Łatwopalna

Ludka Skrzydlewska Wydawnictwo: Prószyński i S-ka literatura obyczajowa, romans
Prószyński i S-ka
2024-04-09
2024-04-09

Szukacie może lekkiej książki na majówkę? Mam dla Was taką propozycję.
Laney straciła swojego brata w pożarze, była dzieckiem, ale cały czas obwinia się o to. To druzgocące wydarzenie sprawiło, że dziewczyna cały czas zmaga się ze wspomnieniami, a w dodatku posiada blizny, które są śladem na całe życie. Wokół niej zaczyna się kręcić przystojny strażak, Laney ciężko uwierzyć, że ktoś taki może się nią zainteresować. Niebezpieczny ogień nadal czyha, pożar trawi dom przyjaciółki dziewczyny i nie tylko, a to wszystko ma coś wspólnego z Laney.
Powieść ma prawie pięćset stron, ale czyta się ją w zawrotnym tempie. Więc to idealna książka, na właśnie ten majówkowy czas. Nim się obejrzycie, już będziecie na końcu książki. Ta nutka niepokoju i niebezpieczeństwa sprawia, że chce się to czytać i mimo tego, że odkryłam tożsamość podpalacza, zanim to zostało powiedziane, to nie odebrało mi to przyjemności z czytania. Tyle tylko, że zakończenie było trochę za szybkie i za łatwe. To ten motyw, kiedy to złoczyńca jest już złapany i opowiada swoją historię.
Uważam, że książka jest dla czytelników pełnoletnich, sceny romantyczny opisane są bardzo barwnie, ale i wulgarnie, przez co odradzam ją młodym czytelnikom. Kibicowałam bohaterom, ale zachowanie głównej bohaterki było tak sprzeczne, że nie raz byłam zirytowana jej zachowaniem. Mówi jedno, a robi drugie. Ciężko jest jej się zdecydować. Nie chce się wiązać z mężczyzną, ale ciągle robi mu nadzieje. Stabilizuje się to w drugiej połowie książki, lecz nie przepadam za takim zachowaniem bohaterów.
Paranormalny element sprawia, że „Łatwopalna” nie jest tylko zwykłym romansem, za tym kryje się trauma z dzieciństwa i walka z nią. Ciągłe napięci i strach, w jakim jest bohaterka, działa na czytelnika, że sami czytać jesteśmy zaniepokojeni. Jest to moja pierwsza książka tej autorki i muszę przyznać, że pozytywnie się zaskoczyłam. Wciągająca fabuła, pikantny romans, zagadka i mężczyzna, który rozkocha nie jedną kobietę. W trakcie czytania widziałam kilka minusów, ale po czasie się one zatarły i może nie uważam tej książki jako jedną z najlepszych w swoim gatunki, ale miło spędziłam przy niej czas.

Szukacie może lekkiej książki na majówkę? Mam dla Was taką propozycję.

Ł𝐚𝐭𝐰𝐨𝐩𝐚𝐥𝐧𝐚 𝐑𝐞𝐜𝐞𝐧𝐳𝐣𝐚 𝐏𝐚𝐭𝐫𝐨𝐧𝐚𝐜𝐤𝐚

[współpraca reklamowa @proszynski.young ]

“Dax zobaczył to od razu i cieszę się, że był na tyle uparty, by postawić na swoim. Przedarł się przez wszystkie moje zapory i nie chcę go już wyrzucać ze swojego serca.”
Ł𝐚𝐭𝐰𝐨𝐩𝐚𝐥𝐧𝐚 jest książką, która rozpala ogień emocji i pochłania cię doszczętnie do samego końca. Emocjonalne napięcie między 𝐃𝐞𝐥𝐚𝐧𝐞𝐲 i 𝐃𝐚𝐱𝐞𝐦 podsycał ten płomień, jednak uważam że najbardziej wciągającą częścią książki jest odkrywanie tożsamości tajemniczego podpalacza, który po każdym podpaleniu pozostawiał po sobie poszlakę dla głównej bohaterki.

𝐃𝐞𝐥𝐚𝐧𝐞𝐲 𝐅𝐨𝐱 po tragicznym pożarze, który odebrał jej brata oraz pochłonął jej rodzinny dom pozostawił na jej twarzy ślad. Blizna ta nie tylko codziennie przypominała jej o przeszłości pełnej cierpienia, lecz także wystawia ją na nie zawsze miłe komentarze otoczenia.

Przez swoją widoczną “niedoskonałość” Laney naprawdę ciężko jest zaakceptować siebie, a także uwierzyć, że ona lub ktokolwiek inny zdoła ją pokochać. Kiedy staje u progu drzwi 𝐃𝐚𝐱𝐚 𝐃𝐨𝐧𝐨𝐯𝐚𝐧𝐚, przystojnego strażaka, aby oddać mu jego zagubionego kota szwędającego się po jej domu, wszytsko zaczyna się zmieniać. 𝐃𝐚𝐱 stara się poznać kobietę, która ewidentnie wpadła mu w oko, zaczynając rozpalać między nimi prawdziwy płomień pożądania i namiętności. Płomień, który przeradza się w niebezpieczny ogień mogący pochłonąć ich oraz wszystko wokół.

𝐋𝐮𝐝𝐤𝐚 𝐒𝐤𝐫𝐳𝐲𝐝𝐥𝐞𝐰𝐬𝐤𝐚 kolejny raz udowodniła jak może zaskoczyć nie tylko przy młodzieżówkach czy fantastyce, ale i romansem z motywami paranormalnymi.

Wątek podpalacza, który wciągnął mnie do samego końca, co chwilę zmieniając spekulację by rozwiązać tą tajemnicę wraz z bohaterami nie był jedynym elementem który tak pokochałam w tej opowieści. Była to narracja Laney, która nieustannie musiała walczyć ze swoimi lękami oraz pokonywać własne granice. Czułam jak bardzo mogę się z nią utożsamiać. Historia pokazuje siłę ludzkiego ducha, przezwyciężaniu własnych ograniczeń by finalnie odnaleźć szczęście niejednokrotnie pokonując masę przeszkód.

Mimo, że historię skończyłam już jakiś czas temu to nadal wracam do swoich ulubionych fragmentów i scen. Nie umiem wyrzucić tej historii z głowy (przez co niejednokrotnie oglądam się za strażakami w moim mieście)i nie umiem zapomnieć o tych bohaterach.

Kocham tą historię całym sercem. Jeśli się zastanawiacie czy czytać tą historię to jak najbardziej polecam. Jestem przekonana, że również dacie się wciągnąć w tą płomienną grę.

Ł𝐚𝐭𝐰𝐨𝐩𝐚𝐥𝐧𝐚 𝐑𝐞𝐜𝐞𝐧𝐳𝐣𝐚 𝐏𝐚𝐭𝐫𝐨𝐧𝐚𝐜𝐤𝐚

[współpraca reklamowa @proszynski.young ]

współpraca reklamowa
„Płomienny romans..” jest tak dobrze nazwany! To było super. Już od pierwszych stron wciągnęłam się niesamowicie. Relacja Daxa z Laney jest słodka, jednak momentami strasznie mnie irytowała. Główna bohaterka sama nie wiedziała co chce, więc potem wychodziło, że jej przyjaciółka jest najgorsza, bo jej nie zna, że zabiera jej chłopaka, który się jej podobał. Gdy Sav nie raz pytała czy napewno jej się nie podoba, bo jeśli tak to przecież go sobie odpuści. Laney zmieniała zdanie co pięć minut. W książce jest zawarta samoakceptacja, a raczej jej brak. Jednak z pomocą Daxa, dziewczyna wreszcie zaakceptowała to kim jest, to że ma blizny na ciele i , że to nie różni ją od innych osób. Klimat tej książki jest nieziemski. To napięcie szukaniem podpalacza było wciągające. Z wyczekiwaniem czytałam, chcąc wiedzieć kto jest tym złym. Powiem wam, że nigdy nie spotkałam się z książką o strażakach, pożarach i mocach. Potrzebowałam takiej książki. I uwierzcie mi, wy też potrzebujecie, dlatego koniecznie sięgajcie po „Łatwopalna”

współpraca reklamowa

Romans paranormalny. Co wy na to?
Z dużą ostrożnością podchodzę do tego typu nowinek. Fantasy i romantasy to nie do końca moja bajka, ale zawsze daję szansę, jeżeli chodzi o ulubione autorki, a Ludka Skrzydlewska zdecydowanie do tego grona należy.
Więc dałam szansę i nie żałuję ani trochę, ponieważ Ludka Skrzydlewska to jakość sama w sobie. Cenię tę autorkę za doskonałe dopracowanie fabuły, za kryminalne zagadki, które są jej znakiem rozpoznawczym i za niepowtarzalny styl, lekki, a jednocześnie nasycony. Kto czytał, ten wie.
W najnowszej książce Ludki Skrzydlewskiej znajdziecie to wszystko: wciągającą fabułę, zaskakujące zwroty akcji, wątek kryminalny i ten element ze świata fantasy, którego się obawiałam, ale zupełnie niepotrzebnie.
Historia Delaney, inspektorki słuzb pożarowych i strażaka Daxa, była absolutnie fascynująca. Ludka Skrzydlewska jak zawsze zadbała o doskonałą kreację bohaterów. Delaney mierzy się z traumą z przeszłości. I nie jest to tylko blizna na policzku. Jest to również odpowiedzialność za śmierc brata... Dax jest sąsiadem dziewczyny, ale spotykają się przypadkowo nie tylko po sąsiedzku, ale też służbowo. I w tym momencie zaczyna się relacja, od której nie będziecie mogli się oderwać. A wszystko to przeplatane odkrywaniem tajemnic Delaney i rozwiązywaniem nietuzinkowej zagadki kryminalnej. Nie spodziewałam się, że opowieść tak mało realistyczna tak mocno mnie wciągnie. Z każdym rozdziałem, z każdym kolejnym plot twistem przepadałam coraz bardziej. I ten element paranormalny pasował tu idealnie, a nawet był tą wisienką na torcie, bez którego ta powieść byłaby zupełnie zwyczajna.
Oprócz Laney i Daxa mamy w tej powieści jeszcze jednego, nie mniej ważnego bohatera. Jest nim ogień. Autorka oddała hołd temu żywiołowi pokazując jego potęgę i zrobiła to w sposób frapujący i magiczny.
Jeżeli tak jak ja, nie przepadacie za niektórymi gatunkami, zacznijcie od ulubionych autorów!
Polecam i jeszcze raz polecam!

Romans paranormalny. Co wy na to?

O "Łatwopalnej” jest ostatnio bardzo głośno i to nie bez powodu! Intrygujący opis książki skusił wiele fanek odurzających wrażeń, które automatycznie postawiły tej pozycji poprzeczkę wyjątkowo wysoko. Sama należę do osób, jakie od romansu paranormalnego wymagają naprawdę przeszywającego klimatu, dobrze nakreślonych postaci, lawiny skrajnych emocji i rozpalającego napięcia, od którego wręcz kręci się w głowie. Czy moje oczekiwania zostały spełnione? Nawet z nadwyżką!🔥

Nie da się ukryć, już sama okładka jest zapowiedzią płomiennej i zniewalającej lektury, następny jest wstęp powieści, po którym czytelnik doskonale zdaje sobie sprawę, że czeka go istny rollercoaster. Dalej jest już tylko lepiej, książka wyróżnia się wyjątkowym napięciem, tajemniczością i magnetyzmem, po otworzeniu, nie sposób odłożyć ją na półkę, przepadamy bez pamięci i z zapałem pochłaniamy nakreśloną jakże mroczną opowieść.

Nakreślone postacie są nietuzinkowe, zapadające w pamięć, intrygujące do granic. Fenomenalnie, że możemy zagłębić się w psychice obdarzonej niezwykłą i przerażającą mocą głównej bohaterki. Poznajemy jej wyrzuty sumienia oraz lęki, które dość szybko zaczynają udzielać się też nam. Tak ja ona zaczynamy się gubić, co jest prawdą. To sprawia, że powoli wątpimy w intencje starającego się o jej względy Daxa. Czy mimo blizn po poparzeniach mógł się w niej zakochać? A może jego intencje nie są do końca czyste. A wreszcie, kto jest odpowiedzialny za lawinę pożarów w mieście, ewidentnie mających związek z Delaney Fox?

„Łatwopalna” to magnetyczna, rozbudzająca wyobraźnię do granic powieść, w której nie sposób się nie zatracić! Doskonale nakreślone postacie, niebezpieczeństwo, bijące niemal z każdej strony, nadprzyrodzona moc, która zdaje się być prawdziwym przekleństwem, a także uczuciowe przełamywanie barier, jak i zmysłowe, gorące sceny, rozpalające do czerwoności, a wszystko to nakreślone wyjątkowo błyskotliwym piórem. Jeśli kochacie porywające historie, dopełnione pasjonującymi wątkiem paranormalnym oraz mrocznymi demonami przeszłości, będziecie zachwyceni!

[współpraca reklamowa z wydawnictwem proszynski.young]

Łatwopalna to jednotomówka która łączy w sobie kilka gatunków, między innymi kryminał, paranormal i obyczajówkę. Historia jest wciągająca nie tylko za sprawą bohaterów ale tematów jakie są poruszane. Nie jest to łatwa i przyjemna książka, ale zachęcam do dania jej szansy. Książka pisana jest w 1 osobie.

"Jestem jak ranne zwierzę, które odgryza się ze swojego kąta klatki".
Książka jest trochę nierówna, a to za sprawą głównej bohaterki Delaney która bardzo miota się w swoich wyborach; głównie przez traumę z dzieciństwa i to jak bardzo obwinia siebie o to co się stało. Choć miała pomoc psychologa, skromnie uważam że nie do końca właściwą bo przez to wiele jej decyzji podyktowane jest krzywdami jakie ją spotkały, a przez to sama odbiera sobie powód do szczęścia. Tu jest bardzo cienka granica między tym czy warto skazywać się na cierpienie czy jednak spróbować żyć pełną piersią. A wraz z rozwojem fabuły jej wybory nie zawsze przypadną nam do gustu, czasem nawet będziemy sfrustrowani niezdecydowaniem. Jednak patrząc na całą historię jest to w jakiś sposób zrozumiałe.

"Jestem żywym ogniem".
Wątek paranormal jest delikatny, lekko dotknięty, ale tu akurat tak jest idealnie. Dzięki niemu albo przez niego pojawia się też wątek kryminalny. Dla mnie nieco za prosty, bo domyśliłam się gdzieś w połowie kto może być potencjalnym podpalaczem. Jednak czytanie o tym jak kolejne akcje robią coraz bardziej okrutne i wręcz straszne było dodatkowym zastrzykiem adrenaliny. Główny bohater Dax zasługuje na wspomnienie zwłaszcza przez to, że takich osób brakuje w prawdziwym życiu, a także że był dobrym buforem dla Delaney i trochę otworzył też oczy na pracę strażaka. Z drugiej strony nie był idealny a jednak łatwo było stracić dla niego głowę.

Nie wszystko mi się podobało, miałam trochę problem z relacjami głównej bohaterki z innymi ludźmi. Momentami czuło się toksyczność. Z drugiej strony traumy z przeszłości dają do myślenia, a także jest tu ukazane jak osoby z bliznami czują się wyobcowane. Nie pogardziła bym dodatkowym epilogiem a nawet nowelką bo czuję że ta historia zasługuje na trochę więcej. Tym z Was, którzy nie boją się ognia...

Polecam ☼

[współpraca reklamowa z wydawnictwem proszynski.young]

"Jestem jak...

Laney stara się żyć na uboczu, nikomu nie rzucać się w oczy. Ludzkiej uwagi miała aż za dużo, gdy w liceum była wyśmiewana z powodu blizny na policzku. Z resztą dorośli też potrafią czasem zranić ją swoją relacją. Wszystko zmienia się, gdy poznaje jednego ze swoich sąsiadów Dax'a. Mężczyzna zdaje się być nie zrażony jej wyglądem. Do tego pojawia się ktoś, kto wie kim jest dziewczyna i o tym, że dwadzieścia lat wcześniej zabiła swojego brata. Czego chce tajemniczy podpalacz i kim jest?
Pióro autorki znałam wcześniej tylko z paru opowiadań i z genialnego "Po godzinach". Ta książka okazała się równie dobra. Przede wszystkim mamy lekki i wciągający styl, od początku wpadamy w fabulę i nie nudzi ona nawet przez chwilę.
Z jednej strony tajemniczy ktoś, kto wie o tajemnicy Laney, z drugiej Dax i dziwna relacja jaka przez pewien czas powstała między tą dwójką i przyjaciółką dziewczyny. Swoją drogą nie polubiłam przyjaciółki od pierwszej strony i aż do ostatniej nic się nie zmieniło. W tej postaci wyczuwam pewne braki, czekałam na jakąś refleksję z jej strony, ale ona do samego końca była jak jakaś pusta blondynka 🫣 Za to głównych bohaterów bardzo polubiłam i to uczucie między nimi, chemia była wyczuwalna.
Autorce udało się mnie zwieść jeśli chodzi o złą postać. Takie rozwiązanie brałam pod uwagę, ale raczej jako mało prawdopodobne. Były tu momenty, gdy podejrzewałam dosłownie każdego. To właśnie to uczucie, które zapamiętałam z "Po godzinach". Każdy jest podejrzany i nie wiadomo komu można ufać. To napięcie bardzo mi się podobało. Do tego sam wątek paranoalny czyli władanie ogniem. Po prostu lubię takie niespotykane umiejętności.

𝐑𝐄𝐂𝐄𝐍𝐙𝐉𝐀

♥︎ 𝐓𝐲𝐭𝐮𝐥: ,,𝑳𝒂𝒕𝒘𝒐𝒑𝒂𝒍𝒏𝒂"
♥︎ 𝐀𝐮𝐭𝐨𝐫: @ludkaskrzydlewska_autorka
♥︎ 𝐖𝐲𝐝𝐚𝐰𝐧𝐢𝐜𝐭𝐰𝐨: @proszynski.young
♥︎ 𝐖𝐢𝐞𝐤: 18+

[𝐰𝐬𝐩𝐨𝐥𝐩𝐫𝐚𝐜𝐚 𝐫𝐞𝐤𝐥𝐚𝐦𝐨𝐰𝐚 ]

𝐎𝐜𝐞𝐧𝐚: ★★★★✩

❀ ,,𝑳𝒂𝒕𝒘𝒐𝒑𝒂𝒍𝒏𝒂" zaintrygowała mnie od samego początku. Jej opis, motywy i wątki bardzo przypadły mi do gustu. Byłam strasznie ciekawa tej książki i miałam co do niej dość wysokie wymagania. Przyznam, że ta historia mnie nie zawiodła, a wręcz odwrotnie. Jestem nią mile zaskoczona 🤍

❀ Zacznę od tego, że z twórczością Ludki Skrzydlewskiej miałam zaszczyt spotkać się już wcześniej. Bardzo lubię tą autorkę i jej styl pisania. Ta książka to połączenie romansu, lekkiej fantastyki i kryminału. Historia, jak i fabuła jest bardzo oryginalna i wyjątkowa. Ma niesamowity klimat, który fascynuje czytelnika od pierwszych stron.

❀ Książka jest niezwykle ciekawy i wciągająca. Nie są się ani na moment od niej oderwać. Bardzo podobały mi się elementy fantastyki i paranormalne wątki. Styl pisania autorki jest lekki i ogromnie przyjemny, dzięki czemu dosyć szybko mi się czytało. Historia jest pełna zwrotów akcji i niespodziewanych plot twistów. Akcja dzieje się w idealnym tempie, jest wartka i dynamiczna.

❀ Autorka genialnie wykreowała wszystkich bohaterów. Każdy z nich ma zupełnie inny charakter i jest na swój sposób wyjątkowy. Główna bohaterka, Laney mierzy się z traumą z przeszłości, lecz stara się żyć dalej. Dziewczyna ukrywa pewien niesamowity sekret, który musi chronić przed światem. Bardzo polubiłam się z Laney i muszę przyznać, że momentami jej współczułam, wiedząc z czym musi się mierzyć na codzień.

❀ Relacja między głównymi bohaterami była niesamowicie dobrze i ciekawie przedstawiona. Uczucie i chemia między Laney i Dax'em były dosłownie namacalne i aż iskrzyło. Ogień pomiędzy nimi jest niezwykły 🔥 Ich relacja jest pikantna i ognista. W książce możemy znaleźć sceny zbliżeń, które są bardzo dobrze napisane i opisane. Jeszcze bardziej dodają tutaj gorącego klimatu ❤️‍🔥

❀ Książka mi się podobała i spełniła moje oczekiwania. Szczerze mogę wam ją polecić! 💞💋

𝐑𝐄𝐂𝐄𝐍𝐙𝐉𝐀

♥︎ 𝐓𝐲𝐭𝐮𝐥: ,,𝑳𝒂𝒕𝒘𝒐𝒑𝒂𝒍𝒏𝒂"
♥︎ 𝐀𝐮𝐭𝐨𝐫: @ludkaskrzydlewska_autorka
♥︎ 𝐖𝐲𝐝𝐚𝐰𝐧𝐢𝐜𝐭𝐰𝐨: @proszynski.young
♥︎ 𝐖𝐢𝐞𝐤: 18+

[𝐰𝐬𝐩𝐨𝐥𝐩𝐫𝐚𝐜𝐚 𝐫𝐞𝐤𝐥𝐚𝐦𝐨𝐰𝐚 ]

𝐎𝐜𝐞𝐧𝐚: ★★★★✩

Kochani!
Dziś zapraszam do zapoznania się z moją opinią na temat najnowszej powieści Ludki Skrzydlewskiej.
Myślę, że tej autorki nie muszę wam przedstawiać.
Zdecydowanie przoduje w moim rankingu najlepszych polskich autorek. Uwielbiam jej każdą książkę i jeszcze NIGDY się na nią nich nie zawiodłam.
Jak było tym razem?

Z ręką na sercu, że gdyby nie wiadomość od @ank_1985_czyta o naborze recenzenckim, przegapiłabym taką świetną książkę. Ba! Był taki moment, gdzie smuciłam się, że nie będę miała okazji jej teraz przeczytać. Na szczęście egzemplarz przyszedł, a ja walczyłam ze sobą, czy zabrać się od razu za nią, czy czytać książki z kolejki TBR.. Skusiłam się. Przysięgam... miałam tylko zajrzeć. Ale kogo ja próbowałam oszukać? 🫣 Od początku wiedziałam, że to "zajrzenie", skończy się przeczytaniem jej od deski do deski.
Ale wiecie co? Im dalej "w las",tym bardziej nie chciałam jej kończyć.
Ale to było dobre!
Tajemnicze.
Dynamiczne.
Namiętne.
Pochłaniające.
A do tego dla mnie, pomimo wątki paranormalnego, życiowe.
Dlaczego? A no dlatego, że główna bohaterka została okaleczona bliznami po oparzeniu tak jak ja. Poniekąd utożsamiam się z nią.
Uwierzcie mi, ale doskonale czułam całą sobą jej rozterki na temat samooceny. To, jak reagowali na jej widok inne osoby, odczuwałam podwójnie, ponieważ sama kiedyś to przechodziłam.
Będę miała ogromny sentyment do tej powieści.
Bardzo podobało mi się połączenie romansu z wątkiem paranormalnym. Tak szczerze, to brakuje mi takich historii na rynku. A gdy zostanie to stworzone przez autorkę z wyśmienitym warsztatem pracy, to sukces gwarantowany!
Doceniam też spójność tytułu, okładki, treści. Wszystko ze sobą współgra, oddało klimat i idealnie pasowało. To ogromny plus, tym bardziej że pojawia się sporo zaskakujących momentów. Smaczkiem okazał się też wątek z poszukiwaniem podpalacza. Czytaliście? Dobrze obstawiliście? Bo ja niestety nie zgadłam. Czyli autorka doskonale myliła moje tropy, zapewniając dużo wrażeń.Ten tajemniczy podpalacz podsycał fabułę, podkręcał atmosferę je i stanowił dla mnie nie lada zagadkę.
Tak bardzo mnie nakręcało poznanie jego tożsamości, że zapartym tchem przekręcałam kolejne kartki, aby dowiedzieć się kim jest...
Pamiętajcie, że jak to w książkach Ludki, jest trochę pikanterii, więc są to książki dla dorosłych czytelników. Spicy sceny są pikantne, ale napisane z wyczuciem i smakiem. Bez jakichkolwiek żenujących momentów. Ba! Szykujcie śliniaki (🤣),no bo na horyzoncie pojawią się przystojni strażacy.🤭
Była też jedna osoba, która ogromnie mnie irytowała. "Przyjaciółka" Delaney... Paskudna osoba(przepraszam za wyrażenie),która pod płaszczykiem przyjaźni, wpędzała ją w jeszcze większe kompleksy i poczucie winy. Oj igrała na moim nerwach i wcale jej nie polubiłam.
Kiedyś już wam to mówiłam, że Ludka to mistrzyni kreacji męskich postaci i nadal to podtrzymuje. Dax ideał ❤️ Pięknie było patrzeć na rozwijającą się relację sąsiedzką, która z czasem przeradzała się w głębsze uczucie.
Brawo!
Kolejna wspaniała jednotomowa książka, która zaskoczy czytelników swoją treścią.
Ja jestem zachwycona!
Warto ją przeczytać, jeżeli lubicie zagadki, tajemnice, ognistą treść, hot bohaterów oraz wątek paranormalny.
Gorąco polecam 🔥

Kochani!
Myślę, że tej autorki nie muszę wam przedstawiać.
Jak było tym razem?

Z ręką na sercu, że gdyby nie wiadomość od...

„Łatwopalna” to jednotomowa historia skupiająca się na losach Delaney oraz Daxa. Czytałam wiele książek, naprawdę ale z taką jak „Łatwopalna” to się jeszcze nie spotkałam. Jestem zachwycona tą książką od momentu gdy ją przeczytałam. Twórczość Ludki Skrzydlewskiej jest mi bardzo dobrze znana i jak wiecie – jestem jej fanką. Uwielbiam historie spod pióra Ludki bo każda jest wyjątkowa na swój sposób i pochłania mnie całkowicie. Tak też było i w tym przypadku. Styl pisania autorki jest genialny. Przyjemny i pochłaniający w jednym, co zawsze cenię najbardziej. „Łatwopalna” zaintrygowała mnie od pierwszych stron. Z każdym kolejnym rozdziałem byłam coraz bardziej pochłonięta i nie mogłam oderwać się od czytania. Budowanie napięcia i emocje towarzyszące temu sprawiały jeszcze większe przywiązanie do tej historii. Fabuła skupia się na losach Delaney oraz relacji jej i Daxa. „Łatwopalna” to paranormal romance co już tym samym – czyni tą historię wyjątkową bo właśnie taka jest Delaney – wyjątkowa. Dodatkowo mamy tu motyw strengers to lovers, tajemnice i sekrety oraz hot strażaków (uwielbiam strażaków) także czy może być coś lepszego. Ponadto mroczny klimat dodaje tej historii pikanterii i sprawia ciarki na ciele. Delaney to dziewczyna, która sporo w życiu przeszła. Trauma związana z pożarem, w którym zginął jej brat ciągnie się za nią do tej pory, pomimo upływu dwudziestu lat. Delaney doznała wówczas poważnych obrażeń przez co – ma blizny na twarzy i ciele, co jest jednoznaczne z tym, że nie czuje się dobrze sama ze sobą, jest nieśmiała i wycofana. No i najważniejsze – nie wierzy w to, że mogłaby komuś się spodobać. Uwielbiam Delaney z wielu różnych powodów. Najważniejszym jest jej charakter bo urzekła mnie swoją osobą już po pierwszych kilku stronach. Serce mi pękało gdy obserwowałam co musiała znosić i mierzyć się przez całe życie. Delaney jest wyjątkowa nie tylko ze względu na jej charakter a na dar jaki posiada. Tytuł „Łatwopalna” pasuje do niej bardziej niż cokolwiek innego (zwłaszcza przy naszym Daxie). Ogień przez całe życie jest obecny w jej życiu lecz nikt nie wie tak naprawdę o co toczy się gra. Do momentu aż po pożarze domu jej przyjaciółki odkrywa wiadomość skierowaną właśnie do niej. Szereg późniejszych wydarzeń i pożarów tylko utwierdza ją w przekonaniu, że ktoś odkrył kim ona tak naprawdę jest. A bardziej – czym jest. Dax to bohater idealny. Kocham tego mężczyzną, od momentu gdy go poznałam. Już po pierwszym spotkaniu Delaney go oczarowała, co było widać gołym okiem. Mimo, że Laney wcale nie była przychylna ku temu. Dax jest przystojnym panem strażakiem i totalnym słodziakiem będącym w stanie zrobić wszystko dla naszej głównej bohaterki. Ludka Skrzydlewska po raz kolejny pokazała jak genialnie tworzy swoich bohaterów. Relacja tej dwójki dzieje się stopniowo i powoli. Mimo wyczuwalnego przyciągania między tą dwójką początkowo pojawia się problem w postaci przyjaciółki Delaney (która swoją drogą momentami strasznie mnie irytowała i miałam ochotę jej coś zrobić). Oraz przede wszystkim – brak pewności siebie i zaufania w dobre intencje Daxa ze strony Delaney. Jednak z każdym kolejnym rozdziałem oboje nie są w stanie pohamować istniejącego pożądania. Ogień bardzo szybko się rozprzestrzenia czyż nie? Ponadto wartka akcja i jej zwroty jakie serwuje nam autorka sprawiają, że nie ma miejsca na nudę. Ta historia pochłania doszczętnie i sprawia, że emocje bohaterów czujemy na własnej skórze. „Łatwopalna” nie raz was zaskoczy a bohaterowie, którzy są tak bardzo „ludzcy” i prawdziwi, przez to z czym się zmagają, sprawią, że jeszcze mocniej się z nimi zżyjecie. Gorąco polecam!🧡

• Romans
  • Recenzenckie