mi również bliższych więzi między Alexem i Anną przez co ich związek wydaje się taki sztuczny.
Zabrakło mi również rozwinięcia niektórych wątków, które są takie płaskie i pobieżnie opisane. Mimo szybkiej akcji nie ma tu zbyt wielu emocji.
Mam nadzieję, że kolejne powieści auorki będa juz bardziej dopracowane.

🌸 "Żona gangstera" autorstwa Gabrieli Wolskiej to romans mafijny, który jest również debiutem autorki.

🌸 W dniu swoich osiemnastych urodzin Anna jest świadkiem zabójstwa brata. To wydarzenie zmienia ją na zawsze, i dziewczyna postanawia zrobić wszystko, aby zemścić się na osobach odpowiedzialnych za tą zbrodnię. Mijają trzy lata i Anna jest teraz silną i twardą kobietą.
Przypadkowe spotkanie z Alexandrem, który jest niebezpiecznym gangsterem daje jej nadzieję na znalezienie winnych śmierci brata.

Czy Anna zdoła pomścić śmierć brata?
Jakie tajemnice skrywa Alexander?

🌸 Jest to debiut autorki i muszę wam powiedzieć, że jest on całkiem udany. Uwielbiam romanse mafijne, i choć staram się obecnie sięgać po inne gatunki, gdyż czuję już przesyt tego typu książkami, to czasem trudno mi się oprzeć, zwłaszcza gdy opis mnie zaciekawi. Tak też było w tym przypadku, i postanawiłam dać szansę tej pozycji.
Autorka ma niezwykle lekki styl pisania, a ciekawa fabuła sprawiła, że wciągnęłam się w tą historię. Jeśli chodzi o bohaterów to czasem wywoływali we mnie sprzeczne uczucia i Anna chwilami strasznie mnie irytowała, ale ogólnie świetnie się przy niej bawiłam i nie było tu czasu na nudę.
Wartka akcja, porachunki mafijne, sekrety i kłamstwa, oraz żądza zemsty sprawiają, że trudno się od niej oderwać.
Pomimo kilku niedociągnięć uważam, że jest to fajna książka, i gratuluję autorce udanego debiutu.

Jeśli lubicie romanse mafijne z motywem zemsty, i szukacie lekkiej i przyjemnej historii, to dajcie szansę tej książce.

W dniu 18tych urodzin, Anna była świadkiem morderstwa. Zabito jej brata. Od tej pory marzy tylko o zemście. Dziewczyna mając 21 lat jest już inną osobą. Dojrzała i niczego się nie boi. Kiedy spotyka przypadkiem gangstera Alexandra, rozbudza się w niej ponownie chęć zemsty za śmierć brata. Okazuje się jednak, że mężczyzna wie o niej więcej niż mogłoby się wydawać...

✨✨✨

Mam gdzieś z tyłu głowy, że to debiut i niestety to widać. Jednak debiutom można wiele wybaczyć. Bohaterów nie polubiłam. Nie odczułam właściwie w ogóle ich realizmu. Z żadnym nie mogłam się utożsamić a szkoda bo sporo ich było w książce.

Szczerze mówiąc spodziewałam się, a może miałam po prostu nadzieję, że będzie to historia, która sprawi, że wyskoczę z kapci. I to wcale nie przez sceny erotyczne. Myślał, że będzie tu bardziej mrocznie przez gangsterskie sprawy. Niestety nie było nic, o czym bym już gdzieś nie czytała. Co jednak muszę przyznać to, że autorka ma bardzo przyjemny styl pisania a to sprawiło, że "przepłynęłam" momentalnie przez tę książkę. To zdecydowanie plus.

To nie tak, że ta książka jest zła. Kiedy czytałam towarzyszyły mi emocje. Byłam raz zła, za chwilę smutna. Jednak zabrakło mi tego dreszczyku, który nie pozwoliłby mi się oderwać, wiecie o czym mówię?

Książka z pewnością opowiada o bólu oraz stracie. To zostało dobitnie ukazane i fajnie, że gdzieś tam w ferworze innych wydarzeń nie zeszło na dalszy plan.

Choć mnie ta historia nie powaliła na kolana to nie znaczy, że wam się nie spodoba. Wiecie, że ja właściwie przerabiam dziennie 1 książkę i czytałam już naprawdę ogrom przeróżnych historii. Bardzo trudno jest mnie zaskoczyć. Dlatego to, że mnie ta książka nie porwała, nie oznacza, że i u was będzie podobnie. Przeczytajcie i sprawdźcie sami.

• Romans
  • Aranżowane małżeństwo
  • Posiadam w bibioteczce :)

Dodaj cytat z książki Żona gangstera