Zmiana planów

Okładka książki Zmiana planów Marta Kaczmarczyk
Okładka książki Zmiana planów
Marta Kaczmarczyk Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Skrywane sekrety (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Skrywane sekrety (tom 1)
NieZwykłe
2022-10-12
2022-10-12
9788383200873
Romans i erotyka

Zuza to trzydziestoletnia kobieta, która zaraz po ukończeniu studiów otworzyła restaurację. Pomimo to ,że lokal cieszy się popularnością nasza bohaterka nie wierzy w siebie. Mieszka z chłopakiem Adamem z którym zna się od dziecka jest w dwuletnim związku, odkąd stracił pracę jest na utrzymaniu Zuzy i zamiast szukać pracy woli siedzieć na kanapie. Nasza bohaterka próbuje wszystkich sił aby Adam zbliżył się do niej ale niestety z marnym skutkiem, chlopak odrzuca wszystkie jej zaloty. Na ratunek dziewczyny przychodzą jej przyjaciółki które chcą żeby Zuza się nie zamartwiała i zabierają ją ze sobą na wakacje do Grecji na wyspę Kos. Poznaje tam tajemniczego mężczyznę ale postanawia nie wplątywać się w romans ponieważ w Polsce czeka na nią chłopak.
Piotr jest założycielem jednej z największych firm deweloperskich. Mężczyzna jest zauroczony Zuzanna i postanawia spędzić z kobietą kilka upojnych nocy. Niestety nie wszystko idzie według jego planu. Co się wydarzy? Czy Adam znajdzie pracę? Czy Zuza spędzi noce z Piotrem? Na te pytanie odpowiecie sobie czytając te książkę.
Autorka ma świetny,lekki styl pisania. Sprawia że po książce się płynie. Książka, którą pochłonęłam w jeden wieczór. Jest to debiut autorki.
Rewelacyjnie napisana,bardzo wciągająca historia od której nie sposób się oderwać. Z całego serca polecam .

Zmiana planów,,
Cześć 1
Wydawnictwo niezwykłe
Kategoria Literatura obyczajowa romans
Premiera 2023

Recenzja
Autorka tej powieści, poprzez historię głównej bohaterki Zuzanny, zaprasza czytelnika w podróż pełną emocji, przygód i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Zuzanna, trzydziestoletnia właścicielka restauracji, znajduje się w punkcie życiowym, gdzie musi zmierzyć się z wyzwaniami zarówno zawodowymi, jak i osobistymi. Jej wyjazd na wyspę Kos w Grecji staje się nie tylko okazją do oderwania się od codzienności, ale także momentem refleksji nad własnym życiem i wyborami.

Opowieść ta skupia się nie tylko na romansie między Zuzanną a tajemniczym Piotrem Drzewieckim, ale również na rozwoju głównej bohaterki oraz relacjach między przyjaciółkami. Czytelnikowi towarzyszą w tej podróży zarówno momenty pełne humoru, jak i emocjonalne przeżycia, co sprawia, że książka trzyma w napięciu do ostatniej strony.

Autorka doskonale oddaje atmosferę wakacyjnego pobytu na greckiej wyspie, opisując zarówno piękno krajobrazów, jak i lokalną kulturę i zwyczaje. Wprowadza czytelnika w świat egzotyczny i magiczny, pełen smaków, zapachów i barw.

Mimo że fabuła może wydawać się przewidywalna w niektórych momentach, to jednak autorka zaskakuje czytelnika zwrotami akcji i niebanalnymi rozwiązaniami. Dodatkowo, bohaterowie są dobrze wykreowani, co sprawia, że łatwo się z nimi utożsamić lub przeciwstawić.

"Zmiana planów,, to lekka, przyjemna lektura, idealna na letni wieczór, która porusza zarówno tematy życiowe, jak i miłosne, i skłania do refleksji nad własnymi wyborami i marzeniami.

Zmiana planów,,

ZMIANA PLANÓW
Skrywane sekrety tom 1
@m.kaczmarczyk.autorka
@wydawnictwoniezwykle

Jak zapewne wiecie uwielbiam debiuty. Kocham odkrywać nowych, zdolnych pisarzy, uwielbiam ten dreszczyk emocji i oczekiwania, bo tak naprawdę, skoro to debiut, to nie wiem jaka będzie to książka - historia. Kolejny raz trafiłam na świetny debiut literacki Marty @m.kaczmarczyk.autorka który mnie oczarował, bohaterowie skradli totalnie moje serce a cała historia wywołała we mnie całą game uczuć i przeżyć.

"Nawet gdy nie patrzę w jego stronę, to czuję jego obecność. Jego magnetyzm. Plus zapach. Męski, ciężki, obezwładniający, niesamowicie przyciającacy. Czuję go aż w żołądku."

Jest to historia Zuzanny i Piotra. Ich znajomość rozpoczęła się na pięknej Greckiej wyspie Kos, a następnie autorka przeniosłam nas do Szczyrku oraz Katowic. Jesteśmy świadkami ich rozwijającej się relacji, która chwilami jest skomplikowana, chwili zwariowana a na deser dostajemy pełne żaru, gorące i namiętne sceny zbliżeń. Aż rumieniec wykwita na twarzy 🙈. I nie myślcie sobie, że jest tu tylko pięknie, cukierkowo i słodko. Nic bardziej mylnego. Każde z nich ma swój własny bagaż przeżyć, zmaga się z demonami przeszłości jednocześnie z optymizmem patrząc w przyszłość. A jaka będzie ta przyszłość?

Marta stworzyłam oprócz interesującej oraz wciągające fabuły, bohaterów pełnych charyzmy,pasji, silnych charakterów, pełnych empatii oraz miłości. Jestem oczarowana tą historią. Pochłonęłam ją w jeden dzień, nie mogąc się od niej oderwać. I szczerze to przydałyby się w zestawie chusteczki do ocierania śliny ,która nie raz mi ciekła po brodzie 🙈
Także czytajcie kochani, bo już wkrótce kontynuacja, którą dzięki autorce mam zaszczyt objąć patronatem medialnym ❤️

ZMIANA PLANÓW
Skrywane sekrety tom 1
@m.kaczmarczyk.autorka
@wydawnictwoniezwykle

Bez durnego Epilogu dalabym 7. Jezeli nie chcecie sie wkurzyc "checia zysku" autorki nie czytajcie epilogu. Czegos tak durnie zakonczonego dawno nie czytalam. Ksiazce nie mozna bylo nic zarzucuc - fabula swietnie skomponowana, glowni bohaterowie interesujaco wykreowani, uczucie rodzace sie i rozwijanie zwiazku bardzo realistycznie przedstawione, kilka sytuacji humorystycznych i tu nagle durnowaty epilog, zeby dokrecic druga (albo nie daj Boze) trzecia czesc. Czytajac epilog odnioslam wrazenie, ze autorka wpadla kwadrans przed oddaniem ksiazki do druku na pomysl dopisania kolejnej czesci. I serio nie mogla sobie bardziej strzelic w kolano bo ewentualny bohaterr drugiej czesci nie reprezentuje soba nic by skutecznie przeprowadzic sensowna intryge. Dlatego ja po druga czesc nie siegne i tworczosc literacja tej pani jest u mnie na liscie "nigdy wiecej" a ocena ksiazki przez kilka kartek spadla do lichej czworeczki

Czyta się lekko, szybko . Książka mogłaby się zakończyć na 1 tomie , zakończenie , czy też kontynuacja raczej przewidywalna . Ale warto przeczytać i się odprężyć …

Bardzo przyjemnie się czyta. Niecierpliwie czekam na kolejny tom.

Bardzo przyjemnie się czyta. Niecierpliwie czekam na kolejny tom.

Kobieta sukcesu, ale singielka - jedzie na wakacje za granicę i tam poznaje męźczyznę pięknego, że hej. A przy tym Polaka, rycerskiego i stającego w obronie rodaczki. No i potem w Polsce ten nie tylko biznesowy romans trwa. Bardzo fajna bajeczka - trochę jak o Kopciuszku.

Autorka ma świetny, lekki styl pisania, sprawia, że po książce się płynie. Potrafi wzbudzić emocje w taki sposób, że współodczówamy z bohaterami. Rewelacyjnie napisana, życiowa, bardzo wciągająca historia.

Jaka książka ostatnio Was zaskoczyła ?

"Zmiana planów" to kolejna z zaległych książek do recenzji i z góry przepraszam autorkę, że przeczytałam dopiero teraz.

Spodziewałam się romansu biurowego szczerze powiedziawszy. Po prologu i pierwszych rozdziałach byłam przekonana, że to książka która mnie nie zachwyci. Dlaczego ? Prolog jest bardzo ważny, może zachęcić , zaintrygować . W sumie nawet powinien dać czytelnikowi taki przedsmak tego co najlepsze w tej historii. Tu odniosłam wrażenie, że książka bazować będzie na scenach łóżkowych. A takich mam zdecydowanie przesyt. Jednak nie należę na szczęście do osób, które odkładają książkę po kilku stronach, walczę do końca żeby opinia dotyczyła całości. I dobrze bo później już wszystko idzie ku lepszemu.

Czego dotyczy ta "Zmiana planów"? Tytuł można sobie tłumaczyć na wiele sposobów, co rozdział inaczej. Z początku bohaterowie mieli zaplanowany wyjazd do Grecji. Dla Zuzy miało to być oderwanie od pracy i problemów z chłopakiem, w babskim grobie z najlepszymi przyjaciółkami. Dla Piotra po prostu wypoczynek, może jakiś nic nie znaczący przelotny romans. Oboje zmienili plany, bo ich drogi się skrzyżowały.

Później zmieniali plany życiowe ale jak bardzo, to już nie zdradzę.

W sumie to jest romans biurowy choć tak nie do końca, tak troszeczkę 😉 Ma i wady i zalety. Jeśli ktoś tak jak ja lubi autorki, które potrafią się rozpisać, skupiają się na szczegółach , detalach, to Wam się to spodoba.

Piotr to mężczyzna sukcesu. Ma kilka hoteli, firmę deweloperską, sam jest z wykształcenia architektem. Kobiety zraziły go do siebie pazernością dlatego nie chce wiązać się na poważnie. I tu autorka fajnie pokazała ten świat hotelarstwa, architektury. Nie ma tego za wiele ani za mało. Opisuje wszystko zrozumiałe, potrafi zaciekawić.

Z kolei Zuza to szefowa kuchni i po prostu szefowa. Ona wie jak rządzić ludźmi, wie jak wszystko dobrze zorganizować i co zrobić żeby ludzie z nią pracujący byli z tej pracy zadowoleni. Świetnie gotuje i tu kolejne zalety bo książek z takim wątkiem wciąż uważam, że jest zdecydowanie za mało. I tu Marta świetnie się spisała. Ten świat kuchni, przygotowane potrawy, wszystko jest tak opisane, że czuć taką pasję do gotowania. Zuza to pracoholiczka, oddaje się temu aż za bardzo , bo odbija się to na jej zdrowiu. Ale ma fantastyczne podejście do ludzi i aż chce się trafić pod jej skrzydła, mieć takiego pracodawcę. Co mi się tu też spodobalo to jej podejście do architektury i wystroju wnętrz, jej zamiłowanie do zieleni. Takie niby szczegóły, pierdołki, które jednym zaciekawią innych będą nudzić , a mi się bardzo podobały. Taka inność pod tym względem jest w tej książce. I Zuza z Piotrem fajnie się w tych swoich pasjach uzupełniają, ich prace , zawody tak z pozoru różne, a jednak okaże się, że mogą to perfekcyjnie połączyć. Warto się przekonać w jaki sposób. Co do samych bohaterów to zaskoczyli mnie wiele razy. Spodziewałam się, że Piotr będzie tą oporną stroną, trudniejszą w ich relacji, a jednak wg mnie on tu jest tą stabilniejszą stroną, choć to ona zaznaczył już na starcie, że nie chce poważnych związków. Później miałam wrażenie, że Zuza tak zatraca się w pracy, że go zaniedbuje. Tu też są chwile gdzie autorka tak wylicza jak w notesie czy pamiętniku kolejne dni i prawie, że w punktach zaliczone czynności. Tu chwilami brakowało takiego dopieszczenia ale to drobne detale, że tak to ujmę. Zawsze się muszę czegoś uczepić, bo nie byłabym sobą. Książka ma potencjał, w większości wykorzystany, jednak mnie nie rozczarowała tak jak bałam się na początku. To romans oczywiście, nie tylko biznesy bohaterów się tu liczą. Cała historia jest głębsza. Prócz może licznych ale jednak nie zbyt wielu, scen namiętności, mamy i te gdy poznają się nawzajem, ta ich relacja zmienia charakter, zmienia tak jak już wspomniałam i co oczywiste - plany , na życie, na na przyszłość. Mamy traumy i problemy z przeszłości, bliższej i dalszej naszej pary, poznajemy ich wątpliwości, powody z jakich Piotr ma takie nastawienie do założenia rodziny. Praktycznie wszystko się wyjaśnia w tej książce , a jednak zakończenie jest takie jakiego się zupełnie nie spodziewałam i nie mam pojęcia do czego ono doprowadzi.

Finalnie książka wciągnęła mnie na tyle, że ciąg dalszy koniecznie muszę poznać. Teraz gdy mam kryzys mafijny, gdy mam lekki przesyt tych oklepanych historii, coś takiego jak historia Zuzy i Piotra, była dla mnie czymś idealnym. Pierwsze wrażenie jednak może być mylne i nie tylko ono, bo w chwili niepewności zajrzałam na LC, na opinie innych i po przeczytaniu całości dochodzę do wniosku, że wiele z nich było nieco bez sensu 😅 no i oczywiście nie mogę zapomnieć o Jasiu ! Ja chcę go więcej w drugim tomie 🙈 te jego teksty i docinki były genialne . Wśród licznych potraw jest moim deserkiem 😅 tak że polecam Wam te książkę jeśli jeszcze ktoś po nią nie sięgnął . Sporo czasu od premiery minęło, drugi tom chyba już się zbliża, więc warto nadrobić. Dziękuję autorce za możliwość poznania tej książki oraz Wydawnictwu Niezwykłe za egzemplarz do recenzji ❤️

Jaka książka ostatnio Was zaskoczyła ?

Do przeczytania książki skusiła mnie wysoka średnia na Lubimy czytać, niestety książka bue przypadła mi do gustu. Napisana poprawnie stylistycznie, ale na tym mogłabym w sumie skończyć wymienianie jej zalet.
Schematyczna fabuła do granic możliwości. Ona drobna, rozmiar XS dzięki szybkiej przemianie materii, więc może jeść co chce... Spełnienie marzeń kobiet 😅 On groźny, niedostępny szef ogromnej korporacji. Ona zmienia wszystko, jest wyjątkowa, a on jest wyjątkowo bogaty i da jej wszystko.
Większość czasu absolutnie nic się nie dzieje, akcja praktycznie żadna. Sceny erotyczne kwestia gustu, mi średnio się podobały, za dużo podkreśleń "wycierania resztek nasienia" itp., użyte określenia i obsesja na temat drugiej dziurki jakoś mnie zniechęciły, ale bez ciarek żenady.
Ostatnie rozdziały wyjątkowo nudne i nie wnoszące nic do historii.
Zakończenie jak z telenoweli, całkowicie bezsensowne.

• Niezwykłe

Dodaj cytat z książki Zmiana planów