Najgorszy dom

Magdalena Majcher Wydawnictwo: W.A.B. kryminał, sensacja, thriller
W.A.B.
2022-06-01
2022-06-01
literatura polska thriller literatura obyczajowa zaginięcie domestic noir

Domowe piekło

1972

Bardzo dobry, typowy psychologiczny thriller o tajemnicach,o traumie i trudnych relacjach rodzinnych.
Łucja,prywatny detektyw wraca do swojej rodzinnej miejscowości,by pomóc odnaleźć swoją młodszą, zaginioną siostrę.
Choć to dla niej wielki stres,robi wszystko ,by dowiedzieć się prawdy.Podążając za nią odkrywamy nie tylko tajemnicę zaginięcia siostry,ale również mroczną tajemnicę dotyczącą jej samej .
Książę czyta się bardzo szybko,a to dzięki lekkiemu i przyjemnemu stylowi autorki.

Książka spoko. Strasznie mi się ciągnęła i cały czas odkładałam ją na później. Warta przeczytania dla zakończenia, którego nigdy w życiu bym się nie spodziewała.

1970

Po opuszczeniu rodzinnego domu Łucja szuka zapomnienia w stolicy, oddaje się pracy prywatnej detektyw. Jednak gdy dowiaduje się o zniknięciu młodszej siostry nie waha się wrócić do Nałęczowa, by odnaleźć siostrę/wyjaśnić zagadkę jej zaginięcia. Czy zdoła?
Przyznam, że powieść Pani Magdaleny Majcher to kryminał, od którego trudno się oderwać. Tajemnice, postawy i zachowania ludzi poddające w wątpliwość możliwość zaufania im. Demony z przeszłości. To rzeczywistość, w której musi odnaleźć się bohaterka.

Liczyłam na książkę z trochę większym dreszczykiem emocji, ale byłam mocno zaskoczona zakończeniem książki więc "must have" thrillera został spełniony. Czytało się bardzo szybko, szczerze to nawet nie zauważyłam kiedy doszłam do ostatniego rozdziału. Fajna książka, taki lekki thriller psychologiczny pokazujące problemy rodzinne, które ciągną się latami i często mogą w przyszłości przynieść tragiczne skutki...

"Ostatecznie śmierć została w niej zasiana tak głęboko, że w pewnym momencie, już jako dorosła kobieta, zorientowała się, że od dawna jest martwa. Istniała siłą rozpędu, bo z jakiegoś powodu ciało nie chciało obumrzeć, mimo że odeszła ostatnia żywa tkanka jej ducha."
Łucja, prywatna detektyw, układa sobie życie w Warszawie. Próbuje utrzymać na powierzchni swoją działalność, mimo że wyobrażenia o pracy boleśnie rozbiły się o mur rzeczywistości. Tworzy relację z Maćkiem, choć daleko jej do romantycznego związku. I nagle, z takim mozołem wypracowane życie, kończy się telefonem o zaginięciu jej młodszej siostry. Łucja rzuca wszystko i jedzie do rodzinnego Namysłowa, by odnaleźć Karolinę. Jest jej to winna. I jest w końcu prywatnym detektywem...

"Najgorszy dom" Magdaleny Majcher to rzecz o traumie. O tym, jak ciężko wyzwolić się ze schematów, jak trudno wyrwać się z toksycznych relacji, jak trudno zaufać. To książka o bólu dojrzewania, o wpływie dzieciństwa na całe życie. To historia Ocalałej po morderstwie duszy...

Całkiem niezły kryminał z nieprzewidywalnym zakończeniem.

Całkiem niezły kryminał z nieprzewidywalnym zakończeniem.

"Najgorszy dom"
Magdalena Majcher
Powrót do miejsc, w których nie mamy żadnych pozytywnych wspomnień bywa trudny lecz czasem niestety nieunikniony.
Łucja Buchta po zaginięciu swojej nastoletniej siostry musi wrócić do miejsca, które obiecała zostawiać na zawsze za sobą.. czy powrót do "domu" pomoże naszej bohaterce w odnalezieniu prawdy o sobie i swojej rodzinie ? Czy w "rodzinnym " mieście jest ktoś, kto choć przez chwilę za nią tęsknił ?
Czy Łucja odnajdzie osobę odpowiedzialną na śmierć siostry ? I pytanie podstawowe - czy znamy tak naprawdę bliskie nam osoby; czy możemy im ufać , polegać na nich ? Czy raczej jesteśmy całe życie zdani sami na siebie ? Polecamy 😊

"Najgorszy dom"
Magdalena Majcher

przyjemnie sie czytalo :3

przyjemnie sie czytalo :3

Bardzo dobry kryminał autorki początkującej w tej tematyce. Trudny temat, szybka i wciągająca akcja, super zaskakujące zakończenie. Warto przeczytać i czekać na kolejne udane kryminały Magdaleny Majcher.

Historia skupia się na Łucji , która jest prywatnym detektywem i niespodziewanie dowiaduję się , że Jej 17-letnia siostra(Karolina) zaginęła w ich rodzinnym miasteczku i mimo , że Łucja nienawidzi tego miejsca od razu tam jedzie by odnaleźć siostrę i pomaga Jej dawny ukochany , który pracuję w policji(Paweł) Dowiadujemy się również , że Łucja czuję się winna , bo kiedyś obiecała siostrze , że po Nią wróci i zabierze Ją ze sobą. Jednak nigdy nie wróciła. A po jakiś czasie policja odnajduję ciało Karoliny i uznaję , że to samobójstwo , ale bohaterka w to nie wierzy i dalej kontynuuję swoje śledztwo i odkrywa , że Jej siostra była w ciąży i mimo młodego wieku cieszyła się i chciała urodzić oraz wychować to dziecko. I wychodzi również na jaw czemu Łucja nienawidzi tego miejsca , a konkretnie okazuję się , że gdy była dzieckiem Jej ojczym Ją molestował i w końcu powiedziała o wszystkim Pawłowi , a ten pobił mężczyznę tak dotkliwie , że ten do tej pory jest kaleką i po wszystkim Łucja opowiedziała mamie o molestowaniu , ale ta Jej nie uwierzyła i stwierdziła , ze to Łucja odpowiada za to molestowanie. I w końcu Łucja odkrywa prawdę o śmierci siostry. A konkretnie wychodzi na jaw , że Karolina została zabita przez ich ciotkę , bo kobieta odkryła , że Karolina jest w ciąży i uznała , że jeśli dziewczyna urodzi to zniszczy życie swojej matce i sobie. I , gdy prawda wychodzi na jaw ciotka zostaję aresztowana , a Łucja żegna się z Pawłem i wraca do swojego życia. Powiem szczerze , że książka jest świetna. Nie miałem żadnych oczekiwań , ale od razu się wciągnąłem i nie mogłem się oderwać do samego końca. Polubiłem również Łucję i Pawła. Co do wyjaśnienia zagadki to szkoda , że ostatecznie okazało się , że Karolina nie żyję. Liczyłem , że bohaterka Ją odnajdzie i odbudują swoją więź. A jeśli chodzi o morderczynie to nawet na plus , ale w pewnym momencie zacząłem podejrzewać ciotkę , bo jakoś od początku Jej nie polubiłem. Za to na minus postać matki. To naprawdę głupia baba i jeszcze obwiniła córkę o molestowanie. Co takie osoby mają w głowach:/ No i mam wrażenie , że książka ma kilka uciętych wątków np: w pewnym momencie Łucja odkrywa , że najlepsza przyjaciółka Jej siostry była zaborcza i chciała mieć Karolinę tylko dla siebie i zaczyna Ją podejrzewać , ale wątek zostaję od razu porzucony , gdy tylko bohaterka odkrywa , że to ciotka zabiła

• Przeczytane 2022
  • Audiobooki