Farreter

Artur Tojza " Farreter "#1

Cykl : Alicja w krainie zbrodni #1

Wydawnictwo : Self publishing Artur Tojza

🛑🛑🛑🛑🛑🛑🛑🛑🛑🛑

" Strach to prawdziwa siła władzy. Ma on przeróżne oblicza, jedne zrodzone z najmroczniejszych koszmarów, inne z przepięknych, nierzeczywistych snów. Jednak zawsze sprowadza się do tego samego. Paraliżuje swoją ofiarę. Odbiera jej godność i człowieczeństwo, zamieniając w bezrozumną istotę gnaną prostym instynktem przetrwania. Pragnącą przeżyć. Pytanie tylko: w imię czego?... "

" Farreter " to opowieść, która od samego początku wciąga czytelnika w mroczny świat kryminalnych tajemnic..
Autor świetnie wykorzystuje elementy filmowe oraz język jidysz, aby stworzyć atmosferę pełną napięcia i tajemnicy..

Powieść jest napisana w sposób, który trzyma czytelnika w napięciu i nie pozwala oderwać się od lektury.. Autor umiejętnie buduje atmosferę grozy i zagadki, sprawiając, że czytelnik czuje się jakby był częścią śledztwa..

Świetnie wykreowane postacie, które są bardzo różnorodne i interesujące.. Każdy bohater ma swoje unikalne cechy , co sprawia, że czytanie o nich jest jeszcze bardziej fascynujące..

Główna bohaterka, Alicja Zając, wraz ze swoim zespołem śledczym, próbuje rozwikłać zagadkę tych przerażających zbrodni..
Autor umiejętnie buduje fabułę, która przypomina gładko ułożony scenariusz serialu kryminalnego..
Jednak jak się okazuje, prawda jest znacznie bardziej złożona, a żadna z ofiar nie jest przypadkowa..

Powieść wciąga czytelnika od pierwszych słów i trzyma go w napięciu do samego końca.. Styl autora jest pełen intrygi i tajemniczości, co sprawia, że trudno oderwać się od lektury.. Opisy zbrodni są makabryczne, ale nie przesadzone, co dodaje im autentyczności..

Autor umiejętnie podsuwa czytelnikowi różne tropy i zagadki, co sprawia, że nie możesz przestać się zastanawiać, co się stanie dalej..

Jednak jeśli ktoś lubi zagadki kryminalne i lubi być zaskakiwany, to ta historia na pewno przypadnie mu do gustu..

" – A czasem los bywa przewrotny. Już myślisz, że złapałeś Pana Boga za nogi, a tymczasem okazuje się, że w rzeczywistości to diabeł trzyma ciebie..."

W Trójmieście, na początku lata, zaczynają się dziać straszne rzeczy.. Pojawia się fala makabrycznych zbrodni.. Morderca, który operuje w tym rejonie, wykorzystuje elementy filmowe i język jidysz, żeby wprowadzić jeszcze większą tajemnicę w swoje działania.. Zabija kolejne osoby i zostawia ich ciała dla policji..

Alicja Zając, która prowadzi zespół śledczy,mają zadanie rozwikłania tej zagadki, która wydaje się być jak scenariusz z kryminalnego serialu.. Ale wkrótce okazuje się, że cała sytuacja jest o wiele bardziej skomplikowana.. Żadna z ofiar nie jest przypadkowa, a Alicja i jej zespół muszą odkryć, jaki jest motyw mordercy i kim on właściwie jest..

Czy Alicji i jej zespołowi uda się rozwiązać tę zagadkę?
Czy uda im się powstrzymać kolejne morderstwa?

🛑🛑🛑 Recenzja 🛑🛑🛑

Artur Tojza " Farreter "#1

Cykl : Alicja w krainie zbrodni #1

Wydawnictwo : Self publishing Artur Tojza

🛑🛑🛑🛑🛑🛑🛑🛑🛑🛑

Jest to kolejny utwór autora z jakim mam do czynienia. Jednak różni się od "Piekła kosmosu". Tym razem jest to powieść psychologiczno- kryminalna.

{-"Wszyscy tutaj jesteśmy szaleni" - zacytował nagle Damian, a jego oczy stały się szkliste.- To powiedział Kot z Cheshire do Alicji podczas jednego z ich spotkań. I chyba miał rację. Trzeba być przynajmniej odrobinę szalonym, aby móc wytrwać w tym chorym świecie."}

Czytając książkę odnoszę wrażenie, że ten cytat najlepiej oddaje charakter powieści. Książka jest o parze detektywów, która dostaje niecodzienne zadanie. Odnaleźć aktywistę LGBT Pana Migotkę. Jest pierwszą ofiarą Mordercy. W tracie prowadzenia śledztwa wychodzą nowe wątki. W tym wychodzi na jaw Klub Myślicieli i jego siódemka członków. Okazuje się, że członkowie owego klubu są na liście mordercy. Mordercy, który jest za razem obserwatorem jak Kot z Cheshire. Podsuwa im wskazówki.

Książka ma ciekawą fabułę i od pierwszych zdań coś się dzieje. Książka porusza trudny temat pandemii oraz homoseksualizmu. Osoby z tego kręgu, są osobami medialnymi co dodatkowo utrudnia sprawę detektywom. Mają sprawę rozwiązać tak aby jak najmniej trąbili o tym w mediach. Z każdym tropem dowiadują się, że oprawca jest bardzo zorganizowanym wojskowym o pseudonimie "CIEŃ". W trakcie śledztwa wypływają kolejne informacje o mordercy i o osobach na jego liści. Zostali naznaczeni w języku Jidysz.
Czytając książkę ma się wrażenie, że to wersja Alicji w krainie czarów ale dla dorosłych. Czy czytając książki z dzieciństwa, zastanawialiście się kiedyś jaką rolę odgrywa dana postać. W tym kryminale dowiecie się dużo o roli Kota z Cheshire i jego odniesieniu do mordercy.

Wszystko łączy ciekawa kompozycja powieści, absurdalne zwroty akcji, luźny język i ciekawie wyrażane opinie przez bohaterów. To wszystko w jednym miejscu za sprawą jednego pisarza.

A czy wy się zgadzacie ze słowami Damiana, że wszyscy jesteśmy szaleni

RECENZJA

„FARRETR”

CYKL: Alicja w krainie czarów (tom 1)

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA —
AUTOR: ARTUR TOJZA

WYDAWNICTWO: SELF PUBLISHING ARTUR TOJZA

„– Wystarczy jeden gest, jeden czyn, aby wszystko zmienić. Odwrócić to, co zdaje się nieuniknione”.

„Farreter” to znakomity, intrygujący kryminał sensacyjny, który od pierwszych stron trzyma czytelnika w napięciu, niepewności a przede wszystkim ta historia jest nieprzewidywalna i powoduje dużą dawkę adrenaliny. Pełna emocji, drastycznych morderstw, walki z czasem, ukrytych motywów. Wątek kryminalny nawiązuje do filmu Alicji z krainy czarów, co robiło naprawdę świetną robotę i fascynowało mnie. A do tego dodajmy nawiązania do polityki, języka Jidysz, LGBT i religii.
To była prawdziwa uczta czytelnicza, która wciągnęła mnie na dobre i nie mogłam się  oderwać od tej historii, z każdą kolejną przeczytaną stroną wsiąkałam coraz mocniej. Autor doskonale buduje, napięcie trzymając czytelnika w niepewności i ogarniającej grozy, namacalnych scen morderstw i tortur, przełamując całość wątkiem romantycznym, który rozgrywa się w tle.
Dynamicznie poprowadzona fabuła, wątek kryminalny usnuty tak, że z niecierpliwością czekasz na rozwikłanie zagadki, i zastanawiasz się, kto stoi za wszystkimi i czy organom ścigania uda się odnaleźć sprawdzę, i zdarzą na czas, aby ocalić ofiary.
Autor genialnie wykreował wątek mordercy i jego ułożony scenariusz, który wodzi za nos służby policyjne.
Całość idealnie przemyślana i dopracowana przez autora w każdym detalu, tutaj do niczego nie można się przyczepić. Chyba za bardzo słodzę, ale dla mnie to była prawdziwa perełka.

Bohaterzy świetnie wykreowani, wyraziste i inteligentne postacie, które mają złożone i indywidualne osobowości, intrygują. Autor bardzo dokładnie nakreślona portrety psychologiczne postaci.

Bardzo ciekawą postacią był Damian, zamknięty w sobie chłopak uparty, niezgrabny i zrzędliwy a do tego myśli inaczej niż większość ludzi. Prowadzi własną firmę, ma rozpoznawalny kanał na YouTube oraz sporą grupę stałych reklamodawców i sponsorów.

Również postać tajemniczego mordercy, został świetnie skonstruowany, był niezwykle inteligentny, z zimną krwią torturował, bez grama emocji i zawahania się, zawsze krok przed wszystkimi, miał idealnie zaplanowanie. Imponował mi jego spokój i było w nim coś intrygującego.

„– »Wszyscy tutaj jesteśmy szaleni« – zacytował nagle Damian, a jego oczy stały się szkliste. – To powiedział Kot z Cheshire do Alicji podczas jednego z ich spotkań. I chyba miał rację. Trzeba być przynajmniej odrobinę szalonym, aby móc wytrwać w tym chorym świecie”.

W Trójmieście dochodzi do makabrycznych morderstw. Alicja prowadzi sprawę zaginięcia prominentnego oraz medialnego działacza jednego ze skrajnych ugrupowań LGBT pana Migotki, który zaginął tydzień temu. Gdy mężczyzna zostaje odnaleziony, brutalnie zamordowany, wszyscy zostają postawieni w pełnej gotowości. Ala i Adam zostają postawieni pod ścianą i ich priorytetem jest ujęcie zabójcy. Jednak nic nie jest, takie proste a oni krążą we mgle poszlak podrzucanych przez mordercę i muszą działać nie standardowo, aby udało im ująć mordercę, który jest niczym duch.
Morderca porywa, torturuje i zabija kolejne ofiary i podrzuca ciała policji, grając z nimi w swoją dobrze wyreżyserowaną grę i jest zawsze o krok przed nimi. W trakcie śledztwa okazuje się, że żadna z ofiar to nie są przypadkowe osoby, a łączą je pewne powiązania. Do pomocy przy śledztwie zostaje wciągnięty brat Alicji Damian.

-Czy uda im się rozwiązać zagadkę brutalnych morderstw.
-Dlaczego morderca morduje akurat, te konkretne osoby?
-Czy morderca popełni błąd?

Polecam.

RECENZJA

„FARRETR”

CYKL: Alicja w krainie czarów (tom 1)

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA —
AUTOR: ARTUR TOJZA

WYDAWNICTWO: SELF PUBLISHING ARTUR TOJZA

FARRETER
Alicja w krainie zbrodni tom 1
@spidervermin

Trójmiasto - Alicja oraz Adam to śledczy którzy dostają sprawę, w której to psychopatyczny, totalnie nieobliczalny zabójca, zabija swoje ofiary w bardzo makabrycznych sposób, a wszystko to odgrywa się jak w filmie, w którym to on jest reżyserem a policjanci tylko widzami. Ciągle jest krok przed śledczymi, giną kolejne ofiary i aby uniknąć kolejnej w sprawie zaczyna pomagać brat Alicji. Czy uda im się rozwiązać zagadkę tajemniczego mordercy i uratować kolejne życie?

Tak się zastanawiam, dlaczego tak mało mówi się o tej książce. Jest to połączenie kryminału z thillerem, sensacji oraz obyczajówki.Kilka gatunków literackich, które połączone w całość tworzą książkę od której ciężko się oderwać. Nie jest to łatwa lektura m.i.n. opisy zbrodni są tu wyjątkowo krwawe, zabójcą ma wyszukane metody torturowania swoich ofiar, a z drugiej strony obserwujemy uczucie rodzące się pomiędzy bohaterami drugoplanowymi.

Cała książka już od pierwszych stron trzyma w napięciu a zakończenie, noż tego to ja się nie spodziewałam, ależ mnie tu autor zaskoczył. Jest to emocjonujaca podróż w głąb psychiki zabójcy który chce tylko "uratować" świat.
Czy mu się to uda?
Uwierzcie mi czytając tą powieść, ciareczki nie schodziły mi z karku.

"Los bywa tak bardzo przewrotny. Nawet gdy wszystko masz idealnie zaplanowane to ktoś, Bóg, Jahwe, Allah, Siła Wyższa, nie ważne jak to nazwiesz, potrafi zamieszać i dać Ci kuksańca."

FARRETER
Alicja w krainie zbrodni tom 1
@spidervermin

Książka godna uwagi. Dobrze przedstawione śledztwo i działania mordercy, ciekawie przedstawieni i różnorodni bohaterowie. Wątek romantyczny (a jakże, pojawia się) trochę sztywny, ale w kontekście tych bohaterów ma to specyficzny urok. Nie jest też za bardzo nachalnie pokazany - na głównym planie jest to, co w kryminale najwżniejsze.

Rzadko czytam e-booki, ale powieści Artura Tojzy wychodzą tylko w tej formie, a chciałam po Waszych opiniach poznać je i ja. Zaczęłam od kryminału "Farreter", który okazał się podróżą intrygującą, mroczną i szalenie wciągającą.

Początkowo Autor podsuwa nam różne perspektywy, co już zarysowuje kierunek, w którym podąży fabuła. Zaginiony działacz LGBT, prowadząca poszukiwania policja, brutalne tortury i w końcu odnalezienie zwłok. Pierwszych zwłok, ale nie ostatnich, a morderca zdaje się postępować zgodnie ze scenariuszem, w którym to on rozdaje karty.

Główna bohaterka Alicja Zając z Wydziału Kryminalnego podobnie jak jej baśniowa imienniczka "już do niejednej króliczej nory wlazła". Tym razem jednak prowadzący śledztwo krążą jak we mgle podążając jedynie za okruchami rzucanymi przez sprawcę. Żeby go ująć muszą zboczyć z tej ścieżki, obejść go i skorzystać z nieszablonowych rozwiązań.

Ciekawą postacią, nieformalnie pomagającą w śledztwie jest brat Alicji, Damian, który dzięki swojej mrocznej stronie potrafi jak nikt zrozumieć pokręcony umysł mordercy. Tylko czy to wystarczy, by go złapać?

Autor prowadzi nas w mrok, w którym bestia dyszy chęcią zemsty, ale równolegle podsuwa sprawę zaginionej nastolatki, która biorąc pod uwagę zakończenie, będzie spędzać sen z powiek śledczym w następnej części.

Autor bez wątpienia potrafi zbudować pełen napięcia klimat, zaciekawić i wciągnąć w grę prowadzoną przez szaleńca, a sympatyczni prowadzący śledztwo tylko pogłębiają zaangażowanie. Przyznam, że już nie mogę się doczekać dalszego ciągu i wyjaśnienia tak intrygujących zapowiedzi.

Muszę przyznać, że nie mogłam się oderwać! Książka wciąga już od pierwszej strony mocną sceną i powoduje, że najzwyczajniej nie da się jej odłożyć. Autor napisał naprawdę świetny kryminał, pełen brutalnych i niezwykle realistycznych obrazów morderstw oraz tortur.
Akcja powieści umiejscowiona jest w okresie pandemii. Trójmiejscy policjanci próbują rozwiązać zagadkę serii morderstw. Sprawca jednak dość skutecznie wodzi ich za nos, planując i układając każdy kolejny krok, niczym następujące po sobie klatki filmu. Kto wygra walkę z czasem?
Niezwykle autentycznie ukazana została praca policji, gdzie dla przełożonych liczą się tylko statystyki i uciszenie mediów, a nie faktyczne rozwiązanie sprawy i schwytanie mordercy. Równie wiarygodnie i rzetelnie wypadły realia kraju - nawiązania do ówczesnej sytuacji politycznej, wątki dotyczące lgbt, czy też kościoła.
Idealnie przemyślana fabuła, charakterni i prawdziwi bohaterowie, świetny klimat.
Chyba lepszą pozycją nie mogłam rozpocząć tego roku. Zdecydowanie polecam i czekam na więcej!

Książkę czyta się błyskawicznie, są nieliczne momenty kiedy akcja zwalnia, ale to akurat bardzo dobrze bo czytelnik nie czuje się przytłoczony.

Zakończenie świetne od razu z niecierpliwością sięgnęła bym po następny tom.

Zakończenie świetne od razu z niecierpliwością sięgnęła bym po następny tom.

Niniejsza opowieść to misternie spleciony warkocz gatunków literackich, gdzie magia literatury buduje wielowarstwową historię, która nieuchronnie przyciąga czytelnika w mroczne zakamarki ludzkiej duszy.

W sercu tej opowieści tkwi tajemnica, owiana mgiełką zagadki kryminalnej, która wciąga czytelnika w sieć intryg, odwracając jego uwagę od rzeczywistości i zapraszając do rozwiązania mrocznej zagadki.

Jednak nie jest to tylko kryminał; to także intensywny thriller, w którym napięcie narasta na każdej stronie, podczas gdy bohaterowie walczą o przetrwanie w nieznanych, niebezpiecznych okolicznościach.

Nie brakuje także elementu powieści obyczajowej, w której rozbierane są ludzkie charaktery, a relacje między bohaterami wzbogacają fabułę o emocjonalny głębię i złożoność.

Dodatkowo, obecna jest odrobina horroru, która unosi się w powietrzu, jak ciemna chmura nad głowami czytelników, przywołując makabryczne wizje i wywołując dreszcze na skórze.

Sceny, chociaż miejscami brutalne i odrażające, są opisane z takim mistrzostwem, że czytelnik zostaje wciągnięty w ich mroczny świat i czyta je z zapartym tchem, nie mogąc oderwać się od stronic tej wyjątkowej opowieści. Przygotuj się na literacką podróż, która wstrząśnie Twoją wyobraźnią i zaskoczy Cię na każdym kroku.

Jeżeli lubisz thrillery psychologiczne a do tego jesteś miłośnikiem kryminałów " Farreter" jest zdecydowanie dla Ciebie

Alicja i Adam dostali bardzo brutalną i trudną sprawę. Postawiono przed nimi zwyrodnialca, który szczegółowo zaplanował scenariusz zbrodni! Cwany morderca, zawsze jest o krok przed nimi. Przygotował rzeźnię, która jest porównywana do „Alicji w krainie czarów”- tyle, że to nie bajka, czas ucieka! A Ofiar coraz więcej!

Alicja i Adam, gonią morderce, jednak ten przeciwnik jest wyjątkowo sprytny.. zwracają się o pomoc, do brata bohaterki… czy wspólnymi siłami, schwytają groźnego psychopatę? 😏

Bardzo dobry kryminał! Mocne i brutalne sceny, wręcz momentami niesmaczne- ale tak opisane, że nie da się porzucić tej książki!
Wulgarny i przerażający Czarny charakter, który zrobił wielką rozpierdziuchę 🤯

Opisy szczegółowe, dopieszczone- wywołujące strach i przerażenie (jak w horrorze!)

Pojawiające się wątki #lgbt #kościoła #polityki i #pandemia dodały tej książce realności, którą czytelnik pozytywnie pochłania.

To było… NIESAMOWICIE DOBRE!!!
Musicie tego doświadczyć, na wskazanej skórze!
Oczywiście, polecam!!!
#doprzecztania 😈
🐈‍⬛ czy 🚓? 🧐 czytajcie!

Alicja i Adam, gonią morderce, jednak ten przeciwnik...

• Recenzentki
  • Ebook do kupienia
  • 100 papierowych w 2023
  • Kindle
  • Egzemplarz recenzencki
  • Egzemplarz w prezencie od autora
  • Czytnik

Dodaj cytat z książki Farreter