Trusting Taylor

Okładka książki Trusting Taylor Susan Stoker
Okładka książki Trusting Taylor
Susan Stoker Wydawnictwo: Kindle Edition Cykl: Silverstone (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Silverstone (tom 2)
Trusting Taylor
Kindle Edition
2021-03-02
2021-03-02
romans wojsko stalker choroba

Bardzo ciekawa opowieść o dziewczynie cierpiącej na rzadką przypadłość prozopagnozji, czyli nieumiejętności rozpoznawania twarzy. Wszystko jest OK, dopóki Taylor nie staje się obiektem zainteresowania bardzo niebezpiecznego człowieka, który może się do niej zbliżać bez obawy, że go rozpozna. Na szczęście Taylor wzbudza również zainteresowanie Eagle'a, jednego z członków Silverstone, który czuwa nad jej bezpieczeństwem. Bohaterka początkowo głupiutka i naiwna, ale na szczęście sama w końcu zdała sobie z tego sprawę i włączyła komórki mózgowe. Bo jak można nie wziąć danych od osoby, która spowodowała stłuczkę? Trochę mnie też zastanawiało to, że dziewczyna nic nie robiła ze swoją przypadłością, aby złagodzić jej objawy. Przecież mogła sfotografować swoich bliskich i znajomych i przed spotkaniem z nimi sprawdzić fotkę na telefonie, ale rozumiem, że wszystko to na potrzeby dramaturgii książki i dopiero pod koniec Eagle zapewnił, by poczuła się komfortowo. Ale bardzo fajnie się czytało i z wielką chęcią sięgnę po kolejną część.

Muszę przyznać, że Taylor jako bohaterka bardzo mi się spodobała. Chyba nawet bardziej niż Skylar z 1 części. Zaciekawiła mnie również przypadłość bohaterki, ponieważ nigdy o niej nie słyszałam. Autorka połączyła nam Taylor z Eagle’m była ciekawa, skoro on miał zdolność zapamiętywania twarz 😊 ich przyjaźń bardzo fajnie się zaczęła, chociaż nieprzyjemnie dla Taylor (bójka przed sklepem). Podobało mi się, że Eagle potrafił wyciągnąć Taylor ze strefy komfortu, stawiał przed nią wyzwania. Ona zaś stała się dla niego rodziną, obok przyjaciół z Silverstone. Przyznam jednak, że autorka dosyć długo przeciągała między nimi ten friendzone 😊 zaś co do seryjnego mordercy – nie wiem jakie jest prawdopodobieństwo, że osoba z taką przypadłością jak Taylor spotka na parkingu przed sklepem seryjnego mordercę, który podsłucha, że nie pamięta ona twarzy, które spotka. Bawił się on z Taylor przez długi czas, ona nawet nie wiedziała, że spotyka ciągle tą samą osobę. Autorka całkiem sprawie poprowadziła akcję na końcu, razem z dachowaniem samochodu i pościgiem Taylor. Myślałam, że nabierze się na „ratownika” i wejdzie do samochodu. Taylor wykazała odwagę uciekając w las, zmylając pościg oraz ukrycie się przed mordercą. Dała czas swojemu mężczyźnie na dogonienie ich 😊 byłam dosyć zaskoczona zakończeniem, gdzie jak się okazało Eagle dosyć szybko zdecydował się na małżeństwo oraz dziecko. Czekam na kolejną historię Smoke’a bo wydaje się, że spędzimy czas z chłopakami w innym miejscu, na innym kontynencie.

2056

To druga książka z serii Silverstone i jest fantastyczna. Poznajemy Kellana „Eagle” Trowbridge, pamięta każdego, kogo kiedykolwiek spotkał lub widział na zdjęciu. Jego umiejętność pomogła jego zespołowi zbyt wiele razy, by to liczyć. Kiedy spotyka Taylor Cardin w sklepie spożywczym, robi niepodważalne wrażenie. Była świadkiem gwałtownej kłótni/bijatyki, ale nie może zidentyfikować żadnego z uczestników. Taylor ma PROZOPAGNOZJĘ, lepiej znaną jako ślepota twarzy, i nie może rozpoznać rysów twarzy. Po tym, jak pomaga Eagle’owi w „przerażającej pracy”, jaką jest robienie zakupów dla załogi Silverstone, ta dwójka nawiązuje silną przyjaźń, czego Taylor nigdy nie doświadczyła. Zaprzyjaźniają się po wielu dniach rozmów telefonicznych.

Eagle chce jej powiedzieć, co naprawdę robi dla Silverstone, ale boi się jej reakcji.
Oboje zbliżają się do siebie, a seryjny morderca ma oko na Taylor. Najpierw chce z nią zabawić z powodu jej prozopagnozji, a potem zabić, tak jak to zrobił z jego 11 ofiarami.
Uwielbiałam ich związek.
Podobało mi się to, jak Eagle pokazuje jej, że na tym świecie wciąż są dobrzy ludzie, którzy nie odrzucą cię bez względu na rodzaj niepełnosprawności, którzy zrobią wszystko, aby inni czuli się komfortowo.
To, co kocham w książkach pani Susan, to to, że można zobaczyć, jak ludzie tacy jak Taylor znajdują miłość i dowiaduje się, że ze swoimi ułomnościami można w miarę normalnie żyć. Mieć przyjaciół i rodzinę, bo tak naprawdę jej problemem była sama Taylor, bo wystarczyło tylko być bardziej otwartym i szczerym na ludzi i dać im szansę na to by zrozumieli i oswoili się z jej prozopagzozją. Komunikowanie się sprawia, że rozumiesz innych ludzi.
Kolej na Smoke'a i Pechową Molly.

• Armia
  • Angielskie