Jestem tatą! Co naprawdę muszą wiedzieć ojcowie

Okładka książki Jestem tatą! Co naprawdę muszą wiedzieć ojcowie Stefan Maiwald
Okładka książki Jestem tatą! Co naprawdę muszą wiedzieć ojcowie
Stefan Maiwald Wydawnictwo: Media Rodzina poradniki dla rodziców
poradniki dla rodziców
Wir sind Papa!
Media Rodzina
2017-10-16
2017-10-16
Emilia Kledzik
Jestem Tatą Ojciec Dziecko Porady

Okładka książki Seksualność w cieniu swastyki : Świat intymny człowieka w polityce Trzeciej Rzeszy Stefan Maiwald, Gerd Mischler
Seksualność w ... Stefan Maiwald, Ger...

Luźna i krótka pozycja. Myślę, że warto przeczytać jako taki wstęp do innych lektur o tematyce ojcostwa. Książka zawiera dużo ciekawych porad i ciekawostek. Przy czym autor zalewa czytelnika mnóstwem stereotypów co jest moim zdaniem największym minusem tej pozycji, ale poza tym to nie zniechęca do zapoznania się z nią. Także jak najbardziej godna polecenia przyszłym tatuśkom.

Przydatna pozycja, jeśli oczekujesz na pierwsze dziecko. Niektóre rady sprawdzą się tylko w krajach śródziemnomorskich, a kilka stwierdzeń jest dziwnych (np. Ulga z powodu nie towarzyszenia kobiecie podczas porodu),ale jest też wiele świetnych rad na temat tego jak zachowywać się, kiedy partnerka jest w ciąży, kiedy rodzi i kiedy wróci do domu. Na koniec pozwala uwierzyć, że będzie dobrze i uda się przetrwać nadchodzące ojcostwo.

Kilka ciekawych porad z perspektywy Niemca który hajtnął się z Włoszką

Kilka ciekawych porad z perspektywy Niemca który hajtnął się z Włoszką

Jestem na etapie oczekiwania na wymarzoną pociechę o którą dlugo się z żoną staraliśmy więc chciałem się przygotować do tego wydarzenia z każdej możliwej strony. Dostałem tą książkę na urodziny od dwóch osób więc coś musi w niej być że ma "wzięcie". I moim zdaniem zasłużenie bo jest to bardzo ciekawie napisany, skrótowy poradnik dla początkującego ojca, bez przesadnej wiedzy teoretycznej. Książka nastawiona głównie na praktyczne porady, w dodaltu napisana humorystycznym językiem. Polecam.

W końcu i mnie to szczęście spotkało.
Jeden z gwiazdkowych prezentów, choć dużo cenniejszy przyniosła moja Kochana. A czy będę miał czas na czytanie, czasoprzestrzeń pokaże. Jak na razie to pierwsza książka po przyjściu na świat małego mnie.
Poradnik ciekawy, sporo cennych uwag z punktu widzenia ojca i rodziny we Włoszech. Ale jest wiele odnośników, porównań w tej książce dotyczących polskiej rodziny i polskich realiów.
Sporo rzeczy jest trafnych, choć są też mniej, ale to już jest zależne od indywidualnych preferencji z mojego punktu widzenia.
Również podejście i naukowe spojrzenie ukazane jest w książce przez różne przykłady.
Wiele cennych uwag, dla przyszłego taty, choć wydaje mi się że tylko dla taty, pewne elementy przychodzą intuicyjnie, zwłaszcza kobietom przez instynkt macierzyński.

Książka dla tatków wyłącznie.

Cala polska czyta dzieciom:

"Otowąż była gdzie bądź to chatynka
w niej szczęście dzieliła miłosna rodzinka
i była pora kiedy tatko
czytywał swoim wsłuchiwatkom,
i gdy tylko otwierał BAJU- BAJÓW księgę
wszystkie czytały tatki na potęgę,
kot kocórce,
pies piesynkom,
trop truszce,
much muszynkom,
świń świninkom"

W końcu i mnie to szczęście spotkało.

Męska, ciekawa z humorem i luzem(czasem zbyt dużym) napisana przez byłego redaktora min. Playboya czy GQ książka która wprowadzi przyszłego tatę w tajniki szalonych początków ojcostwa. Jak dla mnie świetna piguła z której wyciągnąłem kilka fajnych patentów, polecam tatusiu na bank się nie będziesz nudził!

Jak dla mnie książka zawiera tylko kilka sensownych porad, miejscami bywa irytująca. Ma też kilka rozweselających zdań. Raczej z przymrużeniem oka. No chyba że jest się Niemcem ma się Włoską żonę i problemy z podłączeniem dekodera to to już zmienia postać rzeczy.

Książka z dystansem, aczkolwiek mam wrażenie że czasem autor był/jest zbyt przewrażliwiony na punkcie niektórych rzeczy. Na plus przepisy dla dzieci na posiłki i kilka dobrych rad. Aczkolwiek nie oczekujcie od tej książki zbyt wiele 😁

Sporo nieprawdziwych informacji i niepotrzebnych dywagacji. Zdecydowanie nie polecam.

dużo przydatnych informacji

dużo przydatnych informacji