Ag2S

Beztroskie i pełne niezmąconego szczęścia dni w Zmysłowie dobiegają końca – życie sióstr Niemirskich wkrótce bardzo się zmieni. Agata odkrywa bowiem starannie tajoną przez matkę tożsamość ojca swej najmłodszej siostry, Tosi. Czy będzie to początek czegoś nowego i dobrego, czy wręcz przeciwnie – źródło poważnych kłopotów? Dodatkowo skomplikuje się nie tylko codzienne życie sióstr, ale i ich...

Dodatkowo skomplikuje się nie tylko codzienne życie sióstr, ale i ich sprawy uczuciowe. Najważniejsze, że Agatę, Danielę i Tosię otaczają życzliwi ludzie. Obok przyjaciół pojawią się jednak rywale, a nawet – wrogowie. Nic już nie będzie tak proste i oczywiste jak dawniej.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

wiejskifilozof | 2018-03-12

Drugi tom,jednak troszkę mniej wciąga.A może, wyjaśnię to ,jest tak.Owszem,on się dobrze kończy . Tak myślę co będzie dalej.Ale sposób pisania jest mniej wciąga niż w tonie jeden.Ale herbata to tam pyszna musi być ☕☕

eduko7 | 2017-09-26
Przeczytana: 24 września 2017

Nie zawiodłam się. Drugi tom jest równie urokliwy jak pierwszy. Nie brakuje też niespodzianek, dzięki czemu lektura nie nuży. Chciałoby się tam zawitać, aby z życzliwymi ludźmi zasiąść przy herbacie i deserze Danieli. W ostatnie deszczowe dni lektura tego tomu była kawałkiem tęczy i nawet jeśli nadciągały chmury, albo zagrzmiało w pobliżu domu i kawiarenki trzech sióstr, to zawsze czuwali tuż obok przyjaciele gotowi chronić je przed złymi ludżmi oraz przeciwnościami losu. Dzięki nim niespodziewani goście czy nowe fakty z życia sióstr nie burzyły tego sielskiego obrazka. Nawet groźby pani burmistrz, wypadek, jego konsekwencje i tajemniczy sprawca są oswajalni... Pojawiły się nowe wątki, które zapewne znajdą rozwinięcie w trzecim tomie. Jednak to zakończenie... Zaskakujące i przyprawiające o szybsze bicie serca... Nie wiem jak doczekam kolejnego tomu...

Zauroczył mnie cykl "Czary codzienności". Tak po prostu.
Już "Siostry" sprawiły, że wiedziałam, że to właśnie powieść na którą czekałam od dawna. A "Przyjaciele i rywale" tylko potwierdziły moje wcześniejsze przypuszczenia.
Bo ta powieść jest taka normalna, taka jak życie w małym miasteczku, gdzie każdy dobrze się zna. Gdzie są życzliwi przyjaciele i zawistni ludzie.
W tej części dużo się dzieje, bo nad herbaciarnią "3 siostry i 3 koty" zbierają się burzowe chmury.
Najpierw Agata odkrywa tożsamość nieznanego ojca Tosi, ale czuje że będą z tego faktu miały tylko same kłopoty.
Potem dowiaduje się, że kłopoty mogą dotyczyć również jej domku i herbaciarni, bo pani burmistrz ma ochotę budować tu spa i ten teren jest jej bardzo potrzebny.
Na domiar złego Daniela i Jakub ulegają wypadkowi i trafiają do szpitala.
Nie wiem jak to zrobiła autorka, ale ja czytając jej kolejną powieść czułam jakbym była w samym środku wydarzeń. Jakbym siedziała sobie w herbaciarni pod bzem w upalny lipcowy...

żurawie_origami | 2017-10-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ulubione, 2017
Przeczytana: 26 października 2017

Bardzo lubię spędzać czas w Zmysłowie, gdzie jest sielsko, anielsko, pachnąco i przyjaźnie. Drugi tom opowieści o "siostrach Niemirskich" jest równie dobry jak pierwszy. Sporo się dzieję, pojawiają się tytułowi rywale a może raczej wrogowie, ale są również mili i życzliwi ludzie, na których Agata, Daniela i Tosia zawsze mogą liczyć.
Jak to bywa w takich babskich opowieściach, dziewczyny mają sporo problemów, z którymi muszą sobie poradzić. Na szczęście są otoczone przyjaciółmi i mają siebie nawzajem.
Podobają mi się takie książki, takie w których czas płynie wolniej, takie w których można się zatracić i na chwilę oderwać od trosk dnia codziennego.
Na pewno sięgnę po kolejne tomy, a ten oczywiście polecam.

Gosia | 2016-11-11
Na półkach: Przeczytane, ROK 2016
Przeczytana: 11 listopada 2016

Dalsze losy trzech sióstr, rozbudowana kawiarnia sprawnie funkcjonuje, udaje ustalić się kto jest ojcem Tosi. Wiele się dzieje w Zmysłowie, każda z sióstr zapała uczuciem do fajnego faceta, jedna ulegnie wypadkowi. Jak zakończy się ta historia? Książka lekka, łatwa i przyjemna.

Anna | 2017-05-07
Przeczytana: 07 maja 2017

No cóż, po przeczytaniu pierwszej części cyklu "Czary codzienności" nie oczekiwałam czegoś szczególnego i zaskakującego w kolejnym tomie.

Jakkolwiek książkę czyta się nadzwyczaj szybko i nawet z pewnym zaciekawieniem, to nie mogę powiedzieć, aby wniosła ona coś szczególnego do mojego świata wewnętrznego, aby mnie poruszyła, wzbudziła głębsze emocje, zmusiła do przemyśleń czy refleksji. To po prostu życie, które obok radości, szczęścia, spełnienia, zaskakuje nas też problemami i kłopotami, z którymi bohaterki muszą się zmierzyć, które muszą pokonać przy pomocy i wsparciu przyjaznych sobie mieszkańców.

Agata, po przejęciu opieki nad Antosią, postanawia dowiedzieć się kim jest ojciec jej przyrodniej siostry, bowiem matka - Ada Bielska nie pozostawiła żadnej wskazówki czy informacji w tym temacie. Odkrycie prawdy bardzo ją zaskakuje, a w konsekwencji pojawiają się kolejne problemy i rozterki. Do tego siostry Niemirskie zaczynają się obawiać o swój dom i kawiarenkę, która stanowi...

Biblioteczka Rudej | 2016-10-07
Przeczytana: 07 października 2016

Lubię książki Pani Agnieszki.Czytając ma się wrażenie,że każde słowo jest dokładnie wyważone.Pomimo,że dzieje się dużo,a nawet bardzo dużo to akcja toczy się wartko i strony same się przywracają.Fajne są wszystkie trzy siostry....zwariowana Daniela, opanowana Agata i ta najmłodsza Tosia.Jest jeden minus,ale za to jak stąd do Polski....autorka zostawiła nas w takim momencie,że można snuć domysły co będzie dalej....jestem cierpliwa,jestem cierpliwa....poczekam :-)

Madi | 2017-05-12
Przeczytana: 12 maja 2017

Druga część przygód trzech sióstr Niemirskich już za mną,a już przytupuję z nogi na nogę,bo nie mogę doczekać się kolejnej części.
Stało się to za sprawą niespodziewanego zakończenia,zakończenia,którego nie powinno zostawiać się w takim momencie.
Oj! Wciągnęło mnie te sielsko-anielskie miasteczko i jego mieszkańcy,zakochałam się w herbaciarni i jej aromatach,polubiłam rady doktora Wilka ,a nawet uśmiecham się ,gdy jest mowa o trzech kotach,za którymi generalnie nie przepadam.
Zapisałam się już na trzecią część i bardzo jestem jej ciekawa.

książek: 1945

„W życiu trzeba mieć marzenia i dążyć do ich realizacji”.

Po lekturze Sióstr, które w pełni nie zawładnęły moim sercem, natychmiast sięgnęłam po kolejną część sagi Czary Codzienności. Liczyłam na więcej intensywnych emocji, wyjaśnienia nie do końca odkrytych rodzinnych sekretów, a także na swoisty zamęt w sielskim Zmysłowie. Czy tym razem mój apetyt został w pełni zaspokojony? Już na wstępie napiszę, że charakter drugiego tomu wydaje się mniej beztroski, okraszony większą ilością zaskakujących tajemnic, autorka wprowadziła także w losy bohaterów więcej niepokoju, jednak nadal całość ma bardzo optymistyczny, ciepły i kojący klimat.

Agnieszka Krawczyk — pisarka z Krakowa, autorka kryminałów i powieści obyczajowych. Najlepiej określa ją cytat z powieści G. Sabatiniego Scaramouche: „Już od urodzenia posiadał dar humoru i świadomość, że świat jest szalony. Było to całe jego dziedzictwo”. Postanowiła nie stracić dobrego humoru do osiemdziesiątki – później będzie już poważna „na...

boziaczek | 2016-10-12
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, E-booki

Książka p. Agnieszki Krawczyk „Przyjaciele i rywale” sprawiła, że ponownie zakochałam się w siostrach Niemirskich i Zmysłowie. Tej książki się nie czyta, ją się pochłania:)
Uwielbia Zmysłów i jego mieszkańców, to sielskie miejsce na ziemi. Razem z bohaterami pokonujemy przeciwności losu, które ich spotyka, kibicuje im.
Druga część niczym nie odbiega od części pierwszej, trzyma podobny poziom. Styl autorki jest świetny, książkę fantastycznie się czyta. P. Krawczyk potrafi pisać o tajemnicach rodzinnych, uczuciach, sprawach. Które nieczęsto są niełatwe do rozwiązania.
Polecam i z niecierpliwością czekam na trzecią część!