Zaplątani - Druga pętla

Zaplatani - Druga pętla
Wydawnictwo Magnolia
2023-11-21
2023-11-21
sensacja romans komedia dramat erotyk

"Czy zawsze coś musi się spieprzyć w momencie, w którym człowiek ma wrażenie, że wszystko zaczyna się w końcu układać?"
"Zaplątani druga pętla" to drugi tom Zaplątani.
Książki autorki uwielbiam i jeszcze się nie zdarzyło, aby mnie zawiodła. Chyba nawet jeszcze ani razu nie oceniłam jej książki mniej niż 10 gwiazdek.
Moimi ulubionymi rodzajami książek są te, które do ciebie przemawiają. Takie, które siędzą dłuższą chwilę głęboko w mojej głowie. I taka jest ta książka.
"Zaplątani druga pętla" to kolejna emocjonująca książka od Izy, która skradła moje serce i do ostatniej strony byłam ciekawa jak ta historia się zakończy. To co tutaj się działo, na każdym kroku mnie zaskakiwało. Z każdym kolejnym rozdziałem byłam coraz bardziej zaintrygowana.
Mam wrażenie, że wszystkie powieści Izy w jakimś stopniu odzwierciedlają życie prawdziwe, życie każdego z nas. Postacie też są wykreowane w taki sposób, że nie są przerysowane. Każda z nich jest przedstawiona w idealny sposób i porządnie przemyślana. W tej powieści również tak było.
Polecam wszystkim "Zaplątani druga pętla"!
To książka, która wciąga.

"Zaplątani druga pętla" to drugi tom Zaplątani.
Moimi ulubionymi rodzajami książek są te, które do...

To moje kolejne spotkanie z twórczością autorki, Iza jest jedną z tych pisarek, po których powieści sięgam w ciemno i jeszcze nigdy się nie zawiodłam. Książka "Zaplątani. Droga pętla" jest bezpośrednią kontynuacją "Zaplątanych", zatem książki te należy czytać w odpowiedniej kolejności żeby zrozumieć wszelkie zależności oraz ciąg przyczynowo - skutkowy wszystkich wydarzeń. Stylistyka i język jakim posługuje się autorka jest bardzo lekki, prosty i przyjemny w odbiorze co sprawia, że książkę czyta się w zawrotnym tempie. Ja pochłonęłam ją w jedno popołudnie i nie odłożyłam póki nie przeczytałam ostatniego zdania. Fabuła została w interesujący sposób nakreślona, przemyślana, dopracowana i bardzo dobrze poprowadzona. Historia ta przedstawiona jest z perspektywy kilkorga bohaterów, co pozwoliło mi lepiej ich poznać, dowiedzieć się co czują, myślą oraz lepiej zrozumieć ich postępowanie oraz decyzję. Myślę, że w tym przypadku był to świetny zabieg, ponieważ tym sposobem każda z postaci odegrała tutaj istotną rolę, dostarczając tym samym wielu emocji, wzruszeń i wrażeń. To bohaterowie, którzy nie są krystaliczni, mają swoje tajemnice, wady i zalety, popełniają błędy i postępują pod wpływem emocji, dlatego tak łatwo się z nimi utożsamić w wielu kwestiach, podzielając podobne bolączki i dylematy moralne. W "Zaplątanych" jedni bohaterowie przypadli mi do gustu bardziej, inni mniej, jednak w ogólnym rozrachunku wszystko idealnie współgrało, jednak tutaj zagłębiając się jeszcze bardziej w losy każdej z postaci zaczęłam zupełnie inaczej je postrzegać. Zaczęłam dostrzegać to czego nie udało mi się zobaczyć poprzednim razem. Szczególnie mowa o Laurze, której postać mocno mnie zaskoczyła i wywołała we mnie najwięcej skrajnych emocji. Iza poraz kolejny w genialny sposób ukazała relacje międzyludzkie, zarówno te pomiędzy głównymi bohaterami, jak i typowo rodzinne. Przy okazji poruszając wiele ważnych, życiowych i ponadczasowych tematów, które tak naprawdę mogą spotkać każdego z nas czy naszych bliskich. Akcja powieści jest bardzo wartka, nie ma tutaj nawet chwili na nudę, a momentami naprawdę ciężko było przewidzieć co dostaniemy na kolejnych stronach powieści, co niesamowicie mi się podobało! Tutaj naprawdę emocje wylewają się z każdej czytanej kartki! Przeżycia każdej z postaci z pewnością nie jednego Czytelnika zmuszą do refleksji. W moim przypadku zdarzały się nawet momenty, w których łzy leciały ciurkiem po policzku! Iza na przykładzie swoich bohaterów pokazuje jak czasami zaplątane potrafi być nasze życie i udowadnia jednocześnie, że nic nie dzieje się bez przyczyny, a przeszłość potrafi zapukać do drzwi w najmniejszym oczekiwanym momencie. Cudownie spędziłam czas z tą książką i nie ukrywam, że chętnie poznałabym dalsze losy bohaterów! Polecam!

,,Zaplątani. Druga pętla” to opowieść o życiu w każdej jego barwie. Wciąga, intryguje i nie daje o sobie zapomnieć. Książka jest nieszablonowa i dopracowana w najmniejszym szczególe. Wielowątkowa, rozbudowana fabuła sprawia, że nie sposób jest się nudzić przy lekturze. Jednocześnie w powieści wszystko jest logiczne i spójne. Akcja została świetnie poprowadzona. Dzieje się w niej naprawdę wiele. Emocje wyczuwalne są niemal na każdej stronie powieści. Jest komedia, jest i dramat, a także nutka kryminału i szczypta pikanterii. Finał historii łamie serce, ale i daje nadzieję.

Opisana historia jest naprawdę ciekawa. Nie brakuje w niej zbiegów okoliczności i momentów zaskoczenia. W końcu... nic nie dzieje się bez przyczyny. Wykreowani bohaterowie są realistyczni, nietuzinkowi i wyjątkowi. Każdy z nich wnosi coś istotnego do całej historii. Opisane relacje między ludźmi, ich rozterki czy wybory zmuszają do refleksji. Choć trudno jest oceniać decyzje bohaterów, nie będąc w danej sytuacji.

Po książki Izy Maciejewskiej sięgam w ciemno. Znajduję w niech wszystko to, czego szukam w dobrych powieściach: ciekawą fabułę, oryginalnych bohaterów, silne relacje i cały wachlarz emocji. Styl autorki jest lekki i przyjemny, dlatego też historię niemal pochłonęłam. Książka napisana jest w taki sposób, że trudno jest ją odłożyć. To jedna z tych książek, która czyta się sama. To bardzo dobra pozycja, godna uwagi. Ma w sobie to ,,coś”.

Jeśli lubicie zaplątane opowieści z dużą dawką nieprzewidywalnych zdarzeń z domieszką dobrego humoru, pikantnych scen i zmuszających czytelnika do refleksji – polecam sięgnąć po ,,Zaplątanych”.
To prawdziwy rollercoster emocji – nie brakuje w niej zabawnych opowieści i dialogów, ale także tych mniej przyjemnych, wręcz bolesnych czy smutnych zdarzeń. Tytuł jest bardzo symboliczny i trafnie opisuje książkę – to naprawdę zaplątana historia zaplątanych bohaterów, w którą warto dać się zaplątać.

Ta książka mnie po prostu pochłonęła. Nie mogłam się od niej oderwać i przeczytałam ją w jakieś dwie godziny. Ile tutaj się działo! Porwanie, powrót zza grobu, mafia, namiętności, śmiertelna choroba... Czytałam tę książkę z wypiekami i mocno przeżywałam wszystkie zawirowania bohaterów. I jedno wiem na pewno - muszę sięgnąć po więcej książek autorki!
Paweł, po spotkaniu z Olą (swoją siostrą),odzyskał pamięć, dzięki czemu przypomniał sobie wszystkie okropności, jakich dopuścił się na nich Potakowski, lokalny mafioso ukrywający się pod maską przedsiębiorcy.
Adam, przyjaciel Pawła, kompletnie stracił głowę dla Oli. Na drodze do szczęścia stoi narzeczony jego wybranki, z którym niebawem ma ona wziąć ślub.
Laura po raz pierwszy do swojego twardego jak kamień serca wpuściła innego człowieka. Jej uwagę skradł Paweł. Jest jeden problem - jego żona, o której nagle sobie przypomniał.
Dagmara po latach dowiedziała się, że jej zmarły przed laty mąż żyje. Tę informację dostała na chwilę przed tym, gdy w końcu miała przedstawić rodzinie swojego nowego partnera...
A do powyższych zawirowań dochodzą rozgrywki z mrocznego, przestępczego świata i realne zagrożenie dla Pawła i Oli, którzy ponownie będą musieli stawić czoła Potakowskiemu. Czy wyjdą z tego cało?

Zaczynając czytać tę książkę nie spodziewałam się, że dostarczy mi aż tyle emocji! Jestem nią bardzo pozytywnie zaskoczona. Postacie były świetnie wykreowane, bardzo wczuwałam się w ich przeżycia i nie mogłam doczekać się kolejnych wydarzeń. Chciałabym ją zapomnieć i przeczytać jeszcze raz. Rzadko mogę to powiedzieć o książkach z tego gatunku. Polecam szczerze!

Paweł, po spotkaniu z...

Opinia

"Zaplątani 2"

Autorka

Wydawnictwo

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA (@iza_maciejewska_pisarka
@wydawnictwo_magnolia )

Jest to druga część książki z serii #Druga pętla.

Niespodziewałam się że w drugiej części akcja tak się rozwinie zaskoczyło mnie to ,co tam się działo 🔥.Z początku wszystko idzie powoli ale czytając książkę dalej wciąga coraz bardziej ,emocji nam nie zabraknie a bohaterzy którzy połączą swoje siły żeby ich życie wróciło do normy.Książka poruszy jak i rozmieszy.
Wszystko to co książka powinna mieć żeby czytelnik nie odłożył jej nie przeczytawszy do końca.
Autorka porusza dużo ważnych tematów takich jak bezdomność, porwanie, chorobę, przemoc zarówno fizyczna jak i psychiczną.Połączyła wątki kryminalne z romansem takie jakie ja najbardziej lubię 😉
Książkę polecam z czystym sumieniem.

Książka bierze udział w maratonie z @relax_with_a_book
Mikołajowy maraton z N i Szcześciarrą .
Maraton Książkowy ze słowem organizowanym przez
@zpasjadoksiazek

Autorka

Wydawnictwo

WSPÓŁPRACA REKLAMOWA (@iza_maciejewska_pisarka
@wydawnictwo_magnolia )

Jest to druga część książki z serii #Druga pętla.

Adam, Paweł, Ola i Laura - cztery osoby, których losy życie postanowiło z sobą zaplątać. Przypadkowe spotkanie sprawia, że rozdzielone rodzeństwo może się znów połączyć. Dawny wróg wciąż jednak zagraża. Czy niespodziewanym sprzymierzeńcom uda się wyjść na prostą? Przekonajcie się sami...
Muszę Wam napisać, że Autorka umie w komplikacje i uczucia. Ta książka to jedna wielka bomba - zarówno w kwestii emocji jak i akcji. Dzieje się tu wiele, Autorka nie oszczędza zarówno bohaterów jak i czytelnika. Drżymy o losy naszych ulubieńców, marzymy o marnym losie dla złoczyńcy...
Przeczytałam ją w jeden wieczór, nie mogła się oderwać. W tej części na pierwszy plan wychodzą bohaterowie, którzy w poprzednim tomie był w tle. Oczywiście poz Adamem - on zawsze lśni na pierwszym planie. Brakowało mi tu trochę Marty, ale całość to zrekompensowała. Jak wcześniej wspomniałam, jest tu sporo emocji - tych złych, ale i dobre się pojawiają. Jest też humor i nieco pikanterii, a do tego ciekawa intryga i świetni bohaterowie. Ja jestem bardzo na tak!

Ciekawa, trzyma w napięciu. Historia kończy się szczęśliwie ale nie dla wszystkich...

🖤 „Jeśli stawiasz na siebie, nigdy nie przegrasz".

❦❦❦ Zaplątana kontynuacja „Zaplątanych” to miks gatunków i ogrom emocji od pierwszych stron. Iza Maciejewska potrafi sprawić, że długo pamięta się o przeczytanej książce!
❦❦❦ Paweł, Laura, Adam, Dagmara i Ola – główni bohaterowie, którzy sprawiają, że się uśmiechamy, płaczemy i wstrzymujemy oddech. ❦❦❦ To kolejna książka autorki, którą pochłonęłam w dwa dni i zostałam z książkowym kacem!

🖤 „Ja już sam nie wiem, co, do kogo czuję".

❦❦❦ Paweł stracił pamięć, a jego powrót obróci życie nabliższych do góry nogami… ale wspólny wróg ich spaja, o czym przekonujemy się na każdym kroku. Różnią ich charaktery, motywację do działania i plan na przyszłość…

🖤 „(…) każdy sam decyduje o swoim życiu. I sam też ponosi konsekwencje swoich decyzji”.

❦❦❦ Uwielbiam w książkach autorki to, że dużo się dzieje – ale zawsze jest to poukładane i choć mamy tutaj wielu bohaterów, a zwroty akcji przyprawiają o ból głowy i dość duże zdumienie to nie ma chaosu! Jak zawsze jest wszystko przemyślane, a historii nie chce się odłożyć ani na chwilę.
❦❦❦ Rozterki są bardzo życiowe, problemy również. Nie jest nic przekoloryzowane i staje się bardzo autentyczne. Seks i inne przyjemności schodzą na drugi plan, liczą się ludzie – ich uczucia, wątpliwości, i to jak radzą sobie z przeciwnościami losu. A będzie ich dużo.
❦❦❦ Jeśli chodzi o bohaterów, to mamy bardzo duży wybór, aby wybrać tych pasującym nam charakterem. ;)

🖤„(…) zrobiło jej się przykro, co swoją drogą było straszne. Wszak jej nigdy nie robiło się smutno ani przykro. Zazwyczaj to ona sprawiała przykrość".

❦❦❦ Bardzo polubiłam Laurę, choć ona może budzić wiele emocji, ja ją rozumiałam i w pewnym momencie było mi jej cholernie szkoda. Mistrzyni zgrywania pozorów. Świetna aktorka. Znakomite poczucie humoru i ten sarkazm. Plaster na moje serce.
❦❦❦ Oczywiście moim faworytem jest też Adam, sposób bycia i energia, jaka od niej emanuje jest zaraźliwa! Ma w sobie coś… co lubię w męskich fikcyjnych bohaterach… duży magnetyzm i sarkazm to zawsze najlepsze połączenie. Jest też takim rycerzem, odważnym człowiekiem, który nie zostawi nikogo w potrzebie! No ideał!

🖤 „(…),jak będziesz chciał zaimponować jakiejś kobiecie, to zacznij od tego, żeby ci zaufała”.

❦❦❦ Wiele emocji znajdziecie zaplątanych, a zakończenie wyciśnie łezkę. Czemu ta książka jest taka krótka? 🤔🤭. Gratuluję autorko kolejnej znakomitej powieści na swoim koncie. Ja jestem niezmiennie oddaną fanką. 👍🥰

🖤 „Jeśli stawiasz na siebie, nigdy nie przegrasz".

ZAPLĄTANI. DRUGA PĘTLA
@wydawnictwo_magnolia

"Szczęśliwy związek, to relacja dwojga ludzi, którzy się szanują i potrafią że sobą rozmawiać, i siebie słuchać. Szczęśliwy związek to bycie ze sobą. Nie obok siebie. W szczęśliwym związku jest szacunek, zrozumienie i wsparcie."

Zaplątani -jak ja wyczekiwałam tej książki, po tym jak autorka zakończyła pierwszy tom, już myślałam, że wyczerpała ogrom emocji. Nic bardziej mylnego. Historia Pawła, bezdomnego, do którego Adam wyciągnął pomocną dłoń, oraz jego siostry Oli, sprawiła, że poraz kolejny moje serce roztrzaskało się na kawałki. Na szczęście jest Adam, panujący nad wszystkim, człowiek twardy i bezwzględny o ogromnym sercu. No i Laura - piękna, zmysłowa, odważna, nie bojąca się żadnego wyzwania. Ta czwórka nieźle tu namieszała. I powiem Wam, że żałuję, że to już koniec.

Poraz kolejny Iza skradła moje serce ❤️, mam takich autorów, po których książki siegam w ciemno i wiem że się nie zawiodę, Iza dołączyła do tego grona.

Kochani powiem tak, to nie jest zwykła książka, to bomba emocjonalna, która porusza bardzo trudne i ważne tematy, min. samoakceptacja, podstępna choroba jaką jest rak, bezdnomność, ale również i korupcja. Ale żeby nie było tylko tak strasznie, mamy tu również miłość, szacunek, przyjaźń.
Mamy tu również bohaterów, każdego innego, świetnie wykreowanych, takich prawdziwych, wręcz realnych. Nie sposób o nich zapomnieć.
Chwilami było niebezpiecznie, chwilami pikantnie a chwilami po prostu zabawnie.

Także jeżeli lubicie poczuć delikatny dreszczyk, doprawiony humorem oraz miłością, to seria Zaplątani będzie dla Was idealna.
Polecam z całego serca.

ZAPLĄTANI. DRUGA PĘTLA
@wydawnictwo_magnolia

Zaplątani -jak ja wyczekiwałam tej książki, po tym jak autorka zakończyła...

"Słowa mają moc. A te, które on przed chwilą wypowiedział, miały szczególną..."

"Był pod ścianą i to taką wielką, że przeskoczenie jej graniczyło z cudem, albo mogłoby zająć mu całą wieczność"

Powiedzieć, że "Zaplątani - Druga pętla" to książka fenomenalna to mało. Powiedzieć, że jej fabuła jest pełna napięć, trwogi, emocji, to nie wystarczająco. Powiedzieć, że od jej czytania nie można się oderwać z całą pewnością nie w pełni oddaje to, jak bardzo wciąga swoich czytelników. To powieść, która hipnotyzuje, którą przeżywa się całym sobą, która odurza. Taka, której każda kolejna strona sprawia, że chce się więcej, więcej i więcej.

Jej niewątpliwym atutem jest genialna kreacja głównych bohaterów. I chociaż dali się oni po części poznać w poprzednim tomie, trudno było przewidzieć w jakim kierunku potoczy się ich historia. Na pewno warto zwrócić uwagę, że zarówno Adam, Paweł, Laura jak i Ola bardzo się od siebie różnią. Różnią ich temperamenty, podejście do swojej przeszłości, motywacja obecnego postępowania. Tym co ich jednak łączy, co osobiście uważam za ich ogromny plus jest fakt, że żadne z nich nie jest postacią ani czarną ani białą. Żadne z nich nie jest złe, każdemu z nich zależy na czymś dobrym, każde jednak dopuszcza się postaw wątpliwych moralnie, budzących sprzeciw, czy zasługujących na krytykę. Sytuacje, z którymi się mierzą łączą się z niebezpieczeństwem, ale i z przyjaźnią, miłością, troską. Nie bez znaczenia są demony przeszłości, z którymi zmaga się każde z nich. Nie bez znaczenia są uczucia, które nieproszenie wywołują w sobie nawzajem, które to Iza Maciejewska przenosi na swoich czytelników niepostrzeżenie i bardzo poruszająco. Nie bez znaczenia jest płynąca z tej książki życiowa mądrość i prawda, podana tak przyjemnie, a przy tym wywołująca tak duże refleksje.
A łącząc to z niepowtarzalnym stylem autorki, jej poczuciem humoru wplecionym w dialogi, starannością wydania tej książki, nawet jej pięknym zapakowaniem przez autorkę, które to prezentuję Wam na ostatnim zdjęciu, nie pozostaje mi nic poza poleceniem Wam tej książki. Naprawdę warto!

"Słowa mają moc. A te, które on przed chwilą wypowiedział, miały szczególną..."

• Przeczytane na Legimi
  • 2023 przeczytane