Sztuka zemsty

Okładka książki Sztuka zemsty Małgorzata Lisińska
Okładka książki Sztuka zemsty
Małgorzata Lisińska Wydawnictwo: Inanna Cykl: Chłopaki z Radości (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Chłopaki z Radości (tom 2)
Inanna
2022-04-01
2022-04-01
romans romans sensacyjny powieść kobieca polska autorka

"Sztuka zemsty" to drugi tom "Chłopaków z Radości" od Małgorzata Lisińska . Tym razem na tapecie mamy parę - Ryśka i Kaśkę. I co tu dużo mówić, część pierwsza o Zbyszku była fajna, ale LOVE Rysiek 🖤 Czułam, że tak będzie już czytając jedynkę 😁
Książkę pochłonęłam jednym tchem, praktycznie bez odchodzenia od niej. Z punktu widzenia autora pewnie to straszne, siedzi nad książką miesiącami, przechodzi przez cały ten młyn wydawniczy, korekty, redakcje, a tu przychodzi czytelniczka i pyka ją w kilka godzin... I mówi, że mało... 🤪
Autorka pokazała w książce, że miłość może dopaść każdego, bez względu na wiek, wspaniale jest też pokazana przyjaźń. Każdy z nas, mając kogoś bliskiego, na kogo może liczyć w każdej sytuacji, czuje się bezpieczniej. Przyjaźń między bohaterami, mimo różnicy zdań, jest trwała. Zazdroszczę.
Simon jest w więzieniu i każdy z przyjaciół prowadzi spokojne życie. Rysiek powoli dochodzi do siebie. Pewnego dnia zauważa czarne auto, które od jakiegoś czasu stoi pod jego domem. Przez leki i inne problemy nie zawraca sobie nim głowy. Gdy Kaśka wychodzi od Ryśka, czarny SUV uderza z impetem prosto w nią. Rysiek zrobi wszystko żeby ją chronić, jednak przeszkody zdają się tylko mnożyć. Paweł dostaje wiadomość, że Simon uciekł z więzienia. Grupa znów musi trzymać się razem, pilnować nawzajem, w obawie przed zemstą. A zemsta, jak się okazuje ma różne oblicza... nie tylko Simona powinni się obawiać. I o matko trzymajcie mnie, ale zaczęłam lubić tego socjopatę 🤯 przeczytajcie koniecznie, sami ocenicie.
Książka to romans gangsterski, więc musi być migdalenie. Jak już wiemy z pierwszej części, między Ryśkiem a Kaśką aż iskrzy. Rysiek jest motylkiem latającym z kwiatka na kwiatek. Rani tym bardzo Kaśkę, której przez lata nie udało się na to uodpornić. Kocha się w nim od dziecka, od kiedy go poznała na treningach u jej ojca. Serce ją boli na widok kobiet, którymi on się otacza, a jeszcze usłyszała, że w ogóle nie jest dla niego ani kobieca, ani pociągająca.
Żadna jednak nie jest w stanie zagościć w jego sercu na dłużej, bo on od lat już kogoś tam ma...
I w tym wszystkim zaplątał się jeszcze Antek. No on mnie dla odmiany chwilami mocno irytował. Będzie bohaterem trójki, mam nadzieję więc, że mi ta niechęć do niego trochę przejdzie.
No i czekam na rozwiązanie sprawy Simona... 🤔

Wysłuchane jako audiobook
Książka 8/10
Lektor 8/10 (Artur Ziajkiewicz)
Jedna ruda.Dwóch zainteresowanych
Zaborczy tatuś. Zawodowy morderca w tle
Co z tego wyjdzie? Kto wygra?
I czy Paulina Świst będzie zazdrosna?
Polecam
I czekam na 3 część

Wysłuchane jako audiobook
Książka 8/10
Lektor 8/10 (Artur Ziajkiewicz)
Jedna ruda.Dwóch zainteresowanych
Zaborczy tatuś. Zawodowy morderca w tle
Co z tego wyjdzie? Kto wygra?
I czy Paulina Świst będzie zazdrosna?
Polecam
I czekam na 3 część

Świetna powieść z gatunku erotyk gangsterski. Gorąca, zabawna opowieść, przyjemna w odbiorze.

fajna, o rodzimych gangsterach o dużych sercach

fajna, o rodzimych gangsterach o dużych sercach

gosialisinska "Sztuka Zemsty" @wydawnictwoinanna

Roz.3
  Na dworze znowu padało.Ciężkie chmury,granatowe aż po czerń zasnuły niebo,a deszcz łomotał o szyby.Jak zawsze taka pogoda przyniosła Ryśkowi falę bólu w biodrze.Lekarze mówili,że to przejdzie,ale minęły kolejne dni,a wspomnienie postrzału wciąż dawało o sobie znać.Przychodziło ostrym ściągnięciem mięśni,kłującym uderzeniem zimna i gorąca na przemian.Pomagał ruch,więc Piekarczyk wstał zza biurka i powoli ruszył do okna.Przemierzał tak niewielki pokój,w którym mieściło się biuro Ryszard Piekarczyk Security,najpierw niespiesznie,ale za każdym krokiem nieco zwiększał rytm.Za każdym razem walczył z protestujacymi mięśniami,ale szedł dalej,świadomy,że w końcu dadzą za wygraną.Rzeczywiście pomagało,więc po kilkunastu minutach mógł już prawie biec.Bok nadal lekko rwał...może nawet więcej niż lekko,ale do jasnej cholery,nie był już dzieckiem i powinien to znieść,prawda?
....
  "Sztuka zabijania"jest to drugi tom Chłopaków z Radości.
Simon jest w więzieniu i każdy z przyjaciół prowadzi spokojne życie.Ryszard zauważa czarne  auto które od jakiegoś czasu stoi pod jego domem,jednak przez leki nie zawraca sobie nim głowy.Pewnego dnia Kaśka przychodzi do Ryśka i trafiają do łóżka,po wszystkim dziewczyna wybiega z domu a kierowca SUV-a potrąca ją.Ryszard opiekuję sie przyjaciółką po wypadku do momentu powrotu jej ojca,wtedy wszystko się zmienia.
Pan Wojas dziękuje Ryśkowi za opiekę ale daje mu do zrozumienia żeby dał spokój Kasi.
  Paweł dostaje wiadomość że Simon uciekł z więzienia informuje o tym kolegów.Zaczyna się obawa o własne życie.Kaśka zostaje porwana co dalej się stanie?.
Czy Rysiek wyzna Kasi co czuje?
Co planuje Simon?

Książkę czytałam jednym tchem i powiem szczerze jest lepsza od pierwszego tomu.Autorka pokazała w książce że miłość dopada każdego bez względu na wiek,wspaniale jest pokazana przyjaźń.Każdy z nas wie że kiedy jest nam ktoś bardzo bliski czujemy się bezpieczniej,tutaj jest pokazane że przyjaźn miedzy bohaterami mimo różnic zdań jest trwała.
Książkę poleciła mi sama autorka i jestem bardzo zadowolona.Zdradzę Wam że będzie kolejny tom i ja się już nie mogę doczekać.
#gosialisińska

gosialisinska "Sztuka Zemsty" @wydawnictwoinanna

Roz.3

Druga część serii była o wiele fajniejsza,mamy tu wątek obyczajowy,miłość i przyjaźń.
Ciekawa fabuła przedstawiona,postacie wspaniałe występujące w książce.
Romans lekki,super .

Ciekawa fabuła przedstawiona,postacie wspaniałe występujące w książce.
Romans lekki,super .

Pierwsza część była ciekawa ale druga o wiele lepsza. Mam wrażenie, że autorka cały czas się rozkręca, im dalej tym lepiej, dlatego już nie mogę się doczekać kolejnych części. Polecam.

To taka lekka pozycja, między lepszymi, mocniejszymi powieściami. Ale przeczytałam z przyjemnością. Dobre na oderwanie się i bardzo ładnie przedstawiony wątek przyjaźni. Zazwyczaj jednak - jeśli jest jakiś wątek obyczajowy - to raczej miłość, jak przyjaźń.
Dobrze się czytało, można sięgnąć ;)

Dobrze się czytało, można sięgnąć ;)

Na półkach: , , , , , , ,

Rysiek jest jak motyl, wabi kobiety swym urokiem i szybko odlatuje. Rani przy okazji swoją przyjaciółkę Kaśkę. Dziewczyna kocha się w przyjacielu od kiedy go poznała na treningach u ojca. Serce ją bolało gdy patrzyła na liczne kobiety jakimi się otaczał. A jeszcze bardziej bolało to, co usłyszała, że w ogóle nie jest dla niego, ani kobieca, ani pociągająca.
Mężczyzna od lat korzystał z uroków życia i wdzieków kobiet. Jednak od lat w głowie i sercu miał już kogoś. Pewnej nocy nagle życie obojga wywraca się do góry nogami gdy ktoś umyślnie potrąca kobietę pod blokiem mężczyzny. W dodatku Simon nie daje o sobie zapomnieć gdy ucieka z więzienia. Czy te dwie sprawy łączą się ze sobą?

(Uwaga możliwe spoilery)
Ta część wciągnęła mnie bardziej niż pierwsza a jednak czuję osobisty duży niesmak. Nie znoszę takich bohaterów jak Rysiek dla których 6 tyg celibatu to koniec świata i którzy są wręcz idiotami myślącymi nie tym organem co trzeba. No i skoro ma okazję to przecież musi skorzystać po takim wyposzczeniu. Kaśka z kolei, niby twarda babka z charakterem a głupia jeśli chodzi o faceta. Nie podobał mi się ich wątek i Claudii Ponti, kochanki mężczyzny. Zirytowałam się i rozczarowałam.
Rewelacyjnie jednak został pokazany Simon. To jak skrupulatnie działał i jakimi metodami się posługiwał. Jaka wielka szkoda, że muszę na niego czekać...

Mężczyzna od lat...

• Przeczytane 2022

Dodaj cytat z książki Sztuka zemsty