Ta druga

Anna Hikiert-Bereza

Wyróżniona opinia i

Ta druga

przeczytanych książek 433 napisanych opinii 395

"Ta druga" Sarah Pinborough.

Historia dość stereotypowa, w której młode, biedne kobiety zdobywają starszych, bogatych mężczyzn, bez miłości, ale z chęci zysku. "Naiwni" panowie chętnie dają się uwieść i szybko stają przed ołtarzem, a później szybko żałują. I źle się to dla nich kończy. Wiele takich historii słyszymy, ale czy są prawdziwe? Może i tak.
Marcie jest drugą żoną Jasona, a Keisha - drugą żoną Williama. A pomiędzy nimi i resztą elity Savannah trwają wyrafinowane rozgrywki. I do tego jeszcze dochodzi trochę zagadek ze świata voodoo.

"Ta druga" Sarah Pinborough.

Marcie jest drugą...

Styl pisania autorki jest bardzo fajny dzięki czemu czyta się szybko, książka zawiera realne sytuacje przez co czytelnik widzi prawdziwe codzienne sytuacje. Co do samej książki to "chyba" ponownie nie przeczytam. Fabuła i intrygi naprawdę super i człowiek ma mętlik w głowie kto jest faktycznie winny a kto czysty jak łza. Ale odpychały mnie co niektóre sceny i powtarzające się życzenia śmierci. Było to nagminne i szczerze odkładałam ją często, jednakże byłam ciekawa końca. A im bliżej tym goręcej. Nie skreślam tej książki całkowicie bo ma swój potencjał i polecam aby przeczytać. Jest tego warta.

Początkowo książka mnie nie wciągnęła, myślałam że musi się rozkręcić, ale nie wiedziałam, że żeby się rozkręciła potrzeba dobrej połowy książki.
Ogólnie sam pomysł historii całkiem ciekawy, ale przedstawienie jej strasznie słabe. W pewnym momencie miałam tak, że przeczytałam dwie strony i odłożyłam książkę, i tak parę razy.
Jak byłam w drugiej części książki (gdzie są cztery części) to chciałam odłożyć i nie kończyć jej wcale, ale jednak wzięłam do pociągu na długą podróż i jakoś minęłam najgorsze momenty, czyli te cześć obyczajowa książki i doszłam w końcu do wyczekiwanego thrillera.
To było moje trzecie spotkanie z książką Pinborough i na razie najgorsze :(

Jak byłam w drugiej części książki (gdzie są...

Myślałam, że nie doczekam się końca. Jak dla mnie za dużo niepotrzebnych opisów. Czasami gubiłam się gdzie co i jak. Dużo osób nic nie wnoszących tak naprawdę. Zmęczyłam się czytaniem tej książki. Jedyny plus to zakończenie. Ale bez zachwytu. Nie chciałabym jej przeczytać drugi raz.

Boshe, jak mnie ta historia umęczyła. Ledwo co przeczytałam do końca. Beznadziejni bohaterowie i brak pomysłu na fabułę, która pisała się sama w trakcie powstawania książki. Zdecydowanie nie polecam.

Historia ciekawa, jednak jak dla mnie było zbyt dużo niepotrzebnych opisów.

Historia ciekawa, jednak jak dla mnie było zbyt dużo niepotrzebnych opisów.

o moje pierwsze spotkanie z ta autorką i raczej ostatnie. Książka ogólnie jest dobrze napisana, dość szybko i przyjemnie się ją czyta jednak właściwie nie wiem o czym była. W historii pojawiło się tyle wątków i każdy wydawał się być raczej bardziej tym pobocznym niż głównym. Przez to trudno cokolwiek było rozwinąć i finalnie książka mało co wniosła w moje życie. Jest tu również kilkudziesięciu drugoplanowych postaci, którzy wnoszą coś do historii, jednak nie pokazując nic od siebie przez co są płascy i nie wiadomo co o nich sądzić. Dodatkowo jest ich taka ilość, że w pewnym momencie nie wiedziałam kto jest kim. Co do głównych bohaterów to również mało co pokazali od siebie i wydają się być tacy nijacy. Przez 2/3 książki historia głównie opiera się na zazdrości i romansie a ostatnia część w końcu zaczyna się ten thriller. Fakt faktem zakończeniem jestem dość zaskoczona i to w pozytywnym sensie. Jednak to nie uratuje książki. Historia w niektórych momentach jest tak naciągana, że aż trudno w nią uwierzyć. A właśnie pod koniec okazuje się, że w sprawę wtrącała się cyganka ze swoimi magicznymi mocami. Tak jak wspomniałam jest to moje pierwsze spotkanie z ta autorką i raczej na pewno ostatnie. Mimo, że podobało mi się jej pióro nie mam ochoty sięgać po kolejne książki romansowo thrillerowe. Jeżeli ktoś lubi taka fabułę to polecam jednak nie zachęcam jakoś mocno do przeczytania tej książki.

Kompletna strata czasu . Dawno żadna książka mnie tak nie zmęczyła .

Kompletna strata czasu . Dawno żadna książka mnie tak nie zmęczyła .

Zaczynając książkę byłam zdezorientowana, gdyż było zbyt dużo postaci naraz i nie bardzo mogłam się połapać. Myślałam nawet że jej nie dokończę, ale dałam radę i nie żałuję. Książka podobała mi się bardzo, a to był jej jedyny minus.

Okropnie nudna ksiazka. Juz tyle razy chcialam z niej zrezygnowac, ale ludzilam sie, ze moze stac sie cos ciekawego. Cala ksiazka nasiaknieta jest watkami romantycznymi co bardzo mi nie podpasowalo. Moim zdaniem strata czasu.

• Audiobooki
  • Przeczytane 2022