Początek końca. Dzieła wybrane

Okładka książki Początek końca. Dzieła wybrane Lew Tołstoj
Okładka książki Początek końca. Dzieła wybrane
Lew Tołstoj Wydawnictwo: Indygobook Cykl: Zakazany Tołstoj (tom 1) publicystyka literacka, eseje
publicystyka literacka, eseje
Zakazany Tołstoj (tom 1)
Indygobook
2022-06-01
2022-06-01
Lew Tołstoj pokój wojna służba wojskowa nie zabijaj

''Początek końca'' jest książką niezwykłą , książką która ukazuje całą prawdę o wszystkim co nas dotyczy. Tołstoj opisał tutaj instytucję państwa, religie, wierzenia, cały ten układ który rządzi ludzkością od zarania dziejów, autor poszedł dalej w swoim dziele , daleko naprawdę daleko- zaczął mianowicie od samego początku od początku naszej ery po śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa i opisuje świat który skonstruował człowiek za podszeptami diabłów nieświadomie, bądź świadomie sami sobie zgotowaliśmy ten los. Tak a nie inaczej świat wygląda , bo MY ludzie takim go zrobiliśmy, odwracając się od nauk Zbawiciela zatracamy się w swoich własnych udumywanych prawdach, wierzeniach, a wszystko to kłamstwa , obłuda, fałsz, zakłamanie, złodziejstwo, wyzysk drugiego człowieka, cudzołóstwo, w końcu zabójstwo w imię praw pisanych i objawionych. Wojna, śmierć, podłość, fałszywy patriotyzm i fałszywa religia , faryzeusze poubierani w togi, kitle, korony i w garnitury w stanowiska wszyscy ci to słudzy diabła, służąc władzy, pieniądzom czyli mamonie, różnorakim bożkom- czy to nauka, technologia, medycyna , kult piękna ciała , żądza, seks, używki , wszystko to jest NIC nie warte. Zupełnie nic. Nie wierzymy, nie chcemy wierzyć w prawdę w Boga, nie jesteśmy już prawdziwie szczęśliwi, mamy tylko rozrywki, na chwilę na moment nas tylko uszczęśliwiają, ale po tym nadal nie potrafimy być szczęśliwi, nie potrafimy żyć prawdziwie, a jak to jest żyć prawdziwie ktoś spyta ? Lew Tołstoj to opisuje rzecz jasna nie dosłownie, między słowami, między wierszami jest to wszystko zawarte, ukryte. Droga do szczęścia tu na ziemi, i droga ku zbawieniu tam, w innym wymiarze. Odwieczna prawda, że nie należy gromadzić stosu przedmiotów przez całe życie i za bardzo do tego życia tu na tym łez padole się przyzwyczajać, za bardzo przeceniać życia tu nie należy, bo tam.......jest inaczej, tam na tym drugim świecie jest wszystko to ( trudno to określić słowami) jest tak, że nigdy nie będziemy chcieli powrotu, tutaj marność nad marnościami i wszystko marność, jesteśmy tylko na chwilę, na moment i należy to życie tutaj na ziemi wykorzystać jak najlepiej ,przeżyć życie na poziomie, bogate duchowo, jak najmniej skrzywdzić drugiego człowieka idą swoją ścieżką życia. Książka ''Początek końca '' jest wielowymiarowa i tak naprawdę trudno ją tutaj opisać, używając nawet do tego bardzo wielu słów , tego zwyczajnie nie da się zrobić. Trzeba to po prostu przeczytać i przeżyć inaczej się nie da. Obraz po przeczytaniu tego dzieła jest pełny, a będzie jeszcze pełniejszy gdy będziemy na co dzień pamiętać jej treść i wyciągać z niej wnioski żyjąc , idąc przez świat. Książka swoisty drogowskaz. Trudna, ciężka, a jednocześnie zmuszająca do refleksji nad sobą samym, ale i nad innymi. Książka która zmusza do myślenia, a to już jest i ważne i piękne. Inne. Ciekawe. Doświadczające. I odprężające.
Od Adama kończywszy na Judaszu i idąc dalej poprzez rewolucję w Rosji aż po dzisiejsze szalone czasy. Książka bardzo dobra odpowiedź na pytanie czym jest zamęt i chaos który ciągle nam towarzyszy. Kto ?i dlaczego ? i jak przeżyć to życie w sposób wartościowy, pełny.

• Klasyki
  • 0 Posiadam