Cukiernica z fotografii

Okładka książki Cukiernica z fotografii Karolina Wilczyńska
Okładka książki Cukiernica z fotografii
Karolina Wilczyńska Wydawnictwo: Filia Cykl: Sklepik ze wspomnieniami (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Sklepik ze wspomnieniami (tom 1)
Filia
2023-03-22
2023-03-22
literatura polska

Anastazja/Nastka jest menadżerką w klubo-restauracji, jej marzeniem jest otwarcie własnego interesu. Tylko aby to zrobić potrzebne są ogromne środki finansowe. Co prawda jej mama, znana bizneswoman mogłaby pomóc ale rodzicielka uznaje inne zasady i nie chce podawać gotówki jedynaczce na tacy. Wszytko może zmienić odziedziczony dom kiedy tylko uda się go sprzedać...skoro mama nie chce przyjąć spadku. Jednak nie zawsze może być tak jak chcemy czy myślimy...a cukiernica z fotografii może porządnie namieszać.

Trzy pokolenia kobiet, które nie za bardzo potrafią się między sobą dogadać. Dwie starsze musiały w przeszłości wiele poświęcić by coś osiągnąć i zapewnić dziecku dobry start w przyszłość. Maryla zmienia swoje priorytety i stawia na spełnienie marzeń, co u córki wywołuje bardzo mieszane uczucia.
Książkę czyta się bardzo szybko, ze względu na lekkie pióro autorki i z przyjemnością. Autorka zostawia nas z wieloma tajemnicami, które odkryjecie czytając kolejną część. Jednak warto zacząć właśnie od początku, więc nie bierzcie przykładu ze mnie 😅.
Piękna historia o marzeniach i tym co powinno być dla nas najważniejsze.

Książka przewidywalna, ale czyta się ją bardzo dobrze. Jestem ciekawa jak sytuacja będzie przedstawiona w kolejnej części.

Ładna, lekka książka obyczajowa. Przyjemnie się czytało. Polecam !

Ładna, lekka książka obyczajowa. Przyjemnie się czytało. Polecam !

Nastka mieszka ze swoim chłopakiem. Jest menadżerką w klubie i restauracji. Ma matkę i babcię. I nic o nich nie wie. Od matki dostaje wiadomość, że zmarł jej dziadek (ojciec matki). Ani matka ani babcia nic jej o dziadku nie chcą powiedzieć. Informacja była od notariusza. Dziadek zostawił w spadku dom. I ten spadek zaburzy losy Nastki. Liczy na dopływ gotówki, by mogła otworzyć własną restaurację. Co postanawia ona, jej chłopak, matka, babcia? Piękna opowieść o wyborach, których musimy dokonywać, o miłości, o własnej rodzinie, wreszcie o tajemnicach rodzinnych, których nikt nie chce Nastce powierzyć? Co będzie dalej? Jest jeszcze drugi i trzeci tom tej książki. Na pewno przeczytam.

Naprawdę wartościowa, mądra i życiowa obyczajówka. Trzy pokolenia, różne punkty widzenia, niesnaski i tajemnice. Zdecydowanie sięgam od razu po drugi tom.

Pełna tajemnic i trudnych relacji międzyludzkich

Pełna tajemnic i trudnych relacji międzyludzkich

Nastka od zawsze marzyła, aby otworzyć własną restaurację, ale narazie musi odłożyć marzenia na bok i zapracować na to... Znajduje pracę jako menadżerka restauracji i klubu, ale coraz ciężej jest jej tam pracować, a to za sprawą szefa, który ucina koszty... Pewnego wieczora dostaje telefon od mamy, że zmarł dziadek. Niestety Nastka nie wiedziała jak odnieść się do tej sytuacji, ponieważ nie znała własnego dziadka. Jak się później okazuje dziadek zostawił spadek, a dziewczyna próbuje się dowiedzieć jaką tajemnicę skrywa jej matka...

Czy Anastazji uda się spełnić swoje marzenie?
Czy dziewczyna pozna rodzinną tajemnicę?

Rodzinne tajemnice to coś co w książkach bardzo lubię ☺️
Nie wiedziałam czego mogę się spodziewać po tej książce, ponieważ to było moje pierwsze spotkanie z twórczością Karoliny Wilczyńskiej.
Historia zawarta z "Cukiernicy z fotografii" jest taka życiowa, jakby działa się zupełnie obok. Nie znajdziemy tu jednak więzi jaka łączy matkę z córką lecz jaka ich nie łączy. Autorka w bardzo ciekawy sposób przestawiła bohaterów tej historii, a sam wątek tajemnicy był niezwykle intrygujący.

Jeśli więc lubicie tak jak ja rodzinne tajemnice to koniecznie sięgnijcie po tę książkę, ale jeśli niekoniecznie lubicie takie historie to i tak polecam może zmienicie zdanie po przeczytaniu 😉

Książka to jest pierwszą część serii.
Historia opowiada o kobietach które robią wszystko by udało im się dojść do celu o którym marzą swoją ciężka praca i pokazuja jak potrafią być niezależne. Nastki Mama pewnego dnia otrzymuje telefon od notariusza ,który zaprasza na spotkanie. Matka nie chcąc jechać sama zabiera nastke ze sobą ,gdzie okazuje się ,że mama zostaje właścicielka posesji po swoim ojcu a dziadku Nastki. Ta unosząc się dumą od razu stwierdza ,że spadek odrzuca i jako kolejna Nastka która nie chce robić czegoś wbrew matki też. Jednak po pewnym czasie i przemyśleniach kobiety mają co do tego spadku różne plany.
Nastka za namową swojego chłopaka chciałaby spadek przyjąć dzięki niemu jej marzenie o własnej restauracji by się ziściło. Jakie są plany matki nastka dowiaduje się później co dziewczyna przyjmuje z niezbyt dużym entuzjazmem a wręcz twierdzi ,że matka oszalała. Coz młoda dziewczyna w książce nie ukrywam trochę mnie irytowała a jej chłopak ma postać takiego pazernego psa 🙊
Oj trochę musiało upłynąć zanim w miarę się przekonałam do dziewczyny bo niestety jej postać przypominała mi trochę rozwydrzona nastolatkę która zamiast porozmawiać odrazy wybucha i zamiast rozwikłać niejasności one się namnażają.
Historia pokazuje że warto korzystać z życia niestety zatracając się w pracy czas który moglibyśmy przeznaczyć na relacje z bliskimi czy korzystanie z życia ucieka nam przez palce a nigdy nie wiemy jakie życie pisze nam scenariusze. Lekka historia która potrafi nas wchłonąć i poprowadzic po stronach książki tak ,że odkładamy już w momencie gdy się skończy. Były momenty które mnie irytowały ale całość i tak dla mnie na plus. Polecam

Książka to jest pierwszą część serii.

"Cukiernica z fotografii" to historia, której główną bohaterką jest Nastka. Jej życie pod wpływem różnych wydarzeń mocno się zmienia, tak więc nie jest ona monotonną, a ciekawą postacią.
Książkę czytało mi się szybko, przez co mam wrażenie, że nie było tych wydarzeń zbyt wiele, ale jest to pierwszy tom serii.
Oprócz Nastki, sporo pojawia się tutaj jej matka - Maryla, która niemal z dnia na dzień z poważnej bizneswoman staje się kimś zupełnie innym. Bardzo interesujące są jej motywy.
Książka kończy się w takim momencie, że koniecznie chce się od razu kontynuować dalej. Dobrze, że miałam tom drugi😅.

Oprócz Nastki, sporo pojawia się tutaj jej matka - Maryla, która...

Ciekawie zaczynająca się seria o odwadze, zmianach, szukaniu swojego miejsca, jest dużo tajemnic co tylko zwiększa apetyt na kolejne części. Będzie czytane ;)

• Przeczytane 2023