Kto jak nie ja!

Okładka książki Kto jak nie ja! Agata Przybyłek
Okładka książki Kto jak nie ja!
Agata Przybyłek Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Dłuższa przerwa (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Dłuższa przerwa (tom 2)
Czwarta Strona
2022-03-23
2022-03-23

Drugi tom był ciut lepszy (ciekawszy) od pierwszego. Więcej się działo i fabuła była bardziej zwarta. Ale to nadal mocno przeciętna pozycja.

Wątek ciotki budującej bunkier jeszcze bardziej męczący i irytujący, niż w pierwszej części. To chyba miał być ten komediowy element, ale ani raz mnie nie rozbawił.

Autorka postanowiła wprowadzić do fabuły zwierzątko! Super! Bo to u niej niezbyt częsty motyw. Padło na małego kotka, więc jako ogromna kociara, byłam ukontentowana. A tu oczywiście wjechało mleko dla małego kota, jako pierwszy posiłek. Już od lat wiadomo, że to stereotyp i kotom mleko nie służy.

Nadal mamy zblazowane grono pedagogiczne, gdzie nauczycielka podczas sprawdzianu przegląda media społecznościowe. Nauczycielka w zerówce natomiast siedzi ciągle za biurkiem, obserwując bawiące się dzieci, a myślami odpływa w stronę swojego ukochanego. Masakra.

A na koniec mamy wspomnienia szalonej historii jednej z bohaterek z .... pierwszego w życiu mycia toalety przez jej męża. Ależ to było szalone, fiu fiu fiu ;)

Na dokładkę mamy całkiem brzydkie okładki.

Autorka postanowiła wprowadzić do fabuły zwierzątko! Super! Bo to u...

Muszę przyznać, że niestety ta książka trochę mnie wymęczyła. Niektóre zachowania bohaterek były szczególnie irytujące... Jak dla mnie za dużo było użalania się nad sobą i wyolbrzymiania problemów. O ile w pierwszej części przymykałam na to oko, teraz bardzo mi to przeszkadzało. Dopiero pod koniec trochę bardziej się zainteresowałam i udało mi się skończyć książkę z lepszym nastawieniem.
No cóż, mam nadzieję że kolejna część okaże się lepsza i będę się przy niej bawiła bardziej 🙈

Perypetii trójki przyjaciółek ciąg dalszy. I przyznaję, że ten tom jest lepiej dopracowany niż pierwszy. Dużo bardziej przeżywałam przeżycia bohaterek. Przyjemnie się czyta.

Drugi tom o trzech przyjaciółkach ukazuje że nie ma sprawdzonego wzoru na szczęście i recepty na życie bez problemów

"Kto, jak nie ja?" Agata Przybyłek
Joanna, Magda i Elka nadal poszukują uprzejmego donosiciela, którego zabiegi skutecznie utrudniają im pracę w szkole. Dodatkowo każda z nich mierzy się z prywatnymi kłopotami.
Aśka dzieli swój czas między szaloną ciocię, nastoletnią córkę oraz ukochanego. Magda niespodziewanie zbliża się z byłym mężem, niestety łączy ich troska o podupadającą na zdrowiu córeczkę Lilkę. A Elka łączy pracę nauczycielki z rozkręcaniem własnej firmy.

Druga część serii "Dłuższa przerwa" okazała się równie pozytywna, jak jej poprzedniczka. Perypetie przyjaciółek są ciekawe, miejscami zabawne, a czasami skłaniają do refleksji. Jest to książka przede wszystkim lekka i przyjemna, niewymagająca analizowania. Czyta się ją niezwykle szybko. To taka idealna komedia na wolny wieczór, góra dwa. Jeśli podobało wam się "Będą z tego kłopoty", to myślę, że warto kontynuować przygodę z tą serią.

"Kto, jak nie ja?" Agata Przybyłek

Lekka i przyjemna 6/10

Lekka i przyjemna 6/10

Druga część opowieści o trzech przyjaciółkach zabrała mi dosłownie jeden wieczór, tak strasznie byłam ciekawa co nich, że nie mogłam się po prostu oderwać.
Asia nadal usiłuje się dowiedzieć kto stoi za niedawnym donosem. Musi także czuwać nad ciotką Bożeną, której pomysły są coraz ciekawsze. Na szczęście nadal może liczyć na swoją córkę i oczywiście na Marka. Ela coraz bardziej skupia się na swojej firmie i otrzymuje bardzo ciekawe zlecenie. Magda i Szymon z niecierpliwością czekają na diagnozę Lilki i... zbliżają się do siebie coraz bardziej. Żeby nie zdradzać za dużo szczegółów napiszę tylko, że czyta się ją równie lekko i przyjemnie jak pierwszą część, a nowe przygody nauczycielek dostarczą wielu wzruszeń i dobrej zabawy.

Podobnie jak poprzedni tom - książka lekka i przyjemna do czytania, miejscami nawet zabawna. Do szybkiego przeczytania.

Ależ fajna była ta książka. Fabuła składa się na różne wydarzenia, które są bardzo realne, które mogą się przytrafić każdemu z nas, przez co czytając książkę trochę się czułam jak bohater książki obserwujący wszystko z boku. Bardzo przyjemna opowieść o przyjaciółkach, których życie nie zawsze jest usłane różami.

Drugi tom serii o nauczycielkach przeczytałam jednym tchem. Lekka opowieść i idealna na wieczorne czytanie. Były kilka sytuacji przy których się zaśmiałam. Historia nauczycielek pokazuje jak ważną rolę w życiu jest przyjaźń. Koniec książki mnie zaskoczył nie spodziewałam się takiego zakończenia. Jestem ciekawa co autorka umieściła w 3 tomie tej serii. Bardzo polecam.

• Audiobooki
  • Przeczytane 2022