Okładka książki Smoczy rycerz

Edyta Madej, Hubert Sawa
The Dragon Knight
wydawnictwo
AMBER
cykl smok i jerzy, fantasy
typ
papier
corrum
6.72 (83 ocen i 4 opinie)

Opis książki

Smoki w gruncie rzeczy są głupie - wyjaśnił Carolinus znad tomiska. - Są w stanie zapamiętać jedno imię naraz, a Święty Jerzy wywarł na nich takie wrażenie, że od tego czasu każdy człowiek to jerzy.

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
electric_cat | 2013-01-26
Przeczytana: 26 stycznia 2013

"Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę" - takie skojarzenie nasunęło mi się 24.01.2013 po przeczytaniu pierwszego tomu "Smoczego rycerza". Wszak przed Jamesem i jego oddanymi przyjaciółmi staje trudne zadanie odbicia królewskiego syna.
Dziś [25.01] jestem w połowie drugiego tomu - i bawię się świetnie.
26.01 - nie mogę pokonać uczucia niedosytu. Jedyne lekarstwo - następny tom.

Aiwlys | 2013-02-11
Przeczytana: 30 grudnia 2011

Pan Dickson ma bardzo lekki język, dlatego jego książki czyta się lekko i przyjemnie. Odrobinkę z humorem, bardzo fajna opowieść o mężczyźnie XX wieku, który trafił do średniowiecza przyprawionego nutką fantastyczną. Były momenty, że książka się dłużyła, czy na przykład niektóre momenty były przegadane, ale ogólnie nie jest tak źle.

PannaIzabela | 2012-03-25

Gdybym była nieco młodsza, czytając ją, z pewnością bardziej by mi się podobała. Postacie troszkę stereotypowe, ale głównego bohatera polubiłam bardzo. Typowa przygodowa historia w fantastycznym świecie.
Świetna dla młodszych wielbicieli fantastyki ;)

Michał | 2013-09-05
Przeczytana: 2013 rok

Bardzo przyjemna, potrafiąca wciągnąć, jednak dla starszego czytelnika może być nieco zbyt prosta.

siczowy | 2014-08-30

161. rocznica
  • Marina Mayoral
    72. rocznica
    urodzin
    A tata wyjął z plecaka książkę i rzekł:
    - Poznacie tam na pewno wielu przyjaciół, ale i tak chciałbym wam to dać, bo przecież wiecie, że książka jest...
    - Przyjacielem na całe życie! - wyrecytowały chórem dziewczynki.
  • Scott Spencer
    69. rocznica
    urodzin
    Listy były jedynym namacalnym dowodem, dowodem tego, że kiedyś skrzydła wyrastały mi z serca. Znałem inny świat, świat, który nie ma nazwy. Bo takie słowa jak oczarowanie czy rozkosz są zbyt proste, zbyt banalne, nie potrafią go określić. Nic o tym wiecie nie mogę powiedzieć oprócz tego, że go znałe... pokaż więcej
  • Victoria Holt
    108. rocznica
    urodzin
    ...życie bywa najeżone pułapkami, ale gdy ktoś ich bez przerwy wypatruje, może przeoczyć błogosławieństwa, jakich los także nam nie skąpi.
  • Edgar Rice Burroughs
    139. rocznica
  • Timothy Zahn
    63. rocznica
    urodzin
    Wzruszyła ramionami, a jej ognistorude włosy zamigotały w blasku światła.
  • Andriej Płatonow
    115. rocznica
    urodzin
    Woszczew (...) położył się na brzuchu by usnąć i rozstać się ze sobą samym. Ale sen wymaga umysłu spokojnego, ufnego w życie, zdolnego wybaczyć przeżyty ból.
  • A.C. Bhaktivedanta Swami Prabhupada
    118. rocznica
    urodzin
    Ode Mnie, który przebywam w każdym sercu, pochodzi pamięć, wiedza i zapomnienie.
  • François Mauriac
    44. rocznica
    śmierci
    (...) jest taki rodzaj głupoty wobec którego czuję się zupełnie bezsilny. Można bez trudu dotrzeć do ludzkiej duszy przez zbrodnię, poprzez najsmutniejsze występki, ale nie można się przedrzeć przez pospolitość.

Znajdź nas na Facebooku