Cienie zła

Okładka książki Cienie zła Krystyna Mirek
Okładka książki Cienie zła
Krystyna Mirek Wydawnictwo: Filia Cykl: Blizny przeszłości (tom 3) Seria: Mroczna strona kryminał, sensacja, thriller
Blizny przeszłości (tom 3)
Mroczna strona
Filia
2022-03-23
2022-03-23
9788381958882
literatura polska

Trzeci tom serii " Blizny przeszłości", to typowa obyczajówka. Czytało się szybko , ale ciągłe powroty do minionego życia mieszkańców czasami były nudne i na siłę naciągane. Przewidywalne zakończenie.
Wszystko można było zmieścić w dwóch tomach.

Wszystko można było zmieścić w dwóch tomach.

No i dałam się nabrać. Trzeci tom jest już typową obyczajowką. Z kryminału nie ma już nic, mam wrażenie, że trzeba było zrobić trzeci tom ale zabrakło już na niego pomysłu. Szybko się czyta, ale nie ma tam już tej tajemnicy, która przyciągała w pierwszym tomie.

Koniec serii...pozamykanie wątków...autorka w tym zakresie obroniła się, ale czy potrzebne były aż 3 tomy aby opowiedzieć tą prostą historię?...szczerze wątpię.

Krystyna Mirek, z tego co zdążyłam się zorientować, pisze raczej książki obyczajowe. Ja nie czytałam żadnej z nich, jednak w moje ręce jakiś czas temu wpadła seria Blizny przeszłości i totalnie się w niej zakochałam! Te thrillery przeczytałam praktycznie jednym tchem i są to jedne z lepszych książek jakie czytałam.

Bardzo lubię historie rozgrywające się w miastach, które znam i potrafię skojarzyć miejsca, w których rozgrywa się akcja. Jednak historie osadzone w małych miasteczkach mają dla mnie jeszcze większy urok. Ten duszny, mroczny klimat, zmowy milczenia, które mocno utrudniają rozwikłanie tajemnic...
Właśnie w takiej małej miejscowości autorka umiejscowiła swoją trylogię. Do Borek, po kilkunastu latach wraca Majka Sokołowska. Jako dziecko była świadkiem zabójstwa swojego ojca, o które została oskarżona jej matka. Jednak ona wie, że było inaczej. Wie, ale nie potrafi sobie przypomnieć tego koszmarnego wieczoru... Teraz, jako dorosła kobieta i w dodatku policjantka, próbuje rozwikłać tę zagadkę. Nie jest to jednak na rękę miejscowym oficjelom. Co ukrywa śmietanka takich małych miasteczek - burmistrz, komendant policji i proboszcz?

Seria Blizny przeszłości to totalny sztos. Przeczytałam ją nadzwyczaj szybko, bo historia pochłonęła mnie już od pierwszej strony. Mrok, zagadka, nieoczywiste zachowania bohaterów, zmiany jakie w nich następują... Autorka fenomenalnie prowadziła mnie przez śledztwo, a wszystkie poboczne wątki dodawały fabule jeszcze większego smaku. Jeśli lubicie thrillery psychologiczne z nutą kryminału te książki są zdecydowanie dla Was. Gorąco polecam!

Bardzo lubię historie rozgrywające się w miastach, które...

Trzecia książka z tej serii jest dobra, lecz niestety odczuwa się jakby była pisana nieco na siłę. Rozciągane do granic wątki burmistrza i adwokata byleby zalać czymś strony, co znacznie wyhamowało tempo akcji z 2 książki. Niemniej jednak czyta się nadal dobrze, a wątek Majki i Michała w końcówce nie dał mi zasnąć dopóki nie skończyłem.

Tak myślałam, kontynuacja i ciąg dalszy poprzednich części tej książki. Bardzo przewidywalna.
Ta powieść mogła być napisana w jednej książce.

Ta powieść mogła być napisana w jednej książce.

Seria "Blizny przeszłości" #krystynamirek, całość oceniłabym na 3/5 ⭐
(morderstwo sprzed 20 lat, szukanie winnego)
Akcja rozgrywa się w Borkach, małej miejscowości. Główna bohaterka Maja, trochę irytująca jednak można zrozumieć, że jej trauma trochę zaburza jej "logiczne" myślenie. Michał, zakochany po uszy, przez 3 części, nagle daje sobie spokój na kilka rozdziałów przed końcem. Hmm... 🙉 dla mnie najciekawsze były kobiety ratowane przez Maję, nie główny wątek. Alicja, stara Rudnikowa, Janeczka... Super. Jednak dla mnie za długo się to wszystko ciągnęło, 2 książki by wystarczyły. Mimo, że 3 była najlepsza. 🤣
Na pewno nie jest to kryminał, bardziej obyczajowka, spoko się czytało 😇

Insta: booksior1

Seria "Blizny przeszłości" #krystynamirek, całość oceniłabym na 3/5 ⭐
(morderstwo sprzed 20 lat, szukanie winnego)

Dla mnie najsłabsza .Taka trochę rozciągnięta na siłę. Można było zakończyć na drugim tomie.

Trzeci i ostatni tom serii Blizny przeszłości
autorstwa Krystyny Mirek!
Pierwsza kryminalna seria tej autorki, ale ja mam nadzieję, że nie ostatnia!
Pani Krystyna pokazała, że tak jak dobrze sprawdza się w obyczajówkach, tak samo dobrze idzie jej tworzenie thrillerów! Wciągająca i intrygująca fabuła, świetnie wykreowani bohaterowie i ogrom emocji niepozwalających podłożyć książki przed dotarciem do ostatniej kropki.
Fenomenalne zwieńczenie tej historii.
I jak to przystało na autorkę romansów obyczajowych nie zabrakło tutaj także wątku opartego właśnie na romansie ;)
Jeśli lubicie w książkach intrygi, zagadki, tajemnice przeszłości, a także ogrom emocji, to wiecie co robić!
Koniecznie sięgnijcie po tę serię!

Polecam serdecznie!

Trzeci i ostatni tom serii Blizny przeszłości
autorstwa Krystyny Mirek!
Pierwsza kryminalna seria tej autorki, ale ja mam nadzieję, że nie ostatnia!

Satysfakcjonujące zakończenie trylogii i romansu. Lekkie, wakacyjne czytadło.

Satysfakcjonujące zakończenie trylogii i romansu. Lekkie, wakacyjne czytadło.

• Przeczytane 2022

Dodaj cytat z książki Cienie zła