Robert Kubica - moja pasja

Wydawnictwo: Agora SA
978-83-7552-375-1
sport
Gantu_mn

Wydawnictwo przedstawia Roberta Kubicę jako człowieka i sportowca, ukazuje również historię rozwoju jego kariery - przez karting i serie juniorskie aż do Formuły 1. Polski kierowca barwnie opisuje najważniejsze momenty swojego życia. Opowieści o kluczowych decyzjach, niełatwych chwilach i największych sukcesach na torach całego świata, przedstawione jego oczami, pozwalają przekonać się, jak trudno było dostać się do elitarnego świata wyścigów Grand Prix.
Książka wzbogacona jest o przedmowę autorstwa Daniele Morellego, menedżera Kubicy. Sylwetka polskiego kierowcy prezentowana jest także oczami ludzi, którzy z bliska obserwowali jego trudną i pełną wyrzeczeń drogę na szczyty wyścigowych mistrzostw świata.
Na temat rywalizacji z Polakiem wypowiadają się m.in. Timo Glock i Nick Heidfeld - jego rywale z torów Formuły 1. Całość uzupełniają liczne fotografie oraz dane statystyczne z wybranych wyścigów.
Do książki dołączona będzie płyta DVD zawierająca 60 minutowy materiał o sportowej drodze Roberta Kubicy - od amatorskich wyścigów w Krakowie aż po starty w Formule 1.

źródło opisu: www.sendsport.pl

źródło okładki: www.sendsport.pl

Matacz | 2012-11-18
Na półkach: E-Books, Przeczytane, Ulubione, 2012
Przeczytana: 16 listopada 2012

Robert Kubica to dla mnie wielki człowiek, na miarę Adama Małysza. Co prawda w sporcie motorowym więcej zależy od sprzętu niż od umiejętności, dlatego nie ma on tylu sukcesów co Orzeł z Wisły, ale mimo wszystko jest również bohaterem. Książka "Moja pasja" jest zbiorem informacji o przebiegu kariery naszego kierowcy, oraz wywiadów z Kubicą i o Kubicy. Dodatkowo zawierająca fotografie z poszczególnych serii wyścigów. Jedynym jej mankamentem są powtórzenia. W treści zredagowanej przez autorów czytamy o tym samym co chwilę później w przytoczonym wywiadzie z kierowcą z Krakowa. Ale mimo tego małego zastrzeżenia uważam, że książka jest godna polecenia szczególnie dla kibiców Roberta, fanów F1 i innych serii wyścigowych.

MarK1989PL | 2015-11-05

Świetna, naprawdę świetna książka książka o życiu i karierze naszego (jak do tej pory) najlepszego kierowcy sportowego w historii. Napisana przez dwóch pasjonatów i dziennikarzy sportowych, śledzących karierę Roberta od samego początku.

Czuć tą pasję podczas czytania, a poznać możemy wiele szczegółów i dokonań Roberta, o których powszechnie nie wiadomo. Przede wszystkim możemy poznać samego Kubicę, jako człowieka z jedną, ogromną pasją w życiu, dla której poświęcił siebie i całe swoje życie.

Genialne materiały i smaczki, których nie znajdziemy nigdzie indziej, podobnie jest z filmami zawartymi na dodatkowej płycie. Każdy polski fan sportów motorowych po prostu musi ją przeczytać, a na pewno się nie zawiedzie.

Lena | 2013-04-05

Od kiedy usłyszałam o jej istnieniu, wiedziałam, że chcę ją przeczytać. Jestem fanką Robert Kubicy od momentu, kiedy po raz pierwszy usłyszałam jego odpowiedzi na "głupie" pytania dziennikarzy. O ile się nie myle było to w 2006 r., kiedy wkraczał do Formuły 1. Urzekła mnie w nim szczerość i prostolinijność. Nigdy nie udawał, że zachwycają go wywiady, a wręcz czasami pozwalał sobie na kpienie z niskiej (żeby nie powiedzieć zerowej) wiedzy polskich dziennikarzy na temat wyścigów.
Czytając tą książkę mogłam poznać jego wcześniejsze losy. Pokazała mi ona jak walecznym człowiekiem jest Kubica. Opisuje życie człowieka, który wszystkimi siłami starał się spełnić swoje marzenie, wbrew wszelkim przeciwnościom. Moim zdaniem książka jest warta polecenia nie tylko fanom Roberta, ale również wszystkim osobom, które za wcześnie się poddają. Historia opowiedziana w tej właśnie książce pokazuje, że marzenia można spełnić.
Mój ulubiony fragment znajduje się na samym początku - jest to wstęp...

Piotr Ćwik | 2013-07-15

Wspaniała książka o wspaniałym człowieku. Po wypadku Roberta w 2011 "Moja Pasja" była dla mnie prawdziwym ratunkiem. Tym bardziej zasługuje ona na uznanie, że napisana jest przez dwóch najlepszych polskich dziennikarzy zajmujących się motosportem - Mikołaja Sokoła i Cezarego Gutowskiego.
A druga część będzie jeszcze ciekawsza ;-)

ArekDao | 2016-08-30
Tomod | 2016-03-02