Nie ma kto pisać do pułkownika

Okładka książki Nie ma kto pisać do pułkownika
Gabriel García Márquez Wydawnictwo: Muza Seria: Salsa literatura piękna
74 str. 1 godz. 14 min.
Kategoria:
literatura piękna
Seria:
Salsa
Tytuł oryginału:
El coronel no tiene quien le escriba
Wydawnictwo:
Muza
Data wydania:
2005-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2005-01-01
Liczba stron:
74
Czas czytania
1 godz. 14 min.
Język:
polski
ISBN:
8373196285
Tłumacz:
Agnieszka Rurarz
Tagi:
literatura kolumbijska literatura iberoamerykańska noblista
Średnia ocen

                6,5 6,5 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,5 / 10
558 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
2440
229

Na półkach: , ,

Nie pamiętam już, kto mi to polecał, pamiętam, że ta osoba ostrzegała, że nie jest to typowo dla autora dzieło, a mimo to zobaczyłam nazwisko i stwierdziłam, że łykam w ciemno. Po czym irytowałam się przez dłuższy czas, nie mogąc odnaleźć magii i klimatu znanego mi z innych tytułów Marqueza. Znalazłam za to wiele z jego ironii i mnóstwo goryczy. Cała książka przesiąknięta jest poczuciem absurdu już od pierwszej sceny dotyczącej pogrzebu, kiedy to pułkownik stwierdza, że musi koniecznie iść na pogrzeb, bo po raz pierwszy od lat żegnają kogoś zmarłego śmiercią naturalną. Poruszający jest też namalowany przez narratora obraz nędzy dwójki starych ludzi - chyba najbardziej wymowny fragment to ten, w którym mowa o wyskrobywaniu nożem dna puszki z kawą. Oprócz jednak motywu smutnej starości, utraty jedynego dziecka, zbliżającej się śmierci, samotności, głodu i biedy, to jest to moim zdaniem przede wszystkim historia dramatycznej sytuacji politycznej w Ameryce łacińskiej - represji, cenzury (świetna scena dotycząca rozmowy o treści gazet), zamachów etc. Nie jest to Marquez dojrzały, olśniewający i w pełnej krasie jak w Stu latach samotności czy w Miłości w czasach zarazy, niemniej warto było przeczytać - w szczególności dla kapitalnego zakończenia.

Nie pamiętam już, kto mi to polecał, pamiętam, że ta osoba ostrzegała, że nie jest to typowo dla autora dzieło, a mimo to zobaczyłam nazwisko i stwierdziłam, że łykam w ciemno. Po czym irytowałam się przez dłuższy czas, nie mogąc odnaleźć magii i klimatu znanego mi z innych tytułów Marqueza. Znalazłam za to wiele z jego ironii i mnóstwo goryczy. Cała książka przesiąknięta...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    1 159
  • Chcę przeczytać
    388
  • Posiadam
    175
  • Nobliści
    14
  • Ulubione
    12
  • 2020
    10
  • 2020
    9
  • Literatura piękna
    8
  • Chcę w prezencie
    8
  • 2014
    8

Cytaty

Więcej
Gabriel García Márquez Nie ma kto pisać do pułkownika Zobacz więcej
Gabriel García Márquez Nie ma kto pisać do pułkownika Zobacz więcej
Gabriel García Márquez Nie ma kto pisać do pułkownika Zobacz więcej
Więcej

Podobne książki

Przeczytaj także