Najlepsze miejsce na świecie. Gdzie Wschód zderza się z Zachodem

Okładka książki Najlepsze miejsce na świecie. Gdzie Wschód zderza się z Zachodem Jacek Bartosiak
Jacek Bartosiak Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie publicystyka literacka, eseje
publicystyka literacka, eseje
Wydawnictwo Literackie
2023-03-22
2023-03-22
Geopolityka wojna zagrożenie strategia publicystyka publicysta ekspert do spraw bezpieczeńśtwa

Historia Do Rz... Jacek Bartosiak, Łu...
Okładka książki Wojna o Ukrainę. Wojna o świat Jacek Bartosiak, Piotr Zychowicz
Wojna o Ukrain... Jacek Bartosiak, Pi...
Okładka książki Układ Sił 40/2023 Jacek Bartosiak, Dariusz Dachowicz, Sławosz Grześkowiak, Chris Miller, Tomasz Rydelek
Układ Sił 40/2023 Jacek Bartosiak, Da...

Dno.

Dno.

Jacek Bartosiak porusza tematy w obecnych czasach niezwykle istotne, choć do niedawna ‎marginalizowane. Stara się otwierać ludziom oczy, a korzystając z geopolitycznych napięć, powoli ‎przebija się do mainstreamu. Szkoda tylko tych wielokrotnie powielanych wątków, gdyż autor chętnie obraca się ‎wokół własnej osi i nieustannie promuje think tank S&F, który zdobywa coraz większą popularność ‎w internetowej przestrzeni.
Plusem są celne definicje, historyczne analizy i odważne tezy strategiczne. Płynna narracja wabi ‎precyzją korzystającą z języka architektury, który tak chętnie zagnieżdża się w IT i wojskowości.
Mimo wad to ważna pozycja, do której być może trzeba będzie powrócić.‎

Książkę czyta się dobrze. Jest napisana językiem bardzo przystępnym dla przeciętnego czytelnika. Dla osób, które są na bieżąco z materiałami wydawanymi przez S&F, niektóre rozdziały mogą być trochę przeciągnięte, natomiast jeżeli osoba Jacka Bartosiaka jest dla Was czymś nowym gorąco polecam.

Książka must read. Każdy może mieć swoje zdanie i opinie, ale warto znać poglądy na naszą rzeczywistość oczami ekspertów wojskowości.

Wahałem się pomiędzy 7 a 8... Książkę czytało mi się dobrze, napisana fajnym językiem, niektóre postawione tezy są dla mnie trochę abstrakcyjne ale uwazam, że to wina braku debaty w przestrzeni publicznej w tym zakresie oraz odcięcie społeczeństwa od informacji co tak naprawdę się z Polskim państwem dzieje. Ogólnie, z czystym sercem mogę ja polecić.
Oby tezy w niej zawarte były błędne bo źle to się dla nas wszystkich skończy.

Oby tezy w niej zawarte...

Kompletne przedstawienie sytuacji panującej w Polsce. Autor wzbudza w czytelniku chęć szerokiego spojrzenia na sytuację polityczną i geopolityczną kraju

Chyba najlepsza książka Bartosiaka (zatem na szóstkę). Utyskuje że nikt go nie ceni nie rozumie nie słucha (& nie kocha). Podnosi swoje ego do stratosfery self-esteem chwaląc się ilu to amerykańskich analityków jadło mu z ręki w Waszyngtonie i okolicach. Daje gotowe recepty jak pokonać ruska - jednak jedynie, gdy w całości zostanie zrealizowany jego plan.... Czyli to co zwykle, plus ważny kij wbijany w nasze ospałe mrowisko

Uważam Jacka Bartosiaka za piekielnie inteligentnego faceta z nieszablonowym spojrzeniem na świat. Jednocześnie, przeczytanie tej książki zajęło mi kilka miesięcy. Dlaczego? O ile Bartosiak znakomicie uzupełnia się z Piotrem Zychowiczem, który moderuje jego tok myślowy, o tyle w "Najlepszym miejscu na świecie" występuje zbyt wiele dygresji i wywodów, za którymi trudno nadążyć. Czyta się trudno, a szkoda bowiem autor jest jedną z tych osób które przebudziły geopolityczną świadomość Polaków. Styl męczący, chociaż treść jakościowa.

Nawet może być.

Nawet może być.

Książka, która niczym mnie nie zaskoczyła, ani w pozytywny, ani w negatywny sposób. Ten, kto zna Jacka Bartosiaka z jego publicznych wypowiedzi, dobrze wie, że czasem ponosi go fantazja, język, który używa potrafi być nużący oraz niezrozumiały. Wszystko to znajdziemy moim zdaniem w tej oto publikacji. Mimo wszystko warto sprawdzić ten tytuł. Mnie podobały się analizy odnośnie konfliktu z Rosją, choć momentami wydawało mi się, że dr Bartosiak puszcza tutaj wodze fantazji i zapomina, że nie pisze powieści batalistycznej.

• Audiobooki
  • Geopolityka

Jacek Bartosiak Najlepsze miejsce na świecie. Gdzie Wschód zderza się z Zachodem Zobacz więcej