Matka Boska płatnych morderców

Tłumaczenie: Marta Szafrańska-Brandt
Seria: Salsa
Wydawnictwo: Muza
La Virgen de los Sicarios
sQra

Najgłośniejsza, prowokacyjna powieść latynoamerykańska ostatniego dziesięciolecia opowieść o grzesznej miłości między dojrzałym mężczyzną a młodocianym płatnym mordercą pełna furii, złorzecząca i apokaliptyczna proza Starszy mężczyzna po latach nieobecności wraca do kolumbijskiego miasta Medellín, gdzie spędził dzieciństwo i młodość. Na miejscu zastaje zupełnie nową dla niego rzeczywistość: świat przepełniony nienawiścią, grzechem, śmiercią, nękany przez płatnych morderców. Narrator zakochuje się w jednym z nich. Chłopiec ma na imię Alexis. Staje się aniołem stróżem swojego protektora i zabija każdego, kto wchodzi im w drogę.

Anula | 2010-05-24
Przeczytana: 07 kwietnia 2010

Przeczytałam już jakiś czas temu i również byłam zachwycona. Pomijając te kontrowersje, ale i kontrowersje muszą być, inaczej byłoby mdło. Język w książce jest fenomenalny, momentami aż miałam ochotę czytać na głos. A sama historia wciąga, opis Kolumbii jako piekła na ziemi tłem dla dość specyficznego (choć jak na nasze czasy chyba już nie) romansu. Bohaterowie wyraziści, wartka akcja, tylko szkoda, że książeczka taka cieniutka. Zaczyta się człowiek, a tu już koniec.
Na pewno sięgnę po coś jeszcze tego autora :) .

Ludi | 2015-09-15
Przeczytana: 15 września 2015

Wspaniałe! Ta książka trafiła w sedno moich czytelniczych upodobań i zaoferowała mi naprawdę inspirującą przygodę.

PJB21 | 2014-06-13
Przeczytana: maj 2012

Brak słów, niebywała rzecz. Bardzo ostry język, trafiający w punkt. Krótko i nad wyraz doskonale.

ewangelina | 2016-07-03
Przeczytana: 03 lipca 2016

Ostry, wyrazisty, pełen furii obraz Kolumbii. Styl pisania jednak aż tak mnie nie przekonuje. Nie chodzi o dosadność, ale o styl.

anamaga | 2013-04-13

Właśnie skończyłam Rosario Tijeras, więc tym bardziej jestem ciekawa tej książki i spojrzenia innego autora....

olaf2009 | 2015-08-10
Przeczytana: 10 sierpnia 2015

BARDZO niepoprawna politycznie, w ogóle i w szczególe.

Keiko_x3 | 2016-10-15

Książka byłaby lepsza, gdyby autor aż tak bardzo nie obnosił się ze swoim rasizmem, nienawiścią do kobiet oraz wyższością klasy bogatej nad innymi

julia77 | 2016-10-23
Przeczytana: 23 października 2016