Niegrzeczny prezes

Agora
2022-06-29
2022-06-29

Recenzja książki "Niegrzeczny Prezes" autorstwa Weroniki Jaczewskiej:

"Niegrzeczny Prezes" to świeża i porywająca powieść, która przybliża czytelnikowi fascynujący świat korporacyjnych intryg, zderzeń osobowości oraz niespodziewanych zwrotów akcji. Weronika Jaczewska zabiera nas w podróż przez labirynt biurowych romansów, ambicji oraz tajemniczych układów.

Głównym bohaterem jest prezes potężnej korporacji, postać pełna sprzeczności i tajemnic, która staje w obliczu różnych wyzwań zarówno na polu zawodowym, jak i osobistym. Autorka kreuje postać, która mimo swojej pozycji społecznej nie jest pozbawiona ludzkich słabości, co nadaje powieści głębi i autentyczności.

Jaczewska mistrzowsko bawi się konwencją literacką, mieszając wątki kryminalne, romansowe i psychologiczne, co sprawia, że fabuła jest niezwykle zróżnicowana i trzyma czytelnika w napięciu do samego końca. Nie brak tu również momentów humorystycznych, które łagodzą napięcie i dodają uroku opowieści.

Jedną z najmocniejszych stron tej książki są postacie, które są wyraziście wykreowane i mają swoje własne motywacje oraz tajemnice. Autorka zadbała o to, aby każda postać wniosła coś istotnego do historii, tworząc barwny i zróżnicowany zespół bohaterów.

Styl pisarski Jaczewskiej jest dynamiczny i pełen energii, co sprawia, że lektura jest niezwykle absorbująca i trudno się od niej oderwać. Autorka doskonale balansuje między momentami akcji a introspekcją, tworząc pełnokrwistą opowieść, która wciąga od pierwszych stron.

"Niegrzeczny Prezes" to nie tylko opowieść o życiu w korporacyjnym świecie, ale także o ludzkich relacjach, ambicjach i poszukiwaniu szczęścia. To lektura, która porusza, bawi i zmusza do refleksji nad własnymi wyborami i wartościami. Gorąco polecam tę książkę wszystkim poszukującym emocjonującej i inteligentnej rozrywki.

Recenzja książki "Niegrzeczny Prezes" autorstwa Weroniki Jaczewskiej:

Głównym...

Ciekawy romans biurowy z elementami erotyki, które nie są wulgarne ani nie szokują. Dużo zwrotów akcji, tajemnice bohaterów, które nie chcą być ujawnione oraz ,,wciąż pod górkę" w relacji Leny i Fryderyka. Prezes może pozwolić sobie na wszystko, ale często pyskata Lena potrafi utrzeć mu nosa. W ich życiu ciągle coś się dzieje, nic nie jest do przewidzenia. Zakończenie jest bardzo pozytywne i rozwiązuje wszystkie niewiadome. Książkę czyta się bardzo przyjemnie i szybko, dialogi momentami rozśmieszają czytelnika. Przy lekturze można się nieźle zrelaksować. Polecam.

Lekki romans biurowy ,idealny na czas wakacji i urlop :)

Lekki romans biurowy ,idealny na czas wakacji i urlop :)

Daje mało za zniszczenie potencjału i zrobienie z bohaterów sierot życiowych.

Daje mało za zniszczenie potencjału i zrobienie z bohaterów sierot życiowych.

Tytuł: " Niegrzeczny prezes"
Autorka : Weronika Jaczewska
Wydawnictwo: Agora

Lena to piękna, pracowita kobieta, która na swoje nieszczęście ma cięty język. Od rozstania z byłym mężem nie w głowie jej mężczyźni. Gdy pewnego dnia, gdy ma poznać nowego szefa, wpada i wylewa kawę na pewnego mężczyznę, a przy okazji brudząc swoją koszulę. Nie szczędzi pod jego adresem epitetów. Gdy po paru minutach dociera na spotkanie z nowym szefem, o mal nie dostaje zawału, gdy dociera do niej, kim jest jej szef.

Fryderyk to przystojny, elegancki i bardzo inteligentny mężczyzna. Zawsze zdobywa to, co chce, a w młodym wieku już osiągnął wszystko na szczeblu zawodowym. Wielką tajemnicą jest jego rezygnacja z pracy w Londynie i przeniesie się do Warszawy. Relacje z kobietami ogranicza do przyjemnych spotkań bez śniadania.

Jak potoczy się relacja tej dwójki?
Czy posada będzie ważniejsza niż uczucie?

Książka jest świetna. Nie jest to typowy romans biurowy ,w którym wszystko wiadomo od początku. Mamy bohaterkę po przejściach i bohatera,który nie wie co to być zakochanym. Na ich drodze co rusz się coś dzieje. Jak już się wydaje ,że będzie dobrze to jakaś nowa niespodzianka. Przy jej lekturze nie sposób się nudzić. Czytamy ją z wielkim zainteresowaniem.

Tytuł: " Niegrzeczny prezes"
Autorka : Weronika Jaczewska
Wydawnictwo: Agora

Książkę przeczytałam jednym tchem. Nie jest to literatura najwyższych lotów, ale nie tego oczekiwałam po romansie biurowym. Irytował mnie w tej książce dziwny układ dialogów. Czasami mocno musiałam się zastanawiać, kto w danym momencie się wypowiada.

Fajna książka, taka typowo na odmóżdżenie po serii kryminałów i thrillerów. Główna bohaterka za długo nie zwlekała ze swoim postanowieniem, że nie 'dopuści szefa do siebie' ;) Ale spoko. Trochę erotyki w książkach nie zaszkodzi☺️ Ogółem ciekawa fabuła, taka trochę zagmatwana ale szybko się czytało.

Wydawać by się mogło, że w tym temacie zostało powiedziane już wszystko i nic mnie nie zaskoczy. Nic bardziej mylnego. To emocjonujący i trzymający w napięciu do samego końca, namiętny romans biurowy.

Zacznę od Fryderyka. To nieziemsko przystojny i nad wyraz inteligentny, elegancki łobuz z perfekcyjnymi manierami. Zawsze dostawał to, na co miał ochotę. W młodym wieku osiągnął już wszystko, co można osiągnąć na szczeblu zawodowym. Jednak największą tajemnicą jaką skrywa jest to, dlaczego z dnia na dzień rezygnuje z posady w Londynie i zjawia się w Warszawie. Natomiast jego relacje z kobietami, ograniczały się tylko do kolacji bez śniadania, ale kiedy na jego drodze pojawia się ona, ma ochotę złamać każdą swoją zasadę.

ONA czyli Lena - piękna, dobra i pracowita kobieta z ciętym językiem. Przez wydarzenia z przeszłości i po ekscesach z byłym mężem skupiła się tylko na pracy i nie zwracała uwagi na mężczyzn. Aż do dnia, w którym miała poznać swojego nowego szefa. W pośpiechu na spotkanie wylała na pewnego mężczyznę kawę, brudząc przy tym swoją koszulę. Dziewczyna nie oszczędzała chłopakowi epitetów, a po kilku minutach o mało nie dostała zawału, bo owy chłopak okazał się być jej nowym szefem.

ONA w tym momencie boi się o swoją posadę, a ON ma tylko jedną myśl w głowie - sprawić żeby była JEGO.

Autorka zafundowała bohaterom istny rollercoaster bez trzymanki. Bohaterzy robili krok do przodu, by zaraz zrobić pięć do tyłu. Jak już myślałam, że wszystko zmierza w dobrym kierunku, to autorka zrzucała kolejną bombę i wszystko zaczynało się od początku. Już dawno nie miałam tak, że nie wiedziałam do samego końca, w którą stronę potoczą się losy bohaterów.

To nie był zwykły romans biurowy. W tej historii dużą rolę odgrywały problemy z jakimi borykali się bohaterzy. Lena była po przejściach i bała się ponownie zaangażować i zaufać, a Fryderyk nigdy tak naprawdę nie darzył żadnej kobiety uczuciami.

Kolejnym problemem, który stał im na drodze był romans w pracy. Przecież to zawsze kobietą się obrywa, a mężczyźni z takich sytuacji wychodzą bez szwanku. I tego obawiała się Lena. Nie chciała mieć łatki kochanki prezesa i zostać bez pracy. Ale porządanie wzrastało z każdym spotkaniem bohaterów. Ahh jak tu iskrzyło.

Podsumowując od razu poczułam chemię z bohaterami i wczułam się w ich historię.
Jak jeszcze nie czytaliście, a lubicie dać się porwać w świat korporacji z nutą tajemnic i dużą namiętności to polecam.

Ach ten tytuł, owszem od razu sugeruje, że będzie to romans biurowy, ale jest moim zdaniem kompletnie nietrafiony, nieprzemyślany, jakiś infantylny. Rzadko sięgam po tego typu pozycje, ale w związku z tym, że ostatnio krytykowałam kilku autorów za zbyt wiele dosadnej erotyki i prowadziłam ze znajomymi dyskusje na ten temat, postanowiłam przeczytać coś z gatunku typowo erotycznego.
Lena jest singielką leczącą rany po rozwodzie, pracuje w marketingu korporacji zajmującej się sprzętem elektronicznym. Pewnego ranka zderza się w bufecie z jakimś kolesiem, który wylewa na nią kawę. Wściekła dziewczyna nie przebiera w słowach, bo śpieszy się na spotkanie z nowym prezesem, którym okazuje się być facet z kafeterii.
Mimo niefortunnego początku, który mógł się skończyć utrata pracy, Lena czuje, że nowy szef nie jest jej obojętny. Wkrótce wzajemna fascynacja przeradza się
w biurowy romans. To banalna historia, która nie może się dobrze skończyć, prawda?
Lena sprawdza Fryderyka w sieci i odkrywa, że jest on bohaterem wielu pikantnych skandali, więc jest bardzo nieufna, nie chce wejść w głębszą relację. Fryderyk jest bardzo wytrwały, ale nie odkrywa przed Leną kart, a każda jej próba poznania tajemnic kończy się tym, że Fryderyk traci panowanie nad sobą. Bohaterowie zbliżają się do siebie i oddalają, emocje kipią podobnie jak pożądanie i erotyczna fascynacja, aby ostatecznie… A to już musicie doczytać sami. Myślę, że warto.
Weronika Jaczewska ma świetny styl, bogate słownictwo i potrafi podtrzymać zainteresowanie czytelnika, dlatego uważam, że ma spory potencjał. W romansie erotycznym można się spodziewać sporej dozy scen erotycznych i rzeczywiście tak jest. Opisy są obszerne i szczegółowe przez co nie pozostawiają zbyt wiele pola wyobraźni. Pewnie to wymóg gatunku. Osobiście wolę niedopowiedzenia. Muszę jednak przyznać, że opisy nie są niesmaczne czy wulgarne. Czasami poprawiłabym dobór słownictwa, ale nie jest źle.
Tak czy owak fabuła mnie wciągnęła do tego stopnia, że ze wstydem przyznam, że nie mogłam się oderwać, choć większość scen erotyczny od połowy książki opuszczałam jak młodzież szkolna opisy przyrody. Tak czy owak książka mi się podobała, trzymała tempo i suspens, momentami była zabawna i bardzo dobrze się ją czytało.
Trzymam kciuki, żeby Weronika Jaczewskazdołała się wybić, bo widzę na to spore szanse. Może wówczas w pełni rozwinie skrzydła nie musząc się „podpierać” erotyką.

Cytat:
„ Zaintrygowałaś mnie, muszę to przyznać. Do tej pory wszystkie kobiety rozkładały przede mną nogi na jedno moje skinienie. Ty jesteś inna, jesteś… wyzwaniem.”

Mój opis:
Fryderyk Baker diabelsko przystojny mężczyzna porzuca karierę w Londynie i wraca do Polski by objąć stanowisko prezesa w jednej z Warszawskich spółek. Przez tabloidy określany jest zapatrzonym w siebie egoistycznym playboyem, który żadnej nie przepuści.
Lena Artel jest menedżeram w firmie, która wiedzie prym w świecie elektroniki. Tym światem rządzą głównie mężczyźni i Lena ciężko pracowała na swoje stanowisko.
Pierwszego dnia pracy nowego prezesa zwymyślała od kretynów oczym nawet nie wiedziała. Nie interesowała się nowym nabytkiem firmy, chociaż wszyscy w biurze plotkowali o nim tak damo jak brukowce.
Gdy pierwszy raz ich spojrzenia się spotkały Lena myślała, że zapadnie się pod ziemie kiedy uświadomiła sobie kogo kilka minut wcześniej objechała w kawiarni. Była pewna, że wywali ją z pracy. On miał jednak inny plan, który powstał w jego głowie po tym jednym spojrzeniu w te piękne oczy. Elektryzujące napięcie miedzy nimi, które powstało w ułamku sekundy zapoczątkowało miedzy nimi walkę. On postanowił ją zdobyć za wszelką cenę, a ona postanowiła do tego nie dopuścić. Co stanie się dla nich ważniejsze praca i pozycja czy uczucie?

Pierwszy raz przeczytałam książkę tej autorki, bardzo fajnie się ją czytało. Autorce perfekcyjnie udało się zbudować relacje miedzy bohaterami, napięcie i ekscytacja wręcz parowały z kart jej powieści. Polecam serdecznie i życzę miłego czytania.

Cytat:

Mój opis: