Armia Nowego Wzoru

Okładka książki Armia Nowego Wzoru Jacek Bartosiak
Okładka książki Armia Nowego Wzoru
Jacek Bartosiak Wydawnictwo: Strategy&Future nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Strategy&Future
2022-01-01
2022-01-01

Historia Do Rz... Jacek Bartosiak, Łu...
Okładka książki Wojna o Ukrainę. Wojna o świat Jacek Bartosiak, Piotr Zychowicz
Wojna o Ukrain... Jacek Bartosiak, Pi...
Okładka książki Układ Sił 40/2023 Jacek Bartosiak, Dariusz Dachowicz, Sławosz Grześkowiak, Chris Miller, Tomasz Rydelek
Układ Sił 40/2023 Jacek Bartosiak, Da...

Lekka kopia z opisywanego na forach netowych pomysłu:

Lekka kopia z opisywanego na forach netowych pomysłu:

Mimo tego, że są w niej zawarte oczywiste wnioski to jednak nikt nie potrafi tego zastosować.
Właśnie dlatego powinien przeczytać ją każdy wojskowy, polityk i osoba dla której ważny jest interes Polski.

Doceniam całokształt pracy zespołu S&F, dlatego proszę, by się tutaj nikt nie obrażał na ocenę projektu ANW.
Otóż jak dla mnie koncepcje zawarte w tej książce są dość oczywiste, a poza tym, jak ogląda się kanał S&F, to większość z tych tematów po prostu się przewija na kanale.

Aktualnie wojna na linii Ukraina-Rosja w pewien sposób weryfikuje koncept ANW i prowadzenia wojny w XXI w.

I nie mam pewności, czy wypada to na plus dla ANW...

Obowiązkowa lektura dla każdego wojskowego i polityka w Polsce.

Obowiązkowa lektura dla każdego wojskowego i polityka w Polsce.

Niezwykle ważna publikacja dla każdego patrioty i obrońcy naszego kraju. Autor podejmuje się trudnego zadania przedstawienia koncepcji reformy naszej armii, odpowiadającej na wyzwania współczesnego świata.

Bartosiak pokazuje, że nasza armia może być nie tylko pokazówką, lecz także przyszłościowym narzędziem do zapewnienia bezpieczeństwa naszemu krajowi. Jego pomysły są przemyślane i starannie opracowane, a ich wdrożenie mogłoby przynieść nam wiele korzyści.

Ogólnie rzecz biorąc, "Armia Nowego Wzoru" to książka, która z pewnością zasługuje na uwagę. Jeśli interesują Was sprawy bezpieczeństwa narodowego i chcecie poznać nowe pomysły na jego ulepszenie, ta publikacja jest dla Was idealna. Polecam ją wszystkim, którzy chcą pomóc w rozwoju naszej ojczyzny i zapewnić jej bezpieczeństwo.

Z koncepcją Armii Nowego Wzoru można się zgadzać lub nie, ale nie sposób przejść obok tego projektu całkowicie obojętnie. Autorom po prostu należą się wyrazy uznania za ogrom wykonanej pracy.

Projekt ANW zawiera wiele właściwych kierunków i tez, które potwierdziły się w trakcie wojny na Ukrainie. Inne jego elementy są nieco mniej przekonywujące. Niemniej jednak dobrze by było, gdyby ten materiał stał się przedmiotem dogłębnej analizy w wykonaniu osób odpowiadających za całokształt Sił Zbrojnych RP. Pasjonaci tej dziedziny również powinni przeczytać najnowszą propozycję od Strategy and Future. Śmiało można stwierdzić, że Jacek Bartosiak i spółka zwracają uwagę na wiele czynników, które zwykle pozostają niezauważone.

Zapraszam do posłuchania na YouTube (ok 7 min):

Lub do przeczytania:

Zapraszam do posłuchania na YouTube (ok 7 min):

Lub do przeczytania:

Pokaż mimo tovideo - opinia

Trudno ocenić tak obszerny projekt militarno-społeczny, najlepszej weryfikacji podda go historia. Jednak wkład jaki Jacek Bartosiak i cały zespół Strategy & Future wkłada w rozpoczęcie poważnej debaty społecznej na temat stanu państwa polskiego zasługuje na najwyższe uznanie.

• Geopolityka
  • Reportaże