W cieniu kłamstw

Okładka książki W cieniu kłamstw B. A. Feder
Okładka książki W cieniu kłamstw
B. A. Feder Wydawnictwo: Dlaczemu literatura obyczajowa, romans
W cieniu kłamstw
Dlaczemu
2022-09-23
2022-09-23
Romans Zemsta Miłość Kłamstwo

“W cieniu kłamstw”

“Dążyliśmy do zemsty za krzywdy, zapominając, że największym lekiem na ból i cierpienie jest miłość.”

Jej cel?

Zniszczyć tych, którzy wyrządzili jej krzywdę. Wyrównać rachunki.

A ona?

Jako dziennikarka śledcza musi zrobić reportaż za wszelką cenę.

A zemsta?

Musi być dobrze zaplanowana.

Tylko, że… na jej drodze pojawił się ktoś, kogo szczerze i bezinteresownie pokochała.

Gdyby ktoś dał mi tę książkę do przeczytania z zakrytą okładką, na której nie widziałabym, kto jest autorem i jaki jest tytuł powieści oraz miałabym wskazać, do kogo należy ta książka, to bez wahania potrafiłabym odpowiedzieć.

“W cieniu kłamstw”, to debiutancka książka, w której dosłownie czuć Baśkę i jej początkujący styl pisania. Historia nie jest idealna, ma pewne niedoskonałości, ale jak na debiut? Gdyby ta książka miałaby być moją pierwszą od Basi, to z ogromną ciekawością sięgnęłabym po kolejną. I wiem, że bym się nie zawiodła. Natomiast u mnie z czytaniem książek od Baśki zaczęło się od “Emocjonalnej ruletki” aż do najnowszej - wybaczcie nie zdradzę wam tytułu. Ale progres jest niesamowity. Umiejętności po tych kilku napisanych książkach są na najwyższym poziomie, a one cały czas są doskonalone.

WCK to książka, w której zemsta, kłamstwa i tajemnice są na pierwszym miejscu. A przeszłość kroczy za tobą niczym cień. Natomiast miłość została oddalona na dalszy plan po bardzo trudnym “doświadczeniu” z przeszłości.

Naszą główną bohaterką jest Blair. Zdeterminowana, zadziorna i temperamentna. Wewnątrz siebie prowadziła ciągłą walkę, a jej serce było otoczone grubym murem. Samotna i żądna pragnienia zemsty. Wierzyła, że nie zasługuje na szczęście. A ona sama wypierała wspomnienia, które sprawiały jej ból. Nienawiść była jej siłą napędową, a my wraz z nią odkrywamy tajemnice przeszłości.

Złożyła obietnice, której nie dotrzymała…

Aż pojawił się on…

Jej jedyna miłość z przeszłości.

Stał się jej cieniem.
Stróżem, który za każdym razem był o krok do przodu.

“Lecieliśmy do siebie jak ćmy do światła. Od zawsze tak było. Czas nic nie zmienił.”
Aiden… to tajemnicza postać, o której tak naprawdę dowiadujemy się z rozdziału na rozdział. Pragnął ją odzyskać za wszelką cenę. Z jej oczu potrafił wyczytać wiele. A on sam? Jego determinacja nie miała końca.
A z nim?
Pojawiły się…
utracone wspomnienia,
głęboko ukryte uczucia i
przypomnienie, że ten ktoś był dla niej… całym światem.
Sama relacja była dobrze przedstawiona. Było widać, że ta dwójka bohaterów darzy się uczuciami i wzajemną pasją. Sceny pomiędzy nimi były przyjemnie napisane i dość dynamiczne. Natomiast (wybacz Basia xd) brakowało mi jakiegoś początku w relacji po tylu latach. Sam rozwój był jak najbardziej okej i tutaj nie miałabym do czego się przyczepić. Jednak te kilka rozdziałów na początku wiele by dały. Większego napięcia, jakiejś takiej niepohamowanej złości lub też większych wyrzutów, które mogłyby jasno sugerować zranienie.
A oni razem? Potrzebowali szczerości.
Bez kłamstw. Bez ograniczeń. Bez zrzucania winy. Bez niedotrzymanych obietnic. Tylko tu i teraz. Wyjaśnienia, zrozumienie i wsparcie, bo one tutaj były najbardziej potrzebne.
A co do fabuły i przedstawionego problemu…
“Sama byłam sobie winna”...
Basia rozegrała to dobrze. Nawet lepiej niż dobrze. Karty są odkrywane krok po kroku, wzbudzając ciekawość i zastanawiając się, co może się wydarzyć. Co prawda niektóre sytuacje były zbyt nagłe, ale samo przedstawienie problemu i jego przekazu było jasne.
Jeśli jesteś ofiarą przemocy, nie bój się prosić o pomoc, wsparcie. Nie jesteś sama. Nie jesteś winna. A jeśli jej nie masz od kogo otrzymać wsparcia/pomocy, to są punkty, w których pomoc jest oferowana, a także jest telefon zaufania.
To jest historia o dążeniu do sprawiedliwości bez względu na koszt, jaki ponosimy, ale mając na uwadze to, że powinniśmy zadbać o własne szczęście i nie zatracać się w początkowych założeniach i celach. O zadbaniu o siebie, swój stan psychiczny i dopuszczenie do siebie tego, czego najbardziej w życiu potrzebujemy, a co najważniejsze nie bać się życia.

“W cieniu kłamstw”

Jej cel?

Zniszczyć tych, którzy wyrządzili jej krzywdę. Wyrównać rachunki.

A ona?

Jako dziennikarka śledcza musi zrobić reportaż za wszelką cenę.

A zemsta?

Musi być dobrze zaplanowana.

Tylko, że… na jej drodze pojawił się ktoś, kogo szczerze i...

„W cieniu kłamstw” to debiut, lecz czytając książkę nie da się tego odczuć. @b.a.feder.autor odwaliła kawał dobrej roboty! 👏

Blair w młodości musiała uciekać ze swojego rodzinnego miasta i aktualnie mieszka w Edynburgu. Odcięła się od swojego poprzedniego życia, jednak po jakimś czasie przeszłość się o nią upomina. Ktoś jeszcze chce poznać prawdziwe powody jej ucieczki.
A dokładnie jej dawna a zarazem pierwsza miłość…
Aiden. Mężczyzna usilnie próbuje dowiedzieć się prawdy. Minęło 12 lat a mężczyzna nie może zapomnieć o ukochanej, która pozostawiła go bez żadnego słowa wyjaśnienia.

Bardzo spodobał mi się pomysł na fabułę. Autorka zabiera nas do pięknego Edynburga oraz Paryża. Początek książki jest dość spokojny, by później przyspieszyć… wiele się tu dzieje.

Kochani polecam jeśli jeszcze nie mieliście okazji sięgnąć po tę wspaniałą książkę!
Mi udało się zdobyć egzemplarz wraz z autografem i piękną dedykacją. Za co dziękuję Autorce 😘

A...

To moje drugie spotkanie z twórczością B.A.Feder i nadal podtrzymuje – uwielbiam te autorkę.

„W cieniu kłamstw” to historia 17-letniej Blair O'Brien mieszkającej z ciotką, która wiodła spokojne życie, aż do pewnego zdarzenia. Nagle postanawia opuścić rodzinne miasto, zostawiając bez słowa wyjaśnienia Aidena - miłość swojego życia. Przez 12 lat, napędzana zemstą, staje się jedną z najlepszych dziennikarek śledczych. I wszystko co zaplanowała, skrupulatnie realizuje, aż do momentu, gdy na jej drodze ponownie staje Aiden…
Czy Blair ukarze osoby odpowiedzialne za swoje cierpienie?
Czy stara miłość nie rdzewieje mimo skrywanych tajemnic?
Sami się przekonajcie, bo warto!

Znajdziecie tu motyw drugiej szansy, silną bohaterkę, książkowego męża, namiętności, dialogi z ciętymi ripostami, a wszystko to owiane nutą intrygi i tajemnicy. W mojej opinii to pozycja
obowiązkowa dla każdej niepoprawnej romantyczki.

Swoją drogą wcale nie powiedziałabym, że jest to debiut, ale taka ze mnie „profesjonal” recenzentka, jak z…

Nie mogę się doczekać, aż nadrobię Emocjonalną Ruletkę oraz przebieram nóżkami czekając na premierę 2024 „Zniszcz mnie jeszcze raz”.

"W cieniu kłamstw" - B. A. Feder
🗼8/10

To 3 książka Basi Feder jaką przeczytałam w niedalekim odstępie czasu. Po dwóch świetnych powieściach jakimi dla mnie były "Gra w pozory" i "Emocjonalna ruletka" wzięłam się za jej debiutancką książkę. I wiecie co Wam powiem? Gdybym nie wiedziała, że to faktycznie był debiut autorki, to nawet nie przyszłoby mi to przez myśl. Tak, więc tak, to bardzo udany debiut 👐

17-letnia Blair O'Brien wiodła spokojne życie, mając u swego boku Aidena, chłopaka w którym była szaleńczo zakochana. Jednak pewne wydarzenie zmusiło ją do tego, że postanowiła nagle opuścić rodzinne miasto i wyjechała do Edynburga, zostawiając miłość życia, jednocześnie chcąc go chronić.
Tak minęło 12 lat, podczas których Blair skutecznie dążyła do wytyczonego przez siebie celu. Została dziennikarką śledczą, która napędzana żądzą zemsty chciała aby ten, który zniszczył jej życie, poniósł za to kare. I wydawało jej się, że wszystko jest na dobrej drodze, gdyby nie to, że niespodziewanie w jej życiu znów pojawia się Aiden, a uczucia, które wydawać by się mogło wygasły, odżywiają na nowo. Jednak problem w tym, że oboje skrywają swoje tajemnice.

Kupił mnie motyw spotkania po latach. Lubię gdy bohaterów spotyka rozłąka (jakkolwiek to brzmi) i dane jest im się spotkać ponownie po dłuższym czasie. Lubię to napięcie jakie między nimi jest i to jak próbują się na nowo 'porozumieć'. Tutaj to było.
A tak w ogóle to podobała mi się książka jako całokształt, to jak autorka to wszystko wymyśliła i jak poprowadziła fabułę. Przyznam, że nie takich tajemnic się spodziewałam i nie takiego obrotu sprawy. Wiele sytuacji mnie zaskoczyło, bo gdzieś tam w głowie miałam swoje domysły, inne oczywiście 🤭
Ta książka to jedna wielka tajemnica, a czytelnik wodzony jest za nos. Jednak wprowadzenie do książki rozdziałów z przeszłości Blair pozwalają na odkrywanie krok po kroku tego i owego.
Do tego mamy tu pewną siebie, silną bohaterkę, no i piekielnie gorącego bohatera (czytaj - Aiden kolejny książkowy mąż 😂),zwroty akcji, napięcie, intryge, tajemnice i namiętność 😉
Tą książkę się pochłania, albo raczej ona pochłania Was. Ja tak się właśnie czułam.

Jeśli ktoś jeszcze tej książki nie zna, to ja ją polecam 🖤

[Przeczytane na legimi]

"W cieniu kłamstw" - B. A. Feder
🗼8/10

Skuszona tak wysoka ocena postanowiłam przeczytać " W cieniu kłamstw". Niestety dla mnie to była całkowita strata czasu. Naprawdę nudna i kiepsko napisana historia. Może zawiniła korekta (raczej jej brak),moze styl autorki jest zbyt specyficzny, nie wiem. Coś tu mocno nie zagrało. Nie polecam.

Czy rany rozdartego serca i duszy mogą się zabliźnić? Które oblicze kłamstwa uważamy za mniej złe, usprawiedliwione? Czy kłamstwo w ogóle możemy usprawiedliwić?

Blair O’Brien poznajemy jako zakochaną 17-latkę, wychowującą się u ciotki po śmierci rodziców. Los dziewczyny odmienia dotkliwa tragedia, która ją spotyka podczas powrotu z imprezy urodzinowej koleżanki. Zostaje napadnięta przez dwóch chłopaków i zgwałcona. Czuje się zepsuta i z obawy o reakcję innych a szczególnie ukochanego Aidena, porzuca dotychczasowe życie i wyjeżdża bez słowa wyjaśnienia. Zaczyna naukę w szkole z internatem. Odcina się od wszystkiego i od wszystkich. Mostem łączącym ją z dawnym życiem jest przyjaciółka. Ucieka, załamana, zraniona, przepełniona bólem i żądzą zemsty.

Kończy studia, pracuje jako dziennikarka śledcza, podróżuje i układa plan zemsty na oprawcy. Tajemnice sprzed 12 lat ożywają, gdy spotyka w Edynburgu Aidena. Pragnie go odsunąć od siebie, chronić w dziwnie wymyślony przez siebie pomysł. On jednak się nie poddaje. Ich kolejne spotkania, wspólny pobyt w Paryżu nie wydają się dla niej czysto zawodowym przypadkiem. Każdy z nich nakłada maskę kłamcy i nie odkrywa prawdy przed drugim, mimo pożądania i namiętności, która ich wyzwala, nie pozwalają sobie na prawdę. Czy to się uda? Blair uparcie odsuwa i odstrasza od siebie Aidena, on niezłomnie nakłania ja do powrotu i odnowienia relacji oraz wyznania prawdy, powodów, dla których porzuciła go 12 lat temu. Czy kolejne tajemnice oczyszczą sumienie i pozwolą odżyć ich miłości, czy może jednak zniszczy i przekreśli to wspólną przyszłość?

Zadanie Blair w Paryżu, polegające na pogrążeniu polityka, który dopuszcza się molestowania i wykorzystywanie kobiet nie jest tylko jej celem. Zyskuje tam sprzymierzeńców wśród skrzywdzonych kobiet ale i ochronę w postaci Aidena, mieszkającego w tym samym hotelu. Ona czując się osaczona chce ponownie uciec, on z kolei chce ją odzyskać i nakłania do wyznania prawdy. Jakie decyzje podejmie Blair? Czy rozliczy przeszłość z kłamstw i przyzna się, że nadal go kocha, czy zakryje się kolejnym kłamstwem? On anie wie, że on wie. Ale czy wie wszystko? Co może zdziałać tak wielkie uczucie i złamane serce? Uratuje ich czy zniszczy na zawsze? Pytań wiele a odpowiedź znajdziecie w tej książce. Polecam i zachęcam do lektury.

Ciekawi bohaterowie, charakterne i silne postacie, sekrety i tajemnice trzymają w niepewności do końca, dawkowane emocje utrzymują napięcie do ostatniego rozdziału..

Diamenty,
Książka, która pokazuje, że po burzy wychodzi słońce.
Po smutnym okresie musi nastać czas radości.
Czasami szczęściu trzeba dopomóc.
Jak to zrobić gdy czasami po prostu nie jest łatwo?
Czy miłość to lekarstwo na zło tego świata?
Czytamy😁
☀️"Wyciąga z człowieka najpodlejsze cechy i nieustannie je podsyca, tak aby rosły w siłę."
☀️Zemsta.
Odwieczne uczucie towarzyszące ludzkości.
Główna bohaterka to kobieta, która w okresie dorastania, doświadczyła gwałtu.
Wtedy nie umiała się bronić.
Błaga, prosiła, ale to nic nie dało...
Obecnie?
To już co innego..
Jej bronią jest pióro...
Kobieta sukcesu, spełniająca się w roli dziennikarki.
Przez lata napędzana siłą odwetu planuje swój największy cios.
Czy jej się uda?
Czy da ukojenie?
Czy zło zawsze musi zostać ukarane?
Czytamy
☀️"Dążyliśmy do zemsty za krzywdy, zapominając, że największym lekiem na ból i cierpienie jest miłość."
☀️Miłość.
Uczucie do którego dąży każdy nas.
aleee!!!
Goniąc za celem często o nim zapominamy.
Doprowadzając tym samym do destrukcji.
Czego oczywiście nie widzimy.
Zastępując go wysokim murem zobojętnienia, otoczonym fosą bólu, żalu jak i smutku.
Aiden to mężczyzna z przeszłości.
Kiedy wszystko było wspaniałe i takie łatwe.
Wraz z pojawieniem się głównego bohatera skorupa zaczyna pękać.
Emocje wrą, ale czy na tyle by przebić się przez mur cierpienia?
Jak spojrzeć mężczyźnie w oczy, któremu niby w imię miłości wyrządziło się krzywdę?
A może zemsta ma wiele imion?
☀️Reasumując:
Książka trzymająca w napięciu od pierwszych stron.
Przedstawiająca historię kobiety, silnej, odważnej.
Gdzie prym wiedzie ona, a mężczyzna stanowi tylko dodatek.
Niemniej jak ważny.
Dlaczego?

Diamenty,
Książka, która pokazuje, że po burzy wychodzi słońce.
Po smutnym okresie musi nastać czas radości.
Czasami szczęściu trzeba dopomóc.
Jak to zrobić gdy czasami po prostu nie jest łatwo?
Czy miłość to lekarstwo na zło tego świata?
☀️Zemsta.
Odwieczne...

✧ 𝑅𝑒𝑐𝑒𝑛𝑧𝑗𝑎 ✧

''W cieniu kłamstw'' B. A. Feder

✧ Tak, jak już pisałam mam szczęście do bardzo dobrych debiutów. Ten jest naprawdę intrygujący, dramatyczny, a dodatkowo łączy w sobie siłę prawdziwych uczuć i ludzkiego okrucieństwa.

"- Jako gówniara nie byłaś aż tak wyszczekana. Raczej urocza i słodka. Więc chyba jednak się zmieniłaś. Chociaż nie, po namyślę stwierdzam, że wiąż jesteś gówniarą… Tyle, że mentalną.

- Gówno o mnie wiesz, Aidenie Nolanie – wycedziłam przez zaciśnięte zęby. - Nie radzę ci wypowiadać się na mój temat, bo możesz tego gorzko pożałować.

- A jak myślisz, czyja to wina, że gówno o tobie wiem?"

✧ Blair O'Brien: Po śmierci swojej matki zamieszkała z ciotką, która obiecała swojej umierającej siostrze, iż zaopiekuję się siostrzenicą. Niestety los bywa niesprawiedliwy, więc już w młodości dziewczyna musiała zmagać się z trudnościami, jakie niosło za sobą życie. Kilka lat później splot tragicznych wydarzeń zmusił wówczas 17-letnią Blair do opuszczenia rodzinnego miasta. Nastolatka postanowiła osiedlić się w Edynburgu, a prawdziwy powód ucieczki zna tylko ona sama. Ilekroć w pobliżu dziewczyny pojawiała się osoba, która kompletnie jej nie znała z góry zakładała, że jest ona osobą delikatną i naiwną patrząc w jej duże niebieskie oczy i drobną budowę ciała. Czar pryskał w momencie kiedy młoda O'Brien otwierała usta.

✧ Powiem szczerze nie mam się do czego przyczepić jeśli chodzi o tę historię. Bohaterowie idealnie dopasowani z ich wybuchowymi charakterami, aż dziwne było, że nie pozabijali się nawzajem w afekcie. Akcja była fajnie prowadzona. Najpierw trochę spędzamy czasu w Szkocji, by potem pobyć trochę w Paryżu. Bardzo mi się to podobało lubię, gdy akcja dzieję się w kilku miejscach.

Poza tym książkę czyta się szybko oraz przyjemnie i ciężko odłożyć ją na bok. Chętnie wrócę do tej powieści, bo moim zdaniem jest warta uwagi. Bohaterów da się lubić, choć niektórych z was zachowanie Aidena i Blair może trochę irytować. W moim przypadku stało się tak, że starałam się ich zrozumieć i żeby już nie przeciągać powiem Wam, że opowieść spełniła moje oczekiwania czytelnicze, a to sprawia, że coraz bardziej przekonuję się do sięgania po debiuty.

✧ @b.a.feder.autor przepraszam obie wiemy za co. Mogę Ci tylko powiedzieć, że za jakiś czas sięgnę po "Emocjonalną ruletkę", ponieważ tej historii także jestem ciekawa. Będę również wypatrywać kolejnych twoich powieści, bo warsztat masz naprawdę dobry.

✧ Współpraca: @b.a.feder.autor

✧ Ilość stron: 301

✧ Ocena: 8/10

✧ Książka bierze udział w wyzwaniu #książkowescrabble

✧ Książka bierze udział w maratonie #zwariowanymaraton

✧ 𝑅𝑒𝑐𝑒𝑛𝑧𝑗𝑎 ✧

''W cieniu kłamstw'' B. A. Feder

Lekkie rozczarowanie, teraz te wszystkie romanse są takie same.

Lekkie rozczarowanie, teraz te wszystkie romanse są takie same.

"W cieniu kłamstw" to moje kolejne czytelnicze rozczarowanie. Książka jest nudna, zbyt przewidywalna, nie wzbudziła we mnie żadnych emocji.
Szkoda czasu.

Szkoda czasu.