(Nie) żenię się

Okładka książki (Nie) żenię się Nathalie K. Flower
Okładka książki (Nie) żenię się
Nathalie K. Flower Wydawnictwo: Nathalie K. Flower literatura obyczajowa, romans
Nathalie K. Flower
2023-09-01
2023-09-01
9788367822022

Historia jest krótka, bo ma raptem 280 stron, ale ile tam emocji było!
Amadeusza i Różę grom miłości trafił w nietuzinkowym momencie, bo wtedy kiedy nasz bohater ma brać ślub a Róża jest jego dekoratorką.
Sytuacja dość skomplikowana i nietuzinkowa, tak samo jak wiele innych, które spotykają potem naszych bohaterów - od wystawienie niebotycznie wysokiego mandatu, przez wypadek samochodowy po pewną gorącą noc.
Czuć było emocje jakie targają Różą w trakcie tej znajomości - jej ból, ekscytacja, strach przed złamanym sercem, radość gdy widzi Amadeusza. Podobnie miałam z Amadeuszem - wiedziałam czemu jest tak niezdecydowany i niepewny, czy odwołanie ślubu z narzeczoną, którą zna od lat dla swojej dekoratorki ślubnej jest warte ryzyka - czy to uczucie zaraz się nie wypali.
Bardzo lubię historię, gdzie miłość uderza w nas w najmniej spodziewanym momencie - dowiadujemy się wtedy, że to co nam znane od dawna wcale nie oznacza, że mamy przy tym zostać na wieki, bo "już wypada, takie są oczekiwania".
Historia zdecydowanie warta przeczytania - by wiedzieć, że iść za głosem serca do tej jedynej osoby

Historia jest krótka, bo ma raptem 280 stron, ale ile tam emocji było!

Amadeusz odnalazł swoją muzę a Róża zgubiła swoje kolce. Świetna komedia romantyczna. Można się pośmiać i wzruszyć oraz zwyzywać bohaterów. Pierwsza książka autorki, przy której nie popłyną łzy wzruszenia. Z wielką chęcią poznam historię Kuby i Agaty.

Dawno Nas nie było z recenzjami więc dzisiaj przychodzimy do Was z recenzją książki pt. „(Nie) żenię się” @nathalie.k.flower.writer ,którą miałam okazję przeczytać dzięki #booktour #btzanka zorganizowanym przez @blogerka_anka

Książka zaczyna się całkiem niewinnie, poznajemy Różę, kobietę świeżo po rozstaniu, która jest florystką i jedzie do klientów omówić dekoracje ślubne. Niestety łapie ją policja.. mundurowy Amadeusz zdaje się mieć emocje ze skały. Nie obchodzą go zaloty, flirty i dowcipy Róży i twardo wypisuje jej mandat. I to całkiem nie mały!
Róża dojeżdża na spotkanie z klientką Niną a po pewnym czasie dołącza do nich narzeczony. Wiecie co jest najlepsze? KARMA wraca! Narzeczonym jest nikt inny jak Amadeusz policjant, który wypisał Róży mandat😂😂😂 i już wtedy Róża wie, że wycena dekoracji będzie „wyjątkowa” 🙈🙈🙈

Jak skończą się dekoracyjne perypetie? Czy ślub z „przyzwoitości” to dobry pomysł?

Książka jest zabawna i czyta się ją naprawdę lekko! Przeczytałam ją jednym tchem! Pomimo, że napisana jest lekko to jednocześnie pokazuje Nam wachlarz emocji. Jest i wzruszenie, i humor i cięty język, i pikantne sceny (napisane naprawdę ze smakiem) @nathalie.k.flower.writer te emocje przedstawia w naprawdę świetny sposób! To nie jest typowa komedia romantyczna co jest na duży plus! I napisanie tej historii z dwóch perspektyw dodaje książce dodatkowo „tego czegoś” przez które trudno jest odłożyć ją na bok!

Ogólna ocena: 9,5/10

„(Nie) żenię się” Nathalie K. Flower, to doprawdy świetna komedia romantyczna, przy czytaniu której bawiłam się doskonale.
Choć motyw przewodni nie jest jakoś wybitnie oryginalny, a zakończenie znamy już właściwie od pierwszych stron, to jednak czytało się tę historię fenomenalnie. Doskonale rozpisane akcenty humorystyczne, co chwilę wywoływały uśmiech na mojej twarzy, a bohaterowie ( oboje ) okazali się być szalenie sympatyczni i zostali nad wyraz realistycznie przedstawieni. Bez problemu można się było utożsamić zarówno z Różą, jak i z Amadeuszem i za oboje po równo trzymać kciuki.
Pochłonęłam książkę na dwa posiedzenia.
Cały wachlarz emocji przelewający się non stop przez fabułę, nie pozwalał mi oderwać się od lektury na ani chwilę dłużej niż to było absolutnie konieczne. Nie było tu mowy o jakichkolwiek kartonowych sztucznych, wymuszonych i mało realnych zachowaniach, czy rozmowach. Wszystko było dopracowane w punkt! Cała historia okazała się kompletna, zdecydowanie prawdopodobna, oraz zaopatrzona zarówno w humor, jak i chwile zaskoczeń, oraz w momenty wzruszeń mieszające się ze sobą randomowo przez całą książkę. A to wszystko podane w lekkiej i bardzo przyjemnej w odbiorze formie. Cóż to była za niezobowiązująca przyjemność :)) Gorąco polecam na chwilę relaksu i poprawę humoru.

Książka bardzo lekka, pełna śmiesznych sytuacji i dialogów. Głowni bohaterowie Róża i Amadeusz- florystka i policjant - już od pierwszej strony przykuwaja uwagę. Czytalam do późna w nocy, aż w szoku byłam, tak nie mogłam się oderwać. Żadnych spojlerów!
Polecam!
Humor ⭐️⭐️⭐️⭐️
Romans 🌶
Są momenty 💔 ale jest happy end!

Polecam!
Humor ⭐️⭐️⭐️⭐️
Romans 🌶
Są momenty 💔 ale jest happy end!

Nie była zła, ale nie była też jakaś super ciekawa. Akcja dość mocno przewidywalna, ale dość sympatycznie poprowadzona. Spodziewałam się dużo zabawniejsze książki, zważywszy na jej promocję jako zwariowanej komedii. Przyjemna poczytaj a na jeden wieczór.

Bardzo fajna i dobrze opisana historia. To moja pierwsza powieść tej autorki, ale na pewno nie ostatnia. Nie do końca podobało mi się postępowanie Amadeusza, ale samo życie -zdarza się.
Za pokazanie tej historii z perspektywy obojga bohaterów, co dla mnie zawsze jest plusem lubię mieć wgląd w myśli i uczucia każdej ze stron dodaję 1 punkt. Polecam.

Fajna , lekka z poczuciem humoru :)

Fajna , lekka z poczuciem humoru :)

"(Nie) żenię się" Nathalie K. Flower

Wszystko zaczyna się od nieszczęsnego mandatu. Jak do tego doszło?

Główna bohaterka Róża Dzika, pędzi do Kielc na spotkanie z potencjalnymi klientami, Parą Młodą, którzy na już potrzebują dekoratorki, która pięknie ustroi kościół i dom weselny kwiatami. Niestety przez nieuwagę, zostaje zatrzymana przez patrol policji. Jej wykroczenia to.... trochę się tego uzbierało. Pech chce, że trafia na policjanta - służbiste, który nie dał się ubłagać, aby przymknąć oko na część przewinień. Oj "bolał" ten mandat, bardzo zabolał i do tego znacznie uszczuplił oszczędności Dzikiej.

Ale spokojnie, Róża ma wielkie szczęście, gdyż jak się później okaże to właśnie ten "zły" policjant jest przyszłym Panem Młodym. Także zemsta będzie słodka.
Pewnie domyślacie się, o ile wzrośnie cena za usługę dekoratorki? :)

Świetna historia, która łapie za serce.
Czego możecie się spodziewać po tej historii?
1. Dużej dawki humoru :)
2. Nieprzewidzianych zwrotów akcji [Tych przewidzianych zresztą też :) ]
3. Zakazanej miłości
4. Złamanego serca (i to nie jednego)
5. Scen zazdrości [ i to jakich! :) ]
6. ....... i tego wszystkiego co składa się na dobry romans, który czyta się z zapartym tchem

Delektowałam się tą książką i jak na szpilkach czekałam na jej finał.

Moje ulubione fragmenty to te, w których pojawiał się Kuba, czyli najlepszy przyjaciel Amadeusza. Jego teksty były po prostu genialne, ubawiłam się jak nigdy :)

Skończyłam czytać i ...... poczułam żal, że to już koniec. Na szczęście doczytałam, że będzie kontynuacja książki, gdzie pierwsze skrzypce będzie "grał" Kuba. Już nie mogę się doczekać :)

Jeśli nie czytaliście jeszcze (jakimś cudem) tej książki, to koniecznie przeczytajcie. Gwarantuję, że otrzymacie wspaniałą historię, która "pochłonie" Was w całości.

A jak się zakończy ta czytelnicza przygoda? Cóż tak jak powinna się skończyć :)

Książkę miałam okazję przeczytać w ramach booktour zorganizowanego przez @blogerka_anka oraz autorkę @nathalie.k.flower.writer

"(Nie) żenię się" Nathalie K. Flower

Wszystko zaczyna się od nieszczęsnego mandatu. Jak do tego doszło?

Jeśli chcecie się pośmiać i oderwać od trudnych i mafijnych tematów to książka w sam raz dla was. Lekka nieskomplikowana fabuła która umili wam czas.
Jak już się nie spodziewamy i przestajemy wierzyć w miłość od pierwszego wejrzenia ta nagle pojawi się w najmniej oczekiwanym momencie.... fajna relacja dojrzała i wesoła :)
Polecam a do autorki pewnie jeszcze wrócę aby poznać kolejne książki, mnie urzekła.

Polecam a do autorki pewnie jeszcze wrócę aby...

• Przeczytane 2023
  • Romans

Dodaj cytat z książki (Nie) żenię się