Tango z rożnem

Okładka książki Tango z rożnem Iwona Banach
Okładka książki Tango z rożnem
Iwona Banach Wydawnictwo: Dragon Cykl: Seria z papugą (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Seria z papugą (tom 3)
Dragon
2023-06-02
2023-06-02

Zaczęło się nawet nieźle, ale im dalej w las tym więcej drzew 😱😱 porażka!!

Zaczęło się nawet nieźle, ale im dalej w las tym więcej drzew 😱😱 porażka!!

Czego w tej książce nie ma! Blużniąca papuga, oskubany paw, duchy, wybuchające mikrofalówki i grono ekscentryczny postaci. Plus grupa policjantów próbująca rozwikłać tajemnicę śmierci swojej szefowej. Przygotujcie się na jazdę bez trzymanki, jak to zwykle u tej autorki bywa. Miłego czytania!

Starsza aspirant Lidia Czubajko została zamordowana. Miejscem zbrodni jest wieś Otchłaniec. Do sprawy zostali przydzieleni Bartek Krynicki - były chłopak Lidii oraz starszy aspirant Andrzej Balicki. Aby Panowie się nie nudzili, a raczej żeby nie umarli z głodu razem z nimi do Otchłańca przyjechała prawie przyszła żona Andrzeja - Sabina oraz jego matka z papugą Pindą. Aby tak milo nie było przydzielono im do sprawy prosto z Warszawy jako „kreta” młodszego aspiranta Żelisława Dziobaka. Tak się chłopak maskował, że aż się zdemaskował. Andrzej, Bartek, Sabina oraz Pani Balicka zamieszkali w domu, w którym siedzibę ma „Amoreks”, czyli zoologiczne biuro matrymonialne należące do Tatiany Żuk. I tam właśnie Pinda spotyka niebieskiego pawia. Pazury na niego zaostrzyła, aż go niebieskich piór z kupra pozbawiła i role się odmieniły bo paw miłością do Pindy zapałał. Paw należy do Irminy Czubajko – ciotki zamordowanej Lidii – malarki, artystki ale takiej wiejskiej mimo, że biedaczka robi wszystko co tylko jej do głowy strzeli aby jej talent na salonach zagościł. Mieszka z kuzynką Mariolką Czubajko i narzeczonym Tymoteuszem – tylko, że Tymoteusz woli kuzynkę, no ale żeni się z Irminą. O i jest drugi trup – kucharki Romualdy co u Irminy gotuje a raczej gotowała. Czubajko tu, Czubajko tam po prostu zlot Czubajków w Otchłańcu.
To moje pierwsze spotkanie z Pindą i zapewniam, że nie ostatnie. Ona skradła moje serce, nie jedną łzę wycisnęła ze mnie – oczywiście ze śmiechu. Jak ona potrafi to słynne słowo na K.... wykrzyczeć na wiele sposobów, odpowiednio je zaakcentować aby wiadomo było jaki znak interpunkcyjny znajduje się na końcu. To jest mistrzostwo świata jedno słowo jak wiele znaczy. Następnym egzemplarzem nie do podrobienia jest Konstanty Piskorek. To człowiek tańczący z mikrofalówkami. Po jej włączeniu biedak pamięć traci i wyczynia takie cuda, których później nie pamięta.
Szybka akcja, śmiechu co niemiara, nic oczywistego bo wszystko poplątane, duża liczba podejrzanych o to składniki przez autorkę świetnie wymieszane. W ogóle to wszyscy są winni, bo Lidziuni po prosu nie lubili i tak naprawdę jej śmierć na nikim nie zrobiła wrażenia, no ale sprawę rozwiązać trzeba i dodam tylko, że takiego zakończenia się nie spodziewałam. POLECAM!!!
Czytam dla przyjemności dziękuje za udział w Book Tourze.

Przeczytałam książkę dzięki BT Czytam dla przyjemności.
To już moje drugie spotkanie z twórczością pani Banach i drugie udane. Zgadzam się z Agnieszką, że tego typu literatura - komedia kryminalna - jest dość specyficzna i albo się ją lubi, albo nie. Myślę, że wiele zależy od pisarza - Iwona Banach tak opowiada wymyślone przez siebie historie, że ja osobiście czytam je z przyjemnością. Jest trup, są śledczy - często niezbyt profesjonalni, ale pełni dobrych chęci - i jest rozwiązanie zagadki. Autorka ma skłonność do umieszczania akcji swoich książek gdzieś w zapadłych dziurach o dość oryginalnych nazwach, co dodaje całej historii smaczku. Wiadomo - morderstwo w Warszawie nie wzbudza takiego zainteresowania, co w Otchłańcu, w którym mieszkańcy nie stanowią wielkiej społeczności, chociaż - trzeba przyznać - dość oryginalną.
Czytałam bez wiedzy o istnieniu poprzednich tomów, i zapewniam - nie przeszkadza to w lekturze.
Kto lubi galimatias, zabawne sytuacje i niespodziewane gagi - niech śmiało sięga po książkę Iwony Banach.

Przeczytałam książkę dzięki BT Czytam dla przyjemności.

Książke przeczytałam w ramach BT zorganizowanego przez dziewczyny z Czytam dla przyjemności.
Jest to kolejna część niesamowitej komedii kryminalnej. Jest morderstwo, to przeczież bardzo poważna sprawa,ale jest też mnóstwo zabawnych sytuacji, zwrotów akcji, których nikt by się nie spodziewał. Niektórzy z bohaterów , nawet policjanci mają pomysły nie z tej ziemi co tę poważną historię czyni komedią.
Niebagatelną rolę w sprawie odgrywa papuga Pinda :),oj ona potrafi dać do wiwatu i zrobić porządek !? z niektórymi (nie tylko ludzmi) . Wątek z papugą jest przezabawny ( chociaż potrafi ona być niebezpieczna). Ja ją uwielbiam.
Bardzo ciekawa grupa osób wyrusza do strasznej dziury - Otchłańca by rozwiązać zagadkową śmierć aspirant Czubajko. Jest to m.in. jej narzeczony Bartek, podwaładny Andrzej, jego matka z papugą oraz narzeczona Andrzeja - Sabina. Na miejscu spotykają się z przydzielonym do tej sprawy policjantem Żelisławem ( oj on to będzie miał pomysły:). Miejsce w którym zostali zakwaterowani jest niesamowite, gdyż jest to biuro matrymonialne dla zwierząt, a jego właścicielka jest osobą nietuzinkową tak jak i reszta mieszkańców Otchłańca.
Czy policjanci rozwikłają sprawę morderstwa swojej koleżanki? Co jeszcze się zdarzy? Do jkaich skomplikowanych sytuacji dojdzie w trakcie czynności służbowych? I w końcu jaką rolę odegra w sprawie papuga Pinda?
Powiem ,że będzie się działo . oj będzie.
Polecam.

Jest to trzecia książka autorki, ale na pewno nie ostatnia. Jak wcześniej przy innych recenzjach książek autorki albo się lubi albo nie. Ja osobiście polubiłam jej styl pisania chociaż nie było na początku to takie oczywiste.

Książka opowiada jak zawsze o zbrodni w końcu to kryminał, ale z poczuciem humoru. Dwóch policjantów z Głuszyna zostaje zesłanych do Odchłańca aby zbadać śmierć swojej przełożonej.

Został im również przydzielony policjant z Warszawy w formie kreta, lecz został od razu z demaskowany przez Andrzeja. W całym śledztwie dużą rolę odgrywają matka Andrzeja z papugą Pindą, Sabina narzeczona Bartka. Później do nich dołączają Mietka i Mirela. Podczas śledztwa jest wesoło i wychodzą nowe wątki. Nie od razu wiadomo czy mają coś wspólnego ze śmiercią Lidii Czubajko.

Osobiście polecam każdemu książkę a to dzięki dawce humoru i kryminalnego wątku. Przede wszystkim dla Pindy ona skradła moje serce i rozbawiła do łez.

Dawno się tak nie usmiałam przy czytaniu. Pinda rozłożyła mnie na łopatki. Mimo że ponownie zaczęłam serię od kolejnego tomu to szło polapać się kto jest kim i o co tu chodzi.
Lidia Czubajko, starsza aspirant znienawidzona niemal przez wszystkich zostaje znaleziona martwa w swojej rodzinnej wsi. Do wyjaśnienia sprawy oddelegowani zostali były podwładny Lidii oraz były narzeczony. Aby nie było nudno towarzyszą im panie oraz papuga o wdzięcznym imieniu Pinda. Już samo imię mówi dużo o zwierzaku. Jednakże dla wzmocnienia sił dostają do pomocy policjanta z Warszawy. A czy rzeczywiście pomaga?
Książka to rewelacyjna komedia kryminalna. Cały czas miałam uśmiech na twarzy. W sumie samego wątku kryminalnego to jest tu prawie tyle co kot napłakał ale nie zmienia to faktu, że naprawdę dobrze się bawiłam przy czytaniu.

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

Fajna książka. Krótkie rozdziały. Szybko się czyta. Polecam

To jest sympatyczna powieść obyczajowa , ale ze wzgledu na zakończenie, nienajlepszy kryminał.
Miło się czytało o postaciach wymyślonych przez autorkę , niestety rozwiązanie zagadki psuje cały efekt.
Nie wiadomo dlaczego morderca sprowadza swoją ofiarę do miejscowości , z którą można ją powiązać zamiast zabić w jakimś anonimowym miejscu. Jak udaje mu się ukryć zwłoki , jak przetransportować niepostrzeżenie innego denata ?
Czytając tak potraktowaną fabułę doceniam chociażby Joannę Chmielewską , która zawsze starała sie dokładnie wyjaśnić postępowanie bohaterów. Czasem były to wyjasnienia bardzo pokrętne , ale były i widziało się , że autorka wszystko przemyślała. Wydawało mi się , że to standard w pisaniu kryminałów , a jednak nie.
Mimo to przeczytam następny tom , jeśli będzie bo polubiałm bohaterów.

,,Tango z rożnem" Iwony Banach to trzecia część komediowej ,,Serii z papugą" Pindą. 🦜
Poprzednia część skończyła się dość intrygująco i z przytupem, więc z dużą chęcią sięgnęłam po kolejną.
Tym razem znana z poprzednich części ekipa z Głuszyna wybiera się do Otchłańca, gdzie zginęła starsza aspirant Lidia Czubajko. Do sprawy został też przydzielony policjant z Warszawy Żelisław Dziobak. Jak zawsze mamy duży krąg podejrzanych, gdyż denatki nikt nie lubił, a okazuje się, że Lidia była znana przez wszystkich mieszkańców miasteczka. Jednak mimo tego, że wszyscy się tu znają i wszystko o sobie wiedzą brakuje świadków. Za to policjanci poznają całe mnóstwo lokalnych opowieści o potworach i duchach. Okazuje się, że mieszkańcy Otchłańca wykazują niezdrowe zainteresowanie miejscem, w którym znaleziono zwłoki – wierzą, że w pobliskim szybie zamieszkał diabeł.
Po co Lidia Czubajko przyjechała do Otchłańca i kto pragnął jej śmierci?

Rozwiązanie zagadki wcale nie będzie takie proste, na drodze policjantów stanie kilka trudności takich jak agencja towarzyska dla zwierząt, oskubane przez Pindę pawie, grasujące duchy i niezwykłe kuchenki mikrofalowe...

Mamy tutaj Intrygującą zagadkę kryminalną, której rozwiązanie do końca jest niewiadomą, wartką akcję, nietuzinkowych bohaterów i zaskakujące zakończenie. Wszystko to okraszone dużą dawką humoru z dodatkiem ironii i sarkazmu.
Polecam wszystkim miłośnikom komedii kryminalnych, oraz lekkich niebanalnych historii przy których można się pośmiać. ,,Tango z rożnem" to idealna propozycja na wakacyjny relaks z książką i poprawę humoru. 🏖️📚🏝️
Polecam całą tą serię, choć można czytać bez znajomości poprzednich części.

• Wyzwanie 2025
  • Crime
  • Kryminał

Dodaj cytat z książki Tango z rożnem