Year's Best Fantasy
83-7298-650-9
najlepsze, fantasy

Tom najlepszych opowiadań, wybranych przez znanego antologistę SF, tym razem spośród tekstów fantasy, które ukazały się w amerykańskich oraz angielskich (i nie tylko) magazynach, zbiorach i antologiach w 1998? roku. Znalazły się w nich m.in. utwory nominowane do najważniejszych nagród literackich w dziedzinie fantastyki, włącznie z laureatami tych nagród. Wśród autorów znajdują się m.in.: Nalo Hopkinson, George R.R. Martin, Robert Sheckley, Michael Swanwick oraz Gene Wolfe.

Jaspis | 2012-10-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 29 października 2012

Całkiem przyjemny zbiór opowiadań, jednych krótszych, drugich dłuższych, a każde z nich zasługuje chociażby na chwilę refleksji. Przy okazji idealny na długie podróże autobusem, gdzie czasem nie specjalnie można się skupić na dłuższej formie, natomiast na takim jednym przeciętnej długości opowiadaniu jak najbardziej (format także jak najbardziej temu sprzyja; torby nie zapycha).

Girlinthemirror | 2012-04-25

Rav94 | 2015-05-24
Adam Stecyk | 2014-09-18
Cadeus | 2014-09-13
David G. Hartwell nie żyje

Rok 2016 zdecydowanie nie zaczął się dobrze dla świata filmu i muzyki. Najpierw pożegnaliśmy legendę muzyki, Davida Bowie, tydzień później Alana Rickmana, niezapomnianego jako profesor Snape z ekranizacji serii o Harrym Potterze. W zeszłym tygodniu zmarł Bogusław Kaczyński, znany z promowania muzyki klasycznej. Teraz kolejną wielką osobowość utracił świat literacki.