Irytujący Pan Hunter

Okładka książki Irytujący Pan Hunter Natalia Dziadura vel Catrina Curant, Liliana Więcek
Okładka książki Irytujący Pan Hunter
Natalia Dziadura vel Catrina CurantLiliana Więcek Wydawnictwo: NieZwykłe literatura obyczajowa, romans
NieZwykłe
2022-12-14
2022-12-14

Książka dobra.
Pomysł na książkę bardzo ciekawy ale za dużo fabuły i ciągnących się dialogów. Momentami nudziła mnie ta powieść ale wytrwałam do końca.

Książka dobra.

Na półkach: , , , , , ,

Lekko, przyjemnie i bez specjalnych emocji. Sceny, które mogłyby je wzbudzić są niestety urwane a szkoda.
Co do bohaterów to byli nieco nijacy. Niby ona miała być silna i twarda a on męski i bezkompromisowy, to w rzeczywistości byli nieco rozchwiani i niezdecydowani.
Przyjemnie i nic ponad to.

Przyjemnie i nic ponad to.

Jestem zaskoczona, bo jest to całkiem niezła literatura rozrywkowa z gatunku romansowego.
Co prawda nie pochłonęłam tej książki za jednym razem, lecz mając ją w formie elektronicznej, czytałam poza domem kawałek po kawałku.
Jest to romansidło na granicy przeciętnego i dobrego, bo mamy nie tylko sam romans pomiędzy przypadkowymi wspólnikami (w tym niesnaski i dogryzanie sobie w celu ustalenia "kto tu rządzi"),ale też wrednego nowobogackiego "złola", który wisi nad naszymi bohaterami i krew im zatruwa, czy też raczej krwi im utacza...

Bardzo fajnie napisana książka. Romans erotyczny ze szczypką kryminału. Historia opowiedziana zarówno z perspektywy bohaterki, jak i bohatera. Szybko i przyjemnie się czyta. Polecam!

Adam Hunter to mężczyzna, który się trzyma swoich zasad i na razie nie zamierza tego zmieniać. Jest doskonały w prowadzeniu hoteli. Ma jasną zasadę nie łączy życia prywatnego z zawodowym. I tak było aż natrafił na jedno ogłoszenie o sprzedaży pałacu. Ma sumę, którą chce przeznaczyć na tą inwestycję, ale na miejscu okazuje się, że są inni chętni na zakup i będzie licytacja. A wiadomo, jak to działa kto da więcej to wygrywa. Już po samym rozpoczęciu licytacji ta suma poszybowała w górę. Jest już w stanie wycofać, ale na jego drodze staje pewna kobieta.
Catherine Vaillant jeden chodzący, żywioł dla niej nie ma rzeczy niemożliwych. Dziewczyna chce uspokoić nerwy po nieudanym związku. Dziewczyna na razie przynajmniej nie ma ochoty angażować się uczuciowo. Plan ma dobry, chce się zaszyć w kraju, który bardzo kocha i ma z nim dobre wspomnienia. I tak się pojawia w Żerardówce aby spróbować zdobyć zabytkowy pałac. No ale tak jak w przypadku Adama ma określony budżet na to. Cena pod czas licytacji idzie bardzo dużo do góry więc ta dwójka decyduje się na współpracę i próbę dogadania się między sobą. Ale oboje nie za bardzo lubią z kimś kto może decydować o ważnych sprawach współpracować. Podejmują decyzje nie konsultując nic ze sobą. Czy są w stanie zwalczyć swoje temperamenty i będą w stanie współpracować ze sobą? A może po pewnym czasie jedno z nich nie wytrzyma nerwowo i porzuci spółkę? Czy będą w stanie opanować narastające uczucie, które pojawia się między nimi? A może to co się pojawia jest tym prawdziwym? Ja wam tego nie zdradzę. Będziecie musieli sami się dowiedzieć sięgając po powieść.
Style Autorek są świetne. Nie można się przy nich nudzić. Bohaterowie są bardzo dobrze stworzeni. W książce nie zabraknie śmiesznych wymian zdań między Adamem a Catherine. Książka jest stworzona z perspektyw głównych bohaterów tak aby doskonale się wczuć w ich położenie i wiedzieć co oni czują w danym momencie. Twórczość Lili jest mi znana, muszę nadrobić kilka książek z spod jej pióra. Jeśli chodzi o twórczość Natalii musze nadrobić jej debiut. Duet dziewczyn jest mieszanką wybuchową i nie da się nudzić, jak czyta się ich wspólną książkę. Mam nadzieje, że dziewczyny nie każą nam za długo czekać, jeśli chodzi o ich następne książki. Jestem ciekawa co przygotowały dla nas. Chociaż jestem pewna, że to będzie coś niesamowitego. Bardzo polecam!

Ciekawa historia, niebanalne dialogi. Książka warta przeczytania.

Ciekawa historia, niebanalne dialogi. Książka warta przeczytania.

Zachwycona debiutem Pani Więcek #góralka i mafioso, pomyślałam, ze skoro tamte książki bardzo mi się spodobały, ta pewnie też trafi w mój gust. Nic bardziej mylnego.

Lubię romanse, ale nie te najniższych lotów. Irytujący Pan Hunter, w prawdzie nie był najgorszy, bo czytałam gorsze, no ale przy górnej granicy smaku też nie jest. Osobiście w kategorii romans wyróżniam: romans dobry i erotyk, których nie lubię.

Ten tutaj nie jest takim erotykiem w stu procentach, ale było kilka dialogów, które mnie zniesmaczyły. (Np, ten o rudym króliczku) i tym samym skutecznie obniżyły moją ocenę.

Poza tym fabuła taka średnio wciągająca, główni bohaterowie raz na siebie lecą, zaraz się odpychają. Czasem były takie dramy, że w sumie nie wiadomo o co chodzi. Nie wiem czy w taki sposób na serio prowadzi się do spółki hotel.

Osobiście uważam, że opis okładkowy nie do końca oddaje treść, ponieważ ten cały Kuźniak jest tam przedstawiony raczej jako natręt, który chce pozbyć się konkurencji i wykupić dworek, a tymczasem to jakiś wiejski gangster, który sprawy załatwia przemocą. Opis nie pokazuje tego dreszczyku emocji, który możemy znaleźć czytając książkę. No i kwestia niewyjaśnionej śmierci właściciela dworki, którego ciało pływało sobie w stawie. Sądzę, że ten wątek można było dalej pociągnąć. Bo niby wieje grozą, ale tak jakoś niezbyt mocno.

No i co dla mnie najgorsze - błędy. Czytając znalazłam kilkanaście literówek. Nie wiem kto to redagował, ale chyba nie przyłożył się do tego zbyt dobrze.

Ostatecznie książka nie jest taka ostatnia, ale zbyt wymagająca też nie, ale ja się nieco rozczarowałam.

2049

Książka „Irytujący pan Hunter” Natalii Dziadury i Liliany Więcek zabiera nas do świata skoncentrowanego na zakupieniu pewnego dworku w Żerardówce.
Poznajemy Adama Huntera, amerykańsko – angielskiego biznesmena prowadzącego sieć hoteli B&B oraz Catherine Vaillant, francusko – polską restauratorkę. Dodatkowo Jarosław Kuźniak to postać, która będzie próbowała namieszać w przejęciu pałacyku. Historia skoncentrowana na chęci zakupu przez troje bohaterów. Oczywiście Adam i Catherine wejdą w układ przeciwko trzeciemu konkurentowi w zdobyciu nieruchomości.
Czy współpraca podjęta w przypływie emocji będzie prosta w realizacji?
Książka to komedia romantyczno – kryminalna, z którą świetnie spędziłam czas. Dużo humoru, naelektryzowanych emocji, momentami nieprzewidywalna. Bohaterowie bardzo dobrze wykreowani, a nawet Marek  Dużo słownych potyczek, piękne krajobrazy. Wychwyciłam kilka błędów językowych i trzy „mało smaczne” momenty w tej książce.

„Irytujący pan Hunter” okazał się niezwykle ciekawym i wcale nie tak złym osobnikiem. Choć jak przystało na pół-Anglika był dość specyficzny, nieco irytujący jednak najbardziej chyba dla swoje wspólniczki ale oboje potrafili nieźle zagrać sobie na nerwach. I to ich wzajemne przekomarzania się i wkurzanie się powodowało mnóstwo przezabawnych sytuacji, w których nie sposób pohamować wybuchy śmiechu. Jakby tej dwójki było mało to nasz pan Hunter miał bardzo uroczego i jeszcze bardziej śmieszkującego kolege Marka, który tylko podkręcał atmosferę bardziej.

W zasadzie już od samego początku pomysł na tę opowieść przypadł mi niesamowicie do gustu bo historia jest wprost urzekająca! Dworek w Żerardówce i mi się spodobał, po samych opisach głównych bohaterów i ich zachwytach równie chętnie bym taki kupiła gdybym tylko dysponowała taką luźną gotówką😉. Nie polubiłam za to tego wstrętnego osobnika Kuźniaka vel knura i miło było czytać jak Adam z Catherine utarli mu nosa. Ich współpraca i zmysł biznesowy były fajnym tłem do wszystkiego co między nimi narastało, wraz z tym elektryzującym przyciąganiem.

W mojej ocenie wszystko tu zostało fajnie pospinane i połączone, książka trafiła też idealnie żartem w mój gust wiem jednak, że ten specyficzny rodzaj humoru nie każdemu może się spodobać. Dlatego uprzedzam, że czytacie na własną odpowiedzialność😉. Ja byłam zachwycona!

Muszę przyznać, że ja dawno nie czytałam czegoś w duecie i ta historia była dla mnie, miłym zaskoczeniem. „Irytujący Pan Hunter” @liliana.wiecek @nataliadziadurapisarsko .
Nadal szczerze się sama do siebie jak pomyśle o Adamie i Catherine. Ich rozmowy były tak niesamowicie zabawne, a przy tym tak bardzo prawdziwe, że przez tę historię się płynęło. Chcąc tylko więcej. Więcej docinek, zgryzów i starć.
Czytając miałam wrażenie, że postacie są wykreowane na bardzo realistycznych. Takich z krwi i kości. Tak samo zawzięci. Tak samo uparci i dominujący. Chcą prowadzić wspólny biznes, jednak ani jedno, ani drugie nie wie co to znaczy współpraca.
W tej historii, autorki zaserwowały nam dosłownie-mieszankę wybuchową. Obserwujemy walkę o dominację pomieszaną z niepewnymi uczuciami. W bohaterach, podczas rozkręcenia nowego biznesu, towarzyszą sprzeczne i różne emocje. Nieznane, albo niechciane. Dodatkowo muszą poradzić sobie z problemami, które pojawiają się w związku z remontem i otwarciem. Jak sobie poradzą? Polecam się przekonać!
Miło spędziłam z nimi czas i na pewno zostaną w mojej pamięci na dłużej. Była to historia pozytywnie irytująco zabawna. Catherine dorównywała Hunterowi na każdym kroku, więc jeśli „irytujący” to nie tylko on 🤪😁
Dobry, lekki romans w małomiasteczkowym klimacie. Idealny na wieczór 😍