Miłość bez recepty

*współpraca reklamowa z wydawnictwem Żywioł*

Miłość bez recepty to dla mnie nie tylko kolejna lektura Klaudii Leszczyńskiej, lecz również fascynująca podróż przez jej wyjątkowy świat literacki. Z każdą kolejną stroną autorka potrafi mnie zaskoczyć, czyniąc swoje książki niemalże pewnym wyborem, na który zawsze warto się zdecydować. Jej umiejętność poruszania serc czytelników i tworzenia emocjonalnych historii sprawia, że autorka zasłużenie zajmuje wyjątkowe miejsce w moim rankingu ulubionych autorów.
W "Miłości bez recepty" Klaudia Leszczyńska zagłębia się w psychologię postaci, budując ich charaktery i historie życiowe w sposób, który sprawia, że czytelnik staje się współuczestnikiem ich wewnętrznej podróży. Malwina i Robert, choć z pozoru różni pod wieloma względami, dzielą wspólne tęsknoty, rany emocjonalne i niezrealizowane marzenia.
Malwina Kwiatkowska jest ambitną i zdolną młodą farmaceutka, jest zarazem osobą zagubioną w zakamarkach własnej przeszłości. Jej zmagania z trudnymi relacjami rodzinymi i poczuciem odrzucenia nadają głębi jej postaci, a my towarzyszymy jej w odkrywaniu własnej siły i wartości.
Robert Badowski jest doświadczonym farmaceutą, który skrywa w sobie tajemnicę rzucającą cień na jego teraźniejszość. Autorka buduje napięcie wokół tej tajemnicy, stopniowo odkrywając przed czytelnikiem kolejne warstwy bohatera. Jego charakter jest bardzo wyrazisty, a wewnętrzna walka z demonami przeszłości sprawia, że staje się postacią pełną sprzeczności, co czyni go bardziej realistycznym i fascynującym dla czytelnika.
Autorka nie skupia się tylko na uczuciach między bohaterami, ale również rzuca światło na trudności związane z pracą w aptece. Klaudia wnikliwie opisuje codzienność farmaceuty, ukazując zarówno zabawne sytuacje, jak i trudności związane z pacjentami, co nadaje powieści autentyczności. Historia balansuje między różnymi tonacjami, tworząc powieść, która porusza, bawi i angażuje czytelnika od pierwszej do ostatniej strony. "Miłość i Leki" to pełna głębi i emocji opowieść, która zdolna jest dotknąć naszych serc, pozostawiając po sobie ślad trudny do zapomnienia.

*współpraca reklamowa z wydawnictwem Żywioł*

Piękna książka. Polecam ❤️

Piękna książka. Polecam ❤️

Książka - odmóżdżacz.
Bardzo szybko się czyta. Powiedziałabym, że jest to polskie 50 twarzy Greya, którego akcja toczy się w aptece.
Książka bez większych emocji, ale jest to całkiem przyjemna lektura z polskim tłem. Bardzo dobrze się przy niej bawiłam.
Wielki minus to epilog, który jest niczym jak zakończenie komedii romantycznej.

Książka - odmóżdżacz.
Wielki minus to epilog, który jest niczym jak zakończenie komedii romantycznej.

Ciekawa i pełna akcji, czytana na jednym wydechu.

Ciekawa i pełna akcji, czytana na jednym wydechu.

🌻106/2023 #recenzja 🌻
Tytuł: Miłość bez recepty
Autor: @klaudialeszczynskaautorka
Wydawnictwo:@klaudialeszczynskaautorka
Data wydania: 2022-09-21

“Rzuciłam spojrzenie na jego tyłek i zrobiło mi się nienaturalnie gorąco. Mój gburowaty, wredny i opryskliwy szef miał naprawdę niezłe pośladki. To było po prostu niesprawiedliwe, że ktoś tak okropny ma tak boską dupkę.”

Moja recenzja:
Malwina Kwiatkowska po ukończeniu studiów trafia na staż do apteki. Jej kierownikiem bardzo gburowaty, ale przystojny Robert Badowski, który jest starszy od niej o dziesięć lat. Od pierwszego dnia między nimi lecą iskry. Mężczyzna jest wobec niej opryskliwy i wredny, zleca jej najgorszę zajecia od pierwszego dnia. Przez co Malwina również nie darzy go sympatią. Godnie znosi zachowanie przełożonego, bo to od niego zależy czy otrzyma posadę po zakończeniu stażu. Dlaczego mężczyzna jest wobec niej opryskliwy? Może dlatego, że ma swoją tajemnicę. Młoda i ambitna dziewczyna musi zacisnąć zęby i przetrwać, a łatwo jej nie jest. Życie pomimo młodego wieku ją nie rozpieszczało. Czy wzajemna niechęć zmieni się w uczucie? Czy tajemnica Roberta złamie ją jeszcze bardziej?

To była czysta przyjemność czytać ponownie książkę Klaudi Leszczyńskiej, dawno się tak nie śmiałam i nie wzruszyłam jednocześnie. Akcja książki rozgrywa się głównie w aptece i skupia się wizualizacji pracy farmaceuty. Wydawać by się mogło, że to łatwa i przyjemna praca, a w rzeczywistości bywa trudna i niewdzięczna. Jednak najważniejsza jest tu relacja naszej dwójki bohaterów, którzy wybrali swój zawód, ponieważ chcieli pomagać. Rober już czuje wypalenie zawodowe, a Malwina w czasie swojego stażu poznaje blaski i cienie swojego zawodu.
Fani romansów i miłosnych perypetii będą zachwyceni. Malwina i Robert mają za sobą związki, które mocno je pokiereszowały i zamknęli się w swoich światach. Stawiają silny opór przed kiełkującym uczuciem, boją się kolejnej porażki życiowej. Czytając tą historie czułam się jak bym była w kinie na najlepszej komedii romantycznej, w której jest mnóstwo humoru i napięcia miłosnego, ale nie brakuje smutnych momentów chwytających za serce.
Z czystym sumieniem polecam przeczytanie tej historii, zwłaszcza w letni wieczór ;-)

#czytamksiążki #booklover #bookstagram #książka #czytampolskichautorów #czytaniejestfajne #czytelniczka #kochamczytać #bookshelf #instabook #książkoholiczka #recenzjaksiążkowa #romans #czytambolubie #polishbook #polecajka #czytanietopasja

🌻106/2023 #recenzja 🌻
Tytuł: Miłość bez recepty
Autor: @klaudialeszczynskaautorka
Wydawnictwo:@klaudialeszczynskaautorka
Data wydania: 2022-09-21

Moja...

Po książkę sięgnęłam z ciekawości, ale okazała się być świetna. Pierwsza książka o aptece i farmaceutach. Lubię gdy akcja jest mocno "zakręcona" i opowiada o ludziach po przejściach.

Malwina właśnie rozpoczyna staż w aptece. Dziewczyna jest ambitna i sumiennie przykłada się do swoich obowiązków, jednak jej bezpośredniemu przełożonemu to nie wystarcza. Jej kierownik Robert w przeszłości został zraniony i oszukany, stąd też jego niechęć do wszystkich kobiet. Malwina jednak od razu wpada mu w oko, pomimo że dzieli ich dziesięć lat różnicy. Dla dziewczyny jest jednak niemiły, wręcz arogancki i gburowaty. Malwina stara się schodzić mu z drogi, chociaż podoba jej się jako mężczyzna. Ona także została zraniona i oszukana, więc żadne romanse nie wchodzą w gre. Czy wspólna praca przyczyni się do wzajemnego poznania się, a oni sami będą gotowi otworzyć swoje pokiereszowane serca na miłość?

Z twórczością autorki spotykam się nie po raz pierwszy. Tak jak i nie po raz pierwszy mamy do czynienia z różnicą wieku między bohaterami. Książka jest o tyle ciekawa, że akcja głównie toczy się w aptece, czego jeszcze na naszym rynku wydawniczym nie było. Skupiając się na aspektach pracy farmaceutycznej, człowiek może "zobaczyć" z czym na co dzień mierzy się magister farmacji. Praca, która wydaje się być lekką i nieskomplikowaną, w rzeczywistości bywa trudna i niewdzięczna, powodując wypalenie zawodowe. Świetnie tu został ten wątek przedstawiony - chodzi o całokształt funkcjonowania aptek.
Przechodząc do meritum książki, to relacja głównych bohaterów jest tu najistotniejsza. Dwójka ludzi skrzywdzonych przez inne osoby, którzy wybrali swój zawód z powołania i chęci pomocy. Teoretycznie, dużo ich łączy, lecz oboje tkwią w swoistych skorupach, nie szukając miłości. Skrywane tajemnice i demony przeszłości kładą się cieniem na uczuciu, które zaczyna kiełkować. Trudne relacje rodzinne, poczucie odrzucenia i bycia tym gorszym dzieckiem sprawiają, że w czytelniku włącza się tryb współczucia i niesprawiedliwości.

Fani romantycznych uniesień, jak również pikantnych doznań będą zachwyceni tą powieścią. Nic nie jest tu przerysowane, czytając ma się wrażenie, że to historia usłyszana od jakiejś koleżanki. Duży plus więc za to, że ta historia jest niezwykle realna. Mi się ona bardzo podobała i aż żal mi, że już jestem po jej przeczytaniu. Zresztą czy da się oprzeć tej historii, widząc tak piękną okładkę? Nie sądzę 😉.

Świetna książka, pełna emocji i zaskakujących zwrotów akcji. Czyta się szybko i bardzo dobrze. Prosty i przystępny język oraz podział na rozdziały. Książka jest okraszona humorem, żargonem aptekarskim. Nie brakuje tajemnic, niedopowiedzeń i złamanych serc. Autorka porusza tematykę samotność, zdrady, braku zaufania, odrzucenia przez rodzinę. Bohaterowie doświadczają gorącego romansu, nie brakuje pikantnych scen, ale szybko ich sielanka się kończy. Czy potrzeba wybaczenia jest możliwa w tej historii? Na to pytanie odpowiedź znajduje się w książce. Zakończenie jest bardzo ciekawe i daje nadzieję, że prawdziwa miłość zwycięży wszystko. Polecam

Romans jakich wiele, ten akurat w środowisku aptekarskim. Historia naiwna, bohaterka naiwna i zawstydzona, bohater męski i władczy. Obydwoje po przejściach. Do przeczytania na leżaku podczas wakacji i szybkiego zapomnienia😊

Dzień Dobry Wszystkim. Kochani. Teraz polecę Wam fajną książkę, którą przeczytałem jeszcze przed świętami, tylko nie miałem, kiedy jej polecić. Bo ostatnio czytałem tyle ciekawych książek. Ale w końcu się wyrobiłem i dałem radę.

Autorka: Klaudia Leszczyńska.
Tytuł: Miłość Bez Recepty.
Przeczytano stron: 400.
Wydawnictwo: Własne.

Opinia :

Malwina Kwiatkowska. Po ukończeniu studiów postanowiła pójść na staż do apteki. Z początku na tym stażu jej się nie podobało. Dlatego, ponieważ jej kierownik Robert Badowski, był dla wszystkich nie miły. Nikt nie wiedział, co się między Malwiną i Robertem dzieje. Wybuchł prawdziwy romans. Po jakimś czasie zakochali się w sobie. Ale dziewczyna dowiedziała się jednego: Jej mężczyzna ma żonę. Tego dla niej było za wiele. Czy Malwina wybaczyła Robertowi jego tajemnice? Jeśli chcesz wiedzieć, to sięgnij po tę książkę. Moim zdaniem warto. Ocenę daje też wysoką.
Moja ocena to: 1000 /1000 punktów.

Polecam książkę z całą stanowczością. 💗

Autorka: Klaudia Leszczyńska.
Tytuł: Miłość Bez Recepty.
Przeczytano stron: 400.
Wydawnictwo: Własne.

Opinia :

Malwina Kwiatkowska. Po...

• Przeczytane 2022
  • Romans

Dodaj cytat z książki Miłość bez recepty