Night Angel Nemesis

Okładka książki Night Angel Nemesis Brent Weeks
Okładka książki Night Angel Nemesis
Brent Weeks Wydawnictwo: Orbit Cykl: Kroniki Kylara (tom 1) fantasy, science fiction
Kroniki Kylara (tom 1)
Night Angel Nemesis
Orbit
2023-04-25
2023-04-25

Niezła. Ale chyba przemawia przeze mnie sentyment do tej serii. Eksperyment z narracja momentami irytujący, ale rozumiem zamysł. Wszystko wskazuje na to, że kolejna część będzie musiała być napisana trochę inaczej. Czekam zatem.

Ucieszyłam się bardzo i czekałam z niecierpliwością na wydanie tej książki. Jestem fanem tej serii już ją przeczytałam dwa razy.
Zawiodłam się okropnie. Treści bardzo dużo, akcji mało. Gdyby z 930 stron zebrać to w 350 to byłaby super książka.
Brakuje tych wspaniałych postaci Logana, Mamy K, Durzo, Doriana. Jest Kylar i Kakari i troszeczkę Vi.

Eh.

300k niczego.

Tak w skrócie, bo po tym męczeniu się przez miesiąc już nie chce mi się o tym gadać.

Lubiłam wiele - choć nie wszystkie - z poprzednich książek autora. Miałam nadzieję, że będzie tylko lepiej.

Niestety jest gorzej. Znacznie gorzej.

Nic w tej książce nie ma. Ani fanu, ani dobrze napisanej akcji, ani sensu. Te 300k to jest tak naprawdę jeden rozwlekły prolog pełen wyuzdanych przemyśleń autora, który wsadził sobie głowę w tyłek i uważa się za wielkiego mędrca. Tak naprawdę jest po prostu Sanderson wannabe, przy czym bierze od Sandersona wyłącznie to co najgorsze.

No OK, jest fajny rozdział pierwszy i jest kilka fajnych scen. Za to daję dwie gwiazdki zamiast jednej.

Nie polecam. Niech to się weźmie spali i zakopie. A mówię to jako osoba, która czytała i w miarę lubiła oryginalną trylogię Night Angela.

Eh.

300k niczego.

Niestety jest gorzej. Znacznie gorzej.

• Chce ale jeszcze nie mam

Dodaj cytat z książki Night Angel Nemesis