Kiedy Cię pokochałem

Okładka książki Kiedy Cię pokochałem Kamila Mikołajczyk
Okładka książki Kiedy Cię pokochałem
Kamila Mikołajczyk Wydawnictwo: Wydawnictwo Inspire Cykl: Niewidzialna miłość (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Niewidzialna miłość (tom 2)
Wydawnictwo Inspire
2022-10-12
2022-10-12
literatura polska miłość romans uczucia

Cukierek albo ... Alexandra Claire, S...
Okładka książki Grzech w mundurze Marcelina Baranowska, Kinga Godurowska, Angelika Karaś, Kamila Mikołajczyk, A.B. Obarska, Riva Scott, Gabriela Smusz
Grzech w mundurze Marcelina Baranowsk...

Kontynuacja losów Amy i Trevora. Widzimy tu jak ich relacja się rozwija. Ich potajemne schadzki sprawiają, że zastanawiamy kiedy nadopiekuńczy tata przyłapie kochanków na gorącym uczynku 😅😝
Trevor zmienia się, ewoluuje dzięki Amy. Staje się … lepszym człowiekiem. Za to Amy… promienieje szczęściem.
Jednak ich sielankowe życie nie trwa długo, bowiem znów przypomina o sobie były pracodawca Trevora i zmusza go do powrotu do walki w klatce, szantażując chłopaka.

Ta część jest zdecydowanie bardziej erotyczna. Amy przeżywa wiele swoich pierwszych razy z Trevorem (niekoniecznie łóżkowych😝). Jest słodko i romantycznie, ale i niebezpiecznie (kiedy to okazuje się, że życie Amy i jej ojca jest zagrożone).
Powraca również temat operacji dziewczyny.
A końcówka … końcówka przytłacza i przyznaję, że ryczałam jak bóbr … za dużo tych emocji serwuje nam autorka😓😭
A najgorsze jest to, że NIE MA III CZĘŚCI!!! Jak tu teraz żyć ?😰
Czekam na kontynuację z niecierpliwością, bo tych niedomkniętych tematów jest za wiele 🤯
Polecam i oceniam 9/10.

Jednak ich sielankowe życie nie trwa długo, bowiem znów przypomina o sobie...

Z tą pozycją mam prawdziwe hate-love. Kontynuacja "Kiedy cię pokochałem", dalsze losy niewidomej Amy i byłego zawodnika walk w klatce - Trevora. Może zacznę od plusów, aby na dzień dobry nikogo nie zniechęcić.

Przez moje ręce przeszło mało, naprawdę mało książek napisanych w ciągu ostatnich pięciu lat gdzie relacja miłosna jest tak zdrowa i prawdziwa. Miłość Trevora i Amy, moim zdaniem, jest dojrzała i ze stron kartek naprawdę można poczuć ich wzajemne uczucie. Amy nie jest typową obrażalską młodą kobietą, która nie rouzmie samej siebie. Wspiera Trevora nawet w chwilach, gdzie wiele książkowych dziewcząt w jej wieku uciekłoby z płaczem i wielką obrazą. Z kolei to jak Trevor dba o Amy i jej bezpieczeństwo jest po prostu wzruszające. Chyba żaden męski bohater ostatnich lat nie był tak czuły w kierunku swojej wybranki.

Książka, która w końcu wyrwała mnie z mojego zastoju czytelniczego. Czyta się lekko, nie jest się znudzonym ani na chwilę, wręcz chce się poznać dalsze losy bohaterów. Obawiam się tylko czy doczekam kontynuacji, ponieważ na kontynuację dwóch innych serii (seria "Oddychając z trudem"),a także "Udowodnię Ci" raczej nie otrzymają kontunuacji. Rozumiem, iż poniekąd to wynik współpracy z wydawnictwem, ale po prostu szkoda. Na chwilę obecną ta pozycja jest moją ulubioną wśród książek autorki, zdecydowanie lepsza od jej pierwszej części.

Przejdźmy do minusów. To co wielokrotnie pisałam przy pozycjach tej autorki to słaby research. Uwielbiam kiedy w książkach poza fabułą mogę zyskać nowe, rzetelne informacje (co jest świetnie pokazane w książkach J. Balickiej). Liczyłam w tej serii na przybliżenie czytelnikom życia osób, które nie widzą. Tego tutaj po prostu nie mamy przez co czasem trudno zrozumiec wyuczone zachowania Amy. Ze względu na moje wykształcenie sama sobie dodałam jeden do jednego, ale ktoś, komu ten temat jest obcy, może odebrać historię bardzo fikcyjnie. Za mało na temat przeszczepu oczu. Rozumie, że chodzi o rogówkę. Ale może coś więcej na ten tamat?

"Amy przerywa jedzenie i patrzy na mnie (...)". Otóż osoba niewidoma nie będzie patrzeć. Może jedynie odwrócić twarz w kierunku rozmówcy.

Tym zdaniem kończę recenzję. Ogólnie polecam, ale jeśli ktoś jest bardzo wyczulony na stylistykę jako ogół to może być rozdrażniony.

„Co chcesz ode mnie usłyszeć? Wyznanie miłosne i obietnicę życia razem, aż po grób? Czy to, że mi na tobie zależy? Bo zależy i nie traktuję naszej znajomości jak chwilowego romansu, ale też nie mogę ci zagwarantować, jak to wszystkie się zakończy, po prostu tego nie wiem. „.

Pierwszy tom podobał mi się niesamowicie, że drugi chciałam na już, chwilkę czekaliśmy i autorka kolejny raz mnie nie zawiodła. Niestety akurat, kiedy wychodził drugi tom dopadła mnie totalna niemoc czytelnicza, stąd moje spóźnienie, ale prędzej czy później wiedziałam, że zabiorę się za tę książkę, bo pióro tej autorki biorę w ciemno.
W pierwszym tomie Amy i Trevor powoli się poznają. Ta relacja jest wyjątkowa, ponieważ dziewczyna jest niewidoma. Także każde emocje, uczucia opisane przez autorkę musiały być bardzo dokładne i dopasowane pod jej sytuację, i to wyszło jej świetnie.
W drugim tomie ich relacja nabrała tempa. Trevor walczy. Wszystko układa się bardzo dobrze, mimo że relację muszą ukrywać przed trenerem – ojcem Amy. Przeszłość upomina się o boksera. Kolejna szansa na odzyskanie wzroku Amy powoduje wiele zawirowań w jej życiu. Jednym słowem… kolejna świetna książka Kamili.
Uwielbiam to jak potrafi wejść w emocje. Uwielbiam, kiedy autorka tak bardzo wczuwa się w książkę, tak bardzo stara się przekazać nam każdą swoją wizję, swój pomysł – napisała to, tak, by było wystarczająco i nienużąco.
Uwielbiam tę dwójkę. Muszę przyznać, że autorka dla bohaterki jest bardzo surowa i zastanawiam się, kiedy w końcu pozwoli jej na maximum szczęścia. Poproszę trzeci tom na wczoraj.

Uczucia między Amy i Trevorem rozkwitają w najlepsze. Podczas potajemnych schadzek, Trevor postanawia przeżyć z dziewczyną wszystkie jej pierwsze razy: prowadzenie samochodu, pływanie w nocy w morzu, jazda na motorze, skok na bungee... I kilka tych pikantnych też 🔥.

Dziewczyna zakochuje się w mężczyźnie, a i on nie potrafi już myśleć o nikim innym. Chociaż ma problem z wyznaniem uczuć, to stawia czyny ponad słowa.
Sielankę przerywa szantaż Meksykanina, który chce, by Trevor ponownie dla niego walczył w klatkach. Choć Amy bagatelizuje zagrożenie, chłopak dla zwiększenia jej bezpieczeństwa, kupuje jej psa przewodnika. Po pożarze sali treningowej, Trevor nie ma wyjścia i, dla dobra dziewczyny, zgadza się na powrót do klatki. Pojawia się też realna szansa na operację przywracającą wzrok Amy. Wszystko komplikuje się jeszcze bardziej, gdy Meksykanin wysuwa wobec Trevora argumenty, które wywracają do góry nogami zarówno jego życie, jak i życie ojca Amy oraz samej dziewczyny.

Czy operacja się powiedzie? Czy dziewczyna odzyska wzrok? Czy Trevor będzie potrafił postawić wszystko na jedną kartę, by zapewnić ukochanej bezpieczeństwo? I jaką cenę będzie musiał zapłacić za błąd w przeszłości?

Podczas czyszczenia człowiek doświadcza całej gamy emocji. Śmiech. Nadzieja. Radość. Złość. Rozczarowanie. Smutek. Gdzieś pomiędzy uśmiechem pełnym radości przemykają łzy smutku i głębokiej pustki. Dawno już nie czytałam czegoś, co wzbudziłoby we mnie aż tyle emocji.

Super rozwinięta akcja, ciężko oderwać się od książki, dopóki się nie skończy czytać. Zakończenie wprowadza bardzo dużo emocji. Z ciekawością czekam na kolejną część i losy bohaterów.

Ten tom jest moim zdaniem lepszy od pierwszego. Poruszono w nim o wiele więcej ciekawych wątków. Spodobała mi się zwłaszcza postać ojca głównej bohaterki. Brakuje mi takich męskich postaci w literaturze, często w podobnych rolach obsadzane są matki, dlatego postać męska w pozycji idealnego opiekuna dla swojej pociechy zasługuje na specjalne docenienie.

[SPOILER]
Problem z agresją, widoczny u głównego bohatera, w moim odczuciu powinien być dużo bardziej napiętnowany. Zaatakowanie chirurga po nieudanej operacji, a następnie ucieczka ze szpitala i pozostawienie ukochanej w tak istotnym dla niej momencie, to szczyt nieodpowiedzialności i egoizmu. Rozumiem, że miało to pokazać emocje bohatera, ale dla mnie było raczej szczytem jego braku dojrzałości.
Poza tym nie rozumiem, dlaczego ukrywał przed ojcem ukochanej, który traktował go jak syna, istotny fakt zagrożenia ich życia ze strony bandytów. Wydaje mi się, że tym sposobem jeszcze mocniej narażał ich na niebezpieczeństwo.

Brakowało mi również bliższego zapoznania z przeszłością głównego bohatera. Zdawkowe informacje o rodzicach-nałogowcach daje tylko ogólny zarys głównej postaci. Może w kolejnym Tomie Autorka przybliży nieco specyfikę jego relacji rodzinnych. Tym bardziej, że polscy odbiorcy, w wielu przypadkach, sami mieli lub mają poważne problemy z rodzicami alkoholikami, które wyraźne odbiły się na ich osobowościach.

Moim zdaniem rozbudowanie takiej postaci w książce (ewidentnie skierowanej do młodych osób) mogłoby mieć wyraźnie pozytywne oddziaływanie społeczne. Zobaczymy jednak, co wymyśli Autorka. Podejrzewam, że Tom 3 będzie polegał na tym, że główny bohater zarobi pieniądze na operację dla ukochanej, wróci na białym koniu i wszystko zakończy się wesołym oberkiem. Dodatkowo pewnie okaże się, że bohaterka będzie w ciąży, więc podwójny happy-end.
Nie żeby mi takie poprowadzenie historii jakoś szczególnie przeszkadzało, ale jednak liczę na zaskoczenie, bo historia ma potencjał na niebanalne rozwiązanie.

[SPOILER]
Problem z...

Rewelacyjna historia, bardzo wciągająca i pełna emocji. Czekam na kolejna . Polecam.

Myślałam,ze drugi tom będzie przewidywalny i mniej emocjonujący niż pierwszy.Ogromnie się myliłam.Drugi tom obfituje w większa ilość zaskakujacych i nieprzewidywalnych wydarzeń w życiu bohaterów.Powoduje to,że z ogromnym zainteresowaniem czytałam każdy kolejny rozdział.
Historia ponownie mnie wzruszyła.Moje serce pokruszyło się na kawałki z poznawanych wydarzeń.Osoby z przeszłości przypominają się-zmieniając życie Trevora w koszmar.Jego odmowa wiąże się z konsekwencjami….

Gorące sceny rozgrzewają do czerwoności,czyniąc lekturę ciekawsza.
Zakończenie jest świetna zapowiedzią trzeciego tomu serii.Mam nadzieje,że niedługo będzie go można przeczytać.

Książkę warto przeczytać.Polecam

„Kiedy Cię pokochałem” jest bezpośrednią kontynuacją pierwszego tomu pt. „Kiedy Cię ujrzałem”. I muszę powiedzieć to głośno — uwielbiam tę serię, a jednocześnie jestem tak bardzo zła na autorkę, bo nie mam na tu i już kontynuacji! Halo! Zgłaszam zażalenie!

Jestem oczarowana historią Amy i Trevora. Po dość burzliwej pierwszej części przyszedł czas na część drugą, która już o wiele bardziej intymna i o wiele bardziej emocjonująca. Autorka w tej części skupiła się na rozwijającej się relacji między głównymi bohaterami, która była tak naturalna, tak piękna, że przyglądanie się temu wszystkiemu, jak się docierają było wprost cudowne. Czytałam ten tom z bananem na buzi i takim ciepłem sercu. Bez dwóch zdań uwielbiam klimat jest książki. I choć nadal jestem pod wrażeniem wyśmienicie wykreowanej Amy, która jak już wszyscy wiemy, jest niewidoma, a jej postać wypadła tak naturalnie. W tej części dużo zyskał również Trevor, a w zasadzie jego przemiana. Byłam pod ogromnym wrażeniem tego, jak się zmienił, i to na dobre.

Zarówno pierwszy i drugi tom są idealnymi książkami dla osób lubiących przeczytać piękne, wartościowe romanse, które zostają w głowie na dłużej. Ja jestem zakochana w historii głównych bohaterów i czekam na kolejny tom!

𝐊𝐚𝐦𝐢𝐥𝐚 𝐌𝐢𝐤𝐨ł𝐚𝐣𝐜𝐳𝐲𝐤
„𝐊𝐢𝐞𝐝𝐲 𝐂𝐢𝐞̨ 𝐮𝐣𝐫𝐳𝐚ł𝐞𝐦” 18+
„Nie każda miłość zaczyna się od pierwszego wejrzenia.”

„𝐊𝐢𝐞𝐝𝐲 𝐂𝐢𝐞̨ 𝐩𝐨𝐤𝐨𝐜𝐡𝐚ł𝐞𝐦” 18+
„Stałem się lepszym człowiekiem od dnia, kiedy cię pokochałem, bo ty zagościłaś w moim sercu - najlepsza osoba, jaką znam.”

🤍 𝐀𝐦𝐲 & 𝐓𝐫𝐞𝐯𝐨𝐫 🤍

MOJA OPINIA
◽ Te książki to piękna historia, warta uwagi.
Ogromnie podobało mi się, jak została przedstawiona Amy. Autorka opisała, jak bohaterka odbiera świat i jak sobie radzi z codziennością - u mnie ma za to ogromnego plusa. Także taki plus leci za to, że jest perspektywa Trevora i za rozwinięte opisy. Zazwyczaj mi przeszkadzają, ale tutaj myślę, że bez nich tak bardzo nie podobała mi się ta seria. Były one potrzebne.
Drugi tom, według mnie mógłby być połączony z pierwszym. Miałam wrażenie, że nic nowego się w nim nie zadziało. Nic nie zostało wyjaśnione, wręcz w mojej głowie pojawiło się jeszcze więcej niewiadomych. No i skończył się takim momencie... Nie robi się tak. Czekam na trzecią część, mam nadzieję, że niedługo się ukarze.

Polecam serdecznie ❤️‍🔥!

𝐊𝐚𝐦𝐢𝐥𝐚 𝐌𝐢𝐤𝐨ł𝐚𝐣𝐜𝐳𝐲𝐤
„𝐊𝐢𝐞𝐝𝐲 𝐂𝐢𝐞̨ 𝐮𝐣𝐫𝐳𝐚ł𝐞𝐦” 18+
„Nie każda miłość zaczyna się od pierwszego wejrzenia.”

„𝐊𝐢𝐞𝐝𝐲 𝐂𝐢𝐞̨ 𝐩𝐨𝐤𝐨𝐜𝐡𝐚ł𝐞𝐦” 18+

🤍 𝐀𝐦𝐲 & 𝐓𝐫𝐞𝐯𝐨𝐫 🤍

MOJA OPINIA
◽ Te książki to piękna historia, warta uwagi.
Ogromnie podobało mi się, jak została...

• Przeczytane 2022
  • Romans