Tu był las

Wiadomo, że warto nabyć ten zbiór opowiadań z dwóch powodów - jest za darmo i wspomaga cele charytatywne. Natomiast czy warto go przeczytać ze względu na treść? To zależy - zawiera opowiadania pisane przez różne osoby i czasem poziom jest wysoki, a czasem trochę niższy. Można znaleźć tutaj opowiadania, które są "przebojowe" i potrafią porwać dobrą fabułą, a są też takie, które są bardzo kreatywne i "artystyczne".

Ogólny poziom tekstów jest dobry - jest kilka, które chyba trochę za mocno starały się "udziwnić", ale z każdej pozycji można coś wyciągnąć. To, co mnie zaskoczyło, to jak mało jest tutaj klasycznego fantasy - w większości autorzy przedstawiają wizje sci-fi, cyberpunkowe, postapo lub urban, a więc raczej sięgają w przyszłość. Można to jednak zrozumieć, gdyż tematem jest "tu był las", a więc raczej można wysnuć z tego negatywne wnioski na temat zachowania czystości środowiska przez człowieka. Nie ukrywam - są tutaj teksty, które mogą przynieść smutek i refleksję.

Jeszcze może tylko uwaga na boku - bardzo ładna okładka.

Dużo bardzo różnych i nierównych opowiadań. Kilka naprawdę dobrych, ale niestety większość słaba.

Słyszeliście kiedyś o projektach wydawanych w formie charityware?
To teksty, które możecie pobrać i czytać za darmo, ale wydawca prosi o wsparcie wskazanej przez niego organizacji charytatywnej (zdarza się jednak, że czasem trzeba wpłacić środki na wybraną organizację przy pobieraniu/ dodawaniu do konta użytkownika).
W czwartym tomie opowiadań znajdziecie 40 tekstów, 40 różnych interpretacji hasła tytułowego. Będzie trochę grozy, trochę robotów, trochę śmiechu i refleksji nad przemijaniem i tym, jak ludzkość ten świat niszczy.
Jako jedna z autorek, których teksty się w publikacji znalazły, zapraszam Was do pobierania i lektury:

Słyszeliście kiedyś o projektach wydawanych w formie charityware?
W czwartym tomie opowiadań znajdziecie 40 tekstów, 40...

Bardzo ciekawy zbiór opowiadań fantastyki skupiający się na lasem i roślinnością. Mamy tutaj opowiadania gdzie las jest materialny jak ma też odniesienia do psychologii. Każde z nich jest oryginalne i ciekawe. Są tutaj opowiadania odnoszące się do przeszłości jak i fantastyczne mówiące o lesie po katastrofie klimatycznej. Nic tylko czytać. Opowiadania można pobrać darmowo gdyż jest to projekt charytatywny ale można też wesprzeć stowarzyszenie Pracownie na rzecz Wszystkich Istot.

• Antologia
  • Fantasy Horror SF
  • Ebułki
  • Autorskie
  • Horror i Fantastyka polska

Dodaj cytat z książki Tu był las