Shameless

Okładka książki Shameless Weronika Jaczewska
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Shameless
Weronika Jaczewska Wydawnictwo: Ale! Cykl: Savage Sweethearts (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Savage Sweethearts (tom 1)
Ale!
2023-03-08
2023-03-08
Sekrety Hate-Love Zemsta Pierwsza miłość Enemies to Lovers

Wyróżniona opinia i

Shameless

przeczytanych książek 19 napisanych opinii 18

"... mój ulubiony koszmarze..."

"... mój ulubiony koszmarze..."

Historia dwójki bohaterów: Avy Green - urodzonej w obrzydliwie bogatej rodzinie, matka nigdy nie pracowała, ojciec - najlepszy prawnik z najlepszych. Avie nigdy niczego nie brakowało... Czyżby? Zawsze chciała być wolna, niezależna, kochana... oraz Westona "Flame'a" Cavilla - chłopaka z biednej rodziny, całkowicite przeciwieństwo Avy.
W ostatni dzień szkoły, zbliżają się do siebie i Weston znika. Po 10 latach, gdy firma "Green PR", która należy do Avy i Ivy (najlepszej przyjaciółki Avy) staje do castingu w firmie West-Cav-Code, która należy do Westona! Drogi tych dwojga poraz kolejny się krzyżują i to jeszcze jak!

Polecam ❤️ teraz pora sięgnąć po drugie tom 😉

W ostatni dzień szkoły, zbliżają się do...

Ava jest z pozoru najszczęśliwszą dziewczyną na świecie. Pochodzi z bogatej rodziny, ma popularnego chłopaka, plany na przyszłość i przyjaciółkę, która ją wspiera. Niestety to tylko pozory, w głębi serca to dziewczyna, nie dba o popularność czy pieniądze, ale też na nie zna życia bez nich, więc przesiąka zachowaniami wyższych sfer. Jej serce zajęte jest przez zupełnie inną osobę, która nie jest jej chłopakiem, co mocna komplikuje jej życie.
Weston to taki typowy wyrzutek, uczęszcza do szkoły dla bogaczy, mimo że jego status materialny jest z goła różny od środowiska, którym się otacza. Jest pośmiewiskiem, nie nawiązuje, żadnych bliższych relacji, poza jedną. Avę i Westona łączą uczucia, które nie mają prawa rozkwitać i obfitować związkiem w czasie liceum. Ich ostatnie spotkanie jako nastolatków, kończy się dla nich pamiętnie, ale po tem kontakt urywa im się na 10 lat. Ponownie spotykają się będąc dorosłymi ludźmi, prowadzącymi swoje własne, bardzo dobrze prosperujące interesy. Ona zaręczona, ze swoim chłopakiem z liceum. On najbardziej tajemniczy biznesmen w branży informatycznej, zmienia kobiety jak rękawiczki. Ich spotkania przeplecione są mnóstwem pretensji, kłótni i wyrzutów, ale także są pełne uczuć i miłości. Trochę tak, jakby nie potrafili żyć ze sobą ale też bez siebie. Dochodzi do momentu, w którym życie Avy, mocno się zmienia, zostaje upokorzona na oczach całego kraju, ze względu na swoją rozpoznawalność. Ava musi w końcu podjąć decyzję czy dalej być małą dziewczynką, która działa zachowawczo i zawsze zgodnie ze zdaniem ojca czy w końcu zaryzykować i być szczęśliwą. Weston jako prawie 30letni mężczyzna, przedstawiony jest zdecydowanie mroczniej niż jako nastolatek. Jest silny, męski, taki typowy bad boy, ale jak to bywa w ich przypadku o złotym sercu.
Oczywiście historia ma wiele zwrotów akcji, dram, pełna jest toksycznych zachowań, kłamstw, zazdrości… Bo ponad połowie byłam na prawdę fajnie, pozytywnie nastawiona do tej opowieści. Jednak coś się zmieniło mniej więcej 100 stron przed zakończeniem. Jakoś nie do końca pewne wątki, knucia i spiski mi pasowały… na chwilę coś się popsuło. Finalnie jednak na ostatnie kilka stron z powrotem wszystko wróciło do normy i zakończyło dość łagodnie ale też pozytywnie dla głównych bohaterów. Dodatkowo jest to książka z dość dużą ilością seksu więc dla troszkę starszych czytelników.

RECENZJA ♡
Autor Weronika Janczewska
Premiera 03.23
Ava to dziewczyna ,która ma wszystko o czym mogłaby tylko zamarzyć każda licealistka w jej wieku. Wychowała się w bogatej rodzinie, jest najfajniejszą dziewczyną w szkole.Świetnie sobie radzi w liceum , a jej chłopakiem jest popularn i najprzystojniejszy futbolista. Skoro wszystko brzmi jak bajka To dlaczego dziewczyna nie jest szczęśliwa???
No więc pewnie dlatego ,że jej na pozór idealne życie to tak naprawdę tylko przykrywka robiona na potrzeby jej ojca ,który jest bardzo despotyczny i tak naprawdę to on dyryguje życiem dziewczyny ,a ta nie potrafi się od tego odciąć .Nie kocha swojego chłopaka ,który tak naprawdę też nie jest fair w stosunku do niej, ponieważ ją zdradza. Serce Avy bije do największego odrzutka w szkole najbiedniejszego , wycofanego Westona, którego kocha skrycie od lat. W ostatnią noc kończącą liceum na imprezie dziewczyna zrywa ze swoim chłopakiem i oddaje całe swoje serce i duszę oraz swoje dziewictwo właśnie Westonowi ,ale następnego ranka chłopak dosłownie zapada się pod ziemię i znika na długich 10 lat.
Jak można się domyślić po tym czasie para znowu się spotyka jest to spowodowane wspólną pracą ,ale tym razem Weston to bogaty,pewny siebie i dalej diabelnie przystojny facet, który niczego nie ułatwia Avie. Kobieta tkwi nadal w związku z facetem z liceum z którym nadal nie jest szczęśliwa ,ale jest chyba już z przyzwyczajenia. Ponowne spotkanie z WEstonem wybudza ją do życia i tak naprawdę tutaj rozpoczyna się jazda bez trzymanki. Nie mogę więcej zdradzić ,ale powiem tylko tyle, Ta książka była bardzo emocjonująca bardzo skomplikowana, zawiłe intrygi drugoplanowe postacie, które bardzo dużo tutaj wnoszą oraz kompletne ZASKOCZENIE w niektórych scenach powodują, że nawet nie wiecie kiedy dochodzicie do ostatniej strony. Bohaterowie wykreowani są fantastycznie nie sposób ich nie lubić ale nie można też od razu pokochać. Każdy ma swoje złe i dobre strony, każdy ma swoje za uszami ,Ale ich Wspólna relacja jest naprawdę ciężką drogą do sukcesu.Ta miłość wcale nie była taka łatwa, nie mogę się doczekać drugiej części i jestem ciekawa co autorka wymyśli dla przyjaciółki Avy.
10/10☆

RECENZJA ♡
Autor Weronika Janczewska
Premiera 03.23

" Nikt, kto nie przeżył tego co ja, nie będzie w stanie mnie zrozumieć. Moje życie nie różniło się wiele od więzienia."
Dzięki uprzejmości @stara_czyta miałam przyjemność przeczytać jej patronat.
Autorka funduje pełny wachlarz emocji od miłości po nienawiść. Sama fabuła ukazuje bogatych rodziców i biednych dzieci.
Mnie osobiście ujęła Iva świetnie wykreowana postać.
Polecam

Dzięki uprzejmości @stara_czyta miałam przyjemność przeczytać jej patronat.
Mnie osobiście ujęła Iva świetnie wykreowana...

Powiem tak jak dla mnie książka 18+ (jeśli to piszę wiadomo jakie sceny są w książce). Dla mnie bardzo fajna. Dała mi ona akcję, oderwanie się i to, że każda strona przewracała się z zawrotną prędkością. Tak ze względu na treść. Tylko, że tutaj bardzo fajnie się wykreowani główni bohaterowie. Ojciec głównej bohaterki to kawał ... I to do czego została zmuszona główna bohaterka. I akcja rozgrywa się w Stanach. Kupię inne książki autorki bo styl pisania bardzo mi się spodobał.

Nie wiem, co myśleć o tej książce... Niby fabuła ciekawa, sposób pisania autorki przyjemny w odbiorze, ale bohaterowie mega irytujący. Kompletnie nie rozumiałam ich zachowań. To chyba pierwsza powieść, w której nie polubiłam ani jednej postaci. Serio, ani jednej🤷

Początek dość obiecujący, jednak ciężko było mi przebrnąć przez tę książkę. Szczególnie męczyły mnie długie opisy i obszerne rozmyślania bohaterki i jej wewnętrznego monologu. Przewracałam tylko oczami i czytałam co drugie słowo, bo już nie dawałam rady... Denerwowało mnie zachowanie Avy, która irytowała mnie na każdym kroku wciąż jakby szukając wymówki bo przecież była zakochana, a mimo to wolała być na siłę z człowiekiem, na którego nie mogła patrzeć. Bo przecież dorosłą kobieta powinna bać się swojego ojca. No nie, to nie dla mnie, to za słabe, w końcu to nie średniowiecze... Momentami nie podobała mi się także postawa gburowatego Westona, a zwłaszcza jego świńskie teksty... dla mnie w ogóle nie były one ani namiętne ani pikantne, czasem nawet obleśne. Książka zaczęła mi się podobać tak naprawdę dopiero w drugiej połowie, dzięki czemu zakończyłam ją z miłym akcentem.

Bezwstydny to chyba idealny tytuł by podsumować ogień tej książki. Płomień który spala parę głównych bohaterów jest ogromny, a przeciwności losu sprawiają, że trawi ich od środka…

Ava pochodzi z bogatej i wpływowej rodziny, jest rozpieszczona, ma z pozoru idealne życie, w szkole najlepsza, najpiękniejsza, dziewczyna najbardziej pożądanego chłopaka. Coś jednak kryje się pod tą idealnością.
Idealny chłopak wcale nie jest taki wspaniały, a uczucia wcale nie są proste, do tego szkolny wyrzutek jest tak mocno intrygujący. Kim jest Weston "Flame" Cavill?

Podróż bohaterów zaczynamy imprezą na zakończenie szkoły, chwilę które zmieniły wszystko. Potem przeskakujemy 10 lat do przodu i tu już zostajemy, dorosła Ava niewiele się zmieniła, za to Weston, ajjj tu zmieniło się wiele…

Bardzo ciekawa historia, z motywami które uwielbiam, czyli hate-love i spotkanie po latach. Autorka ma świetny lekki i świeży styl, w książce dzieje się dużo, jednak wszystko ma swój cel. Gdy tajemnice zaczną się wyjaśniać i wszystkie puzzle wskoczą na swoje miejsce, docenicie intrygi utkane przez autorkę.

Slabizna, malo wciagajaca, ten romans tez mnie nie przekonal, zakonczeniem troche sie obronila, ale nie na tyle zeby siegac po 2 cz, zmeczylam ja i na tym koniec

• Przeczytane 2023
  • Do kupienia