Spokojnie o wojnie. Czy Rosja zaatakuje Polskę?

Okładka książki Spokojnie o wojnie. Czy Rosja zaatakuje Polskę? Jarosław Wolski
Okładka książki Spokojnie o wojnie. Czy Rosja zaatakuje Polskę?
Jarosław Wolski Wydawnictwo: Altbuch militaria, wojskowość
militaria, wojskowość
Altbuch
2022-10-16
2022-10-16
wolski wolski o wojnie Jarosław wolski altbuch alt.pl wojna wojsko wojsko polskie

Okładka książki Bułat - Czołgi na Ukrainie 2014-2015 Paweł Przeździecki, Jarosław Wolski
Bułat - Czołgi... Paweł Przeździecki,...
Okładka książki Pancerna potęga Dalekiego Wschodu Paweł Przeździecki, Jarosław Wolski, Tadeusz Wróblewski
Pancerna potęg... Paweł Przeździecki,...

Nie tylko spokojnie, ale rzeczowo i praktycznie bez zastraszania wojną w stylu Bartosiaków i innych geopolityków wychodzących z lodówki po 24.02.22. Mogło być więcej treści, lecz są wskazówki do pogłębiania wiedzy. Warto przebrnąć ten tom!

Książka wydana krótko po ataku Rosji na Ukrainę w czasie gdy na rynku brakowało tego typu pozycji. W przystępny sposób przedstawia bardzo podstawowe mechanizmy wojny i proste potencjalne scenariusze przebiegu konfliktu zbrojnego.
Jednak p. Wolski nie posiada daru do pisania. Raczej dość brzydki i niechlujny styl literacki (choć i tak dzięki obróbce edytorskiej można to w ogóle czytać).

Podsumowując: merytorycznie jak na tego typu "lekką" pozycję i ówczesny czas książka spełniła swoją rolę, jednak stylistycznie oczy bolą (nie wspominając o słynnej parafce w formie bazgrołka ).

Podoba mi się jak ten gość rozumie współczesne pole walki. Szacuneczek.

Podoba mi się jak ten gość rozumie współczesne pole walki. Szacuneczek.

Krótka, choć w większości dość treściwa. Fani kanału yt już wiedzą wiele tego co w książce, ale analiza kilku wariantów ciekawa. Trochę za dużo o USA i trochę chyba zbyt malo argumentów stricte militarnych. Tłumaczenie co to jest wojna jest trochę niedokończone, takie rzeczy warto poprawić w kolejnej publikacji. Ale dobre.

Książka lepsza niż się zapowiadało. "Spokojnie o wojnie" w prosty sposób opisuje jak mogłoby wyglądać "piekło" wojny na naszych terenach. Książka na szczęście trochę uspokaja. Dodatkowo mamy tu garść wskazówek jak przygotować się na taką ewentualność

Krótka acz treściwa książka Jarosława Wolskiego na temat potencjalnej wojny z Rosją. Analiza możliwego zagrożenia i porównanie naszej sytuacji oraz zaatakowanej Ukrainy. Pokazuje różnicę na przykładzie mieszkańców trzech miast: Suwałk, Warszawy i Wrocławia. Czy Polska jest przygotowana na jeden z czterech scenariuszy wojny? Warto sprawdzić i przeczytać, tym bardziej że Wolski pisze w prosty, jasny i przystępny sposób który jest najbardziej prawdopodobny i dlaczego. Nie daj się zastraszyć wizjoner oderwanym od rzeczywistości, lepiej poczytać co pisze na ten temat analityk, który umie przynalizować dane. Polecam każdemu.

Mnie się podobała - jak sam tytuł wskazuje - spokojnie o wojnie :)

Mnie się podobała - jak sam tytuł wskazuje - spokojnie o wojnie :)

Dowiedziałam się z tej książki wielu rzeczy, np. jak, we własnym zakresie, przygotować się na możliwą katastrofę ekologiczną. Uspokoiła mnie ta książka. Zwłaszcza, że powstała w niezbyt spokojnych czasach.

"Osobne podziękowania dla Radka Kotarskiego" - no i wszystko staje się jasne jak słońce. Kotarskiemu dałam 3/10.

Książka o współczesnej sytuacji geopolitycznej Polski dla laików. Autor rozważa różne scenariusze wojenne dla Polski i pokazuje jaki skutek miałyby działania wojenne charakterystyczne dla tych scenariuszy dla przeciętnych obywateli.

• Audiobooki
  • Literatura faktu