Roman(s)

Okładka książki Roman(s) Piotr C.
Logo Lubimyczytac Patronat
2022-09-28

Wyróżniona opinia i

Roman(s)

przeczytanych książek 599 napisanych opinii 475

Jedyna dobra rzecz, jeśli chodzi o tę książkę, to okładka.

Jedyna dobra rzecz, jeśli chodzi o tę książkę, to okładka.

Historia romansu z happy endem w wykonaniu Piotra C. pełna jest jego cynicznych żartów, które mnie naprawdę często bawią. Być może autor się starzeje, a z pewnością starzeje się bohater powieści i daje wyraz temu procesowi w swoich celnych przemyśleniach egzystencjalnych oraz decyzjach.
Ostatnie życzenie wujka Staszka bardzo dobre! Tylko nie wiem, czy możliwe do spełnienia w realnym świecie. Ciekawe, czy można na nagrobku napisać „pocałujcie mnie wszyscy w dupę!” Czy prawo tego nie zabrania, nie jest to obraza uczuć innych w miejscu publicznym?
Audiobook w rewelacyjnym wykonaniu Filipa Kosiora.

Świetna!

Świetna!

Całkiem przyjemna książka Piotra C., najlepszy początek i koniec idealnie w jego stylu, jednak środkowa część książki trochę gubiła styl autora, brakowało namiętności i prawdziwego męskiego bohatera.

Najlepsza książka Piotra. Jak wszystkie jego książki, czyta się jednym tchem.

Najlepsza książka Piotra. Jak wszystkie jego książki, czyta się jednym tchem.

Piotr C. w formie. Tym razem miło i przyjemnie.

Piotr C. w formie. Tym razem miło i przyjemnie.

Dobrze się to czyta

Dobrze się to czyta

Pracoholik wyrzucony na przymusowy urlop odkrywa prawdy o życiu (i miłości!) w Polsce klasy C. Ujmujące spojrzenie korposzczura, choć chyba jednak szkoda czasu…

Piotra C czyta się szybko, łatwo i przyjemnie :-D. Są to lektury czysto rozrywkowe, ale i takich trzeba. "Romans" to optymistyczna opowiastka z happy endem, którą czyta się za jednym posiedzeniem (jeśli akurat ma się czas). Z tego co pamiętam są w niej nawiązania do wątków/bohaterów z wcześniejszych książek. Mile wspominam "Romans" i czekam na kolejną książkę Pana Piotra :-).

Całkiem na poziomie :)
Wraz z przewróceniem ostatniej kartki miałem satysfakcję, że poznałem tą historię. Historię prostą, bez wielu wątków i bohaterów, potrafiącą jednak dobrze bawić oraz zostawić nutę negatywnych emocji w postaci słodko – gorzkiego zakończenia. Jest to moje drugie spotkanie z Piotrem C. (czytałem już Brud),po raz kolejny głównym bohaterem jest doświadczony w zawodzie i jeszcze bardziej w relacjach damsko – męskich prawnik. Istotą książki jest tych kilka dialogów (czy to pomiędzy Romanem a Ritą i Niki czy też pomiędzy Romanem a Tadeuszem),w których autor ukazuję swoją perspektywę na życie i relacje mężczyzna – kobieta.

„- Ludzie to, panie Romku, mają cztery problemy w życiu […]. Pierwszy to kompleksy – Martwią się, że są za brzydcy, za biedni, za głupi. Drugi, że nie wiedzą, czy powinni dalej być w swoim związku. Nie wiedzą, czy to kończyć, czy o to walczyć. Trzeci: uważają, że pobłądzili w życiu, nie wiedzą co dalej robić, i w ogóle wszystko poszło nie tak.
- A czwarty?
- Czwarty wnika z tego wszystkiego naraz. Mają depresję. Albo przepełnia ich złość, z którą nie wiedzą, co zrobić […]”

Gdybym na podstawie treści miał odgadnąć autora książki bez wahania wskazałbym na Piotra C.
Książkę rekomenduję, na pewno będziecie się dobrze bawić.

Całkiem na poziomie :)

• Audiobooki