Szybko, szybciej, najszybciej. Formuła 1 Sokolim Okiem

Okładka książki Szybko, szybciej, najszybciej. Formuła 1 Sokolim Okiem Mikołaj Sokół
Okładka książki Szybko, szybciej, najszybciej. Formuła 1 Sokolim Okiem
Mikołaj Sokół Wydawnictwo: Sine Qua Non sport
sport
Sine Qua Non
2022-04-13
2022-01-01
Formuła 1 sport wyścigi literatura faktu

Okładka książki F1 Sezon 2024 Michał Gąsiorowski, Mikołaj Sokół
F1 Sezon 2024 Michał Gąsiorowski,...
Okładka książki Robert Kubica - moja pasja Cezary Gutowski, Mikołaj Sokół
Robert Kubica ... Cezary Gutowski, Mi...

Rewelacja. Pozostaje prosić pana Sokoła o więcej.

Rewelacja. Pozostaje prosić pana Sokoła o więcej.

Znakomita książka, lektura obowiązkowa dla miłośników F1. Pełen fascynujących dygresji "spacer" po wybranych Grand Prix, które autor uważa za najciekawsze w historii dyscypliny. Książka zawiera bogaty materiał ilustracyjny - dużo dobrej jakości zdjęć oraz schematy torów (nierzadko w wersjach, które już dziś nie funkcjonują, ale w takich, na których się ścigano w opisywanych GP). Dodatkową zaletą jest wysoka jakość językowa - autor znakomicie posługuje się polszczyzną, dzięki czemu brak w tekście popularnych dziś w książkach błędów. Za jedyną wadę poczytałbym natomiast kult Senny, przez który autor przymyka oko na nieczyste zagrania i ogólne wariactwo, jakie ten wybitny kierowca często uprawiał na torze (dodatkowo Sokół czyni zarzuty Michaelowi Schumacherowi za podobne przywary).

Świetny reportaż i kompendium wiedzy dla fanów Formuły 1. Może być troszkę przytłaczające dla osób nowych w tym sporcie ale sporo rzeczy jest wytłumaczę i przeplatane fotografiami. Według mnie lepiej na początek obejrzeć serial Netflixa by poznać ogólne zasady Formuły 1 a potem sięgnąć po reportaż, gdzie jest dużo technicznej wiedzy

Bardzo szczegółowy reportaż o F1. Znajduje się w nim zarówno historia sportu, ciekawostki techniczne o budowie bolidów jak i zmagań współczesnych zawodników do sezonu 2021. Doceniam pracę autora włożoną w tę pozycję jak i jakość wydania, bo twarda oprawa i ogólny projekt graficzny prezentują się rewelacyjnie.

Pozycja obowiązkowa dla każdego fana królowej motorsportów, tym bardziej spod pióra NADredaktora Sokoła. Mimo iż dla osób, które od wielu lat interesują się wyścigami, nie będzie w niej wielu zaskakujących rzeczy, pozwala w uporządkowany sposób spojrzeć na rozwój F1. Chyba mogę się też pokusić o opinię iż zaciekawi też osoby, które od niedawna postanowiły wejść do tego świata.

Swietnie napisana historia wyscigow Formuły 1 od wyscigów w czasach 50-tych ąz do wspólczesności w kilkunastu rozdziałach o konkretnych torach . Niesamowita wiedza i meryoryka przebije sie przez cala ksiazke ,czapki z glow . Mnostwo statystyki rekordów wyścigowych na koncu ksiażki rowniez na duzy plus Choc uwazam ze ta merytoryka weszła troche za mocno w niektorych rozdzialach przez co ksiazka dla osob z mniejsza wiedzai znajomoscia wyscigów F1 moze byc przytłaczająca .

Mikołaj to zdecydowanie typ człowieka z wręcz encyklopedyczną wiedzą o F1. Sięgnęłam po tę książkę i się nie zawiodłam. Mnóstwo niesamowitych historii, zgrabnie przeprowadzonych po wszystkich najważniejszych wydarzeniach, wow. Nie polecam jednakże czytania na kindle - zdjęcia i opisy nie są najszczęśliwiej sformatowane i psują frajdę z czytania.

Niesamowita merytoryka. Polecam

Niesamowita merytoryka. Polecam

Nie jestem fanem Formuły 1, a i tak bardzo mi się spodobała.

Nie jestem fanem Formuły 1, a i tak bardzo mi się spodobała.

Formułę 1 śledzę od kilku lat, ale motorsport w różnym wydaniu wzbudzał moje zainteresowanie odkąd byłem dzieckiem. Do zgłębiania się w skomplikowany i wielowymiarowy świat królowej motorsportu zachęcały mnie nie tylko pełne emocji starcia najlepszych kierowców na świecie, ale także osoby popularyzujące ten sport i zarażające swoja pasją do niego - dziennikarze, podcasterzy, komentatorzy. Wśród nich był Mikołaj Sokół. Najbardziej profesjonalny ekspert w zakresie Formuły 1 w Polsce. Ogrom wiedzy, profesjonalizm i obiektywizm Mikołaja wzbudza wielki szacunek.
Książka "Szybko, szybciej, najszybciej" oddaje pasję, jaką dziennikarz darzy ten sport. Jest przepięknie wydana, zawiera wysokiej jakości zdjęcia, bardzo estetycznie wkomponowane w matowe strony. Każdy rozdział zawiera opis innego, ikonicznego Grand Prix, które zdaniem autora miały największy wpływ na rozwój Formuły 1. Oczywiście zostały one przedstawione chronologicznie. Dużo jest opisów przeszłości w książce, początków tego sportu. Niektórym mogą one się wydać nużące, szczególnie jeżeli śledzicie rajdy formuły pierwszej od niedawna, albo nie interesują was techniczne aspekty. Niektóre z nich trudno Wam będzie odnieść do tego, co znacie. Z drugiej strony opisy tego, jak zmieniały się regulacje dotyczące bezpieczeństwa pozwalają prześledzić drogę od czasów, w których zespół nawet nie miał informacji, że kierowca uległ wypadkowi na torze, po dzisiejsze wsporniki halo i superbezpieczne monokoki. Jeżeli takie aspekty motorsportu także Was interesują, a nie jedynie najnowsza historia, to będzie książka w sam raz dla Was! Gorąco polecam! Jeżeli zaś do tej pory nie śledziliście F1, może ona się wydać mało przystępna z uwagi na bardzo ekspercki i szczegółowy charakter oraz nacisk na historię i genezę poszczególnych rozwiązań w F1.

• Audiobooki

Mikołaj Sokół Szybko, szybciej, najszybciej. Formuła 1 Sokolim Okiem Zobacz więcej