Heartless

Okładka książki Heartless Weronika Jaczewska
Okładka książki Heartless
Weronika Jaczewska Wydawnictwo: Ale! Cykl: Savage Sweethearts (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Savage Sweethearts (tom 2)
Ale!
2023-06-14
2023-06-14
9788326842016

Ivy Heart razem ze swoją przyjaciółką Avą prowadzi agencję PR w Nowym Jorku. Kobieta nie lubi angażować się w związki i woli być niezależna. Jednak parę lat temu oddała serce Ianowi - bratu Avy, który nie odwzajemnia jej uczuć.
Ian jest gość gburowatym mężczyzną, który po zawodzie miłosnym zmienił się nie do poznania. Czy choroba Ivy obudzi jego serce na nowo? Czy Ian ratując Ivy uratuje też siebie samego?

Z początku nie umiałam wkręcić się w "Heartless". Mamy w niej rozwinięcie kilku wątków z poprzedniej części, jednak coś mi w niej nie stykało. Miałam wrażenie, że autorka przelała w Iana za dużo wyrachowania przez co był dla mnie bardzo irytującą postacią. Z czasem jednak serce zaczęło zmieniać się i jemu i mnie. Polubiłam go za niesamowitą determinację, opiekuńczość i chęć niesienia pomocy.
Styl pisania Weroniki jest bardzo lekki i przyjemny, muszę jednak przyznać, że pierwsza część podobała mi się dużo bardziej. Tempo akcji było dobre, co stworzyło ciekawą fabułę z nieco skomplikowanymi relacjami. Autorka w umiejetny sposób łączy ze sobą emocje, W historii Ivy oraz Iana przeplata się wątek choroby, ale nie było w niej dla mnie momentu zakończenia. Warto dodać, że autorka napisała bardzo ciekawie sceny miłosne, które nie są niesmaczne, a rzekłabym, że wręcz z nienaganną klasą. Lektura była dość przewidywalna, jednak dobrze się przy niej bawiłam.

Heartless to druga książka z cyklu Savage Sweethearts. Opowiada ona o Ivy i Ianie, których dzieli 13 lat. Chłopak jest pierwszą miłością Ivy, do tego beznadziejnym i niespełnionym uczuciem przynajmniej przez kilka lat… Iana, życie potraktowało dość brutalnie przez co zamknął się na miłość. Oczy otworzyła mu dopiero choroba Ivy, która zmieniła go o 180 stopni…

Historia bardzo nadciągną, mówiąc o niej nierealna to to jakby nic nie powiedzieć. Mimo to książkę czytało mi się dobrze, zapewniła mi rozrywkę. Nie jest to może najlepsza książka jaką przeczytałam w ostatnim czasie, ale nie była też zła. Jeśli ktoś nie ma wygórowanych oczekiwań to można śmiało po nią sięgnąć.

Historia...

Książkę miałam przyjemność przeczytać dzięki booktourowi u @staraczyta i @frejoweczytanie. Bardzo dziękuję możliwość udziału.

Jak wiele jesteś w stanie zrobić dla miłości? Jak wiele można poświęcić, jak długo można walczyć? Czy człowiek, którego serce dawno temu pokrył lód, ma szansę ponownie odkryć czym jest miłość?

Ivy Heart to silna, ambitna, wyzwolona i w pewnym stopniu szalona dziewczyna. Nie bawi się w stałe związki, jej ulubione powiedzenie brzmi “wolność, seks i węglowodany”. Jednak jej siła i rozwiązłość to tylko pozory, zbroja, która ma ukrywać delikatne serce, oddane jedynemu mężczyźnie, który nie potrafi się zaangażować.
Ian Green cyniczny, arogancki dupek, który nie myśli o innych. Który przez wiele lat żył zemstą, który nie umie kochać, przepraszać, dziękować ani dbać o kogoś innego poza sobą… Ale czy na pewno? W jego życiu jest kobieta, która pragnie go uleczyć, jednak czy starczy jej czasu? Czy organizm Ivy wytrzyma na tyle długo, by Ian odkrył swoje prawdziwe uczucia?

Zakochałam się w pierwszym tomie tej historii, drugi połamał moje serce. W tej książce jest masa strachu, miłości, skrytych uczuć i bólu. Jest też w niej ogrom nadziei. Nadziei, która do końca nie opuszcza bohaterów. Chęci życia, którego bohaterce nie jest dane zaznać, walki o spełnianie marzeń. A na koniec szczęścia, bo czasem, ale nie zawsze nadzieja się opłaca… Miłość okazuje się warta każdej drogi, a wybaczenie uzdrawia.

Gorąco polecam, bo to niezwykła książka, która przenosi w świat zwykłym ludziom niedostępny. Pokazując, że nie wszystko można kupić za pieniądze…

Ivy Heart to silna, ambitna, wyzwolona i w pewnym...

„Tylko miłość może wyleczyć poharatane serce i poranioną duszę”.

Drugi tom Savage Sweethearts! Tym razem Weronika Jaczewska w książce „Heartless” zafundowała nam historię Ivy i brata jej najlepszej przyjaciółki, Iana.

Ivy Heart mogliśmy poznać już w poprzednim tomie, gdzie wspólnie z Avą prowadziły agencję reklamową.
Jest typową książkarą i romantyczką. Od lat jest zakochana w bracie jej najlepszej przyjaciółki, Ianie Greenie.
On jest typowym grumpy i ignoruje uczucia Ivy. Nie wierzy w miłość i wie, że „Kocham Cię” nigdy nie przejdzie mu przez gardło.
Wszystko się zmienia, gdy Ivy może umrzeć, a przeszczep nerki, to jedyne wyjście. Mimo że Ian jest idealnym dawcą, ona nie chce się zgodzić.

Po raz kolejny Weronika nie zawodzi, a ja świetnie się bawiłam podczas czytania.
Heartless to książka o trudnej i pełnej niedomówień miłości. O strachu, który sprawia, że odmawiamy sobie szczęście i ranimy tych, których kochamy. O uświadamianiu sobie, że czasem wizja straty otwiera nam oczy. O poświeceniu, które jest dowodem miłości. O tym, że uratowanie kogoś, tak naprawdę może być ratunkiem dla nas samych.
Heartless to także historia, która rozpali was do czerwoności i od której nie będziecie się mogli oderwać.

Polecam!

„Tylko miłość może wyleczyć poharatane serce i poranioną duszę”.

Jest typową książkarą i romantyczką. Od lat jest...

recenzja♥︎
"HEARTLESS"Weronika Janczewska.
Seria Savage Sweethwarts
"Miałem uratować jej życie, to Ona uratowała moje"
Ivy to wyzwolona i pewna siebie właścicielka agencji PR ,w głębi duszy romantyczka skrycie kochająca brata swojej przyjaciółki Iana.
IAN to cynik ,który po zawodzie miłosnym nie wierzy w uczucia i z premedytacją ignoruje uczucia Ivy.
Co się stanie,kiedy się okaże, że kobieta jest chora i potrzebuje przeszczepu nerki i to właśnie ON okazuje się potencjalnym dawcą.??
Każdy kto czytał pierwszą część"Shameless" wie czego może się spodziewać.Ja po przeczytaniu historii Avy i Westona bardzo liczyłam na jakąś pikantną historię między Ivy a Ianem
No cóż czytając To nastawiłam się na piękny romans ,że On będzie walczył, że ona będzie bardzo chora ,a On będzie drżał o jej życie. Niestety troszkę się zawiodłam, uważam, że za mało było napisane o przebiegu całej choroby Ivy.Myślę, że byłoby bardziej emocjonalnie gdyby tam coś więcej się działo.Za to wątek romantyczny był poprowadzony pięknie, któż by nie chciał być tak kochanym???
Bohaterowie ,a w szczególności Ian strasznie mnie irytował swoim zachowaniem,sam nie wiedział czego chce,w niektórych momentach zachowywał się jakby mu zabawkę zabrali,dopiero pod koniec książki tak na prawdę dowiadujemy się co Nim kierowało.I po części można Go zrozumieć. IVY wybory i jej decyzje, też nie były szczególnie trafione, ale na szczęście bohaterowie dorośli, sporo zrozumieli i doszli do porozumienia . Miłość pokazała im ,że jest o co walczyć i dla kogo żyć.
Książka jest zupełnie nieprzewidywalna ,Końcówka mnie strasznie przeraziła,myślałam, że to pójdzie w inną stronę, a co takiego się wydarzyło???To już musicie sami przeczytać, ja uważam, że warto.Ogromnie kocham romanse ,więc jestem na tak
10/10☆#bookstagramtopasja#weronikajanczewska

recenzja♥︎
"HEARTLESS"Weronika Janczewska.
Seria Savage Sweethwarts
"Miałem uratować jej życie, to Ona uratowała moje"
Co się stanie,kiedy się...

Dzisiaj przychodzę do Was z drugim tomem serii Savage Sweethearts. Jak tylko poznałam historię Avy i Westona wiedziałam, że wrócę do kolejnych bohaterów. I w ogóle nie żałuję swojej decyzji. Co prawda ta część była inna, bardziej emocjonalna, bardziej poruszająca przez co razem z bohaterami przeżywałam ich bezradność i rozterki.

Ivy to kobieta sukcesu. Jest piękną, niezależną i pewną siebie właścicielką agencji PR. Można powiedzieć, że ma wszystko żeby być szczęśliwa. Mężczyźni padają jej do stóp, ale jej od 12lat zależy tylko na jednym. Tym, który za każdym razem ją odrzuca.

„Cholerny Ian Green. Moja największa miłość i najdotkliwsza udręka.”

Ian zadufany w sobie gbur, który przez wiele lat ignoruje uczucia do jedynej kobiety, która przynosi mu spokój i namiastkę szczęścia. Po wcześniejszym zawodzie miłosnym twierdzi, że miłość to słabość, która się brzydzi i nie zamierza jej nigdy ulec.

„Był zimny, niezainteresowany, a gdy otwierał usta, to tylko po to, żeby sypnąć kąśliwą uwagą.”

Wszystko jeszcze bardziej się komplikuje gdy Ivy się dowiaduje, że potrzebuję przeszczepu nerki, a Ian może zostać potencjalnym dawcą.

Czy Ivy będzie w stanie podjąć takie ryzyko i przyjąć od niego nerkę?
Jakich sztuczek będzie musiał użyć Ian żeby przekonać dziewczynę?
I czy w końcu oboje dadzą sobie szansę na wspólną przyszłość gdy wiedzą, że czas nie jest ich sprzymierzeńcem?

Bardzo podoba mi się styl i twórczość autorki. W tej części poznałam ją z innej strony. Potrafiła w taki sposób przelać emocje na papier, że miałam wrażenie, że stoję obok i jestem widzem całej tej historii. Zawsze bardzo przeżywam takie historie i ciężko powstrzymać mi łzy. Współczułam im obu sytuacji w jakiej się znaleźli.

Na początku miałam ochotę udusić Iana i przemówić mu do rozsądku, bo miał koło siebie taki skarb, a strach przed odrzuceniem go paraliżował. Ale zebrał się w sobie i w odpowiedniej chwili stanął na wysokości zadania, a jego troska, walka i determinacja mnie rozbroiły.

Pomimo że książka porusza ciężkie tematy takie jak choroba, odrzucenie, problemy rodzinne to nie brakuje jej kąśliwych smaczków, które uwielbiam.

„– Czy rozmawiasz sam ze sobą? Bo z tego, co widzę, nikogo obok ciebie nie ma.
– Dobrze wiesz, że najlepiej bawię się we własnym towarzystwie.
– Taki gbur jak ty nie ma innego wyboru.”

Więc można się pośmiać, wzruszyć i wylać morze łez.

Polecam wam nie tylko te książkę, ale i poprzedni tom, bo oba są świetne!

A ja już z niecierpliwością wyczekuję historii siostry Westona. Czuję, że tam dopiero będzie się działo.

Ivy to kobieta sukcesu. Jest piękną,...

Kochani dziś mam dla was kolejną część cudownej historii. 💞 Tytuł: „Heartless” Tom II
Ivy od szczeniackich lat podkochuje się w starszym bracie swojej przyjaciółki. Jednak on od początku nie traktuje jej poważnie. Chwilowy związek daje Ivy nadzieję na ich wspólną przyszłość, a fakt, że jest ciężko chora potęguje nadzieję. Ian przystojny dużo starszy mężczyzna, który przeszedł w życiu bardo dużo. Mężczyzna, aby żyć zgodnie z własnym sumieniem pogrążył własnego ojca i wsadził go do więzienia, narzeczona która nigdy go szczerze nie kochała tylko jego pieniądze i Ivy kobieta, która potrafi ukoić jego lęki. On wie, że ona kocha go na zabój, ale po tym, co zafundowała mu Isabella boi się okazywać uczucia. Gdy stan zdrowia Ivy znowu się pogarsza mężczyzna zaczyna rozumieć jak bardzo ją kocha i jak bardzo jest dla niego ważna. Czy Ian zdoła naprawić wszystkie krzywdy wyrządzone Ivy? Czy będą mieli szansę na miłość? Jak się potoczą dalsze losy kobiety? Kochani piękna poruszająca historia o zagmatwanej miłość i chorobie. Przepiękne świadectwo przyjaźni, wsparcia, zrozumienia, wytrwałości i cierpliwości. Książka świetna poruszająca momentami wyłam jak bóbr. Wciągająca od pierwszych stron. Doskonała fabuła świetnie wykreowani bohaterowie, tacy naturalni. Czytając masz wrażenie, że jesteś we wnątrz tej powieści. Lektura zawiera także spora doze humoru, a przede wszytym dużą ilość scen pełnych pożądania i namiętności. Czy polecam oczywiście, że TAK? Zapraszam do lektury kochani!

Z każdym dniem od jej przeczytania nawracały do mnie coraz to bardziej dziwniejsze uczucia. Takie, które znałam i takie, o których nie miałam pojęcia, że istnieją.

Wpadłam w wir, zarazem piękny i bolesny. Pełen wrażeń, uderzeń w moje wrażliwe serce. Wyciskający ze mnie mnóstwo łez, otaczajacy wściekłością, bezradnością. Jednak nie tylko, czułam miłość, ciepło i wszechobecne oddanie.

Przepadłam, całkowicie i mocno. Dałam tej historii, jej bohaterom całą siebie. Oddałam każdy skrawek mojego serca, myśli i duszy. Sprawiła, że na zawsze zostanie we mnie.

Historia Ivy i Iana nie jest łatwa. Miłość walczy z rozumem i demonami przeszłości, które zostawiły tak ciężką i niewyobrażalnie bolesną pieczęć. I choć jest ona czymś, z czym nie potrafią dać sobie rady, do drzwi puka również przyszłość, która jest równie uderzająca w ich życie. Przeszczep sprawia, że żadne z nich nie jest pewne kolejnego dnia.

Wiem, że to może źle zabrzmieć ale ta walka o siebie, lepsze jutro, o spełnianie marzeń i dążenie do szczęścia w tej ciężkiej przygodzie, było dla mnie przepiękną drogą. Nic nie przychodzi łatwo, droga jest wyboista i trudna. Jednak zarówno Ian jak i Ivi sprawili, że zaczęłam patrzeć na tą ciężką walkę, często w bólu, z zupełnie innej perspektywy. Ta historia dała mi nadzieję w trudne dni, otworzyła oczy na świat i perspektywę odczuwania bólu.

Sięgajcie po nią piękni ludzie. Oczaruje was, sprawi ból i rozśmieszy do łez. Każda emocja, która poczujecie jest warta tej historii 🥹❤️

Pierwszą część serii Savage Sweethearts od Weroniki Jaczewskiej słuchałam w formie audiobooka na @empikgo, więc gdy pojawiła się druga część o tytule Heartless, postanowiłam, że także wrzucę ją na słuchawki. I nie żałuję. Chociaż z początku musiałam przyzwyczaić się do głosów dwójki lektorów, to dość szybko się z nimi osłuchałam. Finalnie ta część podobała mi się chyba bardziej od pierwszej, co dość mnie zaskoczyło, bo gdy dwójka bohaterów Ivy i Ian pojawiali się w pierwszym tomie, jako drugoplanowe postacie, to jakoś nie przypadli mi zbytnio do gustu.

Ivy Heart, ta dziewczyna wiedzie wspaniałe życie, którego nie jedna mogła by pozazdrościć. Mieszka w Nowym Jorku (marzenie!),prowadzi własną, dobrze prosperującą firmę PR, którą założyła wraz z przyjaciółką Avą, nie musi sobie niczego odmawiać, może w pełni korzystać z uroków życia, a że nie grzeszy urodą, może też zmieniać facetów jak rękawiczki. Czego można chcieć więcej, co nie? A no można, bo Ivy, która na zewnątrz sprawia wrażenie silnej i wyluzowanej, w skrytości jest niepoprawną romantyczką, która zatraca się w swoich ukochanych książkach od Jane Austen i marzy o prawdziwej, wielkiej miłości. I niestety, jej serce ulokowało swoje uczucia bardzo, bardzo nieszczęśliwie. Ian Green zbudował wokół siebie gruby i wysoki mur, gdy wiele lat temu ktoś złamał mu serce. Ale Ivy cierpliwie czeka i znosi wszystko co podaje jej los, łącznie z chorobą, która, jeśli nie znajdzie się dawca, prędzej czy później ją zabiję. Rozwiązanie jest proste - Ian może być dawcą, Ian chce być dawcą - jednak Ivy uważa, że takie poświęcenie może przyjąć tylko od osoby, która szczerze ją kocha. Czy po tylu latach zabawy w kotka i myszkę, Ivy choć trochę nadkruszyła grube mury wokół Iana? Czy perspektywa straty tej uroczej dziewczyny w jakikolwiek sposób da temu pozornie zimnemu jak lód facetowi do myślenia? Czy ktoś z przeszłości Iana może namieszać w życiu Ivy? A może właśnie tego zamieszania jest jej tak naprawdę potrzeba?

Order na najbardziej irytującego bohatera trafia do ..?

Ja bym mogła napisać, że do Iana, ale po zakończonej lekturze moja irytacja spadła do .. może i nie do zera, ale do małego stopnia.

Ivy - wyzwolona i pewna siebie kobieta, która kocha mężczyznę przez większość swojego życia, który rani ją najbardziej na świecie.
Ian - cyniczny, zapatrzony w siebie gbur, który z premedytacją ignoruje uczucia Ivy.

Początki książki były dla mnie banalne, okropnie irytujące i byłam pewna, że rzucę książką tak jak mogłabym rzucić głównymi bohaterami. Nie zrobiłam tego bo z drugiej strony mnie tak mocno złapali, że mimo, że Ivy była dla mnie bardzo naiwa, a Ian najgorszym typem faceta, jakiego można sobie wyobrazić, w wieku 40 lat zachowanie nastolatka psuło mi całość, to nie pozwolili mi odłożyć książki dopóki nie poznam ich historii do końca. A ta historia okazała się całkiem smutnym i wzruszającym obrazkiem.

Relacja głównym bohaterów jest jak karuzela na wesołym miasteczku, kręcisz się w kółko, zawsze wchodzisz i wychodzisz tym samym wejściem, niby uśmiech się pojawi, ale zaraz znika, wypełniając głowę problemami, z którymi się zmagamy. Totalny rollercoaster 🎢.
Nie potrafią ze sobą żyć, ale bez siebie jest jeszcze gorzej.

Historia słodko gorzka, wątek z chorobą Ivy został ukazany w wielkim stopniu i jest to ważna część tej książki, na początku nie mogłam zrozumieć dlaczego kobieta, która dostaje na tacy pomoc, aby wyjść ze szpitala ze zdrową nerką ją tak mocno odrzuca, zagłębiając się w ten tytuł, coraz mocniej do mnie dochodziły jej powody i to mnie bolało najbardziej.

Podsumowując, książkę połknęłam i nawet nie zdawałam sobie sprawy kiedy to się stało. Wpadłam w historię Ivy i Iana to mocno, że chciałabym to pociągnąć jeszcze dłużej.
Polecam ten tytuł każdemu, kto lubi trochę się podenerwować na głównych bohaterów, kto lubi pikantne sceny, oraz kto lubi patrzeć jak główni bohaterowie zmieniają się na kolejnych stronach. ☺️

Order na najbardziej irytującego bohatera trafia do ..?

Ian - cyniczny, zapatrzony w siebie gbur, który z...

• Do kupienia

Dodaj cytat z książki Heartless