Zaplątani

Iza Maciejewska Wydawnictwo: Wydawnictwo Magnolia literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Magnolia
2022-09-20
2022-09-20

Znacie powiedzenie " w zyciu spotykamy sie zawsze dwa razy" ... i ta ksiazka jest kwintesencja tego zdania.
Oczywiscie, ze "zaplatanie" jest "literacko przesadzone" ale bohaterowie sa wykreowani fenomenalnie. Osobiscie nie jestem fanka dlugich opisow i przemysliwan tutaj jednak chlonelam kazda literke wiedzona ciekawoscia co przyniosa nastepne kartki. I choc Marta mnie momentami swoim niezdecydowaniem denerwowala a Adam swoja arogancja wjurwial, a niejednokrotnie splatanie losow i zwrotow fabuly mozna porownac do tasiemcowych seriali to kindla nie bylam w stanie odlozyc. Szczesliwie sie sklada, ze jestem zona mezczyzny - ksiazkowego pasjonata bo wczoraj bysmy cala rodzina glodowali, gdyby on nie zajal sie posilkiem :) I zanim zaczniecie przewracac oczami :) nie, nie cierpie audiobookow podczas zajec domowych. Przy malowaniu paznokci, sporcie albo w samochodzie podczas dluzszych podrozy - super, ale nie jak robie cos w domu.

Po przeczytaniu zastanawiałam się jak to możliwe, że los może aż tak sobie z nas żartować jak może być aż tak przewrotny.
Książkę przeczytałam w jeden wieczór. Nie umiałam się oderwać. Bohaterowie ciekawie wykreowani, każdy miał swoją historie i przeżył coś trudnego. Z każdą stroną robiło się coraz ciekawiej.
Czytając książkę zastanawiałam się, co bohaterka powinna zrobić, jak zareagować w danym monecie. Dodatkowo widać jej przemianę z początku książki a pod koniec to zupełnie inna osoba!!

Czytając książkę zastanawiałam się, co bohaterka powinna zrobić,...

Nie wiem co wam mam napisać... w sensie takim, że siedzę i głowa mi paruje od tego i się wydarzyło 😱
Przecież ja czytam setki książek rocznie. Przecież ja powinnam przewidzieć co tam się wydarzy. Przecież nie powinnam być zaskoczona prawda? No właśnie powiem Wam, że czapki z głów, chylę czoła. Moje myśli wirowały w głowie !
Trzymcie mnie... Co tu się odwaliło? Tak pozytywnie. Ja nie wiedziałam co mnie czeka kartkę dalej. Komu kibicować, komu wierzyć...pierwszy raz tak miałam :o
Zastanawiałam się, czy jest to możliwe, że los bywa taki przewrotny?
Jednak ja sama na swojej drodze spotykałam osoby z przeszłości. Z którymi myślałam, że już nie będę miała do czynienia...
W tej książce znajdziecie i kryminał i obyczajówkę. Ale i erotykę i romans. Będziecie zastanawiać się z kim powinna być główna bohaterka? Czy wybaczyć jej czy iść dalej naprzód?
Czy kłamstwo ma krótkie nogi? Czy możemy prostym gestem zmienić czyjeś życie? Zaczniecie zastanawiać się czy w akcie głupoty nie zrobiliście komuś przykrości. Czy nie zamieniliście komuś nieświadomie życie w piekło.
Będę czytać tom 2 😍 ja polecam!

Trzymcie mnie... Co tu się odwaliło? Tak...

O kurczaczki!! Fantastyczna książka. Tu nie ma co pisać dlugo. IZA MACIEJEWSKA w najlepszej formie! Opowieść zabawna i pełna GENIALNYCH dialogów. Do tego bahaterzy, o ktorych nie zawsze wiesz co myśleć.. (czasem naprawdę miałam ochotę komuś walnąć) 😉 😉 😉
Bawiłam się, uśmiałam ale tez bylam świadkiem powolnej przemiany głównej bohaterki. Cała trójka jest świetnie wykreowana a to jakimi dróżkami prowadzi ich losy autorka to istna Karuzela.

Połączenie komedii, kryminału, obyczaju, erotyku i romansu. NO PETARDA 🔥 🔥

Lubicie książki, w których głównym bohaterem jest epizodyczna postać znana Wam z poprzednich książek?

Jak się zapewne domyślacie, moje pytanie wzięło się stąd, że właśnie taka sytuacja ma miejsce w książce, o której dziś Wam piszę. "Zaplątani" to opowieść o Marcie, którą można skojarzyć z pierwszych książek Izy - "Pociąg" i "Pieprz".
Do tej kobiety nie dało się zapałać sympatią... mówiąc dość potocznie, nazywałam ją, mało literacko, tępą dzidą 🙈 no bo jak inaczej można powiedzieć o lasce, która aby za wszelką cenę zatrzymać przy sobie męża idzie w tango z nieznajomym? W klubie. Bez zabezpieczenia. Mając tylko jeden cel - zajść w ciążę i wmówić mężowi, że dziecko jest jego... Wcale nie będę ukrywać, że kiedy jej misternie utkany plan się nie powiódł i koniec końców Marta została sama z dzieckiem, w duchu biłam losowi brawo. To jednak dopiero początek tej historii, a Iza nie byłaby sobą gdyby nie zaserwowała czytelnikom totalnego rollercoastera 😉

"Zaplątani" to szósta książka Izy Maciejewskiej, a dla mnie to szósta podróż w świat ogromnych emocji. Nikt tak jak ona, nie potrafi wydobyć z czytelnika takiej feerii uczuć. Wierzcie lub nie, ale przy każdej ale to absolutnie każdej książce Izy na przemian śmieję się i płaczę. Podobnie jest i tym razem. Ta książka w zasadzie czyta się sama i ciężko jest ją odłożyć, dopóki nie dojdzie się do finału. I oczywiście jest to fikcja literacka, jednak takie koleje losu może napisać tylko prawdziwe życie. Jak zawsze ode mnie ogromna polecajka! Czytajcie szybko Zaplątanych, bo czeka już na Was kolejna część, a obie te książki możecie przeczytać lub odsłuchać na @legimibooks

Do tej kobiety nie dało się zapałać...

Świat w książka :)

Świat w książka :)

2049

Książka "Zaplątani" Izy Maciejewskiej zabiera nas do pierwszego tomu naprawdę zaplątanej historii, albo przeznaczenia, które niezłe spłatało figle głównym bohaterom.
Autorka stworzyła nieszablonową historię, która może zdarzyć się w zabawnej komedii. Nieprawdopodobny ciąg zdarzeń, albo karma jaką prześladuje bohaterkę przyprawia o zawrót głowy.
Marta, to kobieta, która wychowała się w bogatym domu, uprzykrzała życie biedniejszym dziewczynkom w szkole i bawiła się ich życiem. Kiedy wyszła za mąż oszukiwała, że nie może zajść w ciążę, bo jej nie planowała. Za namową koleżanki wplątała się w jednonocną przygodę, która zaowocowała ciążą, kłamstwami i jej cudownym synkiem Wojtusiem. Została rozwódką i samotną mamą, która pewnego dnia wsiadła do taksówki Artura. Mężczyzna odwozi ją do Konstancina i nie bierze zapłaty za kurs, ponieważ kobieta zapomniała torebki. Od tego momentu w jej życiu ponownie pojawia się Adam. Mężczyzna, którego nigdy nie miała ponownie spotkać.
To istny trójkąt Marta, Artur, Adam, jest jeszcze Laura, która obecnie pracuje dla Adama i wyszukuje dla niego klientów pragnących zemsty na niesprawiedliwy los.
Epilog wbija w fotel, a dokładnie pojawienie się Oli i Pawła, którzy wywrócą wszystko do góry nogami.
Gorąco polecam książki autorki, do których wracam z czystą przyjemnością.

Marta, to kobieta, która...

Opis intryguje i ten tytuł - Zaplatani. Co tak naprawdę skrywa w sobie ta opowieść o Marcie, samotnej matce, jej perypetiach i tajemnicach z przeszłości, o wyborach, które mają swoje konsekwencje w teraźniejszości a i przyszłość stawia przed bohaterką kolejne znaki zapytania.

Marta i jej dzieciństwo, bogactwo i wpływ na zachowanie dzieci i dorosłych. Czy ludzie zawsze są źli, czy mogą stać się lepszymi i nauczyć się na błędach?
Autorka wplata w tę opowieść wiele wątków, które w pewnych momentach ściśle się ze sobą wiążą.

Kiedy w życiu Marty pojawi się Adam, Artur, to rzeczywiście wszyscy będą zaplątani ... Czy rozwiążą swoje problemy i kogo wybierze Marta?

Poznajcie ludzi, którzy podejmują takie a nie inne decyzje, uczą się na błędach albo i ... nie, mają dobre i złe cechy charakteru, chcą kochać, być kochani a życie i tak ma swoje plany ...

Pełna emocji opowieść, która daje do myślenia i myślę, że jest warta poznania, bo nie zawsze wszystko jest takie jakim się wydaje. Pytanie, czy bohaterzy a także czytelnicy potrafią wyciągnąć odpowiednie wnioski i w końcu podjąć dobre decyzje, zmienić coś w swoim życiu na lepsze ...

"Zaplątani"
Iza Maciejewska

❗ Zbiór prywatny ❗

Muszę chyba zacząć od " pieśni pochwalnych" dla pióra Izy, która zaskakuje mnie swoimi pomysłami na historie nieustannie 🥰. Rozbawia do łez, uzależnia od błyskotliwego humoru i genialnych kreacji bohaterów ( zaznaczę, że tych męskich uwielbiam najbardziej, ale to chyba rzecz zrozumiała 🤭),i wiele innych ochów i achów by się znalazło.
Pojawił się również na horyzoncie godny konkurent mojego ulubieńca Pawła Wawro♥️. Niebezpiecznie zbliża się blisko mego serca 🤣, a ja tak bardzo kocham takich właśnie bohaterów z pieprzykiem bym rzekła.

"Zaplątani" to przysłowiowa " moda na sukces" w rewelacyjnym wykonaniu. Plot twistów jest tutaj tyle, że nie raz łapałam się za głowę z myślą " co tutaj się odpierd..." 😂.
Takich zawirowań się zupełnie nie spodziewałam, ale z drugiej strony powinnam, bo przecież u Izy nudnie i schematycznie nigdy nie jest. Zawsze zaskoczy i wyskoczy z kimś lub czymś, niczym królik z kapelusza 🤣, i to właśnie cenię i uwielbiam do szaleństwa ( mam nadzieję, że to się nigdy nie zmieni).

Jako dojrzały i świadomy czytelnik doceniam właśnie takie" życiowe" historie i bohaterów ♥️. " Zaplątani" to naprawdę " zaplątana" historia trójkąta z przystojnymi bliźniakami Arturem i Adamem w rolach głównych. Jeden z nich to ten " na ranę przyłóż " , empatyczny i dobry , miś do przytulania i zacałowania, drugi zaś to " diabełek" 😈🔥🔥z odwiecznym ogonkiem panien, uwodziciel, który nawet starać się za bardzo nie musi, pociągający, niesłychanie bezpośredni i przy tym niebezpieczny ( uwielbiam gościa 😂). Między nimi znalazła się Marta z malutkim synkiem Wojtusiem 🥹. Wszystko co mogło się zaplątać takim się staje przez co odłożyć tej historii nie spód, zanim się nie dobranie do ostatniej strony, której "Koniec jednej opowieści, może dać początek kolejnej..."

W tej powieści pojawił się ktoś jeszcze😉. Paweł, który mocno intryguje, a jego historia już niebawem ❤️
Kto czeka ze mną na " Zaplątani. Druga pętla"?

"Zaplątani"
Iza Maciejewska

❗ Zbiór prywatny ❗

„-Jestem bohaterem własnej historii i żyję tak,żeby niczego nie żałować.
I takie życie polecam każdemu”

Marta - wiecie, że jest śliczna i ma siedmiocyfrową sumkę na koncie? Ma też ukochanego synka Wojtka, który został powołany na świat w dość intrygujący, a nawet całkiem odjechany sposób.

Adam - oprócz tego, że to mroczny przystojniak, to jednak jest z niego niesamowicie irytująca, mrożąca krew w żyłach, zagadkowa postać.

Laura - atrakcyjna miłośniczka sponsoringu i dużych pieniędzy.

Artur - nocami taksówkarz, w dzień barista. Swoje życie seksualne zaczął dopiero w późnym wieku studenckim.

Paweł - trzy lata temu, w zagadkowy sposób jego życie wywróciło się do góry nogami i w ten sposób, stał się mieszkańcem dworca centralnego.

Ola - zna alfabet morsa, lubi intrygujących facetów i … ma na swoim życiowym koncie przerażającą traumę.

Wydawało się, że ich nic nie łączy, a przez dwie kreski na teście ciążowym i ciąg zaskakujących wydarzeń, zaplątują się w swoje życia, a ich splatające się ze sobą drogi powodują całą lawinę, wydarzeń, uczuć, ale także naprawiania swoich błędów lub totalnego chaosu.

Pomiędzy nimi wszystkim,jest jeszcze parę, łączących, lub wręcz zaplatających postaci, co powoduje, że czytając, ani na moment, nie możemy oderwać się od lektury.

Każda postać intryguje, każda postać robi nam kompletny mętlik w głowie, ale też każda z nich daje nam tyle emocji i zagadek, że chcemy więcej i więcej.

I ja też chcę WIĘCEJ.

Więcej tej zaplątanej historii!
Więcej tych zaplątanych bohaterów!
Więcej tych zaplątanych emocji!

I więcej tego, co tą niesamowitą historią ma nam do przekazania autorka.

A wierzcie mi, po lekturze tej książki, nie jedno z Was pomyśli i przemyśli swoje życie, posunięcia, porażki, występki i to wszystko z przeszłości, co Was dręczy i nie pozwala iść dalej.

Reasumując!!!
Wow z niecierpliwie czekam na kolejny tom!!!

„-Jestem bohaterem własnej historii i żyję tak,żeby niczego nie żałować.
I takie życie polecam każdemu”

Adam - oprócz tego, że to mroczny przystojniak, to jednak jest z niego...