Tamten zły wiatr

Tłumaczenie: Przemysław Bandel
Cykl: Xanth (tom 20) | Seria: Fantasy
Wydawnictwo: Rebis
Yon Ill Wind

Niefortunna przygoda pchnęła rodzinę Baldwinów w objęcia huraganu, który zagraża nie tylko Florydzie, lecz także jej magicznemu odpowiednikowi, Xanth. Ponadto jest jeszcze zakład między demonem X(A/N)th a innymi demonami. X(A/N)th musi się udać do Xanth pod postacią smoka i odnaleźć choćby jedną niewinną łzę uronioną z żalu nad nim lub z miłości do niego. Napotyka Chlor, której została tylko jedna łza i która oślepnie, jeśli ją utoczy. Mało prawdopodobne, by podarowała mu tę łzę… ale wtedy Xanth będzie skazany na zagładę.

Tylko Ziemianie mogą pomóc, a jedynymi Ziemianami w pobliżu są Baldwinowie.

źródło opisu: [Rebis, 2005]

NiezmiennaOdLat | 2016-04-18