Przyjaciele, kochankowie i ta Wielka Straszna Rzecz. Autobiografia

Okładka książki Przyjaciele, kochankowie i ta Wielka Straszna Rzecz. Autobiografia Matthew Perry
Logo plebiscytu Książka Roku Nominacja w Plebiscycie 2022
2022-11-09
2022-11-01
9788383182070
Jacek Żuławnik, Natalia Mętrak-Ruda, Paweł Bravo, Anna Klingofer-Szostakowska
friends serial uzależnienie walka choroba Chandler
Inne

„Powinienem nie żyć”

Bardzo dobra książka, jest tym czego można się spodziewać, a nawet czymś więcej. Dużo ciekawostek z życia, z samego kręcenia "Przyjaciół" i wielu innych produkcji. A przy tym opisane różne uzależnienia, szczera wypowiedź o swoich lękach i problemach. Oprócz klasycznej historii gwiazdy amerykańskiego sitcomu Matthew ma jeszcze ten niezwykle ciekawy aspekt ludzi komedii, którzy czują, że muszą rozbawiać ludzi, jednocześnie wpadając w depresję, co nadaję dodatkowej warstwy książce. Fanom polecam bardzo, innym mogę polecić, ale nie jako pozycję obowiązkową :)

Spotkałam się z wieloma negatywnymi opiniami na temat "Przyjaciele, kochankowie i ta Wielka Straszna Rzecz" i po lekturze książki mogę śmiało nie zgodzić się z tymi recenzjami.
Przede wszystkim jest to autobiografia człowieka, który rozśmieszał widzów na całym świecie, a tak naprawdę zmagał się z problemami, które odbierały mu radość życia. Książka jest bardzo smutna. Matthew Perry nigdy nie poczuł się wystarczający, nigdy nie spełnił też swoich prawdziwych marzeń, które kiełkowały i dorastały w nim przez całe życie. To opowieść o człowieku, który teoretycznie miał wszystko, ale okazało się, że nie miał tak naprawdę nic. Cieszę się jednak, że na swojej drodze spotykał ludzi przychylnych sobie, którzy byli z nim w najtrudniejszych momentach i potrafili wesprzeć - to bardzo ważne i Perry na pewno to doceniał.
Wreszcie - jest to przerażająca opowieść o uzależnieniu. Uzależnianiu i lękach, które zjadały Perry'ego od środka. Momentami historia jest chaotyczna, ale być może dzięki temu również prawdziwa aż do bólu. Przeplatana specyficznym humorem autora. Na pewno warta przeczytania - nie tylko dla fanów Przyjaciół czy samego aktora, ale jako źródło informacji o nałogach, przedstawionych z tej "praktycznej" strony.

Dzięki książce uzmysłowiłem sobie dosadnie czym są uzależnienia. Nie tylko te, które są poruszane w książce, ale wszystkie uzależnienia.

Czy ktoś oglądając Przyjaciół zastanawiał się kiedyś kim jest Matthew Perry. Mnie to nawet przez myśl nie przeszło. W latach mojej młodości to były czasy kiedy czekało się na kolejny odcinek i przeżywało jak potoczą się dalsze losy bohaterów.
Co do aktorow wszyscy śledzili losy Jennifer Aniston i Brada Pitta. Kto by się zastanawiał co robi serialowy Chandler Bing

Po śmierci aktora w tamtym roku zaczęłam polować na książkę.
Teraz jak zdarzy mi się obejrzeć powtórkę Przyjaciół widzę o czym pisze Perry
Ile trzeba było mieć w sobie odwagi aby napisać swoją autobiografię.
To książka pełna bólu, uzależnienia, samotności i życia miedzy kolejnymi produkcjami a zamknięciem w ośrodkach odwykowych.

Niesamowity kontrast. Nigdy już nie spojrzę na Chandlera tak jak do tej pory.

Po...

Czytając czuć, że autor ma problem, że życie Go boli.
Dobra książka.

Czytając czuć, że autor ma problem, że życie Go boli.
Dobra książka.

Bardzo smutna książka, ale na pewno warta przeczytania. Dobrze napisana, z charakterystycznym dla M.P. dystansem. Po jej lekturze, gdy ma się już wiedzę, ile przeszedł autor, tym bardziej smuci fakt, jak zakończyło się jego życie.

Ciężko rzecz. Trudno czytać książkę o człowieku, który gości do dziś w twoim domu i rozbawia innych do łez, a sam zatraca się w uzależnieniu. Próbuje i ciągle wraca tam skąd już chyba wyszedł. Uderza jak bardzo wierzy, że jednak mu się uda za kolejnym razem. Może odnajdzie w końcu kogoś kogo nie porzuci. A może nie zdąży…

Jedna z lepszych autobiografii jakie czytałam. Jest humor, są łzy, szczerość. Polecam ja kazdemu

Nie byłam wstanie jej przeczytać.
W tym miejscu nie będę, również, opisywać co mi się nie podobało w niej. Niech każdy oceni ją sam.

Nie byłam wstanie jej przeczytać.

Przeczytałem właśnie historię najsmutniejszego człowieka na świecie mimo, że do tej pory myślałem o Nim jako o najszczęśliwszym.

• Biografie

Matthew Perry Przyjaciele, kochankowie i ta Wielka Straszna Rzecz. Autobiografia Zobacz więcej