Las Duncton

Cykl: Kroniki Duncton (tom 1)
Wydawnictwo: Rebis
Duncton Wood
Las, Duncton
dona

W magiczny i barwny świat Brackena i Rebeki, tyrana Mandraka, skryby Boswella, Hulvera, Comfreya i innych krecików z lasu Duncton wkrada się zło, niszcząc harmonijną dotąd wspólnotę. Przed rozpadem może ją uratować jedynie odwaga i miłość... Jest to pierwszy tom wspaniałego cyklu książek o krecikach. Niesie głębokie przesłanie filozoficzne i religijne, oparte głównie na buddyzmie. Pasjonująca lektura i dla młodzieży, i dla dorosłych.

| 2013-10-07

Gdy przeczytałem pierwszy raz, śniła mi się później po nocach. Niestety pożyczyłem znajomemu i nie odzyskałem. Po latach zdobył ją dla mnie mój brat. Okazało się, że nie ma znaczenia w jakim wieku jest czytelnik. Obowiązkowo !!!

Darek Novak | 2013-06-09
Przeczytana: wrzesień 2012

dla miłośników "wodnikowego wzgórza" tylko nieco mroczniej (Nie tylko dlatego że akcja rozgrywa się przeważnie pod ziemią) intrygi walka o władze i miłość z kretami zamiast królików niezłe.

Joi | 2015-04-06
Przeczytana: 2001 rok

Czytałam jeszcze w liceum, pamiętam jak ogromne wrażenie na mnie wywarła ta historia.
Koniecznie muszę poszukać tych książek w bibliotekach albo antykwariatach.

michnar3 | 2013-05-19
Na półkach: 2013, Przeczytane, 8-9, Fantastyka
Przeczytana: 14 maja 2013

Tylko nie myślcie, że jak książka jest o krecikach to jest dla dzieci! Nic bardziej mylnego. Kreciki są silnie uosobione. Książka opowiada o niezwykłych dziejach lasu Duncton, pięknej miłości Rebeki i Brackena, o wielu podróżach.

finn | 2013-07-30
Przeczytana: 20 lipca 2013

Świetnie skonstruowany świat, przyjemny plastyczny język, dobrze poprowadzona fabuła. Wszystko jest takie, jak być powinno i po lekturze trudno było mi wrócić do "popularnej" fantastyki, która wygląda przy tym jak niedoróbka.

emamutek | 2014-11-19

jakby o jakimś egzotycznym plemieniu ludzi...

Locutus Astris | 2013-02-26

Z antykwariatu