Untangle me

Okładka książki Untangle me Ludka Skrzydlewska
Okładka książki Untangle me
Ludka Skrzydlewska Wydawnictwo: BeYa Cykl: Prawda o Yarrow (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Prawda o Yarrow (tom 2)

"Untangle me"
Prawda o Yarrow
@ludkaskrzydlewska_autorka
@wydawnictwo.beya

Witajcie kochani książkomaniacy,co tam ciekawego czytacie???
Ja końcówkę miesiąca pochłaniam książkę za książką.
Dziś wpadam z recenzją kolejnej książki od Ludki S.
Swoją drogą to kolejna ,która mnie Zachwyciła.
Pierwsza część mi się podobała, ale dla tej przepadłam podwójnie.
ONA przeżyła koszmar ,wcale nie mniejszy niż jej koleżanka. Teraz jest wytykana palcami i kojarzona z czymś obrzydliwym, mimo,że jest niewinna.
ON jest jej szkolnym rywalem,gwiazdą sportową i kimś kto jej pomoże w nauce.

Książka bardzo utrzymana w klimacie tej pierwszej ale części, ale Rozterki bohaterów niby podobne,a jednak inne.

Nie nudziłam się w ogóle, klimat tej historii jest jednocześnie smutny i piękny,radosny i ckliwy.
Mamy również problemy rodzinne, brak akceptacji rodziców i narzucanie woli .Dla mnie to jednocześnie wredne i smutne,bo nie wyobrażam sobie nakazywać swojemu dziecku żeby robiło coś co nie jest zgodne z jego przekonaniami i sercem . Rodzice są od tego aby dzieci wspierać i podnosić na drodze do spełnienia marzeń ,a nie do zmuszania aby spełnić swoje niezrealizowane życiowe cele.NIESTETY nasi bohaterowie nie mieli szczęścia, niby wszystko dobrze dla otoczenia ,a jednak nie do końca.

Jak poradziła sobie nasza para?Czy Arizonie zostanie wybaczone to co zrobił jej były chłopak??Czy uwolni się od niego?Czy ulegnie rodzicom???Odpowiedzi na te wszystkie pytania znajdziecie w tej książce, którą Swoją drogą jest przecudowna....
No może jeden minus jaki mam to ,że on ciągle do niej mówił Muffinko 🫣już po którejś stronie miałam przesyt ,ale to taki malutki szczególik.....
Sceny hot są naprawdę hot
Kocham,kocham,kocham....

"Untangle me"
Prawda o Yarrow
@ludkaskrzydlewska_autorka
@wydawnictwo.beya

Witajcie kochani książkomaniacy,co tam ciekawego czytacie???
Ja końcówkę miesiąca pochłaniam książkę za książką.
Dziś wpadam z recenzją kolejnej książki od Ludki S.
Swoją drogą to kolejna ,która mnie Zachwyciła.
Pierwsza część mi się podobała, ale dla tej przepadłam podwójnie.
ONA...

Arizona Lake była najlepszą studentką na roku, jednak po tym, co przeżyła przez byłego już chłopaka, musiała zrobić sobie miesięczną przerwę w nauce. Teraz nadszedł czas, by dziewczyna nadrobiła zaległości i znowu znalazła się w czołówce najlepszych studentów. Pomóc ma jej w tym Devon Scott, jedna z gwiazd drużyny futbolowej, ale i jej największy rywal. Do tej pory oboje rywalizowali ze sobą o najlepszą lokatę, więc czy teraz będą umieli razem współpracować?

"Untangle me" to druga część serii Prawda o Yarrow. Książka utrzymana jest w podobnym klimacie do poprzedniej części i choć bohaterowie są inni, to jest w niej dużo odniesień i nawiązań do poprzedniej historii. Tym razem poznajemy dziewczynę, która na pozór jest silna i przebojowa, ale jak zajrzy się do jej wnętrza, okazuje się, że to wrażliwa i pełna obaw osoba. Zarówno ona, jak i Devon starają się sprostać oczekiwaniom rodziców, co szczególnie w przypadku Arizony jest bardzo trudne. Oboje są trochę niepewni, przez to czasami, zamiast ze sobą porozmawiać i wyjaśnić sobie sytuacje zachowują się odrobinę nieracjonalnie. Jednak pomimo tego bardzo fajnie obserwuje się, jak oboje się wspierają i otwierają na siebie. Dobrze też, że w książce pojawiają się bohaterowie z poprzedniej części, ponieważ tworzą oni naprawdę zgraną paczkę. Polecam i czekam na ostatnią część, która z pewnością będzie równie dobra.

„Untangle me”, czyli kolejna świetna historia spod pióra Ludki Skrzydlewskiej. Pierwszy tom Prawdy o Yarrow bardzo pozytywnie mnie zaskoczył, więc po kolejną część sięgnęłam bez żadnego zawahania. Nie mogłam się doczekać, aż poznam historię Arizony. Wiedziałam, że będzie pełna bólu, ale dla tych bohaterów jestem w stanie znieść wszystko. Dlatego już na wstępie mogę wam powiedzieć, że warto zainteresować się tym tytułem.

Zanim przejdę do fabuły przypominam, że jest to drugi tom, więc jeśli przygodę z tą serią macie dopiero przed sobą, na waszym miejscu uważałabym na ewentualne spojlery. Historia Arizony jest ściśle połączona z końcówką pierwszego tomu i chociaż nie będę pisać o niczym wprost, to mogę ułatwić wam domyślenie się plot twistu na końcu „Unbreak me”, dlatego zalecam ostrożność 💙

Arizona przeżyła koszmar, który zawładnął jej życiem, odebrał życie towarzyskie i stłamsił pewność siebie. Słowa nie przychodzą jej łatwo, więc swoje emocje przelewa w pieczenie zatrważającej ilości babeczek. Rozum podpowiada jej, że w zaistniałej sytuacji też jest ofiarą, ale złośliwe szepty i ukradkowe spojrzenia na kampusie wywołują bolesną presję. Na powierzchni utrzymuje ją Devon, z którym do tej pory łączyła ją tylko rywalizacja.

Tematy w tym tomie, tak jak i w poprzednim są trudne i wymagają pewnych refleksji, ale książka sama w sobie wcale nie jest „ciężka”. Mamy tutaj uwielbiany przez wielu fake dating, który zdecydowanie nadaje lekkości i odrobiny humoru. Futboliści w tej serii mają tendencje do bycia kochanymi misiami, więc w tym przypadku nie mogło być inaczej. Ludka stworzyła złożone postacie, które mają swoje dobre i złe strony, ale łatwo się z nimi utożsamić i zwyczajnie ich polubić. Nie nudziłam się, było dynamicznie, momentami targały mną emocje, a na następnej stronie robiłam maślane oczy do Devona. To jedna z tych książek, w których to on zakochuje się pierwszy, więc czego chcieć więcej?

~UNTANGLE ME - LUDKA SKRZYDLEWSKA ~

“Chcę, żeby na mnie polegała i żeby widziała we mnie podporę. Pragnę być tu dla niej i nie pozwolę się przepłoszyć. Nawet jeśli złamie mi serce”.

Arizonę mieliśmy okazję lepiej poznać już w pierwszym tomie, gdzie odkryliśmy nieco więcej o niej, zwłaszcza o tym, co spotkało tę niezwykle pogodną i pozytywną dziewczynę. Jednak od tego czasu wiele się zmieniło. Arizonę kształtowały przeżycia, musiała dostosować się do nowych wyzwań, które postawiło przed nią życie. Nowy rok oznacza dla niej nowe możliwości, ale czy współpraca z Devonem Scottem, który zawsze ją irytował, może przynieść coś dobrego, zwłaszcza gdy ma jej pomóc z zaległościami?

ZAKOCHAŁAM SIĘ. I TO PONOWNIE W KSIĄŻCE LUDKI!

Po Unbreak me bardzo polubiłam się z typem pisania autorki i wiedziałam, że z chęcią sięgnę po inne lektury spod jej pióra. Tutaj również się nie zawiodłam i dosłownie płynęłam przez tą historię, dużym plusem też są krótkie rozdziały przez co książkę skończyłam w niemal jeden dzień!

Motyw przekształcenia wrogów w kochanków był trochę delikatny i szybko się skończył, ale co do sytuacji fake dating – absolutnie nie mam żadnych zastrzeżeń, była cudowna!
Autorka stworzyła niezwykle barwne i unikatowe postacie, które momentami wydawały mi się aż nadto realistyczne, budząc we mnie całą gamę emocji, od śmiechu po frustrację czy ekscytację.

Devon całkowicie przewyższył Foxa w moich oczach. Jego troskliwość wobec Ari, przezywanie jej "muffinką"... Jego charakter i zachowanie były po prostu niesamowite. Idealny kandydat na listę fikcyjnych mężów!
Klimat amerykańskiego uniwersytetu został świetnie odwzorowany i opisany, dzięki czemu mogłam całkowicie się w nim zatracić.
Nie mogę się zdecydować, która część tej serii jest moim ulubieńcem. Każda z nich jest inna, podobnie jak każdy bohater, motyw czy problematyka. Jednak jedno jest pewne – kocham tę serię całym sercem i nie mogę się doczekać kolejnego tomu!

~UNTANGLE ME - LUDKA SKRZYDLEWSKA ~

🏟️Książka o miłości jako o trudnym uczuciu, wymagającym mnóstwa poświęceń, wyrzeczeń, pełna dobrych chwil, ale i tych trudnych.
🏟️Do tej książki miałam spore oczekiwania, ale autorka w pełni sprostała. Co prawda pierwszy tom podobał mi się zdecydowanie bardziej, ale ten również utrzymuje poziom.
🏟️Bardzo spodobał mi się zamysł autorki na tą serię, bo nie czytamy w wszystkich tomach o jednych i tych samych głównych bohaterach, a oni nieco nam się zmieniają. Główni bohaterowie z poprzedniego tomu dalej tutaj występują dzięki czemu autorka pozwala nam na dalsze śledzenie ich losów.
🏟️Książka w mojej opinii skończyła się w dość niespodziewany sposób, nie mówię że dobrze czy źle, po prostu nie spodziewałam się takiego zakończenia.
🏟️Myślę że jest ona zdecydowanie warta przeczytania, bo pozostawia mnóstwo do przemyślenia, jest to książka dość trudna, nie porusza najprostszych tematów, ale właśnie dzięki temu jest ona bardzo wartościowa.

🏟️Bardzo spodobał mi się zamysł autorki na tą serię, bo nie czytamy w...

🏈 RECENZJA 🏈
"Ma tyłu znajonych, ma przyjaciółki, a tak naprawdę jest kompletnie samotna. Potrzebuje kogoś po swojej stronie, kogoś, kto będzie z nią wbrew całemu światu."

Współpraca reklamowa z @wydawnictwo.beya

Przed Arizoną powrót do szkoły, po fatalnych przejściach. To jak wkroczenie do koszmaru, gdzie każdy wytyka palcami, komentuje i szydzi z wydarzeń, których zupełnie nie była winna. Nie przewidziała, że chłopak, z którym była w związku, okaże się gwałcicielem. Nie była to miłość jak z bajki, ale wciąż bardzo boli, że niczego nie dostrzegła, nie potrafiła obronić przyjaciółki, a nawet samej siebie przed psycholem. Dyrektor szkoły do pomocy w nadrobieniu materiałów, wyznacza chłopaka, z którym wiecznie walczyła o pierwsze miejsce. Devon Scott to niezły mózg, futbolista i zlepek przeciwieństw. Niestety dziewczyna nie ma wyboru, a Devon trochę wykorzystuje dla swoich korzyści zaistniałą sytuację. Obydwoje nie lubili się, wiecznie rywalizowali, także słownymi potyczkami. Cała sytuacja dla nich przyniesie wiele korzyści, im bliżej siebie będą tym bardziej zaczną dostrzegać podobieństwa i niesamowite przyciąganie, które będzie wybawieniem dla obojga.

Dwoje szkolnych wrogów Arizona i Devon będzie zmuszonych przez władze szkoły do współpracy. Po fatalnych wydarzeniach dziewczyna narobiła sobie sporo zaległości w nauce, które mogą zaważyć na jej przyszłości. Devon dostał okazję do tego by zbliżyć się do niej, zdobyć zaliczenia z przedmiotów i spędzić przyjemnie czas, bo od dawna Arizona mu się podoba. Szybko okazuje się, że łapią wspólny język i mogą pomóc sobie nie tylko w nauce. Ich relacje wejdą także na prywatne przestrzenie, gdzie zabawią się w aktorów, grając swoich partnerów. Choć w nauce idzie im rewelacyjnie, to prywatne życie każdego z nich odbiega od ideału. Ona musi się bronić przed ojcem, który chce by pomogła w oczyszczeniu byłego partnera z zarzutów, on gra przed rodziną, która zawsze uważała go za gorszego. Oboje ramię w ramię, stawiom czoła wielu wyzwaniom. Z udawania, wszystko wejdzie w realizm. Obydwoje chcą robić także coś innego, jak studiowanie na wymarzonym przez rodziców kierunku, pragną spełniać własne marzenia. Aroziona kocha piec, to ją relaksuje i odpycha nieciane myśli, Devon jest świetnym futbolistą, który ma szansę zajść daleko. Z początkową nienawiścią jaką się darzyli bohaterowie, przeszli przemianę w najlepszych partnerów, przyjaciół, sprzymierzeńców i kochanków. Uczucie jakie ich połączyło było zbawienne dla każdego z nich, choć to Arizona początkowo potrzebowała wyłącznie pomocy. Wspaniała książka, którą mimo nieznajomości pierwszego tomu spokojnie przeczytałam, odnajdując się bezproblemowo w fabule. Młodzi bohaterowie zagubieni, potrzebujący wsparcia, choć wydawało by się mieli je dookoła, bratnia dusza jest tym, co odnaleźli i co pomogło im zwalczyć trudności, pokonać demony, stawić czoła wyzwaniom życia. Wzruszająca, szokująca i pokazująca brutalne strony życia książka, która idealnie będzie nadawała się dla starszych nastolatków, zdecydowanie 16+ i dla dorosłych. Bardzo polecam. Ludka po raz kolejny mnie nie zawiodła.

🏈 RECENZJA 🏈

Współpraca reklamowa z @wydawnictwo.beya

Kilka dni temu, gdy kończyłam „Unbreak me”, wiedziałam, że odrazu zacznę czytać „Untangle me”, ale totalnie nie spodziewałam się, że tak szybko uda mi się przeczytać tą książkę. Untangle me jest to historia o dwójce bohaterów, których mieliśmy okazję poznać już w Unbreak me. Arizona po strasznym przeżyciu, po miesiącu wraca na uczelnię, gdzie spotyka się z nieprzyjemnymi komentarzami, ze strony innych uczniów. Arizona jest zamknięta w sobie i sama już nie wie komu może zaufać. Na jej drodze staje jednak Devon, który ma pomóc jej w nadrobieniu zaległości w nauce. Arizona nie wie jednak, że Devon w pewnym momencie nie będzie dla niej tylko korepetytorem czy kolegą, ale kimś więcej. Devon staje się dla Arizony bezpieczną przystanią. Kocham tak strasznie ich relacje. Uwielbiam to jak wzajemnie się wspierają i rozumieją wzajemnie swoje problemy. Ludka w tej książce idealnie ukazała emocję bohaterów. Motyw fake dating w tej książce był idealnie opisany. Jestem naprawdę pod wrażaniem jak Ludka pociągnęła tutaj fabułę, która była strasznie wciągająca. Na koniec powiem jeszcze, że Untangle me napewno bardziej ma moje serce niż Unbreak me💙

Książkę czytało mi się przyjemnie i bardzo szybko. Akcja powieści również jest dość szybka. Występuje tutaj oczywiście mój ulubiony motyw czyli enemies to lovers i jak wiadomo w takich motywach zaczyna się od nienawiści a kończy na miłości. I tak właśnie było. To przez co przeszła główna bohaterka jest trudne do opisania. To trzeba po prostu przeczytać i postarać się zrozumieć na swój sposób. Uważam ją za bardzo silną osobę i mimo wielu przeciwności losu, wychodzi na prostą ze wspaniałymi ludźmi u boku. Życzę , aby każdy z Was miał przy sobie takich przyjaciół jakich miała główna bohaterka - Arizona. Książka idealna na zastój czytelniczy.

Współpraca reklamowa z wydawnictwo.beya

Odrobinę, ociupinkę lepsza? mniej zła? niż pierwsza część. Osłabia mnie gdy bohaterowie, teoretycznie młodzi studenci, zżyją jak 40-latkowie. A maniera polskich autorek, umieszczania fabuły obowiązkowo w USA (by było bardziej światowo?) jest równie drażniąca. Wydumane problemy, nierealne ich rozwiązania, papierowi bohaterowie

𝑼𝒏𝒕𝒂𝒈𝒍𝒆 𝒎𝒆 - ʟᴜᴅᴋᴀ sᴋʀᴢʏᴅʟᴇᴡsᴋᴀ

Przeżyła niezawiniony koszmar.

Jednak życie toczy się dalej…

Czy uda jej się stanąć na nogi?

Arizona Lake po ponad miesięcznej przerwie wraca na uczelnię, gdzie, choć sama nie zrobiła nic złego, nie spotyka się z ciepłym przyjęciem. Niektórzy wciąż wytykają ją palcami jako byłą dziewczynę aresztowanego przez policję gwałciciela. Z pierwszego miejsca na roku, o które wcześniej zaciekle walczyła z Devonem Scottem ― kujonem i napastnikiem uczelnianej drużyny futbolowej ― Arizona spadła na sam dół stawki. Być może nawet nie zostałaby dopuszczona do egzaminów, gdyby nie hojna dotacja na rzecz uniwersytetu przekazana przez jej ojca. Teraz dziewczyna musi jak najszybciej nadrobić zaległości, a jej korepetytorem zostaje… Devon Scott.

Z twórczością Ludki miałam już jedną styczność i w tamtym momencie już wiedziałam, że ne będzie ona ostatnią.
Sam styl pisania autorki jest niesamowicie przyjemny. Fabuła tej historii wciągnęła mnie od pierwszych stron i nawet się nie zorientowałam kiedy ona dobiegła końca.
Wykreowanie bohaterów bardzo mi się podobało. Intrygujące było to, że Devon był nie dość że świetnym sportowcem to jeszcze bardzo dobrze się uczył. Rozwój relacji Arizony i Devona został przedstawiony w idealnym tempie. Sposób w jaki Ludka przekazała uczucia w tej książce mnie zachwycił i dosłownie w jednym momecie ścierałam łzy z twarzy a w drugim nie mogłam się powstrzymać od śmiechu. Tematy przedstawione w tym tytule nienależą do łatwych ale autroka przedstawiła je w naprawdę świetny sposób. Po tej historii zapragnęłam poznać Yarrow bardziej i zdecydowanie sięgnę również po Unbreak me. Czytanie tej książki sprawiło mi wielką przyjemność i zdecydowanie mogę ją wam polecić, zwłaszcza na nadchodzące przyjemne wiosenne wieczory!
Moja ocena to ☆☆☆☆☆/5
[Współpraca reklamowa @wydawnictwo.beya]

𝑼𝒏𝒕𝒂𝒈𝒍𝒆 𝒎𝒆 - ʟᴜᴅᴋᴀ sᴋʀᴢʏᴅʟᴇᴡsᴋᴀ

Przeżyła niezawiniony koszmar.

Jednak życie toczy się dalej…

Czy uda jej się stanąć na nogi?

• Romans
  • Wattpad
  • Brak?

Dodaj cytat z książki Untangle me