Okładka książki Jego własność Ludka Skrzydlewska
Okładka książki Jego własność
Ludka Skrzydlewska Wydawnictwo: Editio Seria: Editio Red literatura obyczajowa, romans
Editio Red
Editio
2022-12-13
2022-12-13

Rzeczoznawczyni sztuki i gangster? Tak to jest połączenie. Kieran sprzedał podróbkę grafiki jako oryginał Williamowi Wolfe'a i znika, a jest narzeczonym Bronte i to teraz ona ma kłopot. Ma u Williama dług tyle, że on nie chce pieniędzy tylko usług Bronte. Sam ma swój plan. William od początku to zimny mężczyzna. Lubię takie klimaty, ale tutaj liczyłam na coś więcej. Mimo, że uwielbiam pióro autorki. Po jej książki sięgam w ciemno. Książkę miło i szybko się czytało. Ale dla mnie to nie było to. Książka była w porządku.

Jego własność

„Miała być tylko pionkiem na planszy jego biznesu. Stała się kimś o wiele ważniejszym. Podobno sztuka łagodzi obyczaje. Z pewnością nie dotyczy to…”.

William Wolfe jest mężczyzną niebezpiecznym, a na dodatek jest gangsterem. Jeśli ktoś go oszukuje, to wtedy jest bardzo bezwzględny, bo nie znosi kłamstw. Właśnie taki błąd w postaci kłamstwa popełnił Kierań, jest on narzeczonym Bronte Dixon. To właśnie on bardzo chciał, żeby rzeczoznawczyni potwierdziła autentyczność obrazu. Jaki to obraz? 🤔 Czy ona potwierdzi? 🤔 Czy obraz jest faktycznie? 🤔 Czy może nie? 🤔
Bronte dowiaduję się, że jej narzeczony jest wobec niej nielojalny, kobietę o tym informuję sam William. On teraz oczekuję od niej, że odpracuję dla niego dług, który zaciągnął Kierana. Co na to kobieta? 🤔Czy będzie w stanie odpracować dług, który wynosi, aż pięć milionów dolarów? 🤔
Na złość Wolfe wie o sytuacji, jaką ma kobieta i o jej przeszłości. Znając jego to jak będzie musiał to wykorzysta cała wiedzę o kobiecie. Jak zakończy się ta historia? 🤔
Jak postania bohaterowie? 🤔
A może będzie wielka miłość? 🤔
Na te wszystkie pytanie znajdziecie odpowiedzi jak sięgnięcie po książkę 📖.

Dziś zacznę od tego, że bardzo lubię książki Ludki. Autorka ma lekki styl pisania, książki wciągają od pierwszej strony. Dla mnie jedynym mankamentem podczas czytania była mała czcionka, która troszkę utrudnia czytanie. Cała historia mi się podobała, książkę czytało mi się dobrze, ale tak jak pisałam przez czcionkę dłużej niż zwykle. Przy wyborze książki zawsze patrzę na okładkę, bo jestem sroką okładkową i ta książka bardzo przykuła moją uwagę.

Polecam Wam ogromnie tę pozycję.

Gratuluję autorce i życzę dalszych sukcesów 📚.

Bardzo dziękuję wydawnictwu za egzemplarz ❤️.

Współpraca reklamowa, barterowa 🙂.

Jego własność

Trochę toksyczna książka, bo Wolfe jest dość słabym facetem na maksa apodyktyczny, nie wie gdzie są jakiekolwiek granice, ale to też powoduje, że ten erotyk jest gorący. Ma on kilka plusów, choć nie są one wyraźne, w szczególności kiedy jednak minusy przewyższają. Jednak mimo wszystko dobrze się bawiłam czytając tę książkę.

Po przeczytaniu "Opiekunki" zostałam oczarowana piórem Ludki Skrzydlewskiej, do tego stopnia, że praktycznie zaraz po jej skończeniu zaopatrzyłam się w kilka innych tytułów, jednak z bólem przyznaje, że dalej ich nie przeczytałam. Oczywiście w końcu to zrobię, ale najpierw powiem Wam co nieco o "Jego własności", którą otrzymałam od wydawnictwa.

Byłam ogromnie ciekawa tego, jakie tym razem wrażenia wywrze na mnie historia spod pióra Autorki. Po raz drugi miło zaskoczyłam się zwartą akcją, bohaterami o różnych osobowościach, gdyż mamy tutaj władczego mężczyznę, dosłownie Pana i władcę, który nie liczy się z niczyim zdaniem i bierze to, czego chce, nawet jeśli robi to szantażem. A chce Bronte, rzeczoznawczynię, która omyłkowo sprzedała mu podróbę obrazu. William daje jej wybór, albo będzie mu posłuszna i zrobi wszystko, co jej każe, albo sprawi, że jej reputacja sięgnie dna. I jak się domyślacie, nasza bohaterka wybrała opcję numer 1 i jest skazana na łaskę Williama.

Sam motyw rzeczoznawstwa bardzo przypadł mi do gustu, gdyż przy większości książek byłby on jedynie tłem, a to romans grałby główne skrzypce. Tu jednak tak się nie stało. Wątek cały czas był rozwijany, wszystko się kręciło wokół tego, czy to właśnie wspomniany wyżej szantaż, zalążek pracy bohaterki w tym zawodzie, a nawet późniejsza "randka" bohaterów i oczywiście końcowe strony. Jestem pod wrażeniem, że Autorka nie potraktowała tematu po macoszemu i nie zepchnęła go na dalszy plan, tym samym zajmując się wyłącznie uczuciami bohaterów, które w trakcie lektury coraz bardziej dawały o sobie znać. Moim zdaniem idealnie dograła całą historię, nie pokazując, że któryś z wątków był ważniejszy, właśnie to sprawiło, że tak przyjemnie czytało mi się tę książkę. Uwielbiam, gdy poza samymi emocjami, czy też rozterkami bohaterów, możemy dosłownie wejść w ich buty i przez chwilę żyć ich życiem, jakie by ono nie było.

Pióro Autorki po raz drugi mnie zachwyciło, sprawiając tym, że nie ominę ani jednej jej książki, z nadzieją, że one również mnie porwą. Polubiłam to, jak wytrwale trzyma się tematu, jak wkłada cały wachlarz emocji w historię, którą pisze. Kreacja bohaterów również na plus, zresztą co się dziwić, chyba większość z nas lubi władczych mężczyzn i w pewnym stopniu uległe kobiety w powieści, które z czasem potrafią pokazać pazur. Ja uwielbiam!

Dziękuję serdecznie Wydawnictwu oraz Autorce za egzemplarz recenzencki! Bawiłam się wyśmienicie, czytając historię bohaterów! Gorąco polecam!

Byłam ogromnie...

Książki Ludki Skrzydlewskiej - czyli mój książkowy pewniaczek jeżeli chodzi o polskie autorki! Co więcej moje oczekiwania z każdą książką rosną i są na maksa zaspokajane. I kocham to, kocham to, że mogę wziąć kolejną książkę do ręki i czytać ją ze świadomością, że to będzie to.

„Jego własność” to historia, która zabierze nas w świat miłośników oraz koneserów sztuki, przekrętów na dużą skalę, oszustw i szantaży. Świetny romans z wątkiem sensacyjnym. Totalna mieszanka wybuchowa, która porywa od pierwszych stron. Historia, która balansuje na granicy dobra i zła. Pełna nienawiści oraz miłości. Zahaczającą o motyw zemsty i myśle, że spokojnie mogę napisać, że również z motywem hate-love. No i dosyć zaskakującym plot twistem!

Bohaterowie pochodzą z dwóch totalnie różnych światów, nawet sami nie są świadomi z początku z jak bardzo różnych. Pomimo sytuacji w jakiej będą się znajdować - chemia pomiędzy nimi wyczuwalna jest od pierwszego spotkania. A takie relacje lubię najbardziej. 🔥

Ja osobiście - polecam!

To moje pierwsze podejscie do twórczości autorki. Z poczatku niezbyt zaiskrzyło. Wszystko się jakby zbyt długo rozkręcało i nie czułam jakiejś ekscytacji tą historią. No ale muszę przyznać, że to się w koncu spektakularnie zmienia.
Książka ma swoje mocniejsze i slabsze strony, ale kiedy faktycznie miejsce mają te mocniejsze, to jest naprawdę dobra. Podoba mi się, że wszystko jest przedstawione tylko z perspektywy Bronte. Od pewnego czasu wiele autorek przedstawia wydarzenia i myśli zarówno głównej bohaterki, jak i bohatera. Czasami jest to zasadne i ma sens, ale w większości przypadków niestety nie i bardzo to zmniejsza pewną aurę tajemniczości i niepewności co do dalszych losów. Poza tym podoba mi się też to w jaki sposób został wykreowany Wolfe, dosyć szorstko i bezdusznie, co zmienia się tylko nieznacznie, ale nie zaliczamy nagłej przemiany w ciepłe kluchy z serduszkami na oczach.
Ogólnie to był naprawdę miło i ekscytująco spędzony czas i siegnę po kolejne ksiązki pani Skrzydlewskiej. Polecam

Z książkami autorki mam relacje pół na pół. Jak na razie czytałam tylko dwie, ta jest trzecią. Jedna była zawodem, druga zachwytem, więc wiadomo ostrożnie podchodziłam do czytania kolejnej. "Jego własność" bardzo mile mnie zaskoczyła. Wręcz nie umiałam się oderwać od lektury. Ta historia, to zupełnie coś innego co zazwyczaj czytam. Wolę słodkie i urocze historię, a tutaj mamy zupełne przeciwieństwo. Ta historia jest brutalna, pełna manipulacji i dominacji, ale jakie to było genialne.

Bronte Dixon jest cenionym rzeczoznawcą dzieł sztuki. Zawodowo świetnie się jej powodzi, ale nie ma farta do facetów. Jak nie jakiś ją zdradza, to inny oszukuje. Choć trzeba przyznać, że ostatni był najgorszy. Narzeczony wrobił ją w sprzedaż falsyfikatów. Co z tego, że kobieta nie miała o tym pojęcia, ale konsekwencje tego błędu będą się za nią ciągnąć w postaci Williama Wolfe'a. To on szantażem zmusi ją do współpracy. Ale po co milionerowi i kolekcjonerowi sztuki rzeczoznawca??? Jaki ma w tym plan? To już musicie przekonać się sami. Bronte zostanie wciągnięta do świata nielegalnego obrotu dziełami sztuki. Ona zawsze uczciwa, będzie musiała nagiąć swoje zasady by nie stracić wiarygodności i swojego wygodnego życia. Wolf będzie nią rządził, będzie musiała spełniać jego wytyczne, nie może się sprzeciwić, chyba że chce poznać konserwacje swojej niesubordynacji. Co wcale jej się nie spodoba. Mężczyzna jest niebezpieczny i ma swój plan, gdzie niezbędnym czynnikiem jest Bronte. Czy w takim układzie może pojawić się uczucie?

Bałam się brać za tą książkę, w końcu mamy tutaj gankstera, a ja nie przepadam za takimi wątkami. Ale byłam bardzo miło zaskoczona. Historia wciągnęła mnie od pierwszej strony. Nie umiałam się od niej oderwać. Byłam strasznie ciekawa jak rozwinie się ta relacjia i jaki plan ma tajemniczy Wolfe. Muszę przyznać, że autorka wiele razy mnie zaskoczyła, nie miałam pojęcia, że w takim kierunku to wszystko zmierza. Ale czuje się więcej niż zadowolona z lektury. To była świetna historia brutalna, ale i pełna emocji. Świat pasjonatów sztuki, to świat pełen luksusów i uprzywilejowania, pieniądze otwierają wiele drzwi z czego oczywiście korzystają. Bronte bardzo mi się podobała, wygadana, umiała walczyć o swoje, uczciwa, strasznie przeżywała swój los. Za to Wolfe, tajemniczy milioner, skryty, nikogo nie dopuszcza do siebie, niebezpieczny dla swoich wrogów. Coś go ciągnie do Bronte, miedzy nimi jest ogień i to jeszcze jaki🔥🔥🔥, tylko czy kobieta odnajdzie się w jego świecie??? To już musicie przekonać się sami. Jeżeli lubię książki pełne manipulacji i namiętności, to jest książka dla was. POLECAM.

„Jego własność” to fascynująca i pełna napięcia historia. Bronte Dixon jest rzeczoznawczynią sztuki o nieskazitelnej reputacji. Jej życie zmienia się o 180 stopni, gdy znika jej narzeczony – Kieran. Jeden z jego klientów zarzuca jej, że falsyfikat, który mu sprzedał, uznała jako oryginał. William Wolfe oczekuje od niej spłaty długu i dopóki nie wykona pewnych zadań, pozostanie jego własnością. Dodatkowo Wolfe ma wiedzę o jej tajemniczej przeszłości…

To było moje pierwsze spotkanie z piórem autorki i jestem pod wrażeniem. Bohaterowie zostali bardzo dobrze wykreowani. Główna bohaterka musi stawić czoła wielu wyzwaniom, zarówno zawodowym, jak i osobistym. William to tajemniczy i niebezpieczny gangster. Fabuła jest silnie związana z branżą sztuki, a research autorki w tym temacie zasługuje na ogromne uznanie.

Moim zdaniem kluczowym elementem tej pozycji jest tworzenie napięcia między postaciami – od nieufności po pożądanie. Bronte musi zmierzyć się z moralnymi dylematami i decyzjami, które wpłyną na jej przyszłość. Ona jak i William, zmieniają się z kolejnymi kartami powieści, co wzbudza niezwykłe zainteresowanie.

Jeśli chodzi o gatunek, mamy tu wątki kryminalne, romantyczne, a nawet dramatyczne. Książka ta opowiada o konflikcie między przeszłością a przyszłością, lojalnością a ryzykiem i miłością a niebezpieczeństwem. Płynność pióra autorki i jej zdolność do tworzenia dokładnych opisów, szczególnie w kontekście dzieł sztuki, dodaje fabule głębi. Polecam!

Spodziewałam się czegoś innego, a otrzymałam, w sumie nie wiem co. Bohater taki niby groźny, a potem traci głowę dla kobiety, jego niektóre zachowania są irracjonalne. Nie przypadła mi do gustu.

,,Ma u niego dług. Dopóki go nie spłaci, należy do niego..." ❤️‍🔥

Bronte zostaje nieświadomie wplątana w ogromny przekręt. Jej narzeczony wykorzystuje ją do sprzedania podrobionych grafik... i ucieka z pieniędzmi. Rzeczoznawczyni jednak sama nie jest świadoma, że uczestniczyła w przestępstwie. Do momentu, aż zgłasza się do niej niezadowolony klient.

William Wolfe nie należy do delikatnych i ugodowych osób. Oskarża Bronte o współudział w oszustwie, ale jako że ta nie posiada milionów... ma spłacić dług posłuszeństwem.

Gorący i niebezpieczny erotyk. Autorka postarała się o wartką akcje, przez co książkę czyta się jednym tchem. Nie brakuje pikantnych scen, ale nie są one wymuszone, czy rozwijane na siłę. Co mnie miło zaskoczyło - fabuła jest naprawdę dobrze przemyślana. Bałam się, że głównym celem książki będą po prostu erotyczne wątki, ale historia jest sama w sobie wciągająca. Można by się przyczepić niekiedy, że bywa troszkę przewidywalna, ale nie zepsuło mi to dobrej zabawy.

Historia Bronte i Wolfe'a naprawdę rozgrzeje Was podczas zimowych wieczorów ❤️‍🔥

,,Ma u niego dług. Dopóki go nie spłaci, należy do niego..." ❤️‍🔥

William Wolfe nie...

• Romans
  • Romanse

Dodaj cytat z książki Jego własność