Smoczy rycerz

Tłumaczenie: Edyta Madej
Wydawnictwo: Amber
The Dragon Knight
cykl smok i jerzy, fantasy
corrum

Smoki w gruncie rzeczy są głupie - wyjaśnił Carolinus znad tomiska. - Są w stanie zapamiętać jedno imię naraz, a Święty Jerzy wywarł na nich takie wrażenie, że od tego czasu każdy człowiek to jerzy.

electric_cat | 2013-01-26
Przeczytana: 26 stycznia 2013

"Przed wyruszeniem w drogę należy zebrać drużynę" - takie skojarzenie nasunęło mi się 24.01.2013 po przeczytaniu pierwszego tomu "Smoczego rycerza". Wszak przed Jamesem i jego oddanymi przyjaciółmi staje trudne zadanie odbicia królewskiego syna.
Dziś [25.01] jestem w połowie drugiego tomu - i bawię się świetnie.
26.01 - nie mogę pokonać uczucia niedosytu. Jedyne lekarstwo - następny tom.

justys | 2016-03-05
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 05 marca 2016

Lektura bardzo lekka i przyjemna, napisana z humorem. Dobrze się czyta przygody Jerzego, ciekawe podejście do magii oraz społeczności smoków. Polecam i podejrzewam, że dla młodszych czytelników byłaby jeszcze lepsza :)

Michał | 2013-09-05
Przeczytana: 2013 rok

Bardzo przyjemna, potrafiąca wciągnąć, jednak dla starszego czytelnika może być nieco zbyt prosta.

Aiwlys | 2013-02-11
Przeczytana: 30 grudnia 2011

Pan Dickson ma bardzo lekki język, dlatego jego książki czyta się lekko i przyjemnie. Odrobinkę z humorem, bardzo fajna opowieść o mężczyźnie XX wieku, który trafił do średniowiecza przyprawionego nutką fantastyczną. Były momenty, że książka się dłużyła, czy na przykład niektóre momenty były przegadane, ale ogólnie nie jest tak źle.

PannaIzabela | 2012-03-25

Gdybym była nieco młodsza, czytając ją, z pewnością bardziej by mi się podobała. Postacie troszkę stereotypowe, ale głównego bohatera polubiłam bardzo. Typowa przygodowa historia w fantastycznym świecie.
Świetna dla młodszych wielbicieli fantastyki ;)

Matylda Saresta | 2015-10-06

Przednia zabawa, zabawne i błyskotliwe dialogi, smok, fantasy - coś, co uwielbiam!:-)

Piotr | 2017-04-24
Przeczytana: 28 kwietnia 2017