Gwiazdor

Okładka książki Gwiazdor Piotr C.
Okładka książki Gwiazdor
Piotr C. Wydawnictwo: Novae Res literatura obyczajowa, romans
Gwiazdor
Novae Res
2020-07-15
2020-07-15

Jeśli ktoś nie lubi opisów obrażeń po pobiciach, to lepiej, by tego nie czytał/słuchał. Piotr C. tym razem chyba za bardzo się na tym skupił. Audiobook czytany przez Jakuba Wieczorka może posłużyć jako tło dźwiękowe przy innych czynnościach dnia codziennego, bo w sumie nie za bardzo tu jest akcja. Czasem pojawia się błysk dowcipu autora.

Mocna książka, która odkrywa brudne zakamarki stolicy i tajemnice " gwiazdek" z pierwszych stron gazet. Jak widać sumienia nie ma gdy w grę wchodzi kasa.

I to jest Piotr C., którego uwielbiam. Gwiazdor to taka sama osoba jak każdy z Nas, z podobnymi problemami w dużej części, jednak wiele dodatkowych kłopotów generują równie znane osoby co tytułowy bohater, dla mnie książka bomba. Wspaniale się słuchało :)

Przeczytałam bardzo mi się podobała, język mocny dosadny, polecam powieść zapada w pamięć

Cóż mogę powiedzieć o tej książce? Jest dobra a możnaby rzec że nawet cholernie dobra. Klimat książek Piotra C. jest specyficzny, lekko wulgarny ale trafia w sedno. Główny bohater - 40letni Benek wplątuje się w krzywą akcję, jego najlepszy kumpel zrobił coś strasznego i na Bernardzie spoczywa odpowiedzialność znalezienia kolegi. Droga jest długa i wyboista jednak Benek się nie poddaje. Przez przypadek znajduje nawet perspektywy na związek 😱😱😱 Jak się kończy historia? Przeczytajcie sami bo warto

Trochę takie czytadło. Przechodzi się ją łatwo, ale nie ma zbyt wiele ciekawych treści.

Dobra, trzymająca w napięciu rozrywka. Napisana dosadnym językiem, z ciętym humorem. Jak ktoś lubi inne książki autora, to polecam, bo "Gwiazdor" trzyma poziom i potrafi zaskoczyć

Pierwsza książka autora, ale na pewno nie ostatnia. Czyta się lekko, można się pośmiać. Daje spory obraz jak funkcjonuje bycie celebrytą, i jaką ma to cenę, albo raczej co się ceni lub za ile. Jak kasa pozbawia nas moralności i skrupułów. Ile niektórzy są w stanie znieść, by tylko być rozpoznawalnym. Albo czego się nie robi, by zostać na szczycie.

Książka nie porywa, ale lekko się czyta.
Wg mnie Pokolenie Ikea było bardziej obfite i niosło więcej treści/emocji.
Na plus świetnie ukazana jest narkotykowo, patologiczna, zakłamana scena celebrytów/pato-celebrytów.

Książka nie porywa, ale lekko się czyta.
Wg mnie Pokolenie Ikea było bardziej obfite i niosło więcej treści/emocji.

Nie miałam wcześniej do czynienia z twórczością Piotra C, jednak wielokrotnie o niej słyszałam. Opinie były różne - od zachwytów aż po krytykę nie zostawiającą na autorze suchej nitki. Tak duże rozbieżności zaciekawiły mnie i postanowiłam, że muszę wyrobić sobie o autorze własne zdanie. W "Gwiazdorze" język jest prosty i dosadny. Nie brakuje w nim wulgaryzmów, cynizmu i ironii. Rozumiem zamysł autora, ciężko opowiedzieć o świecie pełnym snobów i sadystów używając gurnolotnych słów i poetyckich metafor. Bajkowy świat showbiznesu maluje się jako na wskroś zepsuty, leniwie wyniszcza celebrytów błyskających licówkami w sztucznych uśmiechach. Relacje międzyludzkie są płytkie i pozbawione głębszych uczuć. Według mnie nie jest to nic odkrywczego, w dobie internetu i portali plotkarskich nawet zwykły szary człowiek ma świadomość, że gwiazdorski świat nie jest tak piękny jak mogłoby się wydawać. Piotr C potrafi rozbawić, jednak pod płaszczykiem żartu kryje się gorzka prawda zmuszająca do smutnej refleksji. Nawet jeśli historia Bernarda mocno przejaskrawia świat celebrytów, po tej lekturze nie zazdroszczę im życia w mydlanej bańce zwanej show biznesem.

• Audiobooki
  • Obyczajowe