Niebieski płomień na koszmary

Niebieski, płomień, koszmary
horror

exaleksandras | 2013-07-31
Przeczytana: 30 lipca 2013

Radzę dobrze się wczytać w treść, ponieważ wszystko jest dość zakręcone. Sięgnęłam po książkę z niezbyt dobrym nastawieniem, ale miło mnie zaskoczyła. Przyjemnie się czytało, polecam!

Magdalena | 2015-09-29
Przeczytana: 29 września 2015

Początek był trudny. Książka jest nudna na samym początku jak dla mnie. Potem jednak stwierdziłam, że wypadałoby ją dokończyć i po stronie 70 zaczęła mnie wciągać, aż w końcu ją skończyłam.
Jest nawet fajna. Szczególnie późniejsze strony jak zaczyna się rozwijać akcja.

Caroline | 2010-06-21

Coś niesamowitego! Obie części są równie wciągające, nie mogę się doczekać kontynuacji, moje koleżanki także je zachwalają!

Umafuchi | 2013-01-27
Na półkach: Przeczytane, Wymienię

"Koszmary sprawiają, że boję się spać."

Stacey ma bardzo poważny problem. Od jakiegoś czasu śni jej się, że ktoś krzywdzi jej przyjaciółkę. Do tego ma bardzo wstydliwy sekret... a mianowicie moczy się w łóżko. Jakby tego było mało jest czarownicą. Jest jeszcze Chad, zabójczo przystojny były chłopak Drei. Wszystko to kumuluje się sprawiając, że życie szesnastoletniej dziewczyny zmienia się na dobre. A co jeśli sny staną się niebezpieczne?

Książka "Niebieski płomień na koszmary" wciągnęła mnie już od pierwszej strony. Nie wiem jak to się dzieje, ale autorka sprawiła, że czułam się momentami jakbym to ja była Stacey. Ciekawe jest też to, że w tej książce w przeciwieństwie do innych to nie główna bohaterka jest nękana, a jej przyjaciółka. To ciekawe oglądać całą tą sytuację oczami "osoby trzeciej".

Pomysł z moczeniem łóżka wprowadza do lektury nie mało komizmu. Co prawda jest dość oryginalny i nie smaczny, ale mnie się spodobał.

Co do samych bohaterów to jestem wielką fanką każdej...

Dzisiaj krótko, bo książka jest kiepska. Drugi raz w życiu zdarzyło mi się czytać tak beznadziejną powieści. Męczyłam się z nią przeszło tydzień nim dobrnęłam do upragnionego końca...

Jeśli chcecie dowiedzieć się dlaczego wystawiłam tak słabą ocenę wejdźcie na bloga.

Anuw26 | 2015-11-14
Na półkach: 2015, Posiadam, Przeczytane

Książka nie jest wybitna, nie zachwyca wspaniałą narracją, ani nie skłania do jakichś głębszych rozważań, ale przyjemnie się ją czyta. Polecam ją jako miłą odskocznię od szarej rzeczywistości w jesienne wieczory :)

Karla | 2012-07-11
Przeczytana: 05 czerwca 2012

Tu również nie obejdzie się bez magii ;-). Akcja oparta na szczegółach.

Wiktoria Augustyn | 2013-08-14

Szesnastoletnią Stacey nawiedzają senne koszmary, w których widzi, że jej najlepszej przyjaciółce zagraża śmiertelne niebezpieczeństwo. Jest przerażona a tym bardziej, że przewidziała już kiedyś w snach czyjąś śmierć, ale nie zaufała intuicji i doszło do tragedii. Tym razem musi ocalić przyjaciółkę, wykorzystując swój niesamowity dar. Ale Drea uparcie ignoruje ostrzeżenia.. :) super ksiazka .. naprawde polecam ;)

Varexis | 2013-12-09

Cudowna! Wciąga już po kilku stronach! Oryginalna i niepowtarzalna, bardzo ciekawa. Zdecydowanie zalicza się do moich ulubionych. Gorąco polecam!

Kalia | 2010-11-07

też przeczytałam 2 tomy i naprawdę bardzo mi się podobała;D

czy ktoś mógłby mi polecić jakąś inną książkę tego typu?